|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Smisao života
19.4.2009 0:53:15   
eugenija
Da li ste ga pronašli? Ili ga nikad niste ni tražili?

Zašto živimo? Šta je smisao postojnja? Da li je u reprodukciji i produžetku vrste? Ili nešto sasvim drugo?

Postoji li jedan veliki smisao života, generalan za sve nas? Ili ih ima onoliko koliko i nas ljudi?


_____________________________

ŽENA JE STENA!


Direktna veza do poruke: 1
   RE: Smisao života
19.4.2009 1:00:46   
afrodita
Jaooo Eugi...
Smisao zivota je samo jedan.
Zivot treba ziveti

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Smisao života
19.4.2009 8:23:47   
Anoniman
Maslovljeva hijerarhija ljudskih potreba se sastoji od pet grupa potreba a to su, od najniže do najviše, fiziološke potrebe, potrebe za sigurnošću, potrebe za pripadnošću, potreba za uvažavanjem, i potreba za samoostvarenjem. Obično se prikazuje u vidu piramide podeljene na pet nivoa, gde svaka grupa predstavlja po jedan nivo. Fiziološke potrebe su: potreba za hranom, vodom, vazduhom, snom, seksom; potrebe za sigurnošću: neugroženost života, stalan posao, sigurnost porodice, zdravlja, imovine; potrebe za pripadnošću: prijateljstvo, porodica, seksualna intimnost; potreba za uvažavanjem: samopoštovanje, samopoštovanje, uspeh, poštovanje drugih, priznanja svojih uspeha; i potreba za samoostvarenjem: moralnost, kreativnost, spontanost, rešavanje problema, manjak predrasuda, prihvatanje činjenica.
Izvor: wikipedia. org



(odgovor članu afrodita)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Smisao života
19.4.2009 12:44:06   
Lu
Iskreno mene ovo pitanje već odavno muči, baš često razmišljam o tome ...user posted image
Meni nema smisla da se sve odjednom završi kada umremo, znači nema više ništa ni materijalno ni ljudi ni emocija bezveze, zato vjerujem da postoji nešto iza, taj vječni život koji ćemo živjeti prema zaslugama na ovom svijetu...ne znam jednostavno mi nema drugog objašnjenja jer ako samo umremo i sve nestane pa zašto onda živimouser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Lu RR -- 7.7.2011 10:07:41 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Smisao života
19.4.2009 16:52:09   
Verus
Hriscanin sam....znaci da bih trebala da verujem u jedan zivot, posle kojeg, po zasluzi, idemo u pakao ili raj...drzim pravoslavne praznike....verujem u svece, da li to znaci da je to sve stvarno tako?  Da li je religija kreirana da pod uticajem politike manipulise ljude i ubedi ih u sta god to oni zeleli?  Verujem da Visa Sila postoji.  Sila koja upravlja nasim zivotima, sila koja odlucuje vise stvari o nasem zivotu, bitne stvari, ne male stvari koje mi svakodnevno odlucimo-sta obuci, gde ici, sta pojesti, kako razgovarati sa svojim detetom, sta nauciti svoje dete i u kakvog ga coveka odgojiti....Ne, OVA sila odluciti, kojim putem cete ici u zivotu, gde cete ziveti, koje ce vam se bitne stvari dogoditi, koje cete ljude sresti u zivotu.  Zasto?  Svaki taj kontakt, dogadjaj, lep ili ruzan, pomaze da naucimo lekcije ovog zivota, koje ce nas uciniti BOLJIM bicima, dusama...Ne verujem u to da cu umreti, postati prah i da me vise nece biti.  Ne verujem da sam JA ovo telo, i ovo sto mi se desava.  JA sam nesto vise od toga, JA sam ovde da naucim kako da budem bolja osoba...svaki prijatelj kojeg sam srela i koji me je povredio, svako ko mi je srce iscupao, pregazio preko mene, svaki ruzan dogadjaj, svaka bolest, depresija i muka, odvojenost od porodice, sve to je jedan veliki test, i znate sta?  Jaca sam zbog toga.  Mudrija.  Srecnija.  Kako srecnija?  Tako sto se se svako jutro probudim i zahvalim se Bogu (sili koja upravlja nasim zivotima), sto sam dobro, sto sam prezivela sve lose, sto sam otresla prasinu sa kolena i dlanova, namestila kosu, ustala i nastavila da koracam kroz zivot, jaca, pametnija, nasmejanija.  Zato sto je opet, sve lose iza mene.  Puno odluka u zivotu pravimo sami.  Biblija kaze da nam je bog dao free will ili ti slobodu volje, da sami biramo stvari.  Ili bar tako mislimo.  Koliko toga je urodjeno, a koliko toga je odgoj?  Koliko toga je vec u nama, kada dodje do odabira skole, prijatelja, i svih bitnih stvari u zivotu, a koliko toga je na neki nacin programirano vec u nama?

Puno puno razmisljam o tome zasto sam ovde i koja mi je svrha zivota....Nije svrha zivota u stvarima, u materijalizmu u povrsnim sitnicama koje u stvari, ne cine nikoga srecnim....Svrha je puno visa, i mislim da SVAKO od nas mora otkriti sta je to da bi upotpunio svoj zadatak na ovoj zemlji, u ovom zivotu.  Svi smo culi za karmu?
Ja licno verujem, da se vise puta radjamo, iako to ide protiv verovanja hriscanstva.  Verujem da se usavrsavamo svaki put kada zivimo, da nam se daje nova sansa da ispravimo ono sto smo zgresili.  Verujem da moramo biti jaki, i izvuci pozitivne stvari iz losih da bi rasli kao bica, kao duse, i da bi na taj nacin dostigli visi nivo svesti.  Verujem da postoji i poslednji nivo, kada smo 'odradili' sve sto smo trebali, naucili sve sto se ima nauciti, ispravili sve greske....verujem da tada sledi nirvana, zasluzen mir duse "tamo negde"> A gde je to?  To niko ne zna, pa ni ja, ali se i dalje pitam....
Trudite se da budete dobri ljudi....i ako se pitate sta je to biti dobar covek?  Pruziti ruku onima u potrebi kada god mozete, ne okrenuti ledja patnji i muci "jer to nije moj problem"!  Shvatiti da vam se situacije i dogadjaji ne bi "predstavili" u zivotu da vam nije duznost da budete deo toga, pomognete ili uradite sta vec u tom trenutku, sto vam prvo dodje kao instinkt.  Slusati taj svoj instinkt koji smo izgubili kao moderna ziva bica, okruzena tehnologijom, medicinom, knjigama....koje vam govore sta da kazete detetu, kako da ga odgojite, kada da ga dojite, kako da ga okrenete, kako ovo kako ono...Ko su ti ljudi koji pisu te knjge?  Zasto oni znaju vase dete ili vas zivot bolje od vas samih?  Slusajte svoje duboke instinkte, na koje SVI prvo reagujemo recima koje odzvanjanu u nasoj glavi "Ma bas sam glupa, to sigurno nije tako"....Sve strasne stvari koje nam se dese (kao gubitak bebe, bolest, rat) i koje prezivimo, zar ne ucine sve ostalo puno sladjim?  Zar ne cenimo sve to sto smo izgubili kasnije jos vise?  Zar nismo jaci zbog toga?  Ne treba nikada otresito reagovati i okrenuti glavu, nego razmisliti sta treba uciniti i zasto se meni ovo prezentovalo u zivotu...
Zovite me ludom, ili blesavom sto toliko vremena posvetim razmisljanju o svemu tome, ali uvek kazem "boze daj mi znak, samo me uzmi za ruku i povedi putem kojim treba da idem, a uz tvoju pomoc, i snagu, ja cu ostalo"

Davno sam procitala ovo na zidu kod lekara, ovde u Americi, davno kazem, pre mnogih muka koju su sledile i koje sam pregurala, i zasto je samo jedan brzi pogled na ovu recenicu meni ostao u glavi?? Zato sto sam  se ove recenice setila puno puta posle puno godina, i to uvek kada mi je trebala snaga:

"God never promised that life will be easy. But he DID promise He will be there every step of the way"

"Bog nije obecao da ce zivot biti lak.  Ali JE obecao da ce biti TU svaki korak tog puta"

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Smisao života
20.4.2009 14:40:54   
Verus
ah, tolko sam vas udavila ovim dugackim postom da niko vise nece ni da pise o smislu zivota? user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Smisao života
20.4.2009 14:45:02   
mamanp
IZVORNA PORUKA: Verus

ah, tolko sam vas udavila ovim dugackim postom da niko vise nece ni da pise o smislu zivota? user posted image



Iskreno, nisam procitala tvoj post. Ali za mene je smisao ovog zivota skupljanje dobrih dela za onaj tamo, onaj vecni zivot. Ako si o tome pisala, slazem se.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Smisao života
20.4.2009 14:46:11   
Verus
Da, u neku ruku...mada licno ne verujem da je ovo jedini zivot....tj. ostajem "otvorenog uma" za sve sto mi se moze desiti posle smrti, ne bih da se razocaram user posted image

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Smisao života
20.4.2009 14:51:39   
mamanp
Moja vera propoveda taj neki vecni zivot i kaze da sve sto zaradimo u ovom zivotu (misli se na nasa dela, dobra ili losa) to ce nam se vratiti na onom "drugom svijetu", tako da ja vjerujem da smisao ovog zivota nije u bogatstvu ili siromastvu, sreci ili nesreci, uzivanju ili muci - vec je ceo ovaj zivot "prikupljanje poena" za onaj tamo zivot.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Smisao života
20.4.2009 15:25:46   
Dora
Ja ne verujem u onaj tamo život, na žalost, jer da verujem možda bi mi bilo malo lakše kad su u pitanju osobe koje nisu više sa nama...user posted image
Ali smatram da sve ono što čovek radi za života vraća se njegovim potomcima. Šta god da radim trudim se da nikome ne naudim, da nikoga ne oštetim namerno, da ne grešim prema drugima... Jako mi je važna ta neka pravda i uvek me boli nepravda. Mislim na svoju decu i za sad mirno spavam. To sam naučila od mojih roditelja, jer kao dete sam se uvek pitala zašto moj tata koji je bio na nekom položaju nema toliko koliko imaju neki drugi i na nižim položajima, zašto mom ocu niko nije dužnik (mislim, niko mu nije dugovao velike usluge) i zašto se toliko grozio nekih ljudi koji su bili "neko i nešto".
Sad shvatam da kad su počele promene, hapšenja, tužbe, zatvori- moj je otac mirno spavao a mi smo bili čistog obraza. Sve u životu dođe na naplatu, a tu podrazumevam i one nematerijalne stvari. I to je za mene jedina vera i jedini zakon!Biti pošten i pravedan.

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Smisao života
20.4.2009 15:27:53   
Dora
jer ako samo umremo i sve nestane pa zašto onda živimo
IZVORNA PORUKA: lu

Lu, živimo da bismo stvorili život, produžili vrstu...user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Smisao života
20.4.2009 15:29:10   
Anoniman
Verus odličan je post user posted image

mamanp...slazem se i sa tobom

vjerujem i iskreno se nadam da postoji Neko ko ce na kraju ipak pravedno suditi.. Neko koga ne mozemo potkupiti...Neko koga ne zanima tko su nam roditelji i na kojoj su funkciji.... Neko za koga smo svi jednaki ....

na ovom svijetu se svi koljemo oko toga ko smo sta smo... kolko imamo... a niko jos nista nije sa sobom u mezar/grob ponio.... kad odes odes bez icega...

da ...i vjerujem da ovo nije jedini zivot... vjerujem kad se oslobodim ovog oklopa zvanog tijelo da cu lagano otići na bolje mjesto (InshAllah)

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Smisao života
18.2.2011 21:37:49   
Brana
Svrha zivota bar meni je sam zivot i njegov neocekivan tok,onda moja porodica,moja profesija,svrha je sto bolje ga urediti i probati ga prilagoditi prema sebi i s svojim sposobnostima...ima trenutaka kada pomislim cemu svrha ali to kada mi je tesko ili kada padnem u depresiju,ali odmah se povratim jer shvatim da imam dete i muza i da je svrha ziveti za njih i opet pomisim dobila sam zivot na dar da ga zivim pa moja svrha je da ga odzivim jer svako od nas je znacajna jedinka na ovoj zemaljskoj kugli cim jer stvorena znaci da ima neku znacajnu ulogu na ovom svetu!user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Smisao života
7.7.2011 10:09:56   
Lu
Jel imate neki cilj za što živite, jel mislite da niste bezveze dobili život da ga proživite nego ima neku posebnu svrhu, zadaću, nešto čime ćete doprinijeti ovom svijetu?

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Smisao života
7.7.2011 10:20:40   
*Alexx*
Lu od ranog jutra po filozofiji. user posted image
Ja se to vrlo često pitam. Naročito kad mi se dani svedu na kuća-pos'o. I uvek pomislim kako mora da ima nešto jako važno i bitno što ja ne vidim i propuštam. Mislim da je poenta života prosto - živeti ga. Probati pronaći najbolje u svakoj situaciji, po krilatici "Kad ti život da limun, ti napravi limunadu". Ne možemo svi biti Leonardo Da Vinci, Mick Jagger ili Picasso. Prosto - živi život tako da ti posle ne bude žao. I to je jaaakooo teško, bar meni.



_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Smisao života
7.7.2011 10:22:12   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Lu RR

nešto čime ćete doprinijeti ovom svijetu?


I sad mi pade na pamet - kad bismo svi trošili manje plastike, više šetali, kada bismo reciklirali, svi bismo PUNO doprineli ovoj Zemlji. Nekad su sitnice te koje prave veliku razliku.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Smisao života
7.7.2011 11:02:55   
ninina baka
Imam vremena pa mogu napisati par reči u ovoj divnoj temi. Kada se pokrene rasprava o smislu života ja se ne hvatam religije kao prizme kroz koju se sve ogleda. Neka te religije malo po strani. Ja smisao života pronalazim i uživam u njemu kroz neke stvari tako obične a ljudi ih često zanemaruju; u užurbanom tempu življenja zaboravljamo na sitnice koje zaista jesu smisao. Ako imate reku, da li je ona tu samo da bi proticala pokraj nas, ili da nam povremeno ponudi mir kada sednemo na neku klupu i gledamo u nju, razmišljajući o dalekim zemljama čije obale ta reka umiva? Kada krenemo na put, malo je onih koji zaista uživaju u pejzažima, udišu svež planinski vazduh, većina samo gleda na sat i odbrojava minute razmišljajući "pa kada ću već stići". Mnogi se danas nasmeju tek na neki jako duhovit vic, a zašto se ne bismo smejali i tako, radi reda? Smatram da svaki čovek u sebi nosi neki čarobnu iskru života, samo je pitanje da li od nje svojim stavom i trudom napravi veseli plamen, ili je opet svojim lošim postupcima i karakterom pretvori u zagasitu gomilu pepela. Ja lično volim da živim otvorenog srca. Bolje se osećam tako, a mislim da je to i jedna fusnota koja garantuje sreću, doduše, u malim količinama, ali i to je dovoljno, zar ne?

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Smisao života
7.7.2011 11:12:20   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Jel imate neki cilj za što živite, jel mislite da niste bezveze dobili život da ga proživite nego ima neku posebnu svrhu, zadaću, nešto čime ćete doprinijeti ovom svijetu?


Pre ili kasnije sve se svede na sledecu recenicu:

"Toliko je bilo stvari u životu kojih smo se bojali. A nije trebalo. Trebalo je živeti." I.Andrić

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Smisao života
7.7.2011 11:14:26   
ninina baka
Divan citat, odlična poenta.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Smisao života
7.7.2011 11:15:22   
Anoniman
Jesteuser posted image  Andric je riznica mudrostiuser posted image

(odgovor članu ninina baka)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Smisao života
7.7.2011 11:24:37   
Jeca*
I meni omiljena Andrićeva: "Čudno je kako je malo potrebno da budemo srećni i još čudnije kako često nam baš to nedostaje"

smisao života je valjda uvek težiti višem, boljem...truditi se, ne posustajati...prosto ŽIVETI!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Smisao života
7.7.2011 11:26:16   
ninina baka
Oprostite mi što se ne mogu setiti autora ove mudre izreke, kaže: "pre nego što krenete u potragu za srećom, proverite, možda ste već srećni." Jako mi se dopada.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Smisao života
7.7.2011 11:27:03   
Jeca*
ah...Duško Radović...user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu ninina baka)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Smisao života
7.7.2011 11:35:51   
Anoniman
Sex, drugs, R'nR ?

Ne znam, za mene truditi se da sto vise dana u zivotu provedes nasmejan, probati svaki dan da nasmejes nekog do sebe, zabaviti se i nauciti svaki dan po nesto novo. Retki su momenti kada smo istinski srecni i ispunjeni i treba teziti da tih trenutaka kada se dese budemo i svesni, da ne dozvolimo da protrcimo pored bitnih stvari jureci za glupostima. Treba raditi ono sto mi mislimo da je zaista vazno, a ne sta misli drustvo. Ne hajem uopste za moralne i ostale norme jer su za mene vecina potpuno besmislene i licemerne. Negde se drzim one dobro cini i dobrom se nadaj i ne cini drugom sto ne bi i sebi i mislim da je to vise nego dovoljno. Za mene je ovaj zivot da bi se u njemu uzivalo, a da li ce biti nesto posle i sta.... Nisam vernik, ali ako se vec prica da imamo slobodnu volju, onda svakako smatram da cu biti nagradjena sto svoju koristim maximalno user posted image


Moze ovo i mnogo lepse da se kaze pa da zvuci bas pametno ali sad me bas mrzi user posted image Idem da naucim kako da stignem do Panceva iz prve user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Smisao života
7.7.2011 11:46:21   
ninina baka
Zaboravih da dodam: smatram da život počinje da gubi smisao onog trenutka kada čovek izgubi sposobnost i potrebu da voli. Kada se jednoga dana probudi bez potrebe da voli ljude, bića, stvari oko sebe, mislim da tog momenta život tog pojedinca postaje besmislen. Jer, na kraju krajeva, nije bitno koliko veliko srce imaš, već kolko si ljudi voljan da primiš u njega.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here