|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako najbolje pripremiti organizam za VTO i t...
29.9.2010 1:12:41   
dunja RR
Znam da imamo razne teme o VTO ali obzirom da je VTO specifičan postupak, a VTO trudnoća posebna, rizična trudnoća koja se po mnogo čemu razlikuje od prirodne trudnoće i obzirom da je na forumu sve više VTO trudnica i mama, mi VTO trudilice želimo čuti što više iskustava:

kako se hraniti, koliko se kretati, da li piti vitamine, čajeve i koje, itd. tj. sve što može koristiti da povećamo šanse za uspešnu VTO

drage VTO trudnice i mame pišite namuser posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 29.9.2010 1:19:09 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
29.9.2010 7:32:32   
LunaLu
Draga Dunja, procitaj poslednje postove u odeljku Vantelesna trudnoca, gde smo mi VTO pricale o toj pripremi.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
29.9.2010 11:27:22   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: LunaLu

Draga Dunja, procitaj poslednje postove u odeljku Vantelesna trudnoca, gde smo mi VTO pricale o toj pripremi.


Znam draga ne brini, Sunčica i ja smo započele celu diskusiju, zato sam i otvorila ovu temu; ako nekom zatreba, kao što je nama zatrebalo, da ne mora da prelistava celu temu VTO već ima na konkretnom mestu konkretne odgovore.....

(odgovor članu LunaLu)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
29.9.2010 11:28:48   
Ana RR
Onda ne bi bilo loše da prekopirate postove u ovu temu user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
29.9.2010 11:32:56   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Onda ne bi bilo loše da prekopirate postove u ovu temu user posted image

( Mislimo isto) naravno, nego ne znam da kopiram ( citiram lepo) iz druge teme - upravo sam to napisala u teme " Kako se citira", hoćeš Anči ti?user posted image

Sunčica mi je jutros još poslala poruku i zamolila me da prekopiram, ali ja duduk ne znam - uradila bih ja to odmah da sam znala kakouser posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
29.9.2010 12:11:36   
LunaLu
Evo, ja Vam prenosim moja iskustva po pitanju pripreme za VTO.

U principu nista nisam posebno menjala u ishrani, uzimala sam Se i Zn, neke biljne tablete od nocurka, i tokom stimulacije sam setala 4-5 km dnevno, jer je to trazio profesor od mene. Vikend pre aspiraciju, to je bio Uskrs smo otputovali na 3-4 dana na planinu da se odmorimo, sto nam je i profesor savetovao. I da tri nedelje pre aspiraciju nisam radila, bila sam na godinjem odmoru, sto toplo savetujem onima koji imaju ludacki tempo kao ja (posao, dezurstva, dva dodatna posla), jer je jako dobro da se malo snizi nivo adrenalina u krvi i onda lezanje lakse padne, a osim toga imala sam vremena da sredim kucu detaljno pre nego sto sam krenula sa mirovanjem.
Srecno svima.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
29.9.2010 12:17:56   
dunja RR
hvala LunaLu...ovakve informacije zaista puno znače, u svakom postu nađem nešto korisno što nisam znala, a sada znam da ću primeniti.....

(odgovor članu LunaLu)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
29.9.2010 17:14:52   
LunaLu
Samo skupljaj i pitaj sta te zanima... Nikad se ne zna koja ce informacija biti od koristi.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
29.9.2010 20:22:53   
Suncicabg
Pozdrav i od meneuser posted image Da li neko mozda ima informaciju da li je obavezno biti vencan ako hoce da radi vto preko drzave? Mnooogo mi je bitno!!!user posted image

Odoh da probam da prekopiram postove iz teme vto user posted image

(odgovor članu LunaLu)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
29.9.2010 20:28:18   
Suncicabg
 
IZVORNA PORUKA: dunja RR

draga evo ti iskustvo jedne devojke kojoj je uspeo VTO:

"mesec dana pred vto sam mnooogo set___ala,po 5-6 kilometara svaki dan ,svuda ,najviše po kalishu al i svuda drugo.jela sam bas dosta ribe ,vaki drugi treci dan.

pila sam svaki dan casu piva pred et iako ga puno ne volim,
pivo zbog endometrijuma.znala sam i vise popiti.

jela sam ceo proces 3-4 brazilska oraha svaki dan,oni su puni selena.

pila sam baby aspirin 100 od et-a do ultrazvuka

do punkcije sam pila folan-i nastavila posle ,c vitamini vitaminsku ishranu upraznjavala sto vise.

posle punkcije zbog endomtrijuma sam jela ananas svaki dan,po mogućnosti svezi.

kroz ceo postupak organizam mi je tražio i crveni grejfrut,jela sam 2-3 dnevno.
kafu jednu dnevno,cigarete izbacila..

pred et sam popila bensedin ,lezala sam 3 dana al ne striktno,pomalo ustajala po kuci,peti dan izasla do prodavnice ...i krenula polako da uvodim sve vise akrtivnosti.

nisam prala sudove zbog polozaja ruku,niti dizala ama bas ništa teško.

ceo proces i posle nisam do uz koristila parfeme i jake kupke samo bebi sapun.
od punkcije do embrion transfera sam pojela kasikicom dve teglice putera od kikirikija ,čula da je super za implantaciju."


IZVORNA PORUKA: Biki34

Do transfera sam pojela samo jedan ananas tj onaj sredisnji deo jer mi je po recima dr. bio dobar endometrijum pa nisam zelela da "eksperimentisem"...Nisam se puno set_ala jer pred kraj stimulacije mi je postajalo sve teze(kao da su mi se simptomi trudnoce javili i pre punkcije )...Posle transfera dr. je preporucila da se jede riba,belo pilece meso,sveze voce i povrce a da se izbegavaju testenine-pogacice tj.sve iz pekare(a meni se to toliko jelo...pa sam i jela)...Pila sam dosta soka od cedjene pomorandze-to se preporucuje...Kikiriki je dobar za implantaciju ali ja ga nesto ne volim pa ga nisam ni jela...mirovala sam 6dana,7-og dana sam skuvala rucak a 8-og izasla u "set_nju" kolima... Ne znam sta je presudilo ali samo znam da sam bila veliki optimista i da sam potpuno poverenje imala u svoju doktorku...Srecno devojke!


IZVORNA PORUKA: liliana

Iskreno, U toku terapije, tj. pre punkcije, nisam jela ništa drugačije od onoga što inače jedem. Znači, sasvim normalna ishrana. Nisam jela neke specijalne namirnice radi ovoga ili onoga.
Nakon embriotransfera, jela sam ono što mi se jede (a to i inače činim), jedino što sam jela više voča i povrča, kao i ribe. To za ribu mi je savetovala jedna Dr iz Višegradske, pa sam ja jela kao nenormalna i na kraju mi se toliko zgadila, da ni dan-danas ne mogu da je vidim (osim tunjevine).



IZVORNA PORUKA: liliana

A, da zaboravih napisati: U toku terapije, puno sam šetala, jer mi je Prof. kod kog sam radila VTO rekao da se tako podstiče razvoj folikula.


IZVORNA PORUKA: LunaLu

U principu nista nisam posebno menjala u ishrani, uzimala sam Se i Zn, neke biljne tablete od nocurka, i tokom stimulacije sam set_ala 4-5 km dnevno, jer je to trazio profesor od mene. Vikend pre aspiraciju, to je bio Uskrs smo otputovali na 3-4 dana na planinu da se odmorimo, sto nam je i profesor savetovao. I da tri nedelje pre aspiraciju nisam radila, bila sam na godinjem odmoru, sto toplo savetujem onima koji imaju ludacki tempo kao ja (posao, dezurstva, dva dodatna posla), jer je jako dobro da se malo snizi nivo adrenalina u krvi i onda lezanje lakse padne, a osim toga imala sam vremena da sredim kucu detaljno pre nego sto sam krenula sa mirovanjem.
Srecno svima.


IZVORNA PORUKA: LunaLu

Zaista se potrudi da usporis, jer za prethodne dve VTO, koje su bile na zalost neuspesne, ja sam imala lud tempo, tad sam putovala 50km na posao, dezurala...
Tako da mislim da ipak pred VTO treba usporiti, jer organizmu treba vremeda malo spusri adrenalin u krvi, koji ovaj lud zivot stvara.








< Poruku je uredio Suncicabg -- 29.9.2010 20:32:09 >

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
29.9.2010 20:33:14   
Suncicabg
Uspela sam user posted image
Nadam se da se moderatorke nece ljutiti

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
29.9.2010 20:46:34   
dunja RR
bravo Sunči, niko da nam pomogne i na kraju si sama uspela user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
29.9.2010 20:50:09   
Suncicabg
Dunjice user posted image
E jos nesto cula sam da treba da se jede eurokrem user posted image ne znam zasto ali je mmmmmmuser posted image

< Poruku je uredio Suncicabg -- 29.9.2010 20:51:33 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
29.9.2010 20:51:21   
Suncicabg
A vec praktukujem 3 brazilska dnevno

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
29.9.2010 20:53:21   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Suncicabg

Dunjice user posted image
E jos nesto cula sam da treba da se jede eurokrem user posted image ne znam zasto ali je mmmmmmuser posted image


ovo povećava moje šanse za uspešnost VTO, tamanim Nuteluuser posted image

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
29.9.2010 21:21:03   
LunaLu
Dunja, nemoj ni u tom preterivati, jer visak secera isto tako moze da napravi problem.
Umerenost je vrlina.
Ako ti je do slatkog, med je bolji izbor.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
29.9.2010 23:43:06   
Suncicabg
Ajmo devojke dajte jos neki savet user posted image

(odgovor članu LunaLu)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
30.9.2010 0:03:07   
LunaLu
Evo ti jos jedan savet, pravo na spavanje, moras da budes odmorna.
Uostalom zar ne znas da se od od 22-24h spava za lepotu.user posted image

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
30.9.2010 0:07:25   
Suncicabg
Evo evo idem user posted image

(odgovor članu LunaLu)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
30.9.2010 0:47:22   
liliana
Što se tiče slatkiša , ne smatram da ih treba izbegavati. Ja na slatkišima bukvalno živim-mogu da ne jedem ništa drugo, ali slatko moram! Sečam se da sam i u vreme terapija nenormalno jela slatkiše.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
2.10.2010 15:34:09   
enigmaa
U toku same stimulacije najbolja hrana za endometrijum je cedjena narandza i grejp koji ja na zalost ne volim pa ga nisam ni jela,ali sam zato tamanila po kg pomorandzi,pila folnu kiselinu i dosta setala.E sad razmisljam da nam setnju ne savetuju samo zbog organizma kome to prija jer imamo i koristi od vitamina d,lepse misli i pozitivno razmisljanje bude zraci lepog dana.Posle transvera sam jela puno voca ,povrca,a slatkise ne volim tako da i nisam znala da i oni imaju svoju funkciju.Pitacu doktora ovaj put bas za slatkise,ako mi bude savetovao uzimacu nesto slatko na silu,sve vas pozdravljamuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
4.10.2010 19:54:23   
Suncicabg
Da li preporucujete neki kompleks vitamina (Mamavit, prenatal i sl.)?

(odgovor članu enigmaa)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
4.10.2010 19:56:22   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Suncicabg

Da li preporucujete neki kompleks vitamina (Mamavit, prenatal i sl.)?

odlična pitanjauser posted image

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
4.10.2010 21:07:03   
liliana
IZVORNA PORUKA: Suncicabg

Da li preporucujete neki kompleks vitamina (Mamavit, prenatal i sl.)?


Ja sam pila Mamavit. On se preporučuje , ali ga neko teže podnosi-zna da izaziva mučnine- mada je meni bio sasvim OK


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kako najbolje pripremiti organizam za VTO...
4.10.2010 22:15:01   
Suncicabg
Liliana a kazi nam koliko pre si pila Mamavit? Realno moja vto moze da bude i za par meseci...pa ne znam da li je rano user posted image

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here