|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
1.7.2016 8:49:04   
lesica
Drage naše trudnice, nastavljamo razgovor ovde user posted image

Napravili smo male izmene i odlučili da spojimo trudničke teme i da otvorimo jednu u kojoj će se okupljati sve naše trudnice.

Uživajte i družite se!

Vašu trudnoću možete pratiti na Ringeraji na sledeće načine:

-U kalendaru trudnoće klik
-Putem mail-a (pročitajte više) klik
Pročitajte i zanimljive članke o trudnoći:

-Rast ploda po nedeljama klik
-Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći klik
-Tumaćenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći klik


Za trudnice pred porođajem imamo:

-Spisak porodilišta u Srbiji klik

Nakon porođaja vidimo se u temi spisak RR mama


Ne zaboravite da konkretna pitanja o zatrudnjivanju, trudnoći, bebama, deci, porodici itd. postavljamo u za to otvorene teme.

U vezi toga preporučujemo da pročitate

opste uslove koriscenja foruma
Ako ta pravila budu kršena,chat teme ćemo zatvarati .

Pročitajte i Ringerajin vodič za korišćenje foruma klik

Spisak trudnica koje su u trecem tromesecju :


12.07.2016. Emica
09.08.2016. Sandricak
10.08.2016. BubaBubica
11.08.2016. Milena18
12.08.2016. marijana22
12.08.2016. Ella2407


Javite se moderatorima ili administratoru putem privatne poruke kada ima nekih promena oko termina, da redovno ažuriramo spisak .



< Poruku je uredio lesica RR -- 1.7.2016 12:05:26 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
1.7.2016 9:25:15   
emicaa
Prva na spisku user posted image tek sad vidim da stvarno brzo proleti ova trudnoća.
Png prijavi se i ti na spisak user posted image
U oktobru ćete sve u par dana otići.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
1.7.2016 9:48:08   
Sandricak
Jutrooooo.. mene nema na spiskuuuuuuu..... termin 9.8....
Ja ispratila momke i pila jutarnju kafu do sadaaaaaaaaaaaa.... malo polila cvece i sad odmaram... ne znam za vase bebice, ali ivo moje cudo u stomaku kao da ima sto nogu, ne mogu nikako da se nanestim, samo udaaaraaaaa

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
1.7.2016 11:10:16   
BubaBubica
Auuuu i ja sam na vrhu spiska, posle Emice i Pgn user posted image jujujuj biće gusto user posted image
Dobro jutro dobar dan, evo pržim krompiriće pa ću da širim veš, pa begamo kod svekrve malo, imam posla kući kolko oćete ali dosadilo mi je stalno sedenje kod kuće. Hoću malo i da odmorim, bar glavu da provetram, pošto sve spremam sama baš imam puno posla.
Sinoć nisam baš najbolje spavala, stomak me boleo i beba se toliko razvlačila po stomaku da mi je izazivala kontrakcije, pa me grčevi hvatali, pa u wc nekoliko puta... Počelo je i kod mene nespavanje.

(odgovor članu Sandricak)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
1.7.2016 11:58:28   
marijana22
pozdrav

Moja ćerka počela kad se probudi noću traži da gleda crtani, da se igra.... Baš dugo bude budna.... I onda ustane u 7. Ne ynam za sebe. u vrticu kažu da spava celo prepodne, ne mogu da je razbude, onda kad svi spavaju ona hoće da se igra, pa je nervozna, neće da ruča......

sad sam je dovela kući, bila jutros od 9 u vrtiću i kažu da je spavala 2h...
Ja išla po vozačku, opet su krenule vrućine.
Sledeće nedelje imam uz jedva čekam, nadam se da će drugarica da mi vrati komodu pa da mogu da krenem da perem i peglam stvari. Kaže mi danas neka žena u maxiju, biće sin 100%, ja kao
- ma rekli mi žensko
-ma i nama rekli pa bio dečak, a mi sve roza kupiliuser posted image

Baš me istripova....

bubice posle Emice i Png sve smo u 2-3 dana, ko će prvi videćemo



(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
1.7.2016 11:58:38   
vocicana
user posted image user posted image jos malo pa komplet ekipa u temu mama, za konstantno cavrljanje.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
1.7.2016 12:52:12   
pngpme
Emice, ja sam sve vrijeme mislila da si Ema 100%. user posted image Prijavljivala sam se na spisak i prošlog mjeseca ali niko me nije tu uvrstio, kom moderatoru da se javim? Termin je 15. 07.
Ova tema će sledećeg mjeseca ekspresno da se isprazni... Marijana, ja se slijepo držim pola koji su mi rekli, nešto mi je nemoguće da pogriješe posle toliiiiko ultrazvukova.
Meni se dole sve razglavilo, ne hodam kao patka, nego normalno čini mi se, ali bole me prepone kad hodam baš dooosta...


(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
1.7.2016 13:24:52   
BubaBubica
Mene beba urniše ovih dana, ne znam šta joj je, kao da hoće da požuri napolje, toliko se rasteže po stomaku, sve me boli!

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
1.7.2016 13:42:28   
Ella2407
Jao spiskaa
Stvarno ce tema da se isprazni ako nam ove nove vrtice ne dodjuu..

I mene su prepone opet pocele da bole
Kao da ce mi se kosti rastavit sve dole
Pogotovo navecer kad se trebAm okrenut s jedne na drugu stranu

Pisala sam u temi
Ipak smo narucili bebetto
Jedva cekam da stignu da ih uzivo vidim..
Isli smo maloprije pogledat i onaj vikend krevetic
Polovan,ocuvan je,dodje i ko spuzva-madrac ..
Kupili smo jer nam treba kod nasih roditelja
Morat cu jos jedan nac haha
Lijep je ,jest da je teget plav ali ima i nekih mustri pa moze proc
A bio samo 25 eura tako da super
Jos nadjem jedan za 25 i taman..

_____________________________

Volim što se volimo!!!

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
1.7.2016 13:48:25   
pngpme
Ja upravo čitam simptome porođaja, ne jer se plašim da ga neću prepoznati, nego sam manijak koji bi volio sve da planira, pa kao bilo bi fino kad bih par dana unaprijed osjetila/predosjetila da će da krene. user posted image Ljudi me ubiše u pojam, ima jedna divna prodavačica u prodavnici blizu mene koja me svaki put pita - ti se još nisi porodila? Telefon ne prestaje da zvoni, svi samo pitaju ima li šta novo, kao da je sudnji dan blizu...
Osjetljiva sam ovih dana strašno, čak mi i muž kaže da osjeća neku težinu i pritisak, a on je inače flegma...
Ella, srećna kupovina! Boli prevrtanje sa strane na stranu, a ja se u krevetu stalno prevrćem, nikako ne mogu na jednoj strani duže...

(odgovor članu Ella2407)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
1.7.2016 14:10:57   
Ella2407
Jao i ja sam ,,frik,, koji voli sve unApred da isplanira,da zna sta ga ceka,kako ce sve bit ,da sam upucena i da znym sve o svemu itd itd hahahaha user posted image

Ne mogu ni ja dugo ny jednoj strani,probudi me kuk ukocen haha
Stalno se prevrcem..



_____________________________

Volim što se volimo!!!

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
1.7.2016 14:39:43   
pngpme
Onda sigurno kao i ja pokušavaš da zamisliš kako će sve da ide i da se pripremaš psihički... A nema za to pripreme.

(odgovor članu Ella2407)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
1.7.2016 15:06:10   
Khaleesi

IZVORNA PORUKA: pngpme

Ja upravo čitam simptome porođaja, ne jer se plašim da ga neću prepoznati, nego sam manijak koji bi volio sve da planira, pa kao bilo bi fino kad bih par dana unaprijed osjetila/predosjetila da će da krene. user posted image Ljudi me ubiše u pojam, ima jedna divna prodavačica u prodavnici blizu mene koja me svaki put pita - ti se još nisi porodila? Telefon ne prestaje da zvoni, svi samo pitaju ima li šta novo, kao da je sudnji dan blizu...
Osjetljiva sam ovih dana strašno, čak mi i muž kaže da osjeća neku težinu i pritisak, a on je inače flegma...
Ella, srećna kupovina! Boli prevrtanje sa strane na stranu, a ja se u krevetu stalno prevrćem, nikako ne mogu na jednoj strani duže...

Meni je lakse nekeko bilo prvi put, jer nista nisam znala kako ide, a i pritisak sam imala manji oko porodjaja, kako bude bice, a drugi put mi je bila frka cak sam i zagazila celu nedelju u deseti mesec pa sam jedva cekala da se porodim...
Prepoznaces simptome ne briniuser posted image

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
1.7.2016 15:28:41   
emicaa
Png mislim da možeš Ani poslati poruku.
Tri sata sam provela kod frizerke i naravno sve me zabolilo,grčevi mi pohvatali noge još me mišići bole.
Ella ipak si se odlučila za prva kolica,ako si,meni su ona ionako ljepša user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
1.7.2016 15:39:11   
Ella2407
Pn odavno se pripremam
I psihicki i svakako
Haha
Samo ispitujem ,sta kako gdje koliko
Sta ako ovo ,sta ako ono..
Pokusavam da sebi stvorim sliku svega toga i predocim sebi sta me tacno ceka,od bola pa nadalje..
Ali jednostavno se to ne mozeeee-i ide mi na zivce jahahaha

Emice daa,za prva sam se odlucila
Pa jesu ljepsa i menii i ocuvanija izgledaju
Ova druga su jedino dosta jeftinija
Ali prvo je,pa je bolje da kupim malo bolje i sa svim dijelovima user posted image

_____________________________

Volim što se volimo!!!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
1.7.2016 17:06:28   
Mariya
Drageuser posted image ,ne brinite se,doći će nas nekoliko da popuni mesto kad vi odete iz temeuser posted image Ja čekam da dr vidi nešto više od GM pa ću vam se pridružiti. A baš dosta nas su već mame,pa em nemamo vremena,em više budemo na temi mama.

IZVORNA PORUKA: Ella2407

Jao i ja sam ,,frik,, koji voli sve unApred da isplanira,da zna sta ga ceka,kako ce sve bit ,da sam upucena i da znym sve o svemu itd itd hahahaha user posted image

I ja sam takva,ne vidim ništa loše u tomeuser posted image bolje da znam šta me sve čeka,šta će se sve desiti...
Ja sam na prvi porođaj otišla kao mlad majmun,opušteno,ma porodiću se mo'š misliti,velika stvar. I baš sam imala sreće. I Sreća moja pa je laktacijska sestra bila predivna i naučila me dojiti,zahvalna sam joj do neba zbog toga.
Ali drugi put sam,osim iskustva išla i u školicu,na pripreme i bilo mi je mnogo lakše. Ali sa drugim je uvek i sve lakšeuser posted image

(odgovor članu Ella2407)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
1.7.2016 18:18:22   
pngpme
Khaleesi, kako je tebi prošlo to kako bude biće, je li bilo bolje kad si se manje stresirala?
Mariya, ismijah se pošteno mladom majmunu. Taman se tako osjećam, sjedim na grani i čekam da pukne. user posted image Loše je to što se ne može ništa predvidjeti, a ti pokušavaš da predvidiš sve scenarije i onda razvoj situacije u različitim okolnostima...
Ella, ja sve pokušavam da zamislim bol, svi o njemu pričaju, pa koliko bi to strašan trebalo da bude... Pokušavam da se sjetim bolova koje sam osjećala nekad kad su baš bili jaki, pa da ih povećam u glavi...

< Poruku je uredio pngpme -- 1.7.2016 18:20:27 >

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
1.7.2016 19:00:27   
BubaBubica
Jao pgn hahahhaha dobra si user posted image samo zamisli menstrualne bolove sklopljene sa zatezanjem materice, pa ćeš dobiti porođajne bolove user posted image ali eto tako jače menstrualne bolove. Onaj bol o kojem svi pričaju se javlja pred samim naponima i ne traje dugo, tako da nije ništa strašno, samo u tom trenutku. Biće sve super, videćeš, samo pozitivno user posted image

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
1.7.2016 19:31:43   
Ella2407
Jaooo Pn isto da sebe slusam
Isto tako i ja motam stvari po glavi
Identicno tako hahaha

Sad otisla do mm-a u dm i reko da kupim te osnovne stvari za bolnice pa nek se nadje
Nikad ne znas kad ce krenut haha
Kupila sam one neke uloske(vir) -2 pakovanja,vlazne maramice,kaladont i cetkicu za zube,i malo pakovanje malih pelena..
I jel uopste nosim pelene odmah sa sobom ili se one naknadno donose?
Sta mi jos treba???? user posted image

_____________________________

Volim što se volimo!!!

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
1.7.2016 20:05:26   
BubaBubica
Ni ja nisam načisto šta sve treba, a treći mi je put. Mojoj drugarici seka se porodila ovih dana u istom porodilištu gde i ja treba da idem, pitaću je šta sada traže. Ne bi bilo loše da zovneš porodilište i pitaš šta ti sve treba jer drugačije je od bolnice do bolnice.

(odgovor članu Ella2407)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
1.7.2016 20:10:46   
pngpme
BubaBubice, ali ja nikad nisam imala menstrualne bolove. Samo blaaaaago zatezanje i tupi bol u predjelu krsta kad treba da dobijem. Tako da ja ovo više upoređujem sa bolom zuba, pijeskom u bubregu, uganućem članka user posted image .
Ella, ja sam stavila 4 pakovanja mrežastih, rekoše toga samo trpaj... Kod nas se više ne nose pelene, teta Violeta ih opskrbljuje... Ja nosim toalet papir, peškire, vlažne maramice, obične maramice, četkicu, pastu za zube, sapun, 3 spavaćice, japanke za po sobi, mrežaste gaće, vodu, suv keks (to je preporuka iz školice), dvije tetre... sigurno sam nešto zaboravila...
Zbilja, ja ne mogu preko tel.da uđem na ringeraju, zaboravila sam šifru, kako da vam javim kad se porodim? Kad izađem? To je ovdje posle 3 dana... Samo da znate onda šta se desilo ako me nema 2 dana na forumu...

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
1.7.2016 20:19:31   
Ella2407
Kako mislis vise pakovanja mrezastih gaca?
Ja imam ono iz dm- jedno pakovanje a nez koliko dodje gaca unutra..
Raspitat cu se jos sta treba..

A Pn sto ne promijenis sifru pa se onda ponovo logujes na mob..
Ili daj nekoj od nas broj mobitela pa nam javii..

_____________________________

Volim što se volimo!!!

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
1.7.2016 20:22:04   
emicaa
Png pošalji nekoj od nas poruku,ima li ijedna tvoj broj?
Mene cijeli dan oni moji bolovi ubijaju a nikako da legnem,sad sam se malo pružila a T kmeči u kupatilu da je idem gledati kako se kupa user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
1.7.2016 20:35:56   
pngpme
Više pari mrežastih uložaka. A za gaće čisto da se nađu, jer gaće nisu dozvoljene, nosiš ih samo ako ti želiš i skidaš ako ide vizita. Tako su nam objasnili.
Poslala bih ja nekome broj, ali svi ste u inostranstvu, hajde Srbija i nije inostranstvo, Bosna već jeste, gdje da trošite... Nešto mi se ne da da mijenjam šifru, a uopšte nisam sigurna da ću imati internet na telefonu jer ga ni sad nemam, treba muž da vidi za neku karticu koja ima povoljnosti za internet, ova moja bi spržila sav račun kad bih ušla na interenet, a i mreža je loša, posle 10 minuta je jako spor.

(odgovor članu Ella2407)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Trudnice (1-42 nedelje) 07/16 [chat]
1.7.2016 21:01:31   
Ella2407
Da Bubica je Srbija,razmijeni s njom broj ..
A uloscii
To sam kupila,2 pakovanja
I gace imam te neke jednokratne mrezaste
A ponijet cu i obicnih za svaki slucAj..

_____________________________

Volim što se volimo!!!

(odgovor članu pngpme)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here