|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Svekrva i moja majka
10.5.2013 13:58:17   
kukuriku
Eh ovako, odmah da naglasim da sam inače članica ovog foruma , ali sam sad pod drugim nickom jer mi je rodica takođe članica ovog foruma kao i jedna drugarica i ne želim baš da znaju kakv me problem muči....

Nadam se da će te razumiti i nećete osuđivati...

Elem, otvorila sam novu temu i ovaj naziv izabrala jer sam tek danas saznala za nešto što se desilo između moje majke i moje svekrve...

Živim u zajednici , moj dragi i ja imamo fenomenalan odnos , ne ureklo se, ali moja svekrva ima malo zdravstvenih problema ( psihičkih) nije toliko strašno ali nije ni bezopasno , ako se redovno uzima terapija sve bude pod kontrolom....

E sad , ona je često često depresivna , pa onda naglo poslije toga postane super raspoložena...

Moja mama ima problem što je ( ne znajući) zajmila novac od jedne žene za koju se na kraju ispostavilo da je kamataš, i ta priča je došla do moje svekrve.... I onda je moja sveki zovnula moju mamu na kafu, odvojila je u sobu i zaključale su se, bile su sigurno jedno dobrih 3-4 sata tamo.... Moja mama je sinoć otišla ništa mi nije rekla...I jutros me zvala sva zabrinuta i uplakana...

Ovako : sveki joj je dala neki srebrni prsten , rekla joj da ga ni slučajno ne smije skidati sa ruke jer on nosi pozitivnu energiju i ako vjeruješ u njegovu energiju tvoji problemi se počinju riješavati... Znači odmah da naglasim ne mislim da joj moja sveki nabacuje ikakvu crnu magiju , da me ne napadate, al isto tako mi je ta priča čudna...

Onda joj je dala jednu heklanu torbu koju je ona kao napravila za nju, i da taj poklon mora moja mama da prihvati. mama kad ju je otvorila imala je šta i da vidi : zlato, puno zlata! Moja mama je odmah rekla da to ne može da prihvati, ali je sveki rekla da moja mama mora to da uzme i onda joj dala broj nekog čovjeka koji živi u drugom gradu kao da se ona njemu javi da ode kod njega jer on će otkupiti to zlato po mnogo većoj cijeni nego što otkupljuju zlatarne... mama je odbijala ali je sveki rekla da ona to mora uzeti barem pola duga da otplati kamatašici.... Onda je mami palo na pamet da je ovo vjerovatno još jedna od faza u kojoj sveki nije popila lijekove , i uzela je tu torbu i to zlato samo da je ova više ne napada...

Jutros kada mi je mama to ispričala ja sam se šokirala, jer to zlato koje je ona dala mojom mami je ustvari zlato njene sestre ... Seetra od sveki je skoro došla kod nas i donjela to zlato i zamolila sveki da joj pričuva na neko vrijeme jer je njima skoro neko pokušao da provali u kuću ali nije uspjelo i onda je donjela svekrvi to zlato jer su to sve uspomene na njenog pokojnog muža koji je nekada davno držao zlataru....

Žene drage ja sad ne znam šta da radim, mama je naravno odlučila da joj ne pada na pamet to zlato prodavati, još više se zabrinula kada sam joj rekla da je to zlato od muževe tetke, ali je svekrva rekla mojoj mami DA NI SLUČAJNO nikome ne smije moja mama reći za ovo....Ja se samo bojim da je ovo ponašanje rezultat njene bolesti , rado bih rekla mužu za ovo al mama me moli da to ne radim jer se boji da će se svekrva naljutiti. A sveki je opet maloprije zovnula moju mamu i rekla da je taj čovijek rekao da se to zlato donese najkasnije do sutra , mama joj opet rekla da ona to neće , već da će joj zlato vratiti odmah danas svkerva rekla da ga neće uzeti....

Ja ne znam majke mi šta sad da radim.... Al uopšte ne znam šta pametno učiniti , zbunjena sam totalno a boga mi još više zabrinuta...
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Svekrva i moja majka
10.5.2013 14:05:40   
imperial
Moj ti je savet da odmah razgovaras sa svojim muzem,tako nesto NESMES da krijes od njega,pusti mame,on ti je na prvom mestu,i ako vec imate dobar odnos kao sto si rekla,mozes ga upropastiti,jer ce se za to kad tad saznati,a za tvog muza ti ces biti kriva sto mu nisi rekla,tako da razgovaraj sa muzicem,a svako svoje probleme neka resava kako zna i ume...

(odgovor članu kukuriku)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Svekrva i moja majka
10.5.2013 14:15:48   
kukuriku
Imamo fantastičan odnos nas dvoje, al eto da budem iskrena nije me strah reakcije mog muža koliko me strah reakcije mog svekra,, ne znam da li ste ikada gledali seriju Kad lišće pada, e pa one koje jesu znate kako izgleda čika Ali Riza e pa moj svekar je pljunuti on u svakom pogledu i smislu i znam da bi me on prezreo kad bih ovako nešto prećutala ALI ja se uskoro trebam poroditi i mama je rekla da će na nekoliko dana doći kod nas jer joj je ovo prvo unuče, ja sad to ako kažem mužu on će reći svekru naravno , a onda će oni razgovarati sa svkervom , i neću ni da razmišljam kakvi će to odnosi biti kad moja mama dođe na nekoliko dana.... E u đavla sve, tačno ne znam šta napraviti!

(odgovor članu imperial)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Svekrva i moja majka
10.5.2013 14:28:06   
Trcosava
Brate, sestro koji roman!!!

Slažem se da pod stavkom hitno sa mužem da razgovaraš! Dalje moraš da vidiš kako će biti. Strasti će se sleći, pa će majka doći da vidi unuče.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu kukuriku)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Svekrva i moja majka
10.5.2013 14:34:19   
Štetica
Kukuriku,ja da sam na tvom mestu,sta god da sebdesi kasnije ispricala bih muzu za to. Ako je svekrva pod psihijatriskom terapijom verovatno ni ona nije potpuno svesna sta je uradila. To ce se pre ili kasnije saznati,tako da je bolje da ispeicas muzu o tome,da nebi ti bila kriva jer si znala. Ili sedite svi zajedno za sto i otvoreno popricajte,reci im sta i kako je bilo i pozovi i tvoju mamu,da nebi bilo da je ona to sama uzela(ukrala). Koliko god ti bilo tesko da to uradis,mislim da je to najispravnije,jer postoji mogucnos da ti sveki ili neuzima terapiju ili joj neodgovara ista,jer zena definitivno nije svesna stvari koje radi. Nezelim da me pogresno shvatis,ali imala sam u okruzenju osobu koja je bila psihijatriski bolesnik, i relativno ih shvatam,pa sam zato i mislila da bi trebalo da ti odgovorim.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu kukuriku)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Svekrva i moja majka
10.5.2013 15:20:24   
Olga75
ajd i ja da napisem nesto
Kukuriku , tvoja svekrva ne pije lekove i to sto deli stvari je rezultat , sta jos moze da se desi ko zna zato je najpametnje da kazes i muzu i svekru sta se desilo pa da je odvedu kod dr ili sta god vec
vama ce doci beba a zena koja ne pije lekove i beba to ce biti pakleno
i da taj Ali Riza bolje da vodi racuna o bolesnoj zeni nego sto izigrava nekog patrijaha ili kako se vec kaze

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Svekrva i moja majka
10.5.2013 15:30:16   
kukuriku
Hvala žene na savjetu, od srca vam hvala.

trcosava ma koji, roman , koja sapunica, ja ne znam šta je ovo...

štetice ma neću te pogrešno shvatiti, nema šanse, i meni je isto palo na pamet kao i mojoj mami da je ovo samo rezultat bolesti...

olga hvala i tebi na savjetu. ma svekar se brine o njoj , al isto tako i radi, muž je skoro osato bez posla a ja trudna i sve nam se nekako skrkalo u jednom trenutku što bi se reklo. on se zaista brine o svima nama , i o njoj , al inače ovakvi ispadi se najčešće nekako dešavaju kad je on na poslu ili na putu tad nekako najčešće dolazi do hajmo reći problema sa njom....

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Svekrva i moja majka
11.6.2013 11:39:05   
srecica_80
Slazu se koliko moraju

(odgovor članu kukuriku)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Svekrva i moja majka
11.6.2013 12:04:49   
NadaR
Bas se cesto cuju i poslovno saradjuju user posted image



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu srecica_80)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Svekrva i moja majka
11.6.2013 13:25:30   
lanajelena
Daleko su pa nemaju mnogo vremena da rzvijaju dublji odnos,nisu u svadji,nemaju nista jedna protiv druge(koliko ja znam) i tako

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Svekrva i moja majka
9.11.2016 20:03:21   
branki*
Nisu bliske.velika je razlika u godinama i velika razlika u karekterima,osobinama,ponasanju...vidjaju se na decijim rodjendanima,slavama i sl.to je sve.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Svekrva i moja majka
9.11.2016 22:18:43   
choopa choops
Wow koja oriča za početak. Živo me interesuje šta je bilo na kraju...user posted image

Moja svekrva i moja majka se slažu OK. Iako su prilično različite, u dobrim su odnosima.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Svekrva i moja majka
9.11.2016 22:36:23   
emicaa
Moje zive daleko jedna od druge ali kad sveki ode dole stalno vodi moju mamu navece na pice ili dodje po nju pa sjede kod sveki,kad je mama ovde ista prica.Mama mi pomogne ako nesto treba i onda odu u skitnju

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here