|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   tsoureki / vasilopita
7.2.2011 15:42:11   
Anoniman
e, posto sam upravo ovaj recept poslala mejlom, da ga napisem i vama. tsoureki se u grckoj pravi za uskrs u obliku pletenice, a vasilopita za novu godinu, nesto kao nasa cesnica. u principu, rec je o istoj smesi, samo u drugom obliku. ima neverovatan miris i okus, ja ga obozavam.

U malo mlake vode staviti kvasac i dodati malo brasna, izmesati i ostaviti da nadodje.

Mikserom ulupati 2-3 jaja, 350gr secera, 50gr ulja, 2-3 kasike kiselog mleka.
Zagrejati 2,5 dl mleka i umesati u prethodnu smesu.
Dodati malo soli, mahlep (http://en.wikipedia.org/wiki/Mahlab), i kakule (mislim da se ovo kod nas zove kardam, a umesto kakoule/kardama se moze narendati malo narandzine kore).
U sve to dodati kvasac.
Otopiti 100 putera i postepeno ga dodavati u prethodnu smesu, mesajuci je.
Testo treba da bude dosta meko (otprilike se za sve ovo utrosi 1kg brasna).

Testo oblikovati (ili u pletenicu ili u pogacu, kako hocete), a kroz sredinu se moze staviti kakao ili cokolada.
Kad se stavi u tepsiju premaze se izlupanim jajetom i pece oko pola sata na 200 stepeni (zavisi, naravno, od sporeta, meni je trebalo skoro sat vremena).

Moze se staviti i glazura od cokolade kad se ispece.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: tsoureki / vasilopita
7.2.2011 15:49:00   
vonavoj
mmmmmmmm..deluje mi zanimljivo.mom mm je bitno da se nesto napravi,svidece mu se,..moracu da zapisem!user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: tsoureki / vasilopita
7.2.2011 15:49:48   
vonavoj
samo da nadjem mahlep!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: tsoureki / vasilopita
7.2.2011 15:51:22   
Anoniman
izuzetno je aromaticno! ja sam dugo mislila da je to obicna pogaca i kad je prvi put sveki napravila nisam pozurila da probam. al kad sam jednom probala.....user posted image  samo je jako kaloricno, i ne treba cesto jesti user posted image

(odgovor članu vonavoj)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: tsoureki / vasilopita
9.2.2011 9:53:40   
Lu
Zanimljivo jeuser posted image
Taj mahlep je okusa sličnog trešnji i gorkim bademima, možda staviti ove ekstrakte u tijesto?Ili nešto drugo... ajd predloži nam kseno pošto mi sigurno nemamo mahlepuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: tsoureki / vasilopita
9.2.2011 10:33:12   
Anoniman
mozda i ima, videla sam u google da se javlja i u nekim tekstovima na srpskom, mozda u veru ima ili u nekoj prodavnici sa zacinima.
inace, taj zacin se dobija od kostica visanja koliko sam shvatila, ali meni uopste ne mirise na visnje. kad sam prvi put probala tsureki (cita se: cureki) mislila sam da ima cimeta i karanfilica.

< Poruku je uredio ksena -- 9.2.2011 10:48:56 >

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: tsoureki / vasilopita
9.2.2011 11:07:00   
Jeca*
ksena, 2007u godinu sam docekala u Atini sa nekadasnjim deckom koji ima silne neke prijatelje po Grckoj. Nakon doceka smo isli na rucak kod jedne divne porodice i jeli smo Vasilopitu...divnoo...i ja sam dobila "dukat". Jos uvek ga cuvam kao predivnu uspomenu
hvala za recept user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: tsoureki / vasilopita
9.2.2011 11:14:17   
Lu
IZVORNA PORUKA: ksena

mozda i ima, videla sam u google da se javlja i u nekim tekstovima na srpskom, mozda u veru ima ili u nekoj prodavnici sa zacinima.
inace, taj zacin se dobija od kostica visanja koliko sam shvatila, ali meni uopste ne mirise na visnje. kad sam prvi put probala tsureki (cita se: cureki) mislila sam da ima cimeta i karanfilica.

E to već imamo, a možda đumbir, on ima onako baš opor miris i ukususer posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: tsoureki / vasilopita
9.2.2011 11:48:53   
Anoniman
bambi user posted image  nema na cemu user posted image  evo, mozes pokusati i ti da objasnis ukus koji se dobija.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: tsoureki / vasilopita
9.2.2011 11:49:58   
Ana RR
Kseeenčiiii, kako ovo dobro deluje, mmmmmmmmmm user posted image user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: tsoureki / vasilopita
9.2.2011 11:52:51   
Lu
Evo i slikica, mada ima raznih oblika, meni je naljepša ova pletenicauser posted image
user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: tsoureki / vasilopita
9.2.2011 11:53:50   
Anoniman
evo, samo za vas sam pretrazivala net i videla da je neko na jednom forumu napisao da u super veru ima mahlep i kardamon
"Kada smo kod Super Vera: Pored kardamona u rafu imas MAHLEP. On je dobar. Koriste ga za slatkise u koje ide mleko. Kao i kurkum. "
 

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: tsoureki / vasilopita
9.2.2011 11:54:32   
Ana RR
Uh Lu, gde me nađe user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: tsoureki / vasilopita
9.2.2011 11:55:20   
Anoniman
da, pletenica je klasicni oblik tsureki, a vasilopita je okrugla.
ako stavite glazuru od cokolade, onda se nece toliko videti oblik pletenice, ali je zato ukuuuuuusnoooo...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Bele pihtije
Ringerajin kuvar: Maraj
Pire od karfiola i šargarepe
Ringerajin kuvar: little_one



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here