|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Indeks telesne mase (ITM ili BMI)
25.7.2009 16:15:49   
guppy RR
Indeks telesne mase (ITM) tj. Body Mass Index (BMI) je broj koji puno kaže o vašem zdravlju.

Računa se ovako:

                (težina u kilogramima)
ITM =  --------------------------------------
           (visina u metrima) na kvadrat


Primer:
osoba, koja je teška 64kg i visoka 1,72m:
64 / (1,72)^2   =   64 / 2,96   =   21,6





Tumačenje:

ispod 18,5 = pothranjenost
18,5 - 24,9
= poželjna težina
25,0 - 29,9
= povećana masa
30,0 - 34,9
= I stepen gojaznosti
35,0 - 39,9
= II stepen gojaznosti
iznad 40
=  III stepen gojaznosti

U literaturi može se naći puno tekstova o tome, šta su rizici pothranjenosti ili gojaznosti.



Direktna veza do poruke: 1
   RE: Indeks telesne mase (ITM ili BMI)
25.7.2009 20:23:13   
Lilly*
19,5 = poželjna težinauser posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Indeks telesne mase (ITM ili BMI)
26.7.2009 2:43:16   
Verus
24.5 pozeljna tezina-bar po tablici.  A po mojoj "tablici" nikako nije!  Treba da smrsam 10 kila...

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Indeks telesne mase (ITM ili BMI)
26.7.2009 9:09:16   
Brand new mama
Meni je indeks sad preko 25, a moj dragi se solidarise sa mnom(i previse)..Samo sto cu ja da izgubim par kilica sauser posted image , a sta cemo sa njim,jadnickom?user posted image Vidim da cu samo da ga probudim i gurnem mu patike u ruke

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Indeks telesne mase (ITM ili BMI)
26.7.2009 9:18:07   
Anoniman
                          59
ITM =  --------------------------------------  = 20.941
                     (1.68) na kvadrat


IZVORNA PORUKA: guppy RR

18,5 - 24,9
= poželjna težina


(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Indeks telesne mase (ITM ili BMI)
26.7.2009 22:13:18   
afrodita
Ovo izracunavanje ima kod nas besplatno u
apoteci. Bas sam se juce isla meriti
Moj je 19.9user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Indeks telesne mase (ITM ili BMI)
26.7.2009 22:23:04   
Jeca*
Oooooooo napokon sam ušla u "poželjna težina" user posted image user posted image  tačnije 23,837
ali ja nisam zadovoljna još uvek i da dijeti sam dok ne dostignem bar index 21, a bilo bi idealno 20!!! user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Indeks telesne mase (ITM ili BMI)
26.7.2009 22:30:17   
Verus
Jeco jel jos radis UN? 

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Indeks telesne mase (ITM ili BMI)
26.7.2009 22:46:57   
Jeca*
Ja sam onih mojih čuvenih 30kg (kažem čuvenih jer sam ih sto puta pomenula na forumu user posted image ) skinula uz Luku...za ovih 11 meseci (u tih 30 računam i njegovih 3650kg porodjajnih i vrlo malo vode koju sam izgubila na porodjaju jer sam sebi izgledala kao slon kad sam izasla iz porodilista user posted image user posted image )
E, onda sam prestala da dojim pre mesec dana i cim je stalo mleko krenula sam na blok anticelulit masaza (10 komada) u salonu kod mene u kraju. Maserka je sjajna. I krenula sam UN dijetu. Evo prvih rezultata. Za 2 nedelje sam skinula 3 kg. Završila sam i masaže i za 2 nedelje koliko su ukupno trajale (nisam išla svaki dan, nekad svaki drugi) sam uz dijetu skinula čak 6,5 cm u struku (obim), 5cm kukovi (obim)...i butine 3cm...rezultati nisu skroz merodavni jer su još veći nego realni obzirom da sam se merila u pmsu i da sam danas dobila..jedva čekam da mi prodje, da se izmerim, ali i sad vidim da mi vec garderoba postaje velika. Sad sam u trecem krugu UN..vec sam se adaptirala, pijem one tabletice zelenog čaja, uveče po jednu spezial merz (vitamini) i super se osećam, pupupu user posted image

(p.s. pec pec za mene što sam pisala u pogrešnoj temi, ali verus me navukla user posted image user posted image user posted image )

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Indeks telesne mase (ITM ili BMI)
26.7.2009 23:11:45   
guppy RR

user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Indeks telesne mase (ITM ili BMI)
27.7.2009 9:52:17   
mamanp
Pozeljno 24.44, ali meni se cini da imam viska 2-3 kilceta.user posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Indeks telesne mase (ITM ili BMI)
27.7.2009 10:07:18   
Nella79
18.78 a ja mislm da sam debelauser posted image

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Indeks telesne mase (ITM ili BMI)
27.7.2009 10:57:41   
afrodita
IZVORNA PORUKA: Nella79

18.78 a ja mislm da sam debelauser posted image

manemojuser posted image

(odgovor članu Nella79)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Indeks telesne mase (ITM ili BMI)
28.7.2009 23:01:19   
stsanja
17,17,ali bezobzira na to ne smatram da sam mrsava,vec ok

(odgovor članu afrodita)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Indeks telesne mase (ITM ili BMI)
29.7.2009 2:03:32   
vodolija 82
tacno 25,povecana masauser posted image a ja kao krmacicauser posted image

_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...

(odgovor članu stsanja)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Indeks telesne mase (ITM ili BMI)
10.8.2009 19:20:38   
dacca
A ja 25,3. E da cu smrsati makar 8 kg.

(odgovor članu vodolija 82)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Indeks telesne mase (ITM ili BMI)
10.8.2009 19:27:58   
Zoka81
I moja tablica zeza. Po njoj je 35 i nesto. Imam 62 kg i visoka sam173. Kakva je to masa?user posted image

(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Indeks telesne mase (ITM ili BMI)
10.8.2009 19:29:54   
vodolija 82
IZVORNA PORUKA: dacca

A ja 25,3. E da cu smrsati makar 8 kg.

e pa draga ajmo u šumice na trcanje:)

_____________________________

Teskoce i borbe koje imamo danas,nisu nista drugo,nego cijena koju moramo da platimo za pobjede koje nas cekaju sutra...

(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Indeks telesne mase (ITM ili BMI)
10.8.2009 19:43:14   
AtenA
moja je 17.7!

(odgovor članu vodolija 82)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Indeks telesne mase (ITM ili BMI)
11.8.2009 11:58:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Zoka81

I moja tablica zeza. Po njoj je 35 i nesto. Imam 62 kg i visoka sam173. Kakva je to masa?user posted image


20.74

(odgovor članu Zoka81)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Indeks telesne mase (ITM ili BMI)
11.8.2009 14:33:19   
Anoniman
23,1 a imam 5 kg viskauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Indeks telesne mase (ITM ili BMI)
11.8.2009 14:46:20   
prase
Ima jedan problemčić sa ovom formulom... U njeno izračunavanje uvedeni su samo visina i masa, a čovek može svakako da izgleda sa malim varijacijama u masi ali velikim u odnosu mišića i sala. Npr. ja sam izgledala najbolje kada sam imala čitavih 68kg na svojih 173cm - zato što nisam imala skoro ni gram sala, a mišići su mnogo teži od sala, na istu zapreminu. Sa 62kg sam izgledala anorektično, a salo sam imala - dok su mišići nestali zajedno sa prestankom treninga. Sada imam 73kg, niko mi ne veruje (svi misle da imam jedno 5kg manje), a cenim da bi jedno 5-7kg moglo da ode, pod uslovom da ode salo a ne mišići user posted image

Long story short - moj BMI je 24.39 i smatram da salo svejedno mora da ide. Ako u procesu dođe još mišića (vežbanjem) pa masa ostane ista i BMI isti, briga me...


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Indeks telesne mase (ITM ili BMI)
11.8.2009 19:52:09   
Anoniman
BMI predstavlja jednog od pokazatelja stanja uhranjenosti i koristi se vise kao orijentaciona metoda u proceni prisustva rizika za nastanak nekog oboljenja.


Citat:
Na osnovu klasifikacije koju je dala Svetska zdravstvena organizacija, fiziološki uhranjena je osoba sa vrednostima indeksa telesne mase u rasponu 18,50-24,00 i da te vrednosti pozitivno koreliraju sa dobrim zdravljem i niskim stopama morbiditeta i mortaliteta. Predgojaznosti ili umerena gojaznost se komentariše ako su dobijene vrednosti BMI u rasponu 25,00-30,00. Kod osoba sa ovakvim vrednostima postoji određeni zdravstveni rizik, ali je umereno izražen. Prvi i drugi stepen su označeni kao gojaznost i nalaze se u rasponu između 30,00-40,00. Osobe sa ovakvim vrednostima imaju veoma visok zdravstveni rizik, koji raste sa većim vrednostima BMI. Treći stepen je SZO opisala kao tešku, masivnu, patološku gojaznost, sa vrednostima  BMI preko 40,00. Većina osoba sa ovim vrednostima je u veoma velikom riziku, ili već imaju izražene zdravstvene poremećaje, odnosno komplikacije gojaznosti.

Masno tkivo (salo) je neuporedivo lakse od misicne mase, pa je moguce da osoba ako ima vise sala i manje kg bude gojaznija od osobe koja ima vise kg, a misicava je. Inace, po definiciji, gojaznost predstavlja povecano nagomilavanje masnog tkiva u organizmu najcesce praceno povecanjem telesne mase. 
arent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:EN-AU; mso-fareast-language:EN-US;} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 2.0cm 70.85pt 3.0cm; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} -->

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Indeks telesne mase (ITM ili BMI)
11.8.2009 21:00:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lelaNS

BMI predstavlja jednog od pokazatelja stanja uhranjenosti i koristi se vise kao orijentaciona metoda u proceni prisustva rizika za nastanak nekog oboljenja.


Citat:
Na osnovu klasifikacije koju je dala Svetska zdravstvena organizacija, fiziološki uhranjena je osoba sa vrednostima indeksa telesne mase u rasponu 18,50-24,00 i da te vrednosti pozitivno koreliraju sa dobrim zdravljem i niskim stopama morbiditeta i mortaliteta. Predgojaznosti ili umerena gojaznost se komentariše ako su dobijene vrednosti BMI u rasponu 25,00-30,00. Kod osoba sa ovakvim vrednostima postoji određeni zdravstveni rizik, ali je umereno izražen. Prvi i drugi stepen su označeni kao gojaznost i nalaze se u rasponu između 30,00-40,00. Osobe sa ovakvim vrednostima imaju veoma visok zdravstveni rizik, koji raste sa većim vrednostima BMI. Treći stepen je SZO opisala kao tešku, masivnu, patološku gojaznost, sa vrednostima  BMI preko 40,00. Većina osoba sa ovim vrednostima je u veoma velikom riziku, ili već imaju izražene zdravstvene poremećaje, odnosno komplikacije gojaznosti.

Masno tkivo (salo) je neuporedivo lakse od misicne mase, pa je moguce da osoba ako ima vise sala i manje kg bude gojaznija od osobe koja ima vise kg, a misicava je. Inace, po definiciji, gojaznost predstavlja povecano nagomilavanje masnog tkiva u organizmu najcesce praceno povecanjem telesne mase. 
arent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:EN-AU; mso-fareast-language:EN-US;} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 2.0cm 70.85pt 3.0cm; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} -->


Ovo ne znam sta jeuser posted image .

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Indeks telesne mase (ITM ili BMI)
4.10.2009 15:19:11   
afrodita
KLIK



(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here