|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razvod braka
9.9.2013 10:18:17   
pipi_coco

IZVORNA PORUKA: Lu


pipi_koko mene zanima za Bih, u kom slučaju majka ne dobija djecu, recimo majka je otišla ostavila muža i djecu ali ima namjeru da ih traži?



Draga Lu zvini nisam ranije vidjela poruku. Mada nisam baš stručnjak za porodično pravo, pa nemoj me držati za rijeć, ali znam ovo: U našoj sudskoj praksi je izraženo u velikom procentu da djeca kod odlučivanja o starateljstvu pripadnu majci.
Kod slučaja za koji ti pitaš ja mislim da će sud tražiti socijalnu anamnezu tj da socijalni radnik napravi interviju sa roditeljima, i sud se oslanja na zakljućak te anamneze, znači socijalni radnik ocjenjuje sposobnost da se neko brine za djecu (psiho i materijalnu), zainteresiranost roditelja za strateljstvo i sl. Ukoliko su djeca starija recimo 10 godina imaju ili više onda sud pita i djecu, te uzima i njihovu želju u razmatranje.

Nadam se da sam ti malo pomogla, ovo sam sve izvukla iz sjećanja na dane kada sam radila pripravnički na sudu, ali nisam nikada prisustvovala takvim ročištima obzirom da su zatvorena za javnost.

U BIH je zakonska pretpostavka da su bračni parteneri suvlasnisci imovine stečene u braku, ali dozvoljeno je u parnici djeliti imovinu i dokazivati suprotno. I naravno imovina koju imaš pa uneseš je u brak ostaje tvoja, kao i pokloni koji su očito učinjeni jednom partneru od strane trečih lica ostaje njegova imovina.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 1151
   RE: Razvod braka
9.9.2013 10:21:21   
pipi_coco
P.S. kod starateljstva se sve cijeni od slučaja do slučaja. Ukoliko je majka iz nekih opravdanih razloga bila primorana da napusti muža i djecu (npr strah za svoj život ili sl.) to nije razlog da je odbiju sa zahtjevom za starateljstvo nego dođe upravo suprotno, jer sud neće dopustiti da djeca npr žive sa nasilnom osobom.

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 1152
   RE: Razvod braka
9.9.2013 12:19:46   
pandina
IZVORNA PORUKA: madre

vidim da si dobro razmislila o svemu i da ti ustvari delis deo zivota sa nama, a ne trazis savet, cemu se takodje divimuser posted image


Zaista tako nekako. Ne znam koliko je mudro ovako se otvoriti na ovako javnom i citanom forumu, ja sam gotovo do detalja iznela situaciju koja nije nimalo za pohvalu. "...Hvalim se s cim se ne ponosi...", ali znam da sam zelela sve da ispricam jer nekome ce mozda moja prica biti poucna, a da ne govorim o cinjenici koliko mi je svaka podrska ovde neprocenjiva. Toliko prijatelja na jednom mestu koji te uopste ne poznaju, a razumeju te iskreno, posvecuju svoje vreme citajuci i odgvaraju ti uvek ono sto misle jer nemaju razloga za suprotno (da li je tako sa prijateljima u "realnom" zivotu? da li oni u ovakvim situacijama kazu bas ono sto misle? retki su takvi....) - to je moguce samo na RR.

Razvod ne bih pozelela nikome! Mene tek ceka! Ali, eto, smatram da zena ne treba da bude rob secanja na ljubav koja je nekad postojala i da zivi od stare slave muskarca sa kojim je. Zaljubljenost sa pocetka ljubavi svakako prolazi, niko ne ocekuje da mu muz oseca leptirice kad dolazi sa posla svojoj zeni posle nekoliko godina veze/braka. Ali, ne dozvolite da se bilo kome (osim detetu) podrazumevate u zivotu! Danas muzevi, umesto da jos vise postuju i trude se da oko zene koja im je rodila dete, dolazak deteta nesvesno dozivljavaju kao jos jedan stub kojim su je cvrsto vezali za sebe.  Naravno, ne razmisljaju svi tako, ali vecina nazalost nesvesno to misli i ponasa se u skladu sa tim.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1153
   RE: Razvod braka
17.10.2013 11:36:48   
Anoniman
E ovako moj brat od tetke treba da podnese razvod,zena je otisla i ostavila decu kod njega(troje dece),ona zivi u iznajmljenom stanu sa mamom,njenim momkom,sestrom i bratom,ima stalan posao,trenutno vidja decu svaki drugi vikend i to namesti da bas tad radi nocnu smenu,deca ne zele da se razdvajaju i zelja im je da ostanu sa ocem (prvo 12god,drugo-9 i trece-4),ona je trenutno u fazi devojcenja i deca joj ne trebaju ali zarad okoline je rekla da ce ih traziti,za ovih par meseci nije im dala ni dinara,niti kupila nesto(a krenula je skola),trazi auto i masinu za ves (jer je to njena mama kupila,mislim samo na masinu)a moj brat je na svoje ime uzeo mob za njenu mamu i ona od razlaza ne placa racun user posted image ...kolike su sanse u ovoj nasoj zemlji da jedan muskarac dobije decu jer ih zeli i moze da im pruzi sve sto im treba(radi dva posla)

(odgovor članu pandina)
  Direktna veza do poruke: 1154
   RE: Razvod braka
17.10.2013 12:09:31   
isidora88
moj tata je dobio starateljstvo, ja i brat smo tad imali 12 i 8 godina godina cini mi se.


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1155
   RE: Razvod braka
17.10.2013 13:19:22   
Trcosava
Šanse da otac dobije starateljstvo postoje. Koji su tačno razlozi ne znam (osim dokaza psihijatra da majka nije sposobna da vodi brigu o njima). Znam za slučaj gde je otac dobio starateljstvo dece od oko 10 i 3-4 god. Majka ih viđa jednom nedeljno, ali ne znam osnovu po kojoj ih je dobio.
Naravno, ako je sporazumni razvod gde majka se majka odriče dece onda tu valjda sud ne može ništa. Ali to stvarno ne znam

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1156
   RE: Razvod braka
26.1.2014 20:59:28   
jovicaa
razveli se drug i drugarica.... ne mogu da prestanem da mislim o tome, bas mi je strasno, posebno zato sto smo negde u slicnoj prici od pocetka, ne mogu da se nacudimuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 1157
   RE: Razvod braka
26.1.2014 21:38:24   
vonavoj
imaju li i dece? kako mislis u slicnoj situaciji?

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 1158
   RE: Razvod braka
26.1.2014 21:42:11   
IVA 11
Moja drugarica još iz srednje škole se razvela, jer nije bila spremna na bračne obaveze, ništa je sem nje same u životu ne zanima, čak ni to jadno dijete joj, više je sa drugim ljudima nego sa majkom. user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1159
   RE: Razvod braka
26.1.2014 22:24:12   
moja ciklama
E, devojke..moram ovo da Vas pitam: 3 svadbe na kojima sam bila su se završile razvodima u roku od 3-6 meseci. Dakle, nema dece. Ozbiljni ljudi, oko 30tak god, sa fakultetskim diplomama, stalnim poslovima i u dugim vezama.. Epidemija ili slučajnostuser posted image

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 1160
   RE: Razvod braka
27.1.2014 7:34:16   
serpica
Brak je institucija,nije prirodna stvar i ne moze tu priroda da pomogne.Treba da se u brak ulaze,da se radi na njemu,ako jedan pravi kulu od karata a drugi samo dune i sve srusi nema tu braka.
Ciklama ne znam da li je slucajnost ili ne,shvatila sam da se previse ljudi vencavaju iz ko zna kojih razloga koji eto ocigledno nisu dovoljno dobri da bi se taj brak i odrzao.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 1161
   RE: Razvod braka
27.1.2014 13:01:00   
Lu

IZVORNA PORUKA: Anoniman

E ovako moj brat od tetke treba da podnese razvod,zena je otisla i ostavila decu kod njega(troje dece),ona zivi u iznajmljenom stanu sa mamom,njenim momkom,sestrom i bratom,ima stalan posao,trenutno vidja decu svaki drugi vikend i to namesti da bas tad radi nocnu smenu,deca ne zele da se razdvajaju i zelja im je da ostanu sa ocem (prvo 12god,drugo-9 i trece-4),ona je trenutno u fazi devojcenja i deca joj ne trebaju ali zarad okoline je rekla da ce ih traziti,za ovih par meseci nije im dala ni dinara,niti kupila nesto(a krenula je skola),trazi auto i masinu za ves (jer je to njena mama kupila,mislim samo na masinu)a moj brat je na svoje ime uzeo mob za njenu mamu i ona od razlaza ne placa racun user posted image ...kolike su sanse u ovoj nasoj zemlji da jedan muskarac dobije decu jer ih zeli i moze da im pruzi sve sto im treba(radi dva posla)

Ako može u Bosni može i u Srbiji, ustvari mislim da može bilo gdje ukoliko socijalna služba tako procijeni.
Evo identična situacija kod mene u okolini, mama otišla jer joj treba slobode, gušila se u tom braku...da bi ostavila djecu jer je njoj preči ljubavnik a djeca joj smetaju, Tražila je ona djecu zbog alimentacije naravno ali su joj je socijalna služba i sud pomrslili planove i sad ona mora da plaća. Otac je dobio djecu jer tu imaju bolje uvjete za život, baku i djeda koji su se brinuli cijelo vrijeme o njima a ne žele ni djeca kod nje.Ona živi u nekoj garsonjerici u kojoj nema ni šporeta da kuha ručak, tako da su procijenili da je bolje za djecu tu gdje su odrasli i gdje se svi brinu za njih.
Znači ne mora da bude ovisnik ili bolesna osoba nesposobna da se brine za sebe i djecu, postoje i drugi kriteriji, mada po meni najveći je taj što je majka ostavila djecu a nažalost vidi se da ona djeci ni ne nedostaje toliko jer joj skoro na silu idu kad im je određeno.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1162
   RE: Razvod braka
27.1.2014 13:09:30   
Lu

IZVORNA PORUKA: moja ciklama

E, devojke..moram ovo da Vas pitam: 3 svadbe na kojima sam bila su se završile razvodima u roku od 3-6 meseci. Dakle, nema dece. Ozbiljni ljudi, oko 30tak god, sa fakultetskim diplomama, stalnim poslovima i u dugim vezama.. Epidemija ili slučajnost

Kao prvo po mom mišljenju ovo nisu nikakvi kriteriji za dobar brak, niti oni postoje.
Zavisi od pojedinca kakva očekivanja ima od braka, koliko je spreman raditi za dobrobit braka kao zajednice a ne smo za sebe a najvažnije je da o tome svemu treba razmišljati prije braka sa osobom s kojom si spreman da sve dobro i loše proživiš zajedno.


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 1163
   RE: Razvod braka
27.1.2014 13:16:24   
Sara bubamara
Ja sam se udala sa 19.rodila cerku sa 20 i sina u 22god.Bio je stariji od mene 11god.!7god.braka sam prozivela u paklu.Razvela se pre 5 god.sad imam jos 2 cerkice.Ali prvi brak sa alkoholicarem,svalerasom,koji 10god.fakticki i nije bio kuci lutao pio tukao me pesnicama u glavu,ma svasta sam pretrpela i da mi deca budu gladna.uzas,nedaj boze nikome,nikada da se dogodi.Sad mi se sreca osmehnula,mladji je od mene i imam divan zivot.Ali prvi dvoje jos vise sada pate.Ostali su sa ocem,jer je pristao na sporazumni brak,nisam htela nista da uzmem,samo sam sa koferom pobegla,sa frakturom nosne kosti.Sudski su deca njemu pripala,jer nisam imala gde da zivim i od cega.dobro su ,zdravi zivi,juce sam bila sa njima.A sad zivim u vili.Imam sve.Pogledao me Bog.Da sam bila losa .....Eto to je moja Rak Rana i moj KRST.paticu i plakacu dok sam ziva.Niko nemoze da me razume i nezna sta sam sve trpela sa prvim muzem.Kao kameno doba.Povracao je po kuci,dolazio u Zoru mrtav pijan ,tukao,dovodio kurve i tako godinama.Nisam mogla vise.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1164
   RE: Razvod braka
27.1.2014 13:30:48   
madre
saro, nemam reciuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Sara bubamara)
Direktna veza do poruke: 1165
   RE: Razvod braka
27.1.2014 13:33:42   
jovicaa
pod slicnom situacijom, mislim da smo se u slicno vreme smuvali, oni su malo kasnije dobili dete, ali sve je islo nekako slicnim tokom.
e sad nas odnos je nas, a njihov, njihov naravno.
ne znam bas sam tesko podnela, kao da se meni nesto desilo, a ne njima.
nismo mi ni bili neki drugari ne znam kakvi, da smo se druzili 10 godina ili tako nesto. ali dosta smo se zblizili, a u poslednje vreme i udaljili.
ali opet bas mi je tesko... sto mi je veoma cudno, ipak pa nije se nama nista desilo. ne mogu da prestanem da mislim o tome.
i sad razmisljam mozda nazalost kad se vec tako nesto desi, nije lose da se i ti malo preispitas, zato sto ljudi cesto u jurnjavi zivota, preokupirani i uljuljkani u sigurnost pored neke osobe, mogu da se zagube i zaborave koliko im je ta osoba ustvari bitna...

ne znam da li cu se jednog dana razvesti, to se nikad ne zna, ali znam da bih se sigurno maksimalno potrudila da spasem brak.
ne znam nekako mi se cini da su se prerano predali.. i osnovni razlog su im svadje za razvod.. to mi je isto, pa kad su u pitanju svadje onda valjda radis na tome da ih smanjis, mislim u krajnjem slucaju postoje bracne terapije i tako dalje....

i opet kada ja sednem i razmisljam o svom braku, mislim da realno razmisljajuci(za sad) nemam ni jedan razlog da pomislim na razvod.... i onda ti je valjda muka od svega i ovog nesavrsenog sveta i tako..

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Sara bubamara)
Direktna veza do poruke: 1166
   RE: Razvod braka
27.1.2014 13:50:37   
Anoniman
Mislite li da je dovoljan razlog za razvod braka i dobijeno starateljstvo nad dvoje djece(2 i 8,5 godina) to što moj muž već 5 godina nigdje ne radi i još je uz to arogantan i prgav.Ne pije,ne puši,ne kurva se,ali uz to leži po cijeli dan po kući i smara i mene i djecu.Nekad je dobar i tad je zlato,ali to bude sedam dana i ponovo isto.

Imamo kuću na selu u kojoj živi svekrva,imamo auto,nove stvari u iznajmljenom stanu,i nešto ušteđevine na mom računu.

Imam osjećaj da me želi daleko od sebe,i ja bi to htjela,ali mi prijeti djecom da će ih uzeti.

Da li je neko imao sličan problem?

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 1167
   RE: Razvod braka
27.1.2014 13:57:25   
IVA 11
Ne može ti djecu nikako uzeti, nema posao, pa od čega će da ih izdržava?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1168
   RE: Razvod braka
27.1.2014 14:02:57   
mama micki
Naravno da ovo što si navela nije dovoljan razlog za razvod braka, ali to je moje mišljenje. Mislim da bi pametnije bilo da malo poradite na vašem odnosu. Da li si se zapitala ili njega pitala zašto je takav? Možda ga baš muči to što nema posao, a ti radiš, ipak je ovo Srbija. Razgovarajte, pa ljudi ste. Ako ga voliš potrudi se da rešiš problem koji imate, a na da razmišljaš o razvodu. A možda te ipak ne želi daleko od sebe pa ti zato preti jer zna da nećeš otići. Neznam, ali ja bih na tvom mestu razmislila, naravno ako ti je do njega stalo, ako nije, onda je razvod pravo rešenje. Svi imaju probleme u braku, manje ili veće, ne verujem u idealan brak, ali po meni, ljubav tu igra značajnu ulogu.Ja svog muža volim, i za sada je sve u redu, ali i da nije mislim da bi mi bilo teško da ga ostavim, jer ne vidim sebe negde bez njega, jednostavno ne mogu da zamislim život u kome nema njega.U svakom slučaju ti želim sve najbolje.
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Mislite li da je dovoljan razlog za razvod braka i dobijeno starateljstvo nad dvoje djece(2 i 8,5 godina) to što moj muž već 5 godina nigdje ne radi i još je uz to arogantan i prgav.Ne pije,ne puši,ne kurva se,ali uz to leži po cijeli dan po kući i smara i mene i djecu.Nekad je dobar i tad je zlato,ali to bude sedam dana i ponovo isto.

Imamo kuću na selu u kojoj živi svekrva,imamo auto,nove stvari u iznajmljenom stanu,i nešto ušteđevine na mom računu.

Imam osjećaj da me želi daleko od sebe,i ja bi to htjela,ali mi prijeti djecom da će ih uzeti.

Da li je neko imao sličan problem?


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1169
   RE: Razvod braka
27.1.2014 14:15:36   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: mama micki

Naravno da ovo što si navela nije dovoljan razlog za razvod braka, ali to je moje mišljenje. Mislim da bi pametnije bilo da malo poradite na vašem odnosu. Da li si se zapitala ili njega pitala zašto je takav? Možda ga baš muči to što nema posao, a ti radiš, ipak je ovo Srbija. Razgovarajte, pa ljudi ste. Ako ga voliš potrudi se da rešiš problem koji imate, a na da razmišljaš o razvodu. A možda te ipak ne želi daleko od sebe pa ti zato preti jer zna da nećeš otići. Neznam, ali ja bih na tvom mestu razmislila, naravno ako ti je do njega stalo, ako nije, onda je razvod pravo rešenje. Svi imaju probleme u braku, manje ili veće, ne verujem u idealan brak, ali po meni, ljubav tu igra značajnu ulogu.Ja svog muža volim, i za sada je sve u redu, ali i da nije mislim da bi mi bilo teško da ga ostavim, jer ne vidim sebe negde bez njega, jednostavno ne mogu da zamislim život u kome nema njega.U svakom slučaju ti želim sve najbolje.
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Mislite li da je dovoljan razlog za razvod braka i dobijeno starateljstvo nad dvoje djece(2 i 8,5 godina) to što moj muž već 5 godina nigdje ne radi i još je uz to arogantan i prgav.Ne pije,ne puši,ne kurva se,ali uz to leži po cijeli dan po kući i smara i mene i djecu.Nekad je dobar i tad je zlato,ali to bude sedam dana i ponovo isto.

Imamo kuću na selu u kojoj živi svekrva,imamo auto,nove stvari u iznajmljenom stanu,i nešto ušteđevine na mom računu.

Imam osjećaj da me želi daleko od sebe,i ja bi to htjela,ali mi prijeti djecom da će ih uzeti.

Da li je neko imao sličan problem?



ne radim ni ja,i živim u BIH,radila sam do prije 3 godine i izgubila posao,sad živimo od ušteđevine,ponekog sitnog mog ili njegovog poslića i bližne familije koja je po inostranstvu.

Stalno mi to govori a i dokazuje kako bi bilo dobro da se rastanemo,jer više među nama nema nikakve bliskosti,rijetko je sex,stalno me provocira jer zna šta mi smeta,i to i radi.

Voli da lijenčari,sve mu je mrsko,čak i muške kućne poslove,koje ja radim jer on ne zna.Nikad ne traži posao,stalno govori naći će,ali od toga ništa.

I ja sam do skora mislila kako mi umrla da odem,ali kako vrijeme prolazi sve sam više sigurnija da odem i sačuvam bar još ovo malo zdravlja što imam.

(odgovor članu mama micki)
  Direktna veza do poruke: 1170
   RE: Razvod braka
27.1.2014 14:28:38   
mama micki
Ako ne misliš više da bi umrla da odeš od njega, i ako misliš da bi ti to predstavljalo olakšanje, onda ok. Ali eto rećiću još nešto i opet naponjem da je to samo moje mišljenje...mislim da se ljudi češće svađaju kada su stalno zajedno, i mislim da i besparica može da bude razlog za svađu, mnogo toga može biti razlog zašto se oboje tako osećate. Ali ako i bar malo ljubavi ima među vama, ja bih na tvom mestu, pokušala još jednom, razgovor i dogovor čuda čine. Da podržite jedno drugo u traženju posla, da mu pomogneš da shvati da je to neophodno, da razgovarate o vašem odnosu i sl. Sex je bitan ali nikako nije najbitniji u braku, to je sve povezano sa tim vašim odnosom...možda da ipak pokušaš još jednom pa ako ne bude išlo onda se razvedi.
Ja sam dete razvedenih roditelja i za mene je porodica nešto divno, nešto što ne može tek tako da se rasturi, nešto treba i pretrpeti, nekada prećutati, ali to posle rešiti razgovorom. Ipak imate dvoje dečice, ne kažem da zbog dece mora da se trpi sve i svašta, ali sama si rekla, ne vara, ne pije, ne tuče te...iskreno mislim da vi problem možete da rešite, ali naravno sve to važi ako se volite, mislim da i o tome treba da razgovarate. Puno pozdrava i opet ti želim sve najbolje.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1171
   RE: Razvod braka
27.1.2014 14:31:44   
IVA 11
Možete se sporazumno razvesti, u međuvremenu nađeš posao, da bi uz taj bankovni račun i ušteđevinu koju imaš, dokazala sudu da ti djeca pripadaju. 5 godina čovjek ne radi ništa, ne da se ne bih trudila, nego mi ne bi palo na pamet da mu dajem ikavu šansu, niti je on traži koliko vidim iz priloženog, kad on kao glava porodice ne umije iliti neće da doprinosi djeci koja su njegova, isto koliko i tvoja. Moj ti je savjet "u se i u svoje kljuse", čuvaj zdravlje i djecu, od toga veće bogatstvo ne postoji!

< Poruku je uredio IVA 11 -- 27.1.2014 14:34:14 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1172
   RE: Razvod braka
27.1.2014 14:46:10   
mama micki
Iva ima istine u tome što ti pričaš, ali lako je to reći drugom.Da me ne shvatiš pogrešno, ali da je to tako lako zar ne misliš da bi ona već otišla od njega? Anonimna imaš li ti nekog ko bi ti pomogao? Ipak jedna plata a dvoje dece,ušteđevina se potroši, decu treba neko da čuva da bi ti radila, pa još i ako bi živela u iznajmljenom stanu...neznam svako drugačije gleda na brak, a ja tebe pitam da li ti njega voliš?
Ako ga ne voliš i ako misliš da će ti biti lakše ako odeš onda je to u redu.

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 1173
   RE: Razvod braka
27.1.2014 14:50:33   
mama micki
I sve to što tebi on kaže da bi trebalo da se raziđete i slično, jer nema bliskosti, ja bih se onda zapitala da nema možda neku drugu, a ako nema i to govori jer mu je dosadio takav život, onda on ima ogroman psihički problem, sve to mi liči na tešku depresiju. Samo depresivan čovek može tek tako bez razloga tako da se ponaša.

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 1174
   RE: Razvod braka
27.1.2014 14:55:19   
Ushtipak
Mislim da nesto sustinski nije u redu sa covekom koji 5 godina nema posao niti ga trazi, a drugima zakera i ne brine o porodici. Ili je maksimalno razmazen, ili ima neki problem, pa onda nek ide lekaru da ga resava, a ne na kaucu da se kiseli kao da je kupus, a ne covek. Otac porodice treba da je vredan, posten, radan, da u kucu unese nesto. Ako ne moze novac, moze da napravi policu, deci da sagradi kucicu na drvetu, zenu da obraduje i nasmeje... Muskarac treba da je stub kuce, a ne slina koja se samo zali na sudbinu i sve oko sebe cini nesrecnim. Ne kazem, svako ima pravo na tugu i na lose osecanje. Ali onda se trgne, osvesti, pogleda tu decicu, pa zapne i radi, bude covek. A pet godina da ga gledas takvog, pa to je grozno. Dogovorite se da potrazite pomoc, da nadjete oboje posao, da vidite da li je to neraspolozenje deo vase nezaposlenosti. Pokusajte da popravite i pokrenete, ako mislis da moze i da treba. Nadam se da cete uspeti.

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 1175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here