|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bojkot vakcinacije
20.10.2014 21:33:12   
Rosita
E peace, that's the point. Brate mili, krene odeljenje i svi se vakcinisemo ko bele lale...

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 601
   RE: Bojkot vakcinacije
20.10.2014 21:36:37   
Peace*
Nas su vakcinisali u skoli. Secam se toga. Yvi smo podmetali desnu da posle kao ne mozemo da pisemo.

< Poruku je uredio Peace* -- 20.10.2014 21:37:12 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 602
   RE: Bojkot vakcinacije
20.10.2014 21:36:59   
mama krava

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Mama kravo (joj kako grozno zvuči) to je za ono da se farmacija bogati na nama i kako će oni da prave lekove ako nas prvo ne razbole. Otud priča o farmaciji.

Bez da se ijedna uvredi, ali meni ovde dođe najkompetentnija Maslačak.

Cela priča mi liči na onu o pušenju u trudnoći. Mislim da je jedino dokazano da kao bebe se rađaju sa manjom kilažom (a ja mu tu opet pobijem teoriju, moja mama pušila pa sam rođena sa 3.600), te one priče - imaće problema sa bronhijama, plućima - pa opet da ja budem primer i pobijem i tu teoriju.

Tako dođosmo do ovoga da će jedne mame tvrditi na osnovu izjava jednih lekara da je autizam pokrenula vakcina, dok će druge meme (i to u mnogo većem broju) reći da im deca nisu imala nikakve probleme.
.
Pazi kako me nazivas! Zakljucace temu user posted image


Pa, evo, ja imam primer da mi je Pentaxim naskodio detetu... I samo sam to htela da podelim. Pa, ko hoce slusace, a ko misli da lupetam i to je ok. Ne dotice me nista posebno. I svakako mi nije jasno ovo rasplamsavanje strasti. Cemu? Svaka cast svakome ko je zavrsio strucne skole i ima sta da kaze na ovu temu, onako naucno i cinjenicama potkovano. Zaista! Ali za moje dete JA sam strucnjak!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 603
   RE: Bojkot vakcinacije
20.10.2014 21:42:03   
Peace*
Cinjenica je da kod atopicne dece DiTePer (sadrzan i u Pentaximu i u Infanrixu) pravi problem. U pitanju je komponenta Polio. To nije strano. Izaziva ekceme. Ali ipak sumnjam da moze izazvati alergiju na pkm. Ne mogu garantovati, ali sumnjam.
Recimo, Marko je nakon prvog Infanrixa sa 3,5m dobio takav ekcem koji je pedijatar rekao da se u medicini zove oklop (krasta preko kosmatog dela glave). Namucili smo se, odlozili vakcinaciju lekarskom komisijom, vakcibisali se u bolnickim uslovima, svasta, ali je proalo.
Luka je na predakolski DT imao takvu reakciju da mu je vakcinacija sa 14g zabranjena, pise u kartonu. Pio je kortiko da otok splasne. Dok na MMR nije imao reakiciju.
Sve je to individualno.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 604
   RE: Bojkot vakcinacije
20.10.2014 21:44:06   
Peace*
Da naglasim, kod Marka nije Infanrix izazvao ekcwm vec je pogorsao vec postojeci ekcem.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 605
   RE: Bojkot vakcinacije
20.10.2014 21:44:40   
Buba Mira
Mama krava nas je odgurkala u poentu. Hvala! user posted image

Dakle - svaka keva svoje čedo pelca. Ili ne.
A to za pelcovanje po školama - sećam se, niko nas nije ni pitao. Daj ruku i kraj priče.
Kao i za one tablete Fluora u vrtiću što su nam delili, pa posle ispalo da su štetne.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 606
   RE: Bojkot vakcinacije
20.10.2014 21:44:51   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Peace*

Vi nemate pojma koje je to rasterecenje kad dete vakciniset_e bez medicinskog znanja, tako sam ja prvo. Pojma nisam imala o vakcinama, o sastavu, o nezeljenim dejatvima.
Zato sa drugim izgiboh od straha.
Procitala sam sta sam napisala pa mi bi smesno. Medicinsko znanje u smislu internet medicinskog znanja i reklal kazala prica sa interneta.


Ja vala i sa ovim ovde pročitanim i drugo ću bez ikakvog razmišljanja vakcinisati.

Ja sam recimo šokirana činjenicom da ovde ne vakcinišu decu od tuberkulozeuser posted image , smatraju da su je ISKORENILI U SLO??? ne postoji kao redovna vakcina. Ana je vakcinisana jer sam ja iz Srbije.
Pa šta bi prošle godine? Pedijatrijska sestra, na odelenju sa novorođenim bebama obolela od tuberkuloze i zarazila bebe!!!!
Sutra će neko dete koje nije vakcinisano protiv ne znam ni ja kojih bolesti, oboleti i preneti kao i ona novorođenoj bebi. Mene više to plaši nego bilo koja vakcina.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 607
   RE: Bojkot vakcinacije
20.10.2014 21:45:54   
mama krava
Ne mislim ja da je vakcina.izazvala alergiju, ali da je. Bila okidac ili suokidac mislim. I sama pises kako nismo svi isti .. a nasa deca su posebna i zato sam misljenja da obzirom na osetljivost njihovog imuno sistema njima ne treba doodatni stimulans u vidu vakcina.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 608
   RE: Bojkot vakcinacije
20.10.2014 21:50:07   
mama krava

IZVORNA PORUKA: mama krava

Ne mislim ja da je vakcina.izazvala alergiju, ali da je. Bila okidac ili suokidac mislim. I sama pises kako nismo svi isti .. a nasa deca su posebna i zato sam misljenja da obzirom na osetljivost njihovog imuno sistema njima ne treba doodatni stimulans u vidu vakcina.


Kuku... Sta ja iskiucah!???? Izinte na pravopis... Ebo me telefon...

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 609
   RE: Bojkot vakcinacije
20.10.2014 21:52:31   
Didy
Ja sam prvo dete vakcinisala onako kao što Taša napisa - bez puno čitanja po internetu. Sofiju sam onda po principu - kako sam njega, tako ću i nju i tako me je manje bolela glava. Nemam živaca da se uplićem u priču temeljno. Ja nisam doktor i samim tim neću da budem ni svojoj deci doktor. Nek svako radi ono što mu je posao. Sigurna sam da o tome znaju mnogo više nego ja i mnogo više nego svi mi ovde zajedno. Toliko.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 610
   RE: Bojkot vakcinacije
20.10.2014 21:53:17   
jovicaa
da trco sto se tice vakcine protiv tuberkuloze slazem se, apsolutno neiskorenjena, ima puno obolelih od tuberkuloze i dalje po srbiji.
evo na pr ja znam i dve bebe koje su imale tu bakteriju protiv koje se vakcinisu u pentaximu(hemofilus infulence b ili kako se zove). jedna je pokojna sestra moje drugarice koja je umrla od meningitisa kao beba, izazvanog ovom bakterijom, a druga moj brat od tetke koji je jadnicak upao u komu od meningitisauser posted image (isto uzrok ova bakterija) i nekom ludooooom srecom prosao bez ijedne posledice, moji zivi nisu bili, svi smo se odsekli... srecom sve je bilo ok..

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 611
   RE: Bojkot vakcinacije
20.10.2014 21:54:04   
Maslacak15
A samo da znate mene gledaju ko da sam pala sa Marsa kad sam govorila da nemam knjizicu sa vakcinama. Posto naravno karton iz doma zdravlja nisam selila za Nemacku. A i nisam primila vakcinu od skole do prosle godine. Pa me savatao pedijatar moje dece prosle jeseni da moram da osvezim tetanus ( u pravu je) pa sam pride dobila i boost protiv difterije polija i velikog kasljauser posted image I da vam kazem uopste nije strasnouser posted image user posted image . Kazem vam najiskrenije ako cete da verujete, statistika na stranu ali situacija je dijametralno suprotna od one koja se ovde predstavlja. Nemci jako puno putuju. Njima je prva stvar na dnevnom redu uvek vakcinacija i redovno osvezavanje vakcina tamo gde je potrebno.
Sad ce mozda neko da se nadje povredjenim ali sta ce vama sastav vakcina? Ako same kazete, neke od vas da nemate veze ni sa medicinom ni sa biologijom i ovde ste u funkciji majke. Mislim na osnovu cega cete da procenite da li je nesto problematicno ili nije? Ja se na primer nebi usudila da diskutujem hardver mobilnih telefona iako mnogo volim da telefoniramuser posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 612
   RE: Bojkot vakcinacije
20.10.2014 21:55:08   
jovicaa
hocu reci da mi je drago sto se protiv toga vakcinisu.
ali ima i vakcina koje mi bas nemaju preteranog smisla.

a opet treba se staviti i na mesto tog nekog roditelja cije se dete od neceg razbolelo zbog vakcine. zamisli rodis zdravo pravo dete, primi vakcinu i oboli od decje paralize, mislim bas od vakcine, JEZAuser posted image

< Poruku je uredio jovicaa -- 20.10.2014 21:57:09 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 613
   RE: Bojkot vakcinacije
20.10.2014 21:56:37   
Buba Mira
Sastav Pentaxima

user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 614
   RE: Bojkot vakcinacije
20.10.2014 21:57:19   
zeksi
Ja imam prevremeno rodjeno dete i nikada nisam razmisljala o tome da ga ne vakcinisem, nije mi to ni palo na pamet, cak sam se brinula jer nije vakcinisan na vreme, jer je on BCG, sto svi dobiju u porodilistu primio tek sa 4 meseca.

< Poruku je uredio zeksi -- 20.10.2014 22:02:35 >

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 615
   RE: Bojkot vakcinacije
20.10.2014 22:03:22   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR
Sutra će neko dete koje nije vakcinisano protiv ne znam ni ja kojih bolesti, oboleti i preneti kao i ona novorođenoj bebi. Mene više to plaši nego bilo koja vakcina.

E to je poenta!!! Nema vise te drustvene odgovornosti (pisala sam o tome i jos me napljuvase).


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 616
   RE: Bojkot vakcinacije
20.10.2014 22:04:46   
mama krava

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

A samo da znate mene gledaju ko da sam pala sa Marsa kad sam govorila da nemam knjizicu sa vakcinama. Posto naravno karton iz doma zdravlja nisam selila za Nemacku. A i nisam primila vakcinu od skole do prosle godine. Pa me savatao pedijatar moje dece prosle jeseni da moram da osvezim tetanus ( u pravu je) pa sam pride dobila i boost protiv difterije polija i velikog kasljauser posted image I da vam kazem uopste nije strasnouser posted image user posted image . Kazem vam najiskrenije ako cete da verujete, statistika na stranu ali situacija je dijametralno suprotna od one koja se ovde predstavlja. Nemci jako puno putuju. Njima je prva stvar na dnevnom redu uvek vakcinacija i redovno osvezavanje vakcina tamo gde je potrebno.
Sad ce mozda neko da se nadje povredjenim ali sta ce vama sastav vakcina? Ako same kazete, neke od vas da nemate veze ni sa medicinom ni sa biologijom i ovde ste u funkciji majke. Mislim na osnovu cega cete da procenite da li je nesto problematicno ili nije? Ja se na primer nebi usudila da diskutujem hardver mobilnih telefona iako mnogo volim da telefoniramuser posted image


Ko sto rekoh, tj napisah telefon me prc prc malo, pa ne mogu da citiram poentu, pa cu zato sve....

Znaci to sto smo majke, ne daje nam za pravo da rzamisljamo svojom glavom, pa i instiktima? Znaci meni dr rekao da detetu uvedem mlecne proizvode i ja sam mu dala, ali ono pocelo da se gusi, dobija pecate po telu, sline... Ali, dr rekao, pa ja moram da mu dajem mlecne proizvode uprkos svemu, jer on je doktor i sta sad ja tu ima da fantaziram?!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 617
   RE: Bojkot vakcinacije
20.10.2014 22:08:22   
Torbica
Ajd sad i ja koju da napisem.
Ono u cemu medicinsko osoblje moze da pogresi je da ordinira vakcinu kada beba/dete nije u optimalnom zdravstvenom stanju. Moje jedino ne je kad postoji medicinska kontraindikacija.
Sto se tice sastava, nemam dileme, spram svih silnih kontrola koje su obavezne. Ovo prilicno dobro poznajem kao lekar. I vakcinisem decu, kad pedijatar proceni da je bezbedno.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 618
   RE: Bojkot vakcinacije
20.10.2014 22:10:08   
Maslacak15
To bas nema veze sa onim sto sam upravo rekla. Ama bas nikakve veze. Ali ja i dalje ne vidim ako vidis parce papira na kome pise da je polio ekspandiran u VERO celijama da ce to tebi nesto da znaci? Ja ono sto ne znam to ne komentarisem, to je moj licni kredo. Ja kazem ne razumem se i potrazim nekoga ko se razume...

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 619
   RE: Bojkot vakcinacije
20.10.2014 22:14:39   
Buba Mira
Kako je puno žena ovde, baš je uzbudljivo i dramatično. user posted image


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 620
   RE: Bojkot vakcinacije
20.10.2014 22:18:01   
madre
auuu, velkova, sta nam radisuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 621
   RE: Bojkot vakcinacije
20.10.2014 22:18:10   
Sanjica26 RR
Dosta je bilo zena u temi "prevara".user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Buba Mira)
Direktna veza do poruke: 622
   RE: Bojkot vakcinacije
20.10.2014 22:19:37   
mama krava

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

To bas nema veze sa onim sto sam upravo rekla. Ama bas nikakve veze. Ali ja i dalje ne vidim ako vidis parce papira na kome pise da je polio ekspandiran u VERO celijama da ce to tebi nesto da znaci? Ja ono sto ne znam to ne komentarisem, to je moj licni kredo. Ja kazem ne razumem se i potrazim nekoga ko se razume...


Rasprava se rasplamsala, pa si moje kometare stavila u isti kos sa onim mama kojima je sastav sporan... Ja nisam o tome ni komentarisala ni razmisljala.
Meni se ne dopada to sto po tebi mene diskredituje moja uloga SAMO majke, jer nisam strucno dodatno medicinsli ili kako vec skolovana.
Ponavljam, ako neko nije obratio paznju...
Ja svoje dete koje je osetljivo na PKM necu vise vakcinisati, jer smatram da mu je Pentaxim veoma smetao. Sve sam napisal u svom prvom komentaru na ovoj temi i nas pedijatar se slaze samnom! I to sam napisala.
Nikoga necu ubedjivatio da ne vakcinise svoje dete, nemam pojma sta je u sastavu vakcine/a, i nemam nameru da polemisem oko toga.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 623
   RE: Bojkot vakcinacije
20.10.2014 22:21:55   
serpica
Maslacak,misljenja pedijatra u Srbiji se razlikuju i to drasticno,ne znam zbog cega,ako su svi iz iste branse,svi posecuju seminare i usavrsavaju se na isti nacin i u istoj meri,zasto onda meni moj pedijatar bez pardona gura MMR i jos me uslovljava da moram da ga dam detetu i to u skorije vreme a njegov kolega u ordinaciji pored mojoj drugarici kaze,ne,nista nije hitno sacekacemo 2.godinu za davanje MMR-a? Zasto? Zasto se jednom ne usaglase oko toga kao i oko mnogih drugih stvari?
Verujem da su vakcine u Nemackoj istog sastava kao i ovde kod nas,ali zasto mislim da su bezbednije i da ima manje slucajeva bilo kakvih reakcija nego kod nas?

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 624
   RE: Bojkot vakcinacije
20.10.2014 22:24:15   
Torbica
IZVORNA PORUKA: mama krava
Znaci meni dr rekao da detetu uvedem mlecne proizvode i ja sam mu dala, ali ono pocelo da se gusi, dobija pecate po telu, sline... Ali, dr rekao, pa ja moram da mu dajem mlecne proizvode uprkos svemu, jer on je doktor i sta sad ja tu ima da fantaziram?!



Izvini, ovo ne stoji. Prvo dr ne moze da predvidi ko ce ispoljiti alergijsku reakciju, a kad se to desi - sigurno ce ti dati instrukciju da STROGO obustavis sve sto sadrzi alergen. I nije poenta da mame ne treba da razmisljaju, daleko od toga, vec u tome - na osnovu kojih znanja donosis neki zakljucak. Slazem se da je strasno kad dete ima neki problem, ali to dete nije pravilo, tj nemaju sva deca taj problem, ne moze se spram jednog slucaja donositi ukupan zakljucak.
Moje drugo dete je imalo problema sa herpes simpex-om lica, katastrofa, povremeno rane na licu, svaka dva-tri meseca, bolnica, cuda... I nisam nikad to povezala sa vakcinom, iako je prvi put dobio sa 11 meseci. Famozna homeopatija koju sam pljuvala je dovela do maltene izlecenja. Nakon 7 epizoda uzastopnih i dobijene homeopatije - punu godinu dana aman nista. Slucajnost? Ne znam. I ne zanima me. Radi. Sad i ako se desi, izadje malecna promena koja se u roku od odmah spali kad dete posisa tri kuglice.... Zaboravili smo sta je to, a prosli smo pakao. Da ne idem u off. Ja ne trazim krivca - trazim resenje. I sta god da je pokrenulo ili zapocelo to sr...e, optuzivanje i pretpostavke "sta bi bilo kad bi bilo" nece nista promeniti. MMR nije dobio jer pedijatar i imunolog smatraju da zivi virusi mogu da mu naprave haos, ne ja, iako sam lekar. Nemam to znanje i iskustvo i ne mesam se u to jer to nije moj posao. Smatram da ga one obavljaju dobro.

< Poruku je uredio Torbica -- 20.10.2014 22:25:32 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here