|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bojkot vakcinacije
20.10.2014 22:27:29   
Maslacak15
Mama Krava ja sam precizno rekla sta mi smeta, a to je pausalno iznosenje neistina i poluinformacija. I generalizacija. I ono sto me uzasava su zene koje dodju usplahirene i kazu : Do sada su mislile da vakcinisu ali eto kad citaju ove stranice menjaju misljenje. To je jedini razlog zasto pisem jos ovde. Jel mi je to uzasno. U tvom slucaju naravno imas pravo da doneses bilo koji zakljucak za svoje dete . Ja mogu da kazem kao sto sam rekla svakoj drugoj da u to sumnjam i jedini nacin da znas da li je tvoj zakljucak ispravan je da imas isto to dete koje nije primilo vakcinu. Pa da znas sta bi se desilo u kontrolnom eksperimentuuser posted image . Tvoje pravo je da to mislis ali treba i da budes svesna efekta na druge majke koje takve izjave " dete mi se razbolelo posle vakcine" imaju.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 626
   RE: Bojkot vakcinacije
20.10.2014 22:30:56   
mihi

IZVORNA PORUKA: jovicaa

a da li je neko ovde jos bas citao sastav vakcina? ja stvarno nisam i bas me zanima koji je sastav neke bilo koje.



One koje su registrovane u EU imate sve na sajtu EMEA pa čitajte i tumačite ako znate kako Vam je volja.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 627
   RE: Bojkot vakcinacije
20.10.2014 22:44:58   
wivern
Serpi nisu u pitanju samo pedijatri nego svo medicinsko osoblje u Srbiji. Sve je u nekom raskoraku, mi bi da idemo u korak sa svetom ali nasi medicinari ne prihvataju bas sve sto zapadna medicina nalaze. Trt milojka.
Kada sam odlucila da ne uzimam terapiju za trombofilije sve me zene napadose da sam neodgovorna (profesor koji mi je radio vto je isto bio protiv terapija) i da ne mogu ja sama da odlucujem o tome, slicna je situacija bila i kada sam se odlucila za amniocentezu a o epiduralu ne bih ni komentarisala. Znaci ja nisam adekvatna da o tome odlucujem, tako kaze vecina u Srbiji. OK.
Sa druge strane, ja jesam za to da svako ima pravo da odluci da li ce vakcinisati svoje dete, jer je to lican izbor u koji ne ulazim. Ali onda to pravo biranja ne treba da se odnosi samo na vakcinaciju (mada ovo jeste najbolnija tema), nego na sve ostalo u medicini bezmalo cemo sami leciti i nas i decu.
I gde nas to tacno vodi?


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 628
   RE: Bojkot vakcinacije
20.10.2014 22:45:31   
Buba Mira
I, šta bi na kraju? Jesmo li pobedili strane plaćenike? user posted image
Požurite malo sa tim isčitavanjem sastava i vaganjem, pospana sam a ne mogu da dočekam kraj niti moje srce može da izdrži 'volku dramatiku. Ko u Maloj nevesti boktemazo user posted image

Note to myself: proguglati da li je Ićka vaksinisana i zašto.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 629
   RE: Bojkot vakcinacije
20.10.2014 22:50:22   
mama krava
Torbice, ja sam banalizovala situaciju, a vezano za moj slucaj, jer kroz neke postove strucnijih od mene sticem utisak da nas tako i dozivljavaju. Poenta, je upravo u tome sto ti kazes... Ja sam majka i pojescu i go*no ako treba, samo da mom detetu bude dobro!

Maslacak, ja ne pricam da je moje dete blesno, jer nije, ali da ima problem, ima. Mozda sam u pravu, a mozda i gresim, isto kao i ti.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 630
   RE: Bojkot vakcinacije
20.10.2014 22:52:39   
serpica

IZVORNA PORUKA: wivern

Serpi nisu u pitanju samo pedijatri nego svo medicinsko osoblje u Srbiji. Sve je u nekom raskoraku, mi bi da idemo u korak sa svetom ali nasi medicinari ne prihvataju bas sve sto zapadna medicina nalaze. Trt milojka.
Kada sam odlucila da ne uzimam terapiju za trombofilije sve me zene napadose da sam neodgovorna (profesor koji mi je radio vto je isto bio protiv terapija) i da ne mogu ja sama da odlucujem o tome, slicna je situacija bila i kada sam se odlucila za amniocentezu a o epiduralu ne bih ni komentarisala. Znaci ja nisam adekvatna da o tome odlucujem, tako kaze vecina u Srbiji. OK.
Sa druge strane, ja jesam za to da svako ima pravo da odluci da li ce vakcinisati svoje dete, jer je to lican izbor u koji ne ulazim. Ali onda to pravo biranja ne treba da se odnosi samo na vakcinaciju (mada ovo jeste najbolnija tema), nego na sve ostalo u medicini bezmalo cemo sami leciti i nas i decu.
I gde nas to tacno vodi?





Wiv sve si u pravu,a sta god da odlucis moras da potpises u bilo kom slucaju ti snosis odgovornost.user posted image Ako odbijem vakcinu moram da potpisem i time sam osudila svoje dete na mogucu bolest,ako je primi i dobije reakciju opet sam kriva jer sam dozvolila da je primi....
btw ako je CR iz medicinskih razloga uz to i hitan jer ne postoji drugi nacin da se porodjaj zavrsi zasto moram da potpisem....da sutra lekari imaju crno na belo da nisu oni krivi ili sta? izvinjavam se na off
Moja deca su uredno vakcinisana i bebac ce da primi MMR za koji mesec,

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 631
   RE: Bojkot vakcinacije
20.10.2014 23:18:56   
Ivanka 75
Lepo jecTorbica rekla "dete treba da bude u optimalnom zdravstvenom stanju", zato nasa dr trazi krvnu sliku pre svake vakcinacije i ako je makar i jedan parmetar van dozvoljenih granica, nije nas upucivala na vakcinisanje. I bila je u pravu svaki put.
Uvek je bilo "nek ojaca, pojacajte ishranu, sacejacemo da prodje sezona gripa i sl".

Ali, mnogo toga zavisi i od lekara.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 632
   RE: Bojkot vakcinacije
20.10.2014 23:31:18   
mati
Ivanka i nasa dr bas obraca paznju na sve, cak i sestre kad zakazujem ispituju sve i savetuju da li ima virusa, da ne dolazim sa decom ako su zdrava itd... Tako nasa dr izbegava kad je bas vruce, sezone gripa, kad je hladno... Jednom smo Mati godinu dana odlagali vakcinu, a evo revakcinu jos nije primio...
Elem, obojica mi se vakcinisu po kartoncicu.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 633
   RE: Bojkot vakcinacije
21.10.2014 0:06:34   
Rosita
Ja podrzavam to da je dete zdravo, ali kad pobrojite sve te situacije, stvarno malo mesta ostaje da dobije vakcinu. Taman prodje sezona ovoga, krene sezona onoga. A tu sve manje ima pravila. Nasa gastro kaze nekad se znalo kad je koji stomacni virus najzastupljeniji, sad se pravila gube. Moje dete ima neke inverzije u le formuli, ali hematolog kaze da je to u redu. Ja se sad vodim timw da kao prvo dete meni izgleda zdravo, kao drugo, da tako izgleda i doktoru i da on odobri vakcinu, a kad je koja sezona ne mogu da ispratim jer ide u kolektiv i sezona je vazda .

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 634
   RE: Bojkot vakcinacije
21.10.2014 5:57:21   
Ana RR
Pitaću sutra doktorku kako ovde ide vakcinacija i da li je obavezna. Nadam se da neću zaboraviti.

Ja sam se takođe plašila vakcinacije ali opet strah od bolesti je bio jači. Srećom, pregurali smo sve bez ikakvih reakcija i ne razmišljam više o tome. Ponela sam sa sobom Markov kalendar vakcinacije kao i potvrdu od dr da je preležao boginje.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 635
   RE: Bojkot vakcinacije
21.10.2014 6:08:31   
serpica

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Lepo jecTorbica rekla "dete treba da bude u optimalnom zdravstvenom stanju", zato nasa dr trazi krvnu sliku pre svake vakcinacije i ako je makar i jedan parmetar van dozvoljenih granica, nije nas upucivala na vakcinisanje. I bila je u pravu svaki put.
Uvek je bilo "nek ojaca, pojacajte ishranu, sacejacemo da prodje sezona gripa i sl".

Ali, mnogo toga zavisi i od lekara.





E pa vidis nas bivsi pedijatar nije hteo da mi da uput za kks da bih proverila u kakvom je stanju nego je navalio da primi vakcinu i bog,on se osuo dan posle toga,dobio temperaturu i kad smo uradili krvnu sliku imala sam sta i da vidim,cuti kad sam odbila da dam vakcinu ko zna sta bi u tom trenutku i u njegovom stanju ona mogla da napravi. Sacekacu jos koji mesec i primice ali ne zelim da me iko uslovljava bilo cime.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 636
   RE: Bojkot vakcinacije
21.10.2014 6:58:25   
Misha i Ljisha
Ovo sumnjam da se desilo nama tj da je D mozda vec bila naceta a primila je revakcinu u koju se skoro svi kunu da nema reakcije. No bilo pa proslo.

Inace je ZapadnoEvropljanima stvar kulture vakcinacija iako nije obavezna. Oni svi mahom vakcinisu decu bez pogovora i pitanja. Ja ne znam nikog ko ce odbiti vakcinaciju ili ko je odbio a da zivi u Belgiji, Nemackoj, Austriji, Finskoj i td (naravno ne znam ja na stotine ljudi u ovim zemljama ali oni znaju i po njihovoj prici vakcinacija je obavezna u njihovim glavama kao nesto sto treba da se uradi). Moja drugarica iz Amerike koja mi je i bila nedavno je vakcinisana cak i protiv hpv-a. Kod nas retko ko vakcinise i protiv varicela a za hpv mislim jos ni nema opcije. I ja pricam o visoko obrazovanim ljudima. Eto bas kao u inat sa ovim mojim Italijankama nisam u kontaktu cesto ali bas bih mogla da ih pitam da li su i one vakcinisale svoje bebce (bas se utrefilo sad da svi imamo malu decu).

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 637
   RE: Bojkot vakcinacije
21.10.2014 8:19:08   
Ivanka 75
Iskreno, da dr odbije da da uout za krvn7sliku, ja bih otisla u privatnu laboratoriju. Ipak nije mala stvar dati detetu vakcinu sa virusima (bilo aktivnim ili neaktivnim) a njemu leukociti smanjeni.
To se Ivi desio sa MMR. Kaze dr "bolje uradite KS, pa da vidimo za vakcinu". Uradimo, leukociti 4 zarez nesto, naravno ne primi vakcinu, dr kaze "ko zna, mozda se nesto sprema, a mozda i ne". Od tog mozda ona za 7 dana dobije visoku temp i kad smo opet dosli kod dr ona onako zabrinuto - zadovoljno kaze "eto, dobila je temp a zamislite da smo joj ubacili jos 3 virusa! Ko zna sta bi se deslio!"
I zahvalna sam joj sto je takva.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 638
   RE: Bojkot vakcinacije
21.10.2014 9:07:26   
Peace*
Milkice user posted image , smatram da bi trebala da pričaš sa vašim lekarom specijalistom (ne znam dal posećujete imunologa ili gastro) o tome da se vaš slučaj pošalje na lekarsku komisiju i odluči o tipu vakcine, načinu vakcinisanja i datumu vakcinisanja. Ni ja nisam mišljenja da atopična deca treba da su vakcinasana kao ostala, odložena vakcinacija daje vremena imunom sistemu da sazri.
Čitala sam ovde da sa sazrevanjem organizma i reakcije budu burnije, ali moje iskustvo to nije pokazalo.
Prosto, samo razmisli o toj opciji. Saslušaj šta će ti reći lekar specijalista.

Negde sam već napisala, al napisaću opet.

16.12.2010. Infanrix (3,5 meseca)
28.02.2012. Pentaxim (17 meseci)
27.03.2012. Pentaxim (18 meseci)
17.07.2012. Priorix (MMR) (22 meseca)
15.05.2013. Pentaxim (32 meseca)

Kako je to izgledalo? Dan pre vakcine se radi KKS i CRP. Ako su rezultati ok, dr radi pregled po prijemu u bolnicu: proverava stanje kože, grlo, uši, pluća. Detetu ne sme ni nos da curi već 10 dana. Daje se vakcina odmah ujutru, i dr ga obilazi više puta tokom dana. Po pravilu, trebali smo ostati u bolnici do sutrašnje vizite, međutim, pošto se njemu nije videlo ni mesto uboda do 14h, uglavnom sam izboxovala da idemo kući u 14h, i sledeće jutro da dođemo na kontrolu i po otpusnu listu. Sve vakcine, sem prvog Infanrixa je primio u Dečijoj bolnici u Novom Sadu. I mi nismo jedini, uvek je sa nama bilo još bar 1-2 dece iz istih razloga, i uglavnom smo bili zajedno u sobi, kao zdravi, sa zatvorenim vratima prema hodniku.

Molim te ovo nemoj shvatiti kao da te nagovaram da vakcinišeš dete, ni slučajno.
Samo ti kažem da postoji druga varijanta, o kojoj možeš da razmisliš. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 639
   RE: Bojkot vakcinacije
21.10.2014 9:29:35   
serpica

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Iskreno, da dr odbije da da uout za krvn7sliku, ja bih otisla u privatnu laboratoriju. Ipak nije mala stvar dati detetu vakcinu sa virusima (bilo aktivnim ili neaktivnim) a njemu leukociti smanjeni.
To se Ivi desio sa MMR. Kaze dr "bolje uradite KS, pa da vidimo za vakcinu". Uradimo, leukociti 4 zarez nesto, naravno ne primi vakcinu, dr kaze "ko zna, mozda se nesto sprema, a mozda i ne". Od tog mozda ona za 7 dana dobije visoku temp i kad smo opet dosli kod dr ona onako zabrinuto - zadovoljno kaze "eto, dobila je temp a zamislite da smo joj ubacili jos 3 virusa! Ko zna sta bi se deslio!"
I zahvalna sam joj sto je takva.




Ivanka privatno sam i uradila analize i rezultati su bili katastrofa za bilo koju vakcinu a kamoli za MMR ali gospodin je mislio na osnovu obicnog pregleda da je zdrav i da moze da primi,posle svadje sam izletela iz dz otisla kod druge dr koja je pogledala rezultate i rekla ko zna sta bi bilo s ovim detetom da je pored ovolikih leukocita i ovolikog CRP-a primio MMR. Sta da ti kazem....ipak sam imala osecaj da ne treba kao sto ga jos uvek imam....da odlozimo bar jos par meseci.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 640
   RE: Bojkot vakcinacije
21.10.2014 9:35:17   
Ivanka 75
Secam se Serpi toga.
Mnogo faktora treba uzeti u obzir za vakcinu.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 641
   RE: Bojkot vakcinacije
21.10.2014 10:28:53   
jovicaa
da serpi, ni meni se ne svidjaju ta podeljena misljenja pedijatara, ginekologa i td...
pa kakva je to onda nauka, igramo se medicine ili sta?
do juce antibiotici prepisivani bukvalno za sve, moja generacija ih se napila i kad je samo cureo nos, i iz predostroznosti i zbog ovog i zbog onog. a sad sotonizuju antibiotike i jedva da mozes da ih dobijes i kad su ti neophodni, ista prica sa kortikosteroidima, davali se sakom i kapom pre 10 godina, curi nos, kortiko u dupe, malo si smunjiv, kortiko, sta cemo, kortiko! sad opet i njih mnogo umerenije prepisuju.
i sad nek mi neko kaze da nismo pokusni kunici???
ok znam da su antibiotici i zloupotrebljavani bez prepisa lekara, ali lekari su mojoj, a posebno generacijama pre, davali za sve antibiotike, a sad su odjednom uzas i strava...
cinjenica je da bez medicine ne mozemo, ali cinjenica je i da se tu debelo muti i zloupotrebljava, od cega mi je muka.

ali opet ponavljam razmislite sta sipate detetu u tanjir sledeci obrok, pre nego sto se toliko plasite vakcina, jer nacin na koji se svi hranimo nas najvise dovodi do toga da smo slabi i podlozni raznim bolestinama. ne kazu za dzabe zdravlje na usta ulaziuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 642
   RE: Bojkot vakcinacije
21.10.2014 10:50:21   
Maslacak15
nauka nije savrsena, medicina nije savrsena. Ima i dobrih i losih lekara kao sto ima i dobrih i losih advokata ili snajderki ili ljudi bilo koje profesije. To ne olaksava posao pacijenta ali je cinjenica. Sto se tice kortikosteroida i antibiotika to su dve potpuno razlicite stvari i treba biti oprezan iz razlicitih razloga. Antibiotici su za ljude u principu bezazleni. Ako se izuzmu alergijske reakcije koje su moguce od antibiotika vam nece biti nista i ako ga popijete pogresno. Upotreba se ogranicava dramaticno zato sto je doslo do ubrzanog rasprostranjivanja rezistencije i bakterije sve losije i losije reaguju na iste. A posto su svi hemijski slicni i rade na istom princpu ( ima nekoliko grupa i to je to) nema bas novih resenja. I moze se doci u apsurdnu situaciju za desetak godina da ponovo krece da se umire od trivijalnih infekcija tipa upale grla jel antibiotici nece raditi. Zato je promenjen taj princip : "dajemo za svaki slucaj" i cekaju da budu sigurni da se ne mogu izbeci. Po meni u tome ponekad preteruju, barem ovde posto ja ne smatram da dete treba da se muci. Ali nije to do kraja tacno da su se prepisivali sapom i kapom. Kad sam ja bilamala radili su se redovno brisevi grla i antibiogram, sto je skolska medicina i tako bi trebalo raditi ali eto moglo je u SFRJ ali ne moze ni u modernoj Srbiji a bogami ni Nemackoj. Svi stede.
Kortikosteroidi su teski imunosupresori bili i ostali sa nizom ozbiljnih sistemskih negativnih efekata i ja bi ih mom detetu dala samo u izuzetnim okolnostima i kratkorocno. Samo ako ne moze bas nikako drugacije.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 643
   RE: Bojkot vakcinacije
21.10.2014 11:04:40   
Klarita
Propisivanje AB je objasnila Maslacak i obicno se sve slazem, ali moram da dodam, naravnouser posted image , da nije bas lako raditi briseve i antibiogram, jer je procedura tj cekanje rezultata duze, pa se opet muci dete. ja obicno uradim KS, pa ako ima sumnji na bakt inf onda bih antibiogram,do sad sve pokazivalo na virusnu infekciju, ako se razumemouser posted image Mislim da je jedini razlog cekanje rezultata...e sad, zasto ne cekati rezultate, kad se vec ceka da prodje bez AB to je druga prica, stednja, nazalostuser posted image

ja i dalje ne verujem sta citam ovde.

I da, Joviceee, izvini, ali pomalo me smara prica o zdravoj ishrani koja se proteze kroz temu koja nije namenjena tome, pa bi bilo lepo da neko otvori temu, pa da se prebacimo tamo...jer iskreno volela bih da procitam o tome.A, ja dajem detetu uglavnom kupovne kasice, jer ne znam sta je "zdravo" a, imam i potencijalno gojazno dete (K) pa bih da pokupim ideje i savete jer sam duduk za kuhinju. Nista lose, nemoj da se uvredis. samo sam iskrena!

< Poruku je uredio Klarita -- 21.10.2014 11:06:06 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 644
   RE: Bojkot vakcinacije
21.10.2014 11:09:07   
Olga75
ima tema o zdravoj hrani KLIK

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 645
   RE: Bojkot vakcinacije
21.10.2014 11:54:30   
Rosita
Kao sto neke zene rekose, nije mi ni malo svejedno da dete primi vakcinu- a verujte, bilo mi je dok ne poceh da se "informisem" (pod navodnicima, jer svasta covek procita), ali mi je jos strasnije da stalno brinem da ne oboli od tih opasnih bolesti.

Ne znam koja je bas zvanicna statistika, ali ovo je porazavajuce http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:507460-Beogradjani-ne-zele-da-vakcinisu-decu. Ako se setimo one emisije " Zene" gde smo komentarisale Velkovu- sta je sa njom , btw?, onaj lekar je pricao o daleko vecem obuhvatu kod nas.

Skolska drugarica, ne tako bliska, poslala mi je link za ONU grupu na fb. I ono je zastrasujuce. Odbijaju infuziju a dete dehidriralo. I td. Ali mogu da razumem, kad se covek plasi, svakakva nelogicna ponasanja moze da preduzme. U prirodi je nasoj da ne trpimo neizvesnost i nesigurnost i da tezimo da to razresimo tako sto se priklonimo "jednima" ili "drugima". A ako nismo jaki i dovoljno odlucni, hvatamo se za tu grupu kao za slamku i prihvatamo i druge stavove grupe. Oni koji se odluce "za" biraju informacije koje ih potkrepljuju u tome, a oni koji se odluce "protiv" stalno tragaju za tekstovim i dokazima da su u pravu i da je to istina , a ignorisu one druge informacije. To nista nije za osudu, tako prosto funkcionisemo. Narocito kad je tako skakljiva i velika tema u pitanju, a sta ima vaznije od zdravlja, pa jos decjeg?

Ne bi me cudilo da se pojave iskorenjene bolesti. Ili da se "pojave". Pa da novi strah natera i one koji se nisu vakcinisali da se vakcinisu.

Svakoga veoma razumem jer kad je rec o zdravlju ne moze se lako "misliti glavom", prebojeni smo strahom i drugim emocijama i to mora da utice na rasudjivanje.


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 646
   RE: Bojkot vakcinacije
21.10.2014 12:56:16   
Misha i Ljisha
Ja sam na seluuser posted image , necete nam valjda doneti kugu iz glavnom grada prijouser posted image .

Salim se ja malo sa prijom. Sve se slazem sa njom. Ovo da roditelji odbijaju infuziju da daju deci mi je van svake pameti, roditelje treba uhapsiti i lepo u zatvor pa nek tamo misle sta je najbolje za njihovo dete jer ocito kompetentni nisu. Ju iznervirah se sad kad sam ovo procitala.


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 647
   RE: Bojkot vakcinacije
21.10.2014 13:37:34   
jovicaa
poenta moje price o ishrani je da se dize tolika fama oko vakcina, a o mnogo bitnijim stvarima se ne misli. klasicna prenaduvana prica.
a ti si klarita pismena, pa izguglaj sve sto te zanima o ishrani, sada su informacije zaista dostupne sa svih strana, kupi neku knjigu, raspitaj se, citaj, citaj i citaj.

medicinu dalje ne bih komentarisala zaista, jednostavno imam svoj stav i to je to. niko me ne moze ubediti u suprotno. cinjenica je da medju medicinarima ima najvise skartova, a zasto je to tako, ne znam i ne udubljujem se.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 648
   RE: Bojkot vakcinacije
21.10.2014 13:47:38   
Peace*
Ja sad ustvari ne razumem koji je tvoj stav? Nemoj se ljutit, stvarno ne razumem.

Juče sam shvatala da misliš da ti stariji sin ima alopeciju zbog vakcina i da treće nećeš vakcinisati
A danas shvatam da misliš da je priča o štetnosti vakcina prenaduvana, i ja sama iznosim zaključak da ćeš ipak vakcinisati.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 649
   RE: Bojkot vakcinacije
21.10.2014 14:05:59   
jovicaa
procitaj ponovo, mozda ti se razjasni.
ne bih da zvacem istu pricu sto puta. nisam sigurna u bezbednost vakcina i nije mi drago sto ce se moje dete vakcinisati, posebno nekim od vakcina za koje smatram da su bespotrebne, na pr protiv hepatitisa b. da nije zakonski propisano da mora da se vakcinise, ovu bih recimo izbegla.
sigurna sam da mogu da se jave raznorazne posledice vakcina, ali eto nadam se da moje dete nece biti bas to dete, zato sto nemam mnogo izbora.
i DA mislim da je prica prenapumpana i da ima mnogo rizicnijih stvari na koje mozemo mi direktno da uticemo, a ne uticemo.

i da negde u glavi mi stoji uvek taj znak pitanja: da li moje dete ne bi dobilo alopeciju da nije primalo vakcine? ali to nikako ne mogu da znam, jedino da imam sposobnost da vratim vreme unzad, ne vakcinisem ga, pa vidim.


< Poruku je uredio jovicaa -- 21.10.2014 14:08:47 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pokloni koje mame zaista žele nakon rođenj...
Pokažite svoju podršku, ohrabrenje i ljubav poklonima za drugu bebu koje bi svaka mama volela...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here