|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kandida
5.2.2015 8:00:08   
Misha i Ljisha
ja mislim da za kandidu ne mora tri uzastopne vec za parazite a kandida se odmah pokaze da li je ima ili nema. mi smo nosili tri uzastopne zbog parazita a isto samo jednu za kandidu.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 751
   RE: Kandida
5.2.2015 9:41:39   
Azra_
M&Lj, mislim da treba 3 i za kandidu, kao, tad je 100% sigurno da ih nema, jer npr.ako je prva negativna, druga ili treća može biti pozitivna jer se neravnomerno izbacuje iz organizma. Mada, kažem, nama dr kada smo radili pre godinu dana, nakon prve negativne nije tražila da ponavljamo.

Branki, kako je Boža sada? Radili analizu skoro da proverite kakvo je stanje?

< Poruku je uredio Azra_ -- 5.2.2015 9:42:41 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 752
   RE: Kandida
5.2.2015 10:16:17   
branki*
azra,nismo,treba da ponovimo.nego kod nas to nema,treba da nosimo u zajecar,pa nikako da se nakanimo,te porodjaj,frka oko bebe,ja sa injekcijama...moracemo uskoro kontrolni nalaz.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 753
   RE: Kandida
5.2.2015 10:24:25   
Azra_
Aha. Nadam se da će biti dobro. Bio na dijeti, ili samo nistatin i probiotik? Je li imao neke stomačne tegobe, ili ste slučajno otkrili da ima kandidu?

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 754
   RE: Kandida
5.2.2015 12:14:21   
jovicaa
branki a u kom broju boza ima kandidu?

ja se mucim vec 9 godina sa kandidom, vaginalnom ,a kada sam radila analizu stolice imala sam u malom broju. pokusavala sto puta da krenem sa tom antikandida dijetom i nikad ne izdrzim, prerigorozno mi je..
sta da kazem nadam se da necu dobiti neku rakcinu ili neko drugo s*anje od nje...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 755
   RE: Kandida
5.2.2015 12:22:00   
Zemunka85
Ja sam skoro mislila da imam kandidu pa se bacila na najstroziju antikandida dijetu neko vreme. Kratko, dok nisu stigli rez, mozda 7 dana, ali sam smrsala 3kg, brate mili nemas sta jesti. Uzas.
Samo sam htela da kazem da imate u Hleb i Kifle beskvasni razeni i heljdin hleb. Poprilicno je skup 195din mala veknica.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 756
   RE: Kandida
5.2.2015 12:28:19   
branki*
jovice,boza je imao u velikom broju.azra,mi smo prvo koristili nistatin i probiotik ivancic i sinovi,cini mi se 2o dana i dijeta.onda nam u bgdu promene jer kazu da taj obicni nistatin sadrzi secer,pa smo koristili nistatin 100 ooo i.s,tako se zove i probiotik multilac i to jos 2 nedelje plus dijeta.
on nije imao problema sa stolicom,mozda ponekad redja stolica,mi smo to na svoju ruku jer kandida hoce da napravi zastoj i kod centra za govor.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 757
   RE: Kandida
5.2.2015 12:40:13   
Azra_
I kod nas nema nekih problema, osim što se požali na stomak, i što podriguje češće nego inače. Jede istu hranu kao do sada. Nemasno, nezačinjeno... Ja bih prvo da uradimo koprokulturu, pa i kandidu, pa da vidimo dalje.

Branki, kako ste podneli dijetu? Više niste na dijeti?

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 758
   RE: Kandida
5.2.2015 12:44:04   
Zemunka85
Postoji i ono origano ulje, oooooooodvratno, odvratno, ali kazu da bas bas deluje.
Moja sestra je immala 150kolinija, a dozvoljeno je 20. Za mesec dana stroge dijete spustila je na 10, bez lekova. Ali se baas strogo pridrzavala - ishrana (antikandida dijete), cajevi protiv kandide, to ulje.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 759
   RE: Kandida
5.2.2015 12:49:40   
branki*
sto se tice mleka bilo je ok,jer moj sin ne pije kravlje mleko,niti jede sir,pavlaku..pravila sam proju bez mleka i sira,makarone isto,svud gde je mleko,zamenila vodom.secer ukinut u potpunosti.meni je najteze bilo ukinuti belo brasno,njega nisam ni ukinula.sad isto ne jede nista sa mlekom ili sto sadrzi mleko,a tu i tamo mu dam poneki slatkis bez mleka.videcemo sta ce reci ponovna analiza.koprokultura nam je bila uredna.mi smo radili i analizu stolice na svarljivost,isto je bilo uredno.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 760
   RE: Kandida
5.2.2015 13:05:40   
Azra_
Dobro je, jpš samo nekada da proverite da vidite šta se dešava sada. Nadam se da je više neće biti.

Ja ću ovih dana odneti na analizu, pa javljam šta kažu rezultati. Samo, ako rešim da radimo tri uzastopna uzorka, a pogodi nam se nedelja kada lab.ne radi, ne znam šta da radim.user posted image Koliko može da se čuva uzorak beše? Znam da mora da bude na hladnom, ali ne znam koliko dugo.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 761
   RE: Kandida
6.2.2015 8:04:33   
branki*
mozes slobodno 24 sata na hladnom,ne znam da li moze i duze.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 762
   RE: Kandida
6.2.2015 13:42:29   
Azra_
Hvala Branki, to je dosta. Lab.ne radi nedeljom. Danas pitah dr-pedijatar, kaže ˝ma ako je ne bude u prvom uzorku, teško da će biti i u ostalim, ne moraš ponavljati˝. user posted image

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 763
   RE: Kandida
7.2.2015 18:01:04   
mama krava
Uf, sto sam se smorila...

Ovaj mali ima u brisu grla veliki broj Candideuser posted image !

Verovatno od dve ture ab koje je pio u kratkom roku....danas zavrsavamo Hemomicin, ali nemam pojma koliko ovo moze da bude problem?

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 764
   RE: Kandida
7.2.2015 18:11:38   
Azra_
MK, nije strašno ako je samo u grli. Verovatno će vam dati Nistatin. Možda samo da nekad proverite i stolicu, da nije otišlo i do creva. Ako ne daješ probiotik, neće škoditi da uvedeš. Nadam se da će još neko od mama koje imaju iskustvo sa tim da ti se javi.

Mi danas pokupili rezultate, između ostalih nalaza, Kandida negativna. Jedan uzorak, za sada neću ponavljati.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 765
   RE: Kandida
7.2.2015 18:23:46   
mama krava
Ma dajem ja njemu probiotik stalno, jer je alergican na meleko i mlec proizvode, a i zbog ekcema, ali jbg, valjda ovi ab pobiju sve zivo, pa i dobre bakterije.

Ok, ne brinem se bas puno, ali uzecu upute , pa da mu za 10ak dana proverim i stolicu i grlo opet.

Ja mu inace dajem kokosovo ulje skoro svakog dana po kasicicu u kasu, a sad cu dva puta dnevno...

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 766
   RE: Kandida
20.4.2015 11:24:06   
branki*
jeeee,stigao rezultat bozin,nema kandideuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 767
   RE: Kandida
20.4.2015 15:03:23   
jess021
Branki, super za nalaze.
Ljubi decicuuser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 768
   RE: Kandida
20.4.2015 15:34:59   
branki*
hocu,jess,i mi tebe ljubimouser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 769
   RE: Kandida
21.4.2015 0:52:18   
Azra_
Odlično Branki!user posted image

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 770
   RE: Kandida
21.4.2015 6:55:29   
Maraj
Super Branki user posted image

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 771
   RE: Kandida
21.4.2015 16:16:21   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: branki RR

jeeee,stigao rezultat bozin,nema kandideuser posted image

user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 772
   RE: Kandida
3.6.2015 9:01:57   
branki*
Evo sad gledam da sam 20.aprila pisala da nema kandide.radjen uzorak iz stolice privatno kod nas.1.maja otisli za bgd,ishrana isto,sve isto,juce radili kandidu iz krvi i ima oko 30%,a normalno je do 10 %.terapija opet ista nistatin 100 000 ij. I multilac.zivo me kopka sta bi pokazao uzorak iz stolice,da je ima ili nema!?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 773
   RE: Kandida
4.6.2015 0:07:04   
Azra_
Branki, ja se ne razumem nešto, čak nisam ni znala da rade i iz krvi... I koja je analiza zapravo tačnija??? Opet, ne deluje nešto mnooogo preko normalnih vrednosti, pa se nadam da će nestati.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 774
   RE: Kandida
4.6.2015 19:45:10   
nata11
Branki moguce da bi pokazao da je ima i u stolici ali u manjem broju. Mesi se poslednjih 6 meseci tako redovno desava sa drugim bakterijala da u jednom labu imam jedan broj a u drugom drugi. Ili u drzavnom nemam u urinu a u privatnom imam. Svejedno ce imati terapiju pa neznam da li ima vajde da radite sada i stolicu user posted image

_____________________________





(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here