|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kandida
4.6.2015 21:35:12   
branki*
Da,da,radi se iz krvi,dovoljna je samo jedna kap iz prsta i odmah ide pod neki mikroskop i ocita.
Nato,on je poceo terapiju,valjda ce je unistiti.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 776
   RE: Kandida
4.6.2015 21:51:36   
jovicaa
a kako se gleda iz krviuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 777
   RE: Kandida
4.6.2015 22:16:55   
branki*
Bocnu te u prst,samo jedna kap i pod neki darkfield mikroskop.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 778
   RE: Kandida
5.6.2015 0:27:17   
Azra_
Pa to je onda lakše nego čekati rezultate stolice... Samo, baš se pitam, šta je precizniji nalaz. I baš to što Branki kaže, da li bi je sada bilo u stolici, ili ne...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 779
   RE: Kandida
25.8.2015 13:19:28   
Rosita
Uff... posle 3 meseca patnje posle operacije zucne kese, vodjenja pod dijagnozom iritabilni kolon, homeopatske terapije od mesec dana... stanje sa mojim grcevima i cestim stolicama nije se trajno popravljalo. Koprokultura je radjenja tokom ovog perioda, nista. Pre neki dan odnesem i stolicu na kandidu. Nalaz- veliki broj. Prva reakcija- oooo, konacno znam sta mi je!!! Mada ona moze biti i naknadno od neceg bazicnijeg... i shvatam koliko sam se pogresno hranila, a toliko patila sa jednom dijetom... u cetvrtak idem kod dr opste prakse, u pon kod homeopate. Kakve su mi sanse da se resim te gamadi ? Ljubim vas.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 780
   RE: Kandida
25.8.2015 15:10:13   
mama krava
Rosiuser posted image user posted image user posted image user posted image ...

Kokosovo ulje, probiotik...vrati se na str 30 ove teme, ima svašta nešto....

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 781
   RE: Kandida
25.8.2015 15:41:08   
branki*
Rosi,ja nisam imala nikad,mada nisam ni proveravala,ali moj b je imao.
Prenecu ti savet bozine dr.
Od terapije nistatin iz laurusa,to oni prave,jer ne sadrzi secer,pije se po shemi koju ti oni daju.probiotik tipa multilac,bulardi svaki dan po jedna.izbaciti iz ishrane sve sto sadrzi secer,mleko,kvasac.mi smo sve to ispostovali.pored toga sam mu davala i kokosovo ulje.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 782
   RE: Kandida
25.8.2015 17:46:18   
Rosita
Multilac pijem, mlecno ne jedem. Kod secera sam kriticna. Banane i posnu plazmu sam unistavala :/. Kokosovo cu da kupim. Ljubim vas, idem kod dr u cetvrtak.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 783
   RE: Kandida
25.8.2015 18:29:28   
Rosita
Citah. Jos kad bi mi neko objasnio kako osoba koja radi od devet do pet i ceo dan je van kuce da se tako hrani :/. Izbacivanje voca mi je bas bezveze :(. Ali to su samo moji lamenti ...

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 784
   RE: Kandida
27.8.2015 15:57:33   
Rosita
Dr nije bila u fazonu eureka, kao ja. Kaze da je to normalna crevna flora, nekim ljudima moj nalaz ne donosi nikakve probleme, ali moye da da probleme koje ja imam. Da ne jedem mlecno i sto vise smanjim secer + nistatin.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 785
   RE: Kandida
27.8.2015 16:02:19   
branki*
kandida u velikom broju uopste nije normalni stanovnik crevne flore.jeste u odredjenoj kolicini,ali ako u nalazu pise veliki broj kao kod tebe i sto je bilo kod mog sina,to nije kako treba i mora da se resi.dr ne polazu toliko paznje na to,ali kandida moze da prouzrokuje puno problema!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 786
   RE: Kandida
27.8.2015 21:46:43   
Rosita
Znam branki, to sto kazes je sigurno tacno. Je li boza jeo voce kad je bio na dijeti?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 787
   RE: Kandida
27.8.2015 22:54:50   
branki*
Nije.jeo je samo banane od voca i poneku breskvu,jednom u 5 dana.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 788
   RE: Kandida
27.8.2015 23:05:47   
milicicak
Uh, Rosi, sad citam, bas mi je zao user posted image
Kandida uopste nije naivna, uz to sto izaziva stomacne tegobe moze da dovede i do promene u ponasanju, poremeti hormone, ma svasta...
Koliko znam smes jabuku, one kisele. Breskve s vremena na vreme. U prodavnicama zdrave hrane imas keksice sa fruktozom.
I obavezno izbaci kvasac.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 789
   RE: Kandida
27.8.2015 23:55:03   
Rosita
Hvala vam drage moje. Bice mi jako tesko jer nemam ni zucnu kesu, kiselo ne smem zbog zeluca. Kvasac cu izbaciti. Stvarno mi je dozlogrdilo user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 790
   RE: Kandida
28.8.2015 11:45:26   
branki*
verujem rosi,ali mesec dana sigurno moras ovako radikalno da se hranis,jedi pirinac,proju,kuruzne galete,povrce,ribu,meso,koristi nistatin i probiotik obavezno,resices je se,a posle opet malo povedi racuna oko ishrane.ja bozi ni sad ne dajem nista slatko,niti zabranjeno.oko nove godine radimo testove,pa cemo videti.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 791
   RE: Kandida
29.8.2015 14:46:47   
Rosita
Devojke, može pomoć user posted image . Bem mu mišove kad na svoj rođendan nisam dobro.... Elem, u cetvrtak poceh da pijem nistatin. 3x2, maksimalna doza 7 dana, onda idemo na 3x1. U petak pocinje temperatura, 37. sa nesto do max 38. Lepo reaguje na paracetamol ali slama. Drugih simptoma nema. Posto sam prinudjena da budem sama svoj doktor, krenem da googlam i dođem do informacija o reakcijama na die - off candide- nada poslednja umire- i nadjem preklapanja, kao i podatka da velike doze antimikotika mogu dovesti do prebrzog oslobadjanja toksina kandide iz organizma i posledično do fiiling sick simptoma. Evo : http://www.thecandidadiet.com/candida-die-off.htm, ima dosta tekstova, tzv Herxheimer reaction. Sta mislite o tome? Da li je to moguce? Milicicak, biologicarko :), Branki, iskusna? Ljubim vas.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 792
   RE: Kandida
29.8.2015 15:00:01   
choopa choops
Ja sam čitala o tome die offu na nekom našem forumu, ali da me ubiješ ne mogu da se sjetim kojem. Sve je moguće. Ja sam samo par puta uzimala antimikotike oralno, inače sam česti konzument onih vaginalnih nažalost user posted image , ali nisam primjetila ovo stanje. Rekoh na nekim stranam prije da ću čim prestanem sa dojenjem da se ozbiljnije pozabavim ovo temom. Napiši svoje iskustvo na kraju obavezno. Držim fige da je se rješiš što prije user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 793
   RE: Kandida
29.8.2015 15:01:51   
branki*
rosi,draga,da ti cestitam rodj i ovde,ziva bilauser posted image
sato se tice kandide,milicicak to strucno zna bolje,ali po bozinoj dr to je normalna reakcija organizma u pocetnoj fazi detoxa..pij dosta vode da bi se telo cistilo.ako temp ostane i nakon 3 dana,mozda da smanjis dozu nistatina,pitaj dr,mada pitanje je koliko oni znaju o tome i koliko su voljni da se ubace u dubinu te price.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 794
   RE: Kandida
29.8.2015 15:05:18   
Klarita
I ja nazalost ne moggu pomoci, sem sto bih takodje naapomenula da uzimas dosta vodeuser posted image i poslusas savet Branki sto se tice odlaska dr-u ako ne daj Boze ne stane temperatura. Jeste sigurno reakcija, ali nisam dovoljno strucna da objasnim i dam savet za ovaj slucajuser posted image I ja cekam sad milicicak, jer verujem da zna da objasniuser posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 795
   RE: Kandida
29.8.2015 15:08:03   
Rosita
Mislim da cu definitivno da smanjim. Kad ukucam ovu reakciju na nistatin, nalazim na netu kojesta, mada nema u uputstvu. Ja cu sa ovim u kostac da se hvatam i homeopatijom. Idem u ponedeljak. Hvala cupo!
Hvala lepe moje. Ako se kad oslobodim ovoga, vama dugujem yahvalnost user posted image

Nemam puno nade da dr zna dovoljno o ovome user posted image

< Poruku je uredio Rosita -- 29.8.2015 15:12:00 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 796
   RE: Kandida
29.8.2015 15:26:09   
Rosita
Herxheimer (Die-Off) Reactions Are Common With Nystatin

I do have some experience with Nystatin and used to prescribe it when I was working in different medical clinics years ago, and while it is true that Nystatin is virtually non-toxic and tolerated by most people even with prolonged use, I discovered that it could easily cause Herxheimer (known as die-off) reactions in patients ranging from mild to extreme and even debilitating. Nystatin kills yeast by rupturing the cell membranes of candida, and by doing so on a large scale it allows the mass release of yeast antigens which can trigger a strong immune response. And in some people I have noticed, the response can be quite overwhelming indeed.

Dr. Crook mentions in his book The Yeast Connection that “as long as Nystatin can causes symptoms, then it is probably killing candida” and recommends to “Take Nystatin at increasingly higher dosages to kill the yeast at deeper levels”. He states that while patients take Nystatin, they may experience headaches, depression, fatigue, muscle aching, vomiting, diarrhea or skin rashes and that these symptoms may occur during the first two weeks of therapy however it stops to work when you stop taking the medication. Each time you increase the Nystatin dose, there will often be a temporary aggravation of your symptoms.

Even though it is very hard for all candida affected individuals to stop die-off completely when just about any candida kill supplement is recommended, I have discovered that extreme side effects appear to be more prevalent when Nystatin is prescribed than when any other herbal or herbal and nutritional anti-fungal combination is recommended, and believe that one of the main reasons for this is that Nystatin in not absorbed by the digestive tract and kills yeast on direct contact in the digestive system, starting in the throat, moving through to the small intestine and continue killing in the large intestine.

The powder seems to cause the more severe kinds of aggravations, more so than the tablets. Once you have used Nystatin in the clinic and have also used other natural products to reduce yeast infections, you soon realize the different side effects are associated with different medicines used. I don’t tend to recommend Nystatin anymore because of the potential for aggravations, because I have certainly witnessed major reactions with several chronic yeast infection patients over the years and a few of the most violent of these aggravations have included shaking chills, night sweats, vomiting and diarrhea, major skin breakouts and depression and anxiety.

On the other hand, I don’t want to frighten anybody from taking Nystatin, because there will be many people who take this anti-fungal drug with good results, but good advice is to go slow when it comes to dosage and not to be in a hurry to step dosages up by any means. That way you will be in a better position to slow down or stop if you experience any untoward side effects before they develop into major aggravations.

Taking a high dose of an antifungal such as Nystatin when you commence yeast infection treatment to me is like prematurely increasing the speed of a large oil tanker to its maximum velocity, once a high speed is achieved and maintained and if then a slower speed is then desired at any given time, it may take many miles for the huge ship to reduce speed due to the sheer momentum and energy it has picked up along the way. Likewise, once the strong action of a high initial dose of Nystatin begins to work on the yeast infection, it is almost impossible to halt the momentum and energy of the aggravation rapidly, and it can take many days or even a few weeks for this momentum to slowly ease up. It therefore make sense to go slow with Nystatin treatment to begin with and to slowly increase the dose, that way you will have much better control and will be more able to swiftly lessen the pace of any potential reactions.

In my experience, the dosages that people have aggravated on ranged from moderate to high dosages and not low, but in saying that I have seen some quite severe aggravations with several patients of mine even when they were on 1 tablet 2x daily.

Many who take Nystatin at a low dosage will eventually want to take higher dosages, and if you have a severe or a chronic yeast infection start on the low end of dosage at 500,000 units (1 tablet, lozenge or liquid units) per day for a at least a week before slowly and carefully increasing the dosage, that way it will be easier for you to control any aggravations before they get out of hand and get to be very uncomfortable.


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 797
   RE: Kandida
29.8.2015 20:13:58   
milicicak
Rosi, draga, nisam bas nesto ozbiljno proguglala ali temperatura moze da se javi kao posledica umiranja gljivica. Meni izgleda kao da su tvoje kandide lepo odreagovale na lek, tj da lek radi i ubija ih ali da si ti odreagovala temperaturom na toksine koje su gljivice nakon smrti oslobodile. Da ga bipnes, nisam lekar pa ne mogu da tvrdim nista, ali meni sve izgleda kao normalna ali jaka reakcija.
Ako se nastavi ti idi kod dr za svaki slucaj, mozda si i fasovala neki virus pa ti se sve poklopilo sa padom imuniteta, stresom i iscrpljenoscu.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 798
   RE: Kandida
29.8.2015 20:26:11   
Rosita
Hvala milicice :) ma meni se cini da dr ne poznaje dobro lek, iz ovih tekstova reklo bi se da se ide od slabije ka jacoj dozi, ona je obratno krenula. No dobro. Jos jedno, posto se ja plasim potencijalnog ab ko djavo od krsta, je l mislis da bi analize krvi mogle da pokazu da treba ab, a recimo je tacno da mi je T od ubojstva gljivica?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 799
   RE: Kandida
29.8.2015 20:58:36   
milicicak
Mislim da to nije moguce. Al to je stvarno van mog znanja. Mozes da pitas drkristal, Torbicu ili Olgu na pp one ce bolje znati

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here