|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
30.11.2015 2:00:00   
Tajčica

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Tajčica

Pitanje za pedijatra:

Moja beba kasni u razvoju par meseci , prema nalazu psihologa. Neki nas savetuju da prestanemo sa dojenjem, neki da nastavimo. Beba ima 17,5 meseci, šta vi savetujete?

Svetska Zdravstvena Organizacija se bori za dojenje do dev godine,ali dete more da jede sve. Ja savetujem da jede sve ali i da doji do dve godine zbog sastava majcinog mleka u rom uzrastu.



Hvala puno!

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
30.11.2015 14:32:39   
Ivana.C
Dobar dan svima,

Imam pitanje za dr Goranu Isailović, a to je: kako tretirati krastice od malih boginja i, još važnije, kako smiriti crvenilo nakon što one otpadnu, kako se rešiti eventualnih ožiljaka, hvala? :)

Pitam iz razloga što već treću nedelju (još malo pa gotovo) sedim kod kuće sa dvojicom dečaka, uzrasta 5 i skoro 3 godine, do ušiju punih boginjica, sad već krastica i crvenih tačkica :)

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
30.11.2015 15:00:24   
Ivana.C

IZVORNA PORUKA: Maraj

Pitanje za pedijatra
Dr moja beba ima ne puna dva meseca vec nekih deset_ dana stolica mu je tamno zelene boje. Inace je na Hipp combiotic mleku i ja ga dojim. Na tri sata pije ad mleko izmedju sisa. Uz to mu je i redja stolica. Kaki jednom dnevno
Ranije je imao zuckastu stolicu kašastog sadrzaja. Da li treba da brinem zbog boje stolice?
inace ne jedem nista sto nadima niti spanac , blitvu....
hvala


Malo kaskam za vama, al' spremna i jedva čekam odgovore :)

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
1.12.2015 13:48:22   
Sanjalicaaa
Pitanje za pampers psihologa. Imam sina od 22 meseca i bebu od dve nedelje. Od kada smo došli iz porodilišta stariji sin se skroz promenio. Plače za svaku sitnicu, baca i lomi igračke, udara nas, baca igračke na nas, pokušava da udari bebu. Kada udari nekog od nas ili bebu odmah dođe da nas poljubi. Pre pet meseci smo skinuli pelene međutim sad neće da kaže kada mu se piški. Uveče neće na spavanje. Jako je bezobrazan i rado sve što ne sme inače. Moje pitanje je kako postupiti u tim trenucima. S obzirom da beba samo ručka i spava imam dovoljno vremena i za njega i trudim se da mu se posvetim da se ne bi osetio zapostavljeno, a sa druge strane me plaši da to ne ode u drugu krajnost je ga je nekad jako teško obuzdati.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Ivana.C)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
1.12.2015 16:39:19   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Ivana.C


IZVORNA PORUKA: Maraj

Pitanje za pedijatra
Dr moja beba ima ne puna dva meseca vec nekih deset_ dana stolica mu je tamno zelene boje. Inace je na Hipp combiotic mleku i ja ga dojim. Na tri sata pije ad mleko izmedju sisa. Uz to mu je i redja stolica. Kaki jednom dnevno
Ranije je imao zuckastu stolicu kašastog sadrzaja. Da li treba da brinem zbog boje stolice?
inace ne jedem nista sto nadima niti spanac , blitvu....
hvala


Malo kaskam za vama, al' spremna i jedva čekam odgovore :)


Prvo podojte svoju bebu, pa je tek tada dohranite sa mlecnom formulom.Ne treba da brinete zbog boje stolice, jer jedna zelena stolica ne znaci nista. Vasa ishrana ne utice na boju stolice bebe niti na bebu. Jedite sve sto volite u umerenim kolicinama jer vi treba da bubete lepa mama.

(odgovor članu Ivana.C)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
1.12.2015 16:51:29   
Anoniman
Dobro vece, imam i ja jedno pitanje za pampers dermatologa i pampers pedijatrauser posted image

Imam bebicu staru 17 dana, kada smo izasli iz porodilsta imala je stafilokoku u ocima koju smo uspesno zalecili aborid kapima i hlorofenikolom, ijos uvek smo pod terapijom, sledece nedelje imamo 2 kontrolni bris.
Pre 2 veceri se ogrebala pored oka, to je prokrvarilo, i onda joj je samo buknulo celo i kapci opet sa sitnim bubuljicicama, mislila sam da se cisti, ali patronazna sestra mi danas rece da ipak misli da je prenela bakteriju kada se ogrebla, i da tretiram kamilicom i hlorofenikolom celo i kapke, kakav savet vi imate za mene? Hvala unapred user posted image

(odgovor članu Tajčica)
  Direktna veza do poruke: 106
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
2.12.2015 13:29:43   
dddaca

IZVORNA PORUKA: Pampers dermatolog


IZVORNA PORUKA: adulence

Dobar dan pitanje za pampers dermatologa
Moja cerka od 3 godine,ali i sin od 2 meseca imaju izrazene kapilarcice po licu konkretno po obrazima,da li se nesto moze uciniti da se oni smanje?
Hvala unapred.


Svakako je potrebno posebno tokom hladnijih dana negovati kozu dece koja imaju suvlju kozu I izrazene kapilarcice. Koriste se masnije zastitne kreme. Crvenio se u najvecem broju slucajeva gubi vremenom. U slucajevima da crvenilo perzistipa I posle doba puberteta postoji nacin da se prosireni kapilari eliminisu primenom lasera I intenzivne pulsirajuce svetlosti. U uzrastu od 3 godine I 2 meseca savetuje se samo primena zastitnih kremova u slucajevima izlaganja vetru, hladnoci, centralnom grejanju a takodje i zimskom planinskom suncu


Pitanje za dermatologa:
I moja beba ima kapilarcice po licu. Interesuje me da li istu kremu da koristim za izlazak napolje i za boravak u stanu (centralno grejanje, dosta je toplo) i da li bi mogli da preporucite neku konkretnu kremu? Plasim se da cu pogresnim odabirom kreme zapusiti pore i da koza nece moci da dise
Takodje, koza lica joj je dosta suva i rapava. Ne znam da li je to ekcem, nema jasno ogranicene crvene povrsine, ali pod prstima je bas, bas suva. Sta preporucujete za negu? Da li bih mogla Cortinat krem da koristim na licu?

(odgovor članu Pampers dermatolog)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
3.12.2015 17:24:51   
Pampers psiholog

IZVORNA PORUKA: MAMAMAJ

Pitanje za psihologa:
Koliko sati sna je potrebno detetu koje je napunilo 4god? Moja ćerkica već godinu dana odbija spavanje po danu, leži i do 2h dnevno jer sam je ubedila da tako lepše raste user posted image
ali neće da zaspi. Uveče legne oko 21h, najčešće odmah zaspi, eventualno do 21:30h i ustaje oko 8h ujutru.
Hvala na odgovoru.

Draga "MAMAMAJ", dugogodišnje iskustvo potvrđuje moj stav da je svakoj osobi, i naravno svakom detetu, važno prići individualno i uvažiti njegovu posebnost. Ukoliko vaša ćerkica odbija da spava danju i dovoljno se odmori ležeći, njoj je to sasvim prihvatljiva opcija. Noću, koliko vidim, lepo spava (ne navodite nikakve probleme sa snom) tako da je moje mišljenje da se opustite i ispoštujete njen ritam.

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
3.12.2015 17:37:49   
Pampers psiholog

IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Pitanje za pampers psihologa. Imam sina od 22 meseca i bebu od dve nedelje. Od kada smo došli iz porodilišta stariji sin se skroz promenio. Plače za svaku sitnicu, baca i lomi igračke, udara nas, baca igračke na nas, pokušava da udari bebu. Kada udari nekog od nas ili bebu odmah dođe da nas poljubi. Pre pet meseci smo skinuli pelene međutim sad neće da kaže kada mu se piški. Uveče neće na spavanje. Jako je bezobrazan i rado sve što ne sme inače. Moje pitanje je kako postupiti u tim trenucima. S obzirom da beba samo ručka i spava imam dovoljno vremena i za njega i trudim se da mu se posvetim da se ne bi osetio zapostavljeno, a sa druge strane me plaši da to ne ode u drugu krajnost je ga je nekad jako teško obuzdati.

Draga "Sanjaliceee", sasvim je očekivana pojava da rađanje nove bebe unese u život starijeg deteta veliku promenu. Neretko se javljaju zbunjenost i ambivalentnost. Neko detet to brže i lakše prihvati, nekom drugom je potrebno više vremena, strpljenja i pažnje roditelja da bi se priviklo na novonastalu situaciju. Sa vašim sinom je slična situacija. Budući da je još uvek dosta mali, oseća nesigurnost i ugroženost svoje do skoro dominantne pozicije. Ukoliko je moguće, negativno ponašanje, ukoliko nije ugrožavajuće po bebu, pokušajte da ignorišete neko vreme, a pozitivno ponašanje da nagrađujete dodatnim ispoljavanjem nežnosti, zadovoljstva i pažnje. To će ga motivisati da se ovo poslednje učvrsti.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
3.12.2015 17:46:45   
Sanjalicaaa

IZVORNA PORUKA: Pampers psiholog


IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Pitanje za pampers psihologa. Imam sina od 22 meseca i bebu od dve nedelje. Od kada smo došli iz porodilišta stariji sin se skroz promenio. Plače za svaku sitnicu, baca i lomi igračke, udara nas, baca igračke na nas, pokušava da udari bebu. Kada udari nekog od nas ili bebu odmah dođe da nas poljubi. Pre pet meseci smo skinuli pelene međutim sad neće da kaže kada mu se piški. Uveče neće na spavanje. Jako je bezobrazan i rado sve što ne sme inače. Moje pitanje je kako postupiti u tim trenucima. S obzirom da beba samo ručka i spava imam dovoljno vremena i za njega i trudim se da mu se posvetim da se ne bi osetio zapostavljeno, a sa druge strane me plaši da to ne ode u drugu krajnost je ga je nekad jako teško obuzdati.

Draga "Sanjaliceee", sasvim je očekivana pojava da rađanje nove bebe unese u život starijeg deteta veliku promenu. Neretko se javljaju zbunjenost i ambivalentnost. Neko detet to brže i lakše prihvati, nekom drugom je potrebno više vremena, strpljenja i pažnje roditelja da bi se priviklo na novonastalu situaciju. Sa vašim sinom je slična situacija. Budući da je još uvek dosta mali, oseća nesigurnost i ugroženost svoje do skoro dominantne pozicije. Ukoliko je moguće, negativno ponašanje, ukoliko nije ugrožavajuće po bebu, pokušajte da ignorišete neko vreme, a pozitivno ponašanje da nagrađujete dodatnim ispoljavanjem nežnosti, zadovoljstva i pažnje. To će ga motivisati da se ovo poslednje učvrsti.


Hvala puno na odgovoru. Njegovo ponašanje jeste ugrožavajuće po bebu, pokušava da je udari, danas je pokušao da ga ugrize. Bukvalno moramo sa zaključavamo bebu.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Pampers psiholog)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
3.12.2015 17:51:13   
Pampers psiholog

IZVORNA PORUKA: dejana007

Moje dete ima 4,5 god. Kad izrazava emocije hoce da stipe i grebe. To radi od druge godine, mada inace zna da ljubi, grli isl. Ali mislinda stipanjem vrata iskazuje ljubav. Kad mu srenem paznju on me zagrli i poljubi al posle opet krene. Naravno pitanje za decijeg psihologa.

Draga Dejana, Dobro je da vaše dete iskazuje ljubav prema vama grljenjem i ljubljenjem. Iz nekog razloga (koji nam nije poznat) se tokom razvoja učvrstilo i reagovanje štipanjem i grebanjem. Budite strpljivi sa njim i nagradite ga dodatnim ispoljavanjem zadovoljstva i oduševljenjem kada pokazuje ljubav na adekvatan način. Ponašanja koja želite da redukujete nastojte da ignorišete ukoliko nisu preterano intenzivna kako dete ne bi dobijalo potkrepljenje (bilo pozitivno bilo negativno) za njihovo dalje manifestovanje.

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
3.12.2015 17:55:47   
Pampers psiholog

IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa


IZVORNA PORUKA: Pampers psiholog


IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Pitanje za pampers psihologa. Imam sina od 22 meseca i bebu od dve nedelje. Od kada smo došli iz porodilišta stariji sin se skroz promenio. Plače za svaku sitnicu, baca i lomi igračke, udara nas, baca igračke na nas, pokušava da udari bebu. Kada udari nekog od nas ili bebu odmah dođe da nas poljubi. Pre pet meseci smo skinuli pelene međutim sad neće da kaže kada mu se piški. Uveče neće na spavanje. Jako je bezobrazan i rado sve što ne sme inače. Moje pitanje je kako postupiti u tim trenucima. S obzirom da beba samo ručka i spava imam dovoljno vremena i za njega i trudim se da mu se posvetim da se ne bi osetio zapostavljeno, a sa druge strane me plaši da to ne ode u drugu krajnost je ga je nekad jako teško obuzdati.

Draga "Sanjaliceee", sasvim je očekivana pojava da rađanje nove bebe unese u život starijeg deteta veliku promenu. Neretko se javljaju zbunjenost i ambivalentnost. Neko detet to brže i lakše prihvati, nekom drugom je potrebno više vremena, strpljenja i pažnje roditelja da bi se priviklo na novonastalu situaciju. Sa vašim sinom je slična situacija. Budući da je još uvek dosta mali, oseća nesigurnost i ugroženost svoje do skoro dominantne pozicije. Ukoliko je moguće, negativno ponašanje, ukoliko nije ugrožavajuće po bebu, pokušajte da ignorišete neko vreme, a pozitivno ponašanje da nagrađujete dodatnim ispoljavanjem nežnosti, zadovoljstva i pažnje. To će ga motivisati da se ovo poslednje učvrsti.


Hvala puno na odgovoru. Njegovo ponašanje jeste ugrožavajuće po bebu, pokušava da je udari, danas je pokušao da ga ugrize. Bukvalno moramo sa zaključavamo bebu.

udari

Budući da njegovo ponašanje jeste ugrožavajuće po bebu u meri da morate da je zaključavate u drugu sobu, smatram da je neophodno da starijeg sina odvedete kod dečjeg psihologa koji bi prvo, video otkud tolika agresivnost u ponašanju, a drugo, radio sa njim kontinuirano na prevazilaženju navedenog problema.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
3.12.2015 18:05:07   
MAMAMAJ
Poštovana,
Hvala na odgovoru.

(odgovor članu Pampers psiholog)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
3.12.2015 20:06:46   
branki*
Pitanje za pedijatra
Moja beba stara 10 i po meseci,koja je inace lepo jela kasice ,u poslednja dva dana kasice samo izbacuje jezikom napolhe,sve,nece nista.probala sam da joj dam nasu hranu,ali to uzme par zalogaja.hoce koricu hleba,hoce jabuku da gricka i to je to.i hoce cesto da sisa.sta da radim?mogu li tome biti uzrok zubici?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
4.12.2015 10:37:52   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: branki RR

Pitanje za pedijatra
Moja beba stara 10 i po meseci,koja je inace lepo jela kasice ,u poslednja dva dana kasice samo izbacuje jezikom napolhe,sve,nece nista.probala sam da joj dam nasu hranu,ali to uzme par zalogaja.hoce koricu hleba,hoce jabuku da gricka i to je to.i hoce cesto da sisa.sta da radim?mogu li tome biti uzrok zubici?

Pratite bebu, merite povremeno temperaturu, vidite da li uredno i dovoljno mokri, da li ima stolicu i nudite je da jede. Dajte joj da jede sta ona prihvata i hoce. Moze da bude od zuba ali i pocetka neke bolesti. Pratite je i u slucaju promene na gore idite svom pedijatru na pregled.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
4.12.2015 10:47:40   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Unina mama

Dobro vece, imam i ja jedno pitanje za pampers dermatologa i pampers pedijatrauser posted image

Imam bebicu staru 17 dana, kada smo izasli iz porodilsta imala je stafilokoku u ocima koju smo uspesno zalecili aborid kapima i hlorofenikolom, ijos uvek smo pod terapijom, sledece nedelje imamo 2 kontrolni bris.
Pre 2 veceri se ogrebala pored oka, to je prokrvarilo, i onda joj je samo buknulo celo i kapci opet sa sitnim bubuljicicama, mislila sam da se cisti, ali patronazna sestra mi danas rece da ipak misli da je prenela bakteriju kada se ogrebla, i da tretiram kamilicom i hlorofenikolom celo i kapke, kakav savet vi imate za mene? Hvala unapred user posted image

Mnogo mi je tesko da vam odgovorim dok ne vidim promene, ne razumem kako su se rasejale po licu. ako su se oci zalecile. Necete joj naskoditi ako mazete hloranfenikolom, ali ja bih obavezno otisla pedijatru na pregled da on to pogleda,jer je vazan izgled ospe za terapiju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
4.12.2015 10:58:00   
Leptiric123
Pitanje za pampers dermatologa:

Moja devojčica ima 2,5 godine, i prošle i ove zime joj se na nekim mestima na telu javlja blago crvenilo i taj deo je malo grublji, prošle godine je imal ana obrazima, na zadnjoj strani nadlaktice i na listovima, a sad ima na guzi sa obe strane, na listovima, unutrašnjim stranama butine i zadnjim nadlaktice. Pedijatar nam je rekao da je to verovatno neka vrsta ekcema, ali nismo dalje pregledali jer se sa dolaskom proleća povuklo. Sada se opet pojavilo, kada joj mažem Cortinat kremu smiri se i dosta manje grubo bude, ali čim ne namažem dva tri dana navraća se. Inače ne mažem joj celo telo mlekom ili kremama, koristimo iste kupke kao od rođenja. Da li možete da pretpostavite šta je to? I naravno kako da tretiram te delove kože?


(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
4.12.2015 13:00:10   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Unina mama

Dobro vece, imam i ja jedno pitanje za pampers dermatologa i pampers pedijatrauser posted image

Imam bebicu staru 17 dana, kada smo izasli iz porodilsta imala je stafilokoku u ocima koju smo uspesno zalecili aborid kapima i hlorofenikolom, ijos uvek smo pod terapijom, sledece nedelje imamo 2 kontrolni bris.
Pre 2 veceri se ogrebala pored oka, to je prokrvarilo, i onda joj je samo buknulo celo i kapci opet sa sitnim bubuljicicama, mislila sam da se cisti, ali patronazna sestra mi danas rece da ipak misli da je prenela bakteriju kada se ogrebla, i da tretiram kamilicom i hlorofenikolom celo i kapke, kakav savet vi imate za mene? Hvala unapred user posted image

Mnogo mi je tesko da vam odgovorim dok ne vidim promene, ne razumem kako su se rasejale po licu. ako su se oci zalecile. Necete joj naskoditi ako mazete hloranfenikolom, ali ja bih obavezno otisla pedijatru na pregled da on to pogleda,jer je vazan izgled ospe za terapiju.

Hvala vam puno doktorka, bili smo kod pedijatra, jutros smo radili bris koze , i ociju opet, i vadili krv, dobili smo terapiju dok ne stigne mikrobiogram, i antibiogram...

(odgovor članu Pampers pedijatar)
  Direktna veza do poruke: 118
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
4.12.2015 13:05:53   
dejana007
Hvala puno na odgovoru pampers psihologu. Mislila sam da ce vremenom proci ali ne prolazi, ali poslusacu vas savet. Hvala jos jednom.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
4.12.2015 15:45:23   
dddaca
Da li se u tih 300-500 ml racuna i mamino mleko ili samo km i preradjevine?

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
4.12.2015 16:48:09   
serpica

IZVORNA PORUKA: serpica

I ja nisam stigla juce a imam pitanje za pedijatra:
Moja beba ima 6 meseci i vec joj je duze vreme zapusen nosic,ispiram fizioloskim vise puta na dan,koristili smo i neomicn kapi 3 x po 1 kap i nista nije pomoglo. Nos ne curi samo je zapusen,kad stavim fiziolski iscuri samo on bez sekrecije,kad dise cini mi se kao da joj "vrije" u grudima. Doktorka kaze da su pluca cista i da nastavim sa ispiranjem,ali ovo bas dugo traje,bude par dana dobro i onda opet. Nije imala temperaturu,ne kaslje,vesela je,spava dobro,normalno sisa i jede. Zbog tog nosica kasnimo sa vakcinama. Hvala unapred.




Evo da ponovim pitanje,u medjuvremenu uzeli Sinomarin,bilo je bolje dva dana i opet isto.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
4.12.2015 19:29:02   
Pampers dermatolog

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Pitanje za dermatologa -
Koju kremu za lice preporucujete za ove hladne dane? A sta je najbolje posle tusiranja naneti -mleko, ulje, i koje ?

Za hladne dane preporucujemo manje pranja a vise mazanja. Uljne kupke su svakako za preporuku, a balzami i masne emolijentne kreme su pogodnije za otkrivene delove tela od hidrantnih kremova. Za pokriveni deo koze i mleko moze biti zadovoljavajuce

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
4.12.2015 19:45:30   
Pampers dermatolog

IZVORNA PORUKA: Ivana.C

Dobar dan svima,

Imam pitanje za dr Goranu Isailović, a to je: kako tretirati krastice od malih boginja i, još važnije, kako smiriti crvenilo nakon što one otpadnu, kako se rešiti eventualnih ožiljaka, hvala? :)

Pitam iz razloga što već treću nedelju (još malo pa gotovo) sedim kod kuće sa dvojicom dečaka, uzrasta 5 i skoro 3 godine, do ušiju punih boginjica, sad već krastica i crvenih tačkica :)

Postoje na trzistu preparati koji regenerisu kozu posle ostecenja upalnim procesima kao sto je naprimer Cicaplast baume B5 krema, Ako ostanu udubljenja na kozi takozvani atroficni oziljci mogu se primeniti i preparati na bazi kiselina vitamina A i vocnih kiselina. Svakako ne treba zuriti, treba dozvoliti da kruste (kraste) spontano otpadnu i potrebno je prati kozu preparatima na bazi jona bakra i cinka da se spreci superinfekcija bakterijamam sa koze koja pogoduje stvaranju oziljaka

(odgovor članu Ivana.C)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
4.12.2015 19:50:04   
Pampers dermatolog

IZVORNA PORUKA: Leptiric123

Pitanje za pampers dermatologa:

Moja devojčica ima 2,5 godine, i prošle i ove zime joj se na nekim mestima na telu javlja blago crvenilo i taj deo je malo grublji, prošle godine je imal ana obrazima, na zadnjoj strani nadlaktice i na listovima, a sad ima na guzi sa obe strane, na listovima, unutrašnjim stranama butine i zadnjim nadlaktice. Pedijatar nam je rekao da je to verovatno neka vrsta ekcema, ali nismo dalje pregledali jer se sa dolaskom proleća povuklo. Sada se opet pojavilo, kada joj mažem Cortinat kremu smiri se i dosta manje grubo bude, ali čim ne namažem dva tri dana navraća se. Inače ne mažem joj celo telo mlekom ili kremama, koristimo iste kupke kao od rođenja. Da li možete da pretpostavite šta je to? I naravno kako da tretiram te delove kože?



Promene na kozi koje ste opisali spadaju u sliku koja je karakteristicna za atopijsku konstituciju ili kozu sklonu konstitucionalnom decjem ekcemu. Koza ovakvog deteta zahteva pojacanu negu. Koriste se uljne kupke za kupanje i obavezna je primena emolijentnih i hidratisucih kremova posle kupanja. Cortinat se pokazao kao veoma dobar, efikasan i bezbedan krem koji se moze koristitiu duzem periodu. Ovakve promene na kozi se vremenom gube i ne treba da izazivaju zabrinuost sve dok nisu pracene svrabom

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Novembarski online sastanak sa Pampers do...
4.12.2015 19:52:57   
Pampers dermatolog

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Unina mama

Dobro vece, imam i ja jedno pitanje za pampers dermatologa i pampers pedijatrauser posted image

Imam bebicu staru 17 dana, kada smo izasli iz porodilsta imala je stafilokoku u ocima koju smo uspesno zalecili aborid kapima i hlorofenikolom, ijos uvek smo pod terapijom, sledece nedelje imamo 2 kontrolni bris.
Pre 2 veceri se ogrebala pored oka, to je prokrvarilo, i onda joj je samo buknulo celo i kapci opet sa sitnim bubuljicicama, mislila sam da se cisti, ali patronazna sestra mi danas rece da ipak misli da je prenela bakteriju kada se ogrebla, i da tretiram kamilicom i hlorofenikolom celo i kapke, kakav savet vi imate za mene? Hvala unapred user posted image

Mnogo mi je tesko da vam odgovorim dok ne vidim promene, ne razumem kako su se rasejale po licu. ako su se oci zalecile. Necete joj naskoditi ako mazete hloranfenikolom, ali ja bih obavezno otisla pedijatru na pregled da on to pogleda,jer je vazan izgled ospe za terapiju.

Svakako je potrebno pogledati bebicu i proveriti ima li elemenata koji ukazuju na atopijsku konstituciju. U tom slucaju su stafilokoke u povecanom broju na povrsini koze i zahtevaju oprez pogotovo ako su promene na kozi pracene svrabom

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here