|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 12:50:52   
IvanaSK RR
Smesko user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 12:56:41   
smeško
Ico, devojke, user posted image
Mili, proslog puta sam bila zivotno ugrozena.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 13:03:28   
lesli
Najvise mrzim kad odem kod lekara, koji umesto da me smiri, bubne tako nesto sto me samo dodatno uspanici...
Drzi nam se smesko user posted image
Mi ovde verujemo da ce sve biti dobro i sa tobom i sa bebom! user posted image

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 13:08:19   
milicicak
Smesko, bice sve u redu ovaj put user posted image lekari ce malo vise da paze i sve ce biti super.
Napravih mafine, cela kuca mirise. Sad bih pojela bar dva komada ali cu da budem karakter a ne user posted image

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 13:12:47   
vonavoj
Smesko,ta dr je kreten..sve da je i tako,to se ne govori trudnici pred porodjaj!
Meni je moj dr rekao, sve je pod kontrolom..i zbog pritiska i zbog vene..sve ce analize uraditi i pratiti.. to ti ulije poverenje, ne treba ti stres sad..
A posle mi je rekao da je sve drugacije kad je treci porodjaj..i organizam i materica drugacije reaguju..ali sve se da kontrolisati.
Bice sve ok, tako i misli!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 13:20:41   
Ana RR
Smeško, naši doktori kao da smatraju da im je dužnost da isprepadaju ženu pred porođaj. Kao da je tebi sve ravno. Strašno.

Budi pozitivna, kao što jesi, i sve će biti u najboljem redu user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 13:22:15   
Maraj
Smesko user posted image samo ne razmisljaj koliko mozes.... ja isto pizdim kad me dr tako docekaju. Uh svasta bi im rekla. Umesto da te opuste oni ti jos ubace crva . Bice to sve ok user posted image
Ja do sad peglala.... padoh s nogu...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 13:23:37   
Maslacak15
Gde ste trudnice. Mora Von tako da joj kaze. Smesko to nije ni manje ni vise od onoga so sam ti ja rekla jos pre 4-5 meseci. Treci carski rez= rizicna trudnoca. Svaki naredni carski znacakno povecava rizik od komplikacija tokom operacije tip krvarenje itd. Dobra vest je rizik je i dalje relativno mali. Ali cifre su otprilike: Ako se radi prvi carski ucestalost komplikacija je 0,5% , tokom drugog 1 % a tokom treceg oko 3%. znaci iako je vise put rizicnije ipak se jako retko desava.
Oni u napred ne mogu nista da znaju jer zavisi kakvo je stnje sa prilepnicam ai oziljnim tkivom, to vide tek kad otvore ali moraju da se ograde. Ja sam sve to naravno u detalje izucila ( previse se druzim sa ginekolozima) pa me je bila prilicna frka. Ali realno gledano, najlaksi mi je bio treci carski. Oporavila sam se super brzo. Bice i kod tebe sve super. Tako da nemoj da mislis da je do tebe tj da je nesto posebno komplikovano, oni prosto moraju da se ograde za svaki slucaj. Drzi se i mislimo na tebeuser posted image

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 21.6.2018 13:24:33 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 13:27:27   
Maraj
Bice to sve super.
Ja se secam nase serpi. Ona je 4 carska imala.
Grlimo te smesko user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 13:52:39   
smeško
Divne steeeee!!!!!!
Sutra sam na konzilijumu, cr sledece nedelje.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 17:46:26   
lesli
Ja i dalje ne vidim zasto mora da joj kaze. Ok to je cinjenica da je rizicnije, ali ne vidim poentu zeni par dana pred porodjaj reci tako nesto.
Svesna je i ona sama da je rizicnije. Druga je prica naglasiti to nekome posle drugog CR, da zna u sta se upusta ako odluci da ima 3. dete i eventualno na pocetku te trece trudnoce...

Smesko mislimo na tebe user posted image

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 17:56:19   
Maslacak15
pa smatra da je duznost da je upozori. Ne znam kakvi su propisi u srbiji i vi nesto potpisujete ali ne znam sta pise unutra. Ovde ti odrze celo detaljno predavanje sta sve moze da ti se desi na operaciji pre nego sto potpises saglasnost. Ni meni se nije dopadalo ali sta da radim nisam mogla da izbegne. Plus me doktorka koja me je vodila zracila sve vreme na temu rizika da popusti unutrasnji oziljak na materici i terala da idem na jos jedan extra kontrolni ultrazvuk u 34 oj nedelji jer je pboze moj 37 nedeljaa vec kasno. I nisam otislauser posted image . Ocu da kazem , oni smatraju da je duznost da upozore pacijenta. Ne opravdavam, tacno da podize presiju ali ne mislim da je posebno neobicno. Cak mislim da su je tokom trudnoce dosta stedeli, nisu je plasili pricama kao mene sve vreme ili malocas pomenutu Serpicu.
Bice sve ok!!!

uzgred ne znam da li je znala, posto kad smo prvi put pricali tu pricu jel sam se ja zalila na primer u novembru smesko je bila iznenadjena jer nije bas bila svesna. Neke stvari jesu logicne ali laici nekad precenjuju neke rizike a podcenjuju druge.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 21.6.2018 18:00:02 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 18:05:10   
dunja RR
Žene, baš sam juče razmišljala na tu temu. Elem, nadam se da će uspeti VTO, ili sada ili u nekom od dva pokušaja FET-a. Ako se to desi, čeka me CR. Da li se u tom slučaju, to kod mene računa kao treći carski rez, s obzirom da sam već imala jednu klasičnu operaciju endometrioze i priraslica, i posle je rađen CR sečen po istom rezu kao prethodna operacija (ista širina reza). Imala sam i 2 laparo ranije, ali mislim da one nešto utiču.
Šta mislite?
Naravo pričaću i sa svojim dr ako dođe do toga, nego eto mozgam ... a još sada imam i cistu poveću, tj priraslice, dr (VTO) sumnja da su to priraslice uz rez od CR.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 18:06:12   
dunja RR
Smeško user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 18:11:13   
Maslacak15
racuna se Dunja. Svako secenje materice se racuna. Ali mislim, ici ces sigurno na carski i to je to. Nije to strasno, ima zena koje imaju i pet, sest pa sve bude ok ali prosto rizik se povecava u prvom redu od nekontrolisanih krvarenja itd. Kazes i sama Dr ti je jako iskusan tako da ne treba da brines o tome. Ako budes planirala i jos jednu trudnocu posle, mozes da ga pitas kakva je konkretna situacija kod tebe i sta je njegovo misljenje.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 18:17:59   
lesli
E pa to je vec propust. Mnogo je smislenije zenu upozoriti na otpustu iz bolnice posle 2. CR ili bar na pocetku trece trudnoce.
Znam da su sestru moje koleginice nakon drugog cr upozorili na rizike koje nosi 3. trudnoca, sad da li u porodilistu ili na prvom pregledu nakon porodjaja, to ne znam user posted image

A inace, ovde ti daju da potpises saglasnost za anesteziju i operaciju i to je to. Niko te ne upozorava na rizike. Bar je to moje iskustvo.
Mada kada je operacija neophodna ne vidim poentu tih njihovih upozoravanja. Bolje da zivim u neznanju sta SVE moze da podje po zlu. Druga bi vec prica bila ako operacija nije neophodna, onda bih volela da mi ukazu na rizike pa da na osnovu toga donesem odluku.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 18:19:59   
dunja RR
Hvala Maslačak, pretpostavila sam, ali reko, da proverim. Nisam ni razmišljala o tome ranije.. sada mi se tema za razmišljanje nametnula zbog cele situacije oko dragih mi embriona koji su me iznenadili. Ali otom potom, prvo da zatrudnim user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 18:20:52   
Sanjica26 RR
Smesko, saljem ti puno pozitivne energije i najveci zagraljaj. user posted image Mislimo sve na tebe. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 18:22:10   
lesli

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Hvala Maslačak, pretpostavila sam, ali reko, da proverim. Nisam ni razmišljala o tome ranije.. sada mi se tema za razmišljanje nametnula zbog cele situacije oko dragih mi embriona koji su me iznenadili. Ali otom potom, prvo da zatrudnim user posted image


Pa ti si vec trudna, samo sto jos ne znas user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 18:23:25   
dunja RR
Meni to niko nije spomenuo, mada svi moji dr znaju za prethodnu operaciju, ali otkud znam da li su je prevideli, s obzirom na moju obimnu istoriju.
user posted image

IZVORNA PORUKA: lesli

E pa to je vec propust. Mnogo je smislenije zenu upozoriti na otpustu iz bolnice posle 2. CR ili bar na pocetku trece trudnoce.
Znam da su sestru moje koleginice nakon drugog cr upozorili na rizike koje nosi 3. trudnoca, sad da li u porodilistu ili na prvom pregledu nakon porodjaja, to ne znam user posted image





_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 18:25:03   
dunja RR
user posted image user posted image

IZVORNA PORUKA: lesli


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Hvala Maslačak, pretpostavila sam, ali reko, da proverim. Nisam ni razmišljala o tome ranije.. sada mi se tema za razmišljanje nametnula zbog cele situacije oko dragih mi embriona koji su me iznenadili. Ali otom potom, prvo da zatrudnim user posted image


Pa ti si vec trudna, samo sto jos ne znas user posted image



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 18:29:36   
dunja RR
Ja sam inače, baš puno krvarila tokom CR, posle su mi 2 jedinice transfuzije davali, dok mojim cimerkama nisu nijednu, one su dosta ranije otišle iz šoka.
Možda i od fraxiparina, ne znam.

< Poruku je uredio dunja RR -- 21.6.2018 18:39:05 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 18:37:29   
vonavoj
Vec sam pisala,moj oporavak posle treceg porodjaja je bio najgori... porodjaj odlican,ali to krvarenje,mnoooggooo vise nego posle prvog i drugog,bas sam se zabrinula, kontrakcije jos 3 dana i to skoro jace nego na porodjaju..
Tako da svaki naredni porodjaj je po meni "rizicniji" u smislu komplikacija.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 18:45:50   
Maslacak15
lesli sta njih briga sta ti vise volisuser posted image Stite se iz pravnih razloga. Da ne mozes da ih tuzis. Informisu te sta sve teoretski moze da se desi i ako se desi nisu oni krivi. Znala si i potpisala da postoji ta mogucnost. A sigurno da je neprijatno. Svaki put mi je krendla u grlu iako znam to napamet. Jos ti deklamuju i usmeno da ne bude da si potpisala a nisi procitala. Najgori su.
Tako je Dunja ti si vec trudna. user posted image . Ne znam sto te ne upozoravaju, valjda zato sto u srbiji nema nista sistematizovano nego eto kako se ko seti. Nemci su picajzle.

Von meni je treci porodjaj bio najlaksi, i to treci carski i pored cele price o rizicima. Istina postarala sam se da dobijem mladog nacelnika i zamenika direktora klinike da me operise ali je proslo extra. Tako ce da bude i kod smeska . Tako da nema pravila.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 06/18 [chat]
21.6.2018 18:52:40   
smeško
Bice sve ok! Tako sam resila! user posted image
Evo, cekam sta ce sledece da bude. U 14:30 su mi radili ctg i nije bio dobar. Ponovili u 17h i opet nije dobar. Cekam sta ce dr reci kad joj odnesu.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Rh negativna krvna grupa - rizik za majku ...
Ukoliko u krvi imate Rezus protein onda ste Rh pozitivni (+), kao i većina ljudi, a ako ga nema onda ste Rh negativni (-...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here