|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: RH negativne majke
26.5.2010 23:03:51   
jelena038
moj tata ima A RhD- i ima samo cerke, tri komada user posted image strasno user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio jelena038 -- 26.5.2010 23:04:41 >


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: RH negativne majke
27.5.2010 9:37:08   
Lu
IZVORNA PORUKA: jelena038

moj tata ima A RhD- i ima samo cerke, tri komada user posted image strasno user posted image user posted image user posted image user posted image

Pa možda je čovjek samo imao srećeuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: RH negativne majke
27.5.2010 10:12:49   
jelena038
ugrožena vrsta u našoj kući user posted image user posted image user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: RH negativne majke
13.8.2010 12:18:07   
Anoniman
Žene , može pitanje ? da li je neka od vas prim ala Rhogam u Betaniji ili bilo gde drugo , da li je sitina da se taj lek mora kupiti i poneti u bolnicu ?? Ja sam mislila da se dobija tamo , po porođaju ... Danas sam radila antitela , ja sam 0- , mm B+ , znači šprimiću Rogam , pa me zanima da li ga moram kupiti , kažu da košta 50e .

(odgovor članu jelena038)
  Direktna veza do poruke: 179
   RE: RH negativne majke
13.8.2010 12:23:17   
Anoniman
Ne znam. Možda ovde nešto piše: Rhogam

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 180
   RE: RH negativne majke
13.8.2010 12:24:08   
Vučko.ba.
ja ti ne mogu pomoći  na žalost jer u sarajevu se daje na klinici pokriva ga osiguranje (znam zbog drugarice)

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: RH negativne majke
13.8.2010 12:26:51   
Anoniman
I možda da ponoviš pitanje u temi o Betaniji, kontam da novosađanke uđu u temu kada je vide aktivnu, mislim da ćeš pre dobiti odgovor nego u ovoj temi. 

< Poruku je uredio Tashke -- 13.8.2010 12:27:03 >

(odgovor članu Vučko.ba.)
  Direktna veza do poruke: 182
   RE: RH negativne majke
13.8.2010 12:31:09   
sanji

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Žene , može pitanje ? da li je neka od vas prim ala Rhogam u Betaniji ili bilo gde drugo , da li je sitina da se taj lek mora kupiti i poneti u bolnicu ?? Ja sam mislila da se dobija tamo , po porođaju ... Danas sam radila antitela , ja sam 0- , mm B+ , znači šprimiću Rogam , pa me zanima da li ga moram kupiti , kažu da košta 50e .

Moja kuma je posle oba porođaja morala da ga primi, u Beogradu živi, i da kupovala ga je! Odnosno muž!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: RH negativne majke
13.8.2010 13:14:43   
mr75
 

A sto se Rh tice ide ovako:isto ima dva gena jedan + i jedan -, pa njihove kombinacije izgledaju ovako:
1. + i + daju plus
2.+ i - daju plus
3. - i - daju minus


ovo me je zbunilo, da ne kazem zabrinulo... moji roditelji oboje imaju pozitivan Rh faktor, a ja imam negativan... sestra takodje ima pozitivan...
kako sad to moze?

imam srecu da mi je muzic negativan :))

_____________________________

jedva cekam da se preselim na forum TRUDNOCA i povedem sve vas sa sobom :)

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: RH negativne majke
13.8.2010 13:18:31   
New Mom
IZVORNA PORUKA: mr75

ovo me je zbunilo, da ne kazem zabrinulo... moji roditelji oboje imaju pozitivan Rh faktor, a ja imam negativan...

user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu mr75)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: RH negativne majke
13.8.2010 13:22:02   
mr75
mislila sam da to moze, jer nema bas nikakve sumnje u to da su mi roditelji :)... jedino ako su nekome od nas troje pogresili prilikom odredjivanja Rh faktora... vec vidim da ce to morati da se opet proveri... mada sam za sebe sigurna da sam negativna.

_____________________________

jedva cekam da se preselim na forum TRUDNOCA i povedem sve vas sa sobom :)

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: RH negativne majke
13.8.2010 13:24:54   
Anoniman
Mr  , New Mom , ne brinite , i kod mene je takav slučaj , to može ... Pitala sam ja moju doktorku koja je transfuziolog , on mi je to sve crtala i objašnjavala , u glavnom - može , moj tata je B+ a mama 0+ i ja sam 0 - user posted image To ti je ona fora , svako od njih (roditelja) pored preovladanog pozitivnog nosi i negativan gen , koji smo ja i ti , Mr75 preuzeli od njih . Znači , kod njih je bio dominantan pozitivan , pa su oni + , ali su oboje nosioci i negativnog u lancu , i mi smo pokupilie taj nedominantan , negativan , pa smo stoga - user posted image Ne znam da li sam baš dobro i jasno objasnila , ali no frks , može to .

< Poruku je uredio BubaMira -- 13.8.2010 13:33:46 >

(odgovor članu mr75)
  Direktna veza do poruke: 187
   RE: RH negativne majke
13.8.2010 13:32:19   
mr75
e, sad mi je laknulo :)user posted image

_____________________________

jedva cekam da se preselim na forum TRUDNOCA i povedem sve vas sa sobom :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: RH negativne majke
13.8.2010 13:34:35   
Anoniman
Uredila sam poruku , pa pročitaj još jedared , možda jasnije zazvuči user posted image

(odgovor članu mr75)
  Direktna veza do poruke: 189
   RE: RH negativne majke
13.8.2010 13:36:56   
mr75
da, da, jasno mi je, hvala!

_____________________________

jedva cekam da se preselim na forum TRUDNOCA i povedem sve vas sa sobom :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: RH negativne majke
1.10.2010 2:24:13   
Jellena_Sava
Ja sam pre 6 meseci morala na kiretazu, jer je bebi negde u 10-oj nedelji stalo srce.user posted image user posted image Rh- sam, moj muz ne zna za sebe. HP nalazom nisu utvrdili nista, kao verovatno je jer sam bila jako prehladjena. Tek u bolnici sam saznala da sam O- i dobila sam odmah nakon kiretaze Rhogam i to nisam ja kupovala.
A sto se tice mog ginekologa, nisam je interesovala uopste. Samo mi je ponavljala da sam mlada i da ce sve biti u redu. Setila se da mi je rezultat krvne slike od pre 4 meseca bio u redu, pa nije smatrala da trebam opet da ga radim. user posted image
A samnom u bolnici je bila jedna takodje rh- zena. Ona je prvu trudnocu iznela super. Sada je tek posle 7 godina uspela opet da zatrudni, ali je morala da skloni jer je vanmatericna. Isto je dobila Rhogam odmah posle intervencije.

(odgovor članu mr75)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: RH negativne majke
1.10.2010 5:06:25   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Žene , može pitanje ? da li je neka od vas prim ala Rhogam u Betaniji ili bilo gde drugo , da li je sitina da se taj lek mora kupiti i poneti u bolnicu ?? Ja sam mislila da se dobija tamo , po porođaju ... Danas sam radila antitela , ja sam 0- , mm B+ , znači šprimiću Rogam , pa me zanima da li ga moram kupiti , kažu da košta 50e .


Nemora da znaci da ces primiti rogan ako si negativna, zavisi od toga koja je krvna grupa bebe. Ako beba bude negativna neces primati rogan, a ako bude pozitivna onda primas.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: RH negativne majke
1.10.2010 9:47:49   
Anoniman
mislim da ako je muz pozitivan a zena negativna, onda joj posle svake intervencije (kiretaze, porodjaja) daju rogan i to mislim da se mora dobiti u roku od 48 ili 72h, ne secam se tacno. meni su isto posle spontanog dali (sama sam kupila).

(odgovor članu dijana1*)
  Direktna veza do poruke: 193
   RE: RH negativne majke
1.10.2010 9:54:22   
Lu
Ksena posle kiretaže da (jer se ne zna da li je beba mogla biti negativna ili pozitivna) ali poslije poroda ako je beba negativna kao i majka onda nema potrebe jer se nisu mogla stvoriti antitijela.
Meni nisu dali poslije poroda jer je beba bila negativna kao i ja ali sam ja sama tražila da dobijem rhogam(privatno) u 28. nedjelji trudnoće.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: RH negativne majke
1.10.2010 9:58:15   
pepino
Of topic,ali Lu zeno zar ti ne uzivas danas,uzmi odmor,khm,khmuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: RH negativne majke
1.10.2010 13:25:50   
dijana1*
Nisam procitala celu temu mozda negde i pise, lenja sam user posted image
Jel istina da se nakon 6 meseci od porodjaja vadi krv da se vidi da li se rogan primio pa ako se nije primio daje se opet ?

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: RH negativne majke
1.10.2010 22:44:40   
Verus
dijana, nije istina, samo ces u sledecj trudnoci opet primiti Rhogam oko 28 nedelje trudnoce i posle porodjaja ako je beba Rh pozitivna.  Ako je bebica Rh negativna, onda ti ne treba taj drugi Rhogam.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: RH negativne majke
1.10.2010 22:48:28   
Modessty
Dijana odakle ti to?! Ja to prvi put čujem. 

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: RH negativne majke
2.10.2010 10:27:24   
dijana1*
Moja drugarica pre par dana vadila krv da vidi da li joj se primio rogan i meni bilo cudno, isto sam tada prvi put cula za to user posted image
pa reko da se posavetujem sa vama user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: RH negativne majke
2.10.2010 22:15:51   
Verus
A mislim da kontam kada kazes "primio".  Majka ce tada opet imati pozitivna antitela, ali ce to biti "pasivan" anti D, ne pravi.  Po tome mozda gledaju....

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here