|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grlić materice u trudnoći
5.3.2011 12:29:59   
malamila
ja sam tek 26.nedelja a grlic mi je otvoren 3cmuser posted image  a skracen 1.5cm. Ne mogu da urade serklaz zbog upale grlica, cekam rezultate cervikalnog brisa.

da li neko ima slicna iskustva? kada se najkasnije radi serklaz? da li ovoliko otvoren grlic moze da izdrzi 2 meseca?

poz za sve buduce mameuser posted image

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Grlić materice u trudnoći
5.3.2011 12:32:19   
jovicaa
nisu te zadrzali u bolnici?

(odgovor članu malamila)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Grlić materice u trudnoći
5.3.2011 21:11:36   
Petkovici
IZVORNA PORUKA: mashaaa

pozz, danas sam bila na pregledu doktorica mi je rekla da mi je grlic materice skracen i na nalazu pise 0.5, a inace sam usla u deveti mjesec trudnoce, tacnije termin mi je 17.marta. Da li toliko skracen grlic znaci i otvaranje,jer mi nista nije rekla??? Samo mi kaze za sedam dana da dodjem na pregled. user posted image


Joj, blago tebi! I meni je termin 17.marta, a grlic ni makac! Kao da sam na pocetku trudnoce!


_____________________________

Jedno je biti stvoren, a drugo ~ biti ostvaren.

(odgovor članu mashaaa)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Grlić materice u trudnoći
6.3.2011 12:04:28   
malamila
nisu me zadrzali u bolnici, jer cekaju rezultate brisa, bez toga ne mogu nista, jer imam upalu grlica, a i dali su mi da pijem partusisten, verapamil i utrogestan.

bas sam zabrinuta, jer plodove ovojnice i vodenjak mogu popucati zbog infekcije, posto je grlic otvoren....javite ako je neka od vas imala slicna iskustva....

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Grlić materice u trudnoći
6.3.2011 12:06:23   
jovicaa
mala mila ,strogo mirovanje, obavezno! ja sam imala samo skracen i uloziv grlic pa sam mirovala i pila partusisten!
ti si dosta otvorena, obavezno miruj...

(odgovor članu malamila)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Grlić materice u trudnoći
6.3.2011 12:40:37   
Olga75
mala mila , miruj , pa kad dodje vreme za kontrolu polako i oprezni , OBAVEZNO lezi i miruj

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Grlić materice u trudnoći
6.3.2011 12:40:38   
malamila
draga moja, hvala na podrsci. Ja bas strogo mirujem i drzim palceve da bebica izgura jos barem mesec dana...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Grlić materice u trudnoći
6.3.2011 12:44:49   
Snelle
malamila, meni je od početka trudnoće grlić bio 1,5 cm, kao što mi rekoše on je kod mene inače prirodno skraćen. A od 5-og meseca sam bila otvorena 1 prst, pa onda još pola do7-og. Kao što već ženice rekoše miruj, odnosi ni u kom slučaju...biće to ok! Drži se!

< Poruku je uredio Snelle -- 6.3.2011 12:52:23 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu malamila)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Grlić materice u trudnoći
7.3.2011 12:01:08   
malamila
drage moje, upravo sam se vratila sa kontrole i ne mogu da verujem da uz pomoc lekova i strogog mirovanja, grlic se poptuno zatvorio(a bio je otvoren cak 3cm) i produzio za 1cmuser posted image


presrecna sam, samo sada moram da nastavim sa mirovanjem i terapijom

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Grlić materice u trudnoći
7.3.2011 12:12:52   
Olga75
malamila user posted image user posted image user posted image
stavi ticker i pirdruzi se ostalim trudnicama na caskanju user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu malamila)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Grlić materice u trudnoći
7.3.2011 16:21:50   
boje
bravo mamamila user posted image user posted image user posted image user posted image .bas mi je drago da je sve ok

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Grlić materice u trudnoći
13.3.2011 13:47:39   
RenataP
Pozdrav za sve mame i trudnice.Evo sta se meni desilo...moj dr mi nije rekao da mi je posteljica nisko,ja se osecala dobro i radila ono sto i uvek radim i na kraju prokrvarila i zavrsila u bolnici.Grlic skracen,uloziv za vrh jagodice prsta.A ja sada u 29.nedelji.

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Grlić materice u trudnoći
14.3.2011 14:21:12   
marijana41
Cao cure! Nova sam na ovoj temi, pa se nadam da neću promašit,
ali stvarno ne znam gdje bi postavila ovo pitanje!

Utvrđena mi je trudnoća i cin 3 na papa testu!
Doktor mi je uradio biopsiju i sad čekam nalaz i već sam po malo luda!
Ako nalaz potvrdi rezultate papa testa, dr kaže da moram na konizaciju!

Mene zanima slijedeće:

Koliko je opasna konizacija tijekom trudnoće?
Da li je neko od vas već imao slično iskustvo, ili neka od vaših poznanica?
Rekao je da ako slučajno nalaz pokaže cin 2, da neće ništa radit!


Molim vas, za bilo kakvo iskustvo, već sam luda od svega,
a nalaz će biti najranije u četvrtak!


_____________________________

Život čine male stvari...

(odgovor članu RenataP)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Grlić materice u trudnoći
14.3.2011 16:11:40   
RenataP
Stvarno mi je zao ali nemogu da ti pomognem

(odgovor članu marijana41)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Grlić materice u trudnoći
18.4.2011 12:47:37   
prolece
Moja snaja je trenutno u Višegrdskoj, primljena da se porodi, 38. nedelja. Ovo joj je drugauser posted image .
Pre mesec dana je dobila kontrakcije i otvorila se, pa su joj (dr O.Kontić) dali Progesteron, Ginipral i Verapamil. U četvrtak je se javila da bi je porodili (po dogovoru sa njenim dr V.Milošević) ali je vrate kući, pa da dođe danas. Od juros je tamo:kontrakije su neredovne, ali veoma bolne, a grlić 1,5cm i ni makac. Sad su joj radili neke masaže grlića, kaže da je sve zvezde prebrojala.
Je l imao neko slična iskustva?

(odgovor članu RenataP)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Grlić materice u trudnoći
18.4.2011 18:37:25   
nencydrew
Ako neko zna koliko treba da bude otvoren grlić, da bi mogli da prime porodilju?user posted image

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Grlić materice u trudnoći
18.4.2011 19:51:49   
zeljo
Babice kazu da je prosecna otvorenost za prvorotku 3 do 3.5 cm, a drugorotku 4 do 4.5 cm i to posle onih prvih regularnih kontrakcija koje se javljaju na 10 i manje minuta, odnosno na pola sata za drugorotke. E sad, javlja se i rigidnost, tj. kada se i pored kontrakcija porodilja tesko otvara, i da ta rigidnost moze da traje cak i do 12 casova...

Nadam se da sam dobro objasnila. user posted image

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Grlić materice u trudnoći
18.4.2011 20:10:43   
Anoniman
drage moje, imam jedno pitanje za vas... 29. nedelja sam i receno mi je da mi je grlic uloziv i da sam otvorena 1 prst... Da li je to mnogo strasno?

(odgovor članu zeljo)
  Direktna veza do poruke: 443
   RE: Grlić materice u trudnoći
19.4.2011 14:10:26   
nencydrew

IZVORNA PORUKA: zeljo

Babice kazu da je prosecna otvorenost za prvorotku 3 do 3.5 cm, a drugorotku 4 do 4.5 cm i to posle onih prvih regularnih kontrakcija koje se javljaju na 10 i manje minuta, odnosno na pola sata za drugorotke. E sad, javlja se i rigidnost, tj. kada se i pored kontrakcija porodilja tesko otvara, i da ta rigidnost moze da traje cak i do 12 casova...

Nadam se da sam dobro objasnila. user posted image


Hvala Zeljo

(odgovor članu zeljo)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Grlić materice u trudnoći
22.4.2011 23:02:20   
malamila
Draga moja, nije strasno, ali moras biti veoma pazljiva. Poslusaj savet lekara obavezno.

Ja sam se otvorila 1 prst u 24/25 nedelji, i grlic je bio skracen, ali posto nisam to ozbiljno shvatila i nisam mirovala kako su me savetovali, za samo nedelju dana bila sam otvorena cak 3 cm!Od tada strogo mirujem i uzimam terapiju. Sada sam vec 33. nedelja i za sada je sve okuser posted image

Jesu li ti dali neke lekove?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Grlić materice u trudnoći
28.4.2011 17:05:03   
nencydrew
Samo da vam kažem, eto, kad su mi krenuli bolovi, ja mislila -tu sam negde-4 prsta možda
Kad sam došla u bolnicu-7-8!Za pola sata se porodila!user posted image

(odgovor članu malamila)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Grlić materice u trudnoći
17.6.2011 22:49:20   
oxy7
Ćao cure!

Nemam baš vremena da iščitavam sve ranije postove u potrazi za odgovorom, a radi se o sledećem. Ja sam 16. nedelja i danas mi je na gin. pregledu dr. ustanovio da sam otvorena 1 prst, s tim što je grlić normalne dužine i nije razmekšan, već potpuno čvrst. Uzimam utrogestan 3x2, rekao je da mirujem, s tim što je potpuno mirovanje u mom slučaju malo teže jer imam klinca od 13 mjeseci.
Može li mi neko reći svoje iskustvo? Ja sam u panici, iako dr. kaže da ne treba da očajavam...

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Grlić materice u trudnoći
17.6.2011 23:39:09   
Olga75
Oxy , postoji razlika izmedju : grlic uloziv i grlic otvoren jedan prst
predpostavljam da je kod tebe uloziv i najbolje bi bilo da mirujes , znam da je tesko sa malim detetom ali organizuj se nekako
bice sve ok , nemoj da panicis


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu oxy7)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Grlić materice u trudnoći
17.6.2011 23:45:43   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: oxy7

Ćao cure!

Nemam baš vremena da iščitavam sve ranije postove u potrazi za odgovorom, a radi se o sledećem. Ja sam 16. nedelja i danas mi je na gin. pregledu dr. ustanovio da sam otvorena 1 prst, s tim što je grlić normalne dužine i nije razmekšan, već potpuno čvrst. Uzimam utrogestan 3x2, rekao je da mirujem, s tim što je potpuno mirovanje u mom slučaju malo teže jer imam klinca od 13 mjeseci.
Može li mi neko reći svoje iskustvo? Ja sam u panici, iako dr. kaže da ne treba da očajavam...


oxy meni je grlic bio 1.5 cm i razmeksan i dr mi je prepisao strogo mirovanje. Od 5-og mjeseca. l mi je tada imala godinu i osam mjeseci. A sta da se radi? bilo je tesko, ali ja sam prihvatila svaku ponudjenu pomoc (svekrva, mama, sestra) i izgurali smo do kraja. Da sam na tvom mjestu ja bih se primirila do sledece kontrole, pa onda vidjela sta i kako. Jer kazu da mirovanje cini dobro, cak bolje nego tablete. Srecno user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu oxy7)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Grlić materice u trudnoći
18.6.2011 9:00:31   
tijatija
Oxy, ja nemam licno takvo iskustvo ali imala ga je moja poznanica,od 5m je otovrena 2 prsta, strogo mirovanje i pila je ginepral cinimi se do 9 mes. i na kraju je prenela trudnocu 8 dana. Malo ce ti biti teze jer ti je dete malo, alo kao sto kazu i predhodnice neodbijaj nikakvu pomoc...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here