|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: CTG
15.11.2010 14:29:54   
Natalie018
IZVORNA PORUKA: liliana

IZVORNA PORUKA: mihi

E ovako drage moje, ja sam bila u totalnoj traumi od CTG. Prvo većina sestara ne ume da namesti kalotu za CTG na pravo mesto pa onda se tonovi ne registruju ili se beba bežeći od tog zvuka malo pomeri i onda opet ne registruju tonove. Onda sam jednog dana na UZ zamolila dr da mi kaže kako beba leži i gde treba tačno da namesti kalotu da se srce čuje. I dr mi kaže par centimetara od pupka levo (to je važilo za moju bebu jer je tako ležala). I ja to zapamtim, dođem u GAK, sestra počne da šara kaže ne čuje se, zvaće dr da vidi srčanu radnju, ja joj uzme ono iz ruke i stavim tamo gde je dr rekla i iz prve krenu otkucaji, ona me gleda i kaže kako znate, ja joj kažem informisala sam se. Em su glupe em su bezobrazne i sad zamislite kolika je trauma to za neku mamu koja o tome nema pojma. E da i još me pita jeste li dr. Ja kažem da za CTGuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .-


E ovo si potpuno u pravu!~



Da, a sto je najcrnje ima dosta i lekara koji se ne snalaze najbolje sa CTG-om, tj. sa tumacenjem istog, pa tako umeju da istraumiraju trudnicu.

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: CTG
15.11.2010 19:02:46   
Anoniman
E , da se javim . Obavih CTG . Do lekara posle CTG-a nisam stigla , bila je jako velika gužva , tako da nemam pojma za tumačenej nalaza . Ići ću sutra opet kod njega .
Beba se gicala pre CTG-a, ali kad sam legla na ležaj i sestra mi postavila one diskove - kaže - beba spava , ajte malo u šetnju , bla bla , razgibavanje , slatkiši , da je probudimo . Htedoh joj reći "moja beba na spava , već si joj stavila diskove na guzicu (jer znam kako je beba postavljena), ali nisam ništa rekla , svakako sam morala u wc pa reko' aj kao fol da prošetam user posted image . Kad sam se vratila sugerisala sam joj sutilno gde da stavi disk , i sve se snimilo kako treba , tako bar ona kaže , da je sve ok . Sad - šta će reći doktor - videćemo sutra , ja na onom papiriću vidim samo neke krivulje , manje ili veće , ne kontam ništa .

(odgovor članu Natalie018)
  Direktna veza do poruke: 202
   RE: CTG
27.11.2010 15:09:50   
isidora88
kada se u ZOV radi CTG? u kom terminu? koliko dugo traje?
bubo koliko cesto si radila CTG?

< Poruku je uredio isidora88 -- 27.11.2010 15:11:56 >


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: CTG
27.11.2010 15:19:59   
Anoniman
Draga , radi se svakim radnim danom od 9 do 11 pre podne , a popodne od 14 do 17 . Javiš se tamo na šalter da si došla za CTG (znaj da im je pre podne pauza od 9:30 do 10 , a po podne valjda od 16:30 do 17) . CTG traje 10ak minuta . Radila sam CTG na svaka 3 dana , čini mi se . Bitno je jako da nalaz odneseš doktoru TAJ ISTI DAN KAD GA I ODRADIŠ ! Recimo , Dr Boris radi sledeće nedelje PO PODNE , onda idi popodne , odradi CTG pa posle CTG -a kod njega . user posted image

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 204
   RE: CTG
27.11.2010 15:34:01   
isidora88
e super,hvala na odgovoru user posted image
ici cu ja u ponedeljak u 14h pa posle toga kod doce da vidim sta ce mi reci user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: CTG
27.11.2010 17:01:58   
Anoniman
Vidimo se tamo user posted image

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 206
   RE: CTG
27.11.2010 17:03:05   
isidora88
hoces i ti u 14h? mogle bi taman da malo procaskamo ali bez tvoje svekrve user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: CTG
27.11.2010 17:05:31   
Anoniman
Ne znam kada ću , draga . Pošto i mm hoće da ide samnom - verovatno ću čekati njega da završi sa poslom , znači posle 16h ... Opet , ako se ne porodim user posted image

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 208
   RE: CTG
27.11.2010 17:16:56   
isidora88
ja cu verovatno sa mm isto jer me mrzi da idem sama user posted image
nadam se samo da necu cekati 2 sata kao juce user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: CTG
27.11.2010 17:17:47   
Anoniman
Ponedeljak ... user posted image Bojim se da hoćeš , tj HOĆEMO user posted image .

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 210
   RE: CTG
27.11.2010 17:25:09   
isidora88
ima da se proguram preko reda user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: CTG
19.2.2011 15:17:46   
SareniVrabac
ovo je moj ctg od pre sat vremena
user posted image
prosli put je donja crta bila skoro ravna, a sad imaju ovi poveliki pikovi... jel to znaci da se pribizava dan d?

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: CTG
3.3.2011 23:58:51   
coka11
Ctg meri otkucaje bebinog srca, kontrakcije, ako ih ima, a da li se po tome vidi koliko je blizu dan D?

_____________________________

"Važno je možda i to da znamo:
čovek je željan, tek ako želi
i ako celog sebe damo,
tek tada možemo i biti celi."

(odgovor članu SareniVrabac)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: CTG
4.3.2011 0:13:33   
mati
IZVORNA PORUKA: coka11

Ctg meri otkucaje bebinog srca, kontrakcije, ako ih ima, a da li se po tome vidi koliko je blizu dan D?

Kod mene se to nije pokazalo kao tacno. Ostavili su me 7.06. sa recima "Pa vi se poradjate", a ja se porodila tek 12.06.  A svakog dana su ponavljali da cu po kontrakcijama koje pokazuje CTG da se porodim...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu coka11)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: CTG
4.3.2011 0:17:03   
coka11
Ili nisu dobro tumačili?! user posted image  Ja valjda krećem uskoro. Jedva čekam da slušam bebu!!

_____________________________

"Važno je možda i to da znamo:
čovek je željan, tek ako želi
i ako celog sebe damo,
tek tada možemo i biti celi."

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: CTG
4.3.2011 0:20:18   
mati
Ma oni su po CTG-u jos dan pre toga rekli da se poradjam, ali sam ja ubedila doktora da ne osecam nista, ali zato sutradan bila dezurna doktorka kod koje ta prica nije prosla... Tako da sam para dana docekivala i ispracala trudnice i porodilje...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu coka11)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: CTG
28.3.2011 13:45:18   
coka11
Ja sam danas isla na ctg, kaže dr da se vide kontrakcije koje ja nisam osecala kao bolove, vec samo da mi se stvrdne stomak na 10tak sekundi i onda nista. Ona se istripovala i dala mi uput da malo ležim u bolnici ako se nastavi. A selim se vec dva dana, tako da je to od toga sigurno, malo sam bila aktivnija. Evo sad sam se primirila i ležim.

_____________________________

"Važno je možda i to da znamo:
čovek je željan, tek ako želi
i ako celog sebe damo,
tek tada možemo i biti celi."

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: CTG
28.3.2011 17:17:59   
nencydrew
IZVORNA PORUKA: Lilly RR

Evo mene sa novim izveštajem user posted image Bile smo na ctg-u, kaže dr, neće ona još napolje user posted image Da ponovo dođem u subotu, tada će pogledati i vaginalno. Zezao mi je muža: "Kako ona to sve dobro podnosi, svake godine pravite po jedno dete" user posted image user posted image user posted image



Lilly, jel može dr samo uz pomoć ctg-a da vidi kakvo je stanje, kad bi mogao eventualno bebac da krene, mislila sam da se njim mere samo srčani tonovi?

< Poruku je uredio nencydrew -- 28.3.2011 17:18:28 >

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: CTG
28.3.2011 17:49:12   
Olga75
CTG meri srcane tonove i kontrakcije

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: CTG
28.3.2011 20:25:58   
nencydrew
Hm, jel to znači da bi mogli nešto da nagovesti o približavanju porođaja-npr, imam bezbolne kontrakcije?

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: CTG
1.6.2011 17:09:51   
sunce ***
Da li neko moze da mi kaze kako se tumaci ctg,i da li belezi lazne kontrakcije ?

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: CTG
20.7.2011 19:54:46   
Anoniman
upravo sam se vratila sa prvog ctg-a i jako sam uznemirena. user posted image

molila bih ako neko zna da mi procita rezultat!!!


user posted image

(odgovor članu sunce ***)
  Direktna veza do poruke: 222
   RE: CTG
20.7.2011 20:01:01   
Ana RR
Macaki, ako dobro vidim otkucaji su oko 140,150. Mislim da je to ok, mada se baš i ne razumem. Kod mene otkucaji idu do 169, a tamo gde su kontrakcije sve je oko 20 (ne znam čega). Kod tebe kao da se vidi kontrakcija, otišla je visoko ona skala.

< Poruku je uredio Ana RR -- 20.7.2011 20:03:01 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: CTG
20.7.2011 20:04:31   
Anoniman
ana, tonovi su rasli oko 140, 150 ali samo trenutno, kada je ona gurala bebu. odmah posle toga su ponovo padali na 120-ak..

a sto se tice kontrakcija, znam da ih imam, imala sam jednu bas bolnu u hodniku dok sam cekala. ja bih se sad porodila od muke kako sam se iznervirala!!

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 224
   RE: CTG
20.7.2011 20:08:19   
Ana RR
Moja drugarica koja se nedavno porodila kaže da je bebac svaki put spavao na ctg i da su joj uvek tako drmusali stomak. Pa ajde se ti lako probudi iz sna, isto tako i bebica.
Samo diši I tip disanja i to će je razbuditi user posted image

Ja sam se bila zabrinula jer je kod mene bilo ubrzano lupanje, ali kažu mi doktorke da je od vrućine, meni je baš bilo teško tog dana. Kod tebe je sad možda bilo od promene vremena, prosto se beba uspavala.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here