|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Osip
26.4.2011 9:22:15   
SareniVrabac
zene, u pomoc.... Aleksa mi ima neki osip na licu, gomila sitnih tackica, nista ne crveni... od rodjenja je imao bubuljice na licu, to je bilo od hormonskog ciscenja, pa je prolazilo samo od sebe.... sad se pojavilo bas dosta i po vratu, uz ivicu kose, ispiram kamilicom i mazem pantenolom (krem, ne mast) i ne izgleda mi bolje... ne svrbi ga i ne crveni se, ali mene bas nervira sto je istackan... jel mu smem lice cistiti sa bornom kiselinom? i cime mazati?...
inace, pre dva dana se ukakio bas, bukvalno do pola ledja je sve iscurelo i osuo mu se taj deo ledja... to mazem niveinom kremom sa cinkom i nadam se da ce proci posto pavlogal nije pomogao

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Osip
26.4.2011 9:30:45   
eni26
ista situacija,samo kod eme je na levoj strani lica,bas gde vise spava.mislila sam da je od mog mleka kad jede,sva se zamaze,ali bilo bi i na dr strani.dr mi dala dexeryl za suvu kozu al isto sve.zao mi je da bude ovako tackasta.danas cu da zovem dr da pitam za bepanthen kremu da li smem po licu mazati..za crvenilo na guzi je super,odmah prodje

< Poruku je uredio eni26 -- 26.4.2011 9:43:25 >

(odgovor članu SareniVrabac)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Osip
26.4.2011 9:37:12   
SareniVrabac

IZVORNA PORUKA: eni26

mislila sam da je od mog mleka kad jede,sva se zamaze

ovo se i nama desava, sav se zamaze, a zadnjih dana i jako balavi

(odgovor članu eni26)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Osip
26.4.2011 9:44:20   
eni26
pa kazu da je to zbog ciscenja koze,ali bas dugo traje i nervira me.user posted image

(odgovor članu SareniVrabac)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Osip
26.4.2011 9:45:02   
jovicaa
pa neki osipi su normalni, mozes li sliku da okacis da vidim kako izgleda?

(odgovor članu SareniVrabac)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Osip
26.4.2011 9:49:37   
eni26
verujes li ti da je mm bas slikao prvih dana kad se pojavilo , to je bio uzas kako je ruzno izgledalo,sad je mnogo bolje.cak je nosio mob u apoteku da pokaze,oni rekli da je to normalno samo cistom vodom i krpicom da se cisti. ja sam tu sliku izbrisala , nisam mogla da je gledam user posted image bas cu kasnije slikati da vidis kako je saduser posted image

< Poruku je uredio eni26 -- 26.4.2011 9:50:08 >

(odgovor članu SareniVrabac)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Osip
26.4.2011 9:52:24   
Anoniman
U isto vreme kad i vašim bebama se i Nini pojavio osip po licu, pripisali su ga čišćenju kože, prošlo je samo od sebe, a mazala sam joj tankim slojem Pavlogal kreme. Za osip po telu, onaj od piškenja i sl. sam znala da joj u vodu za kupanje stavim mrvicu hipermangana, bez kupke, dobro isperem na kraju kupanja, do sutra je nestajao.

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 282
   RE: Osip
26.4.2011 9:56:47   
eni26
Miro ,a koliko je otprilike trajao osip na licu,secas li se? Za guzu i telo je za sad ok,nema osipa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Osip
26.4.2011 10:40:58   
SareniVrabac

IZVORNA PORUKA: jovicaa

pa neki osipi su normalni, mozes li sliku da okacis da vidim kako izgleda?

ne vredi, pokusala sam sto puta i telefonom i aparatom i ne vidi se dobro zato sto su jako sitne i ne crvene se... pretpostavljam da nije nista strasno ali mene nervira sto je tako tackast

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Osip
26.4.2011 11:08:50   
Tea2
Ja sam se ziva pojela,i moja beba je u tom periodu bila takva.Mislim da je jedini lek da se ne sekiras i probas da ne primecujes.

(odgovor članu SareniVrabac)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Osip
26.4.2011 11:11:29   
Anoniman
Eni, trajao je oko 3 nedelje, postavila sam sliku ovde par strana unazad, pa vidi da li je takav.

(odgovor članu Tea2)
  Direktna veza do poruke: 286
   RE: Osip
26.4.2011 20:31:51   
eni26
Miro to je to,samo nije bas tako prosiren ,malo manje al isto je takvo.Kad se koza smiri ,ne primecuje se,ali cim jede, kad se zamaze, kad place ,kad se zacrveni ,kad je kupam ono se "upali " user posted image Kupih danas bepanthen,i sad sam namazala,videcemo do sutra kako je delovalo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Osip
6.5.2011 23:35:37   
New Mom
IZVORNA PORUKA: Sanjica26

jelenadunja jel se povukao tvojoj curici ojed? Taman sam mislila da se nece vratiti , opet se vratilo. Vrlo malo ima, ali ipak ima. Ne pomaze nama ona sebamed krema .


IZVORNA PORUKA: Jele

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

jelenadunja jel se povukao tvojoj curici ojed? Taman sam mislila da se nece vratiti , opet se vratilo. Vrlo malo ima, ali ipak ima. Ne pomaze nama ona sebamed krema .


Sanjice, probaj Niveinu protiv ojeda, bolja je

http://www.nivea.rs/Proizvodi/Nega-beba/Krema-protiv-ojeda


IZVORNA PORUKA: jelenadunja

Jeste,mazala sam par dana i nema vise....puj puj user posted image ,ne znam sta da ti kazem za kremu,nama je super,mada sam ja par puta kad se ojede mazala pavlovicevu deblji sloj,nju inace i koristim
IZVORNA PORUKA: Sanjica26

jelenadunja jel se povukao tvojoj curici ojed? Taman sam mislila da se nece vratiti , opet se vratilo. Vrlo malo ima, ali ipak ima. Ne pomaze nama ona sebamed krema .




IZVORNA PORUKA: jelenadunja

i ja sam cula za niveinu da je dobra


IZVORNA PORUKA: BubaMira

Sanjice, a jesi li probala da napraviš kupkicu sa hipermanganom, zbog ojeda?

IZVORNA PORUKA: Brana

A da probate Pavlovicevu mom Lakiju je ona jako pomagala pri ojedu.

IZVORNA PORUKA: jelenadunja

Ja sam i nju mazala,a i pravila sam kupku sa hipermanganom
IZVORNA PORUKA: Brana

A da probate Pavlovicevu mom Lakiju je ona jako pomagala pri ojedu.




IZVORNA PORUKA: Sanjica26

A, kako se to pravi?user posted image


IZVORNA PORUKA: marija32

u lavor, casu, kadicu sipas vodu i samo par zrnaca hipermangana i time mu peres guzu. imam ja sjajnu kremu z aojed, prodje kao rukom odnesen, ali je nema na nasem trzistuuser posted image

IZVORNA PORUKA: New Mom

Ima da se kupi rastvor hipermangana u apoteci, to je prah ljubičaste boje. U veću posudu staviš vode i samo mrvicu tog rastvora staviš u nju (najbolje sa vrškom štapića za uši), čisto da preboji vodu. On radi kao i povidon-jod i octenisept - suši (nama je u školici savetovan za negu epiziotomije).

Sanjice, mene su žene ovde savetovale kod osipa da pri presvlačenju osušim KL guzu fenom, pa tek onda namažem pavlovićevu. Pomoglo je.

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Sanjice, u kadicu staviš vodu kao za kupanje, i mrvu, ma mrvvvuuuuu, kao trećinu zrna pirinča hipermangan, tek da promeni boju. Dobro ga rastvori, da ne ostane ni trunka nerastvorena. Potopiš guzu u to, tj opereš guzu time. Ispreš dobro. Bez sapunice i ostalog. To je to.


IZVORNA PORUKA: Sanjica26

jele, sasvim slucajno sam jutros nasla u fioci niveinu kremu protiv ojeda. Dala nam je patronazna kad je prvi put bila. I danas sam joj namazala, pa cemo videti. A, koliko puta mogu da se mazu te kreme?


IZVORNA PORUKA: Vika

Uz navedeno, nikako Pavlovićevu, već na bazi cinka npr. Zinko spray ili Nivea. Imaš na temi naše muke i preporod!

Te kreme mogu stalno da se mažu, i preventivno, mada ja kombinujem sa Sebamed ili SOS niveom, odn. sa masnijim

Hipermangan kao što rekoše mrvu, da dobiješ bledo roze boju, jer izaziva opekotine



IZVORNA PORUKA: BubaMira


IZVORNA PORUKA: Vika

Uz navedeno, nikako Pavlovićevu, već na bazi cinka npr. Zinko spray ili Nivea. Imaš na temi naše muke i preporod!


Potpisujem. Pavlovićeva ne, previše je masna i vlažna, treba ti nešto da isušuje.



IZVORNA PORUKA: Jele


IZVORNA PORUKA: Sanjica26

jele, sasvim slucajno sam jutros nasla u fioci niveinu kremu protiv ojeda. Dala nam je patronazna kad je prvi put bila. I danas sam joj namazala, pa cemo videti. A, koliko puta mogu da se mazu te kreme?


Ja sam mazala kod svakog menjanja pelena, dok ne prođe. Trebalo bi prati guzu neutralnim sapunom, ja sam sebamedom i mazala onda tom niveom.



IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

jele, sasvim slucajno sam jutros nasla u fioci niveinu kremu protiv ojeda. Dala nam je patronazna kad je prvi put bila. I danas sam joj namazala, pa cemo videti. A, koliko puta mogu da se mazu te kreme?


Isto kao i sve druge.

Kada je Marko imao ojed, koristili smo Penaten, mazala sam pri svakom povijanju. Da se lakše briše / spira, koristila bih je stalnu negu, jer mi je vrhunska. Ovako koristim Sebamed protiv ojeda i osipa za stalnu negu.



_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu eni26)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Osip
6.5.2011 23:40:46   
Anoniman
NM, ti volontiraš na RR? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 289
   RE: Osip
6.5.2011 23:41:44   
New Mom
user posted image
Jbg, volim red.user posted image user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Osip
20.5.2011 22:31:46   
eni26
samo da se oglasim i ovde povodom osipa na licu user posted image skoro sam pisala da me to uzasno nerviralo , i konacno je proslo pre 15 dana . mazala sam joj Bepanthen na lice u tankom sloju i posle 2 dana je proslo;))

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Osip
28.5.2011 14:23:00   
Shishica
Ema se od toplote jakio ospe oko vrata.. na nekim mestima je bas jako.. ne znam kako da sprecim to?

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu eni26)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Osip
28.5.2011 14:30:24   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Shishica

Ema se od toplote jakio ospe oko vrata.. na nekim mestima je bas jako.. ne znam kako da sprecim to?

KLIK

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Osip
17.6.2011 14:27:43   
nenja22
ne stižem da pročitam detaljno, ali videh onu sličicu što je bubamira okačila na kojoj stranici pre...pa, imamo tako sličan osip, ali nije crveno uglavnom, nego samo kao rapavo na dodir...i po licu i po butinicama isto ima, prosto se samo vidi pod određenim uglom i oseća na dodir...i je l' sam dobro skontala da kažete da ništa posebno ne treba dirati, da se uglavnom samo povuče...meni se čini da je to od vrućine i tuga mi dođe ako će takav da bude celo leto...mada ga ništa ni ne boli ni ne svrbi rekla bih, pa je to valjda ok, mislim, svašta i gore, ne daj bože, može da bude...

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Osip
26.7.2011 21:56:36   
gagilly
Mom Urosu se od juce pojavio neki osip po stomaku, ledjima i guzi. Ne izgleda strasno, samo sitne neke crvene tackice, ne osecaju se pod rukom i ne vide se bas jako, ali ih ima. E sad, to moze biti od:

- sokica juvitaninog jabuka, mrkva i narandza (dala sam mu ga prvi put taj dan, sumnjam na tu narandzu posto je jabuku i sargarepu vec jeo ihahahaaa puta)
- neopeglanog bodica (priznajem, stidim se, sram me bilo itd itd ali se tako zadesilo nakupilo se vesa nestalo cistih bodica a bilo vrucina ovih dana za peglanjeuser posted image )
- nepoznatog uzroka user posted image

Ono sto mene zanima je sta ja treba da uradim po tom pitanju, kupam ga kao i uvek svako vece, ne utpoljavam ga nikad, ali moze biti i da je i od vrucine, staljam mu bebi puder preko tog osipa ili sta je vec....

Jel bi trebalo da ga vodim kod lekara ako se ne povuce?user posted image on se ponasa uobicajeno. Jel da mu mazem nesto ili da iskuliram i cekam da se povuce? Sokic od narandze obustavljm naravno do daljnjeg, najverovatnije je od toga, meni na to mirise.


_____________________________

One day, I'm gonna make the onions cry!

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Osip
26.7.2011 21:59:10   
Anoniman
Ja bih napuderisala, ako se do sutra pogorša, idi doktoru. 

(odgovor članu gagilly)
  Direktna veza do poruke: 296
   RE: Osip
28.7.2011 22:16:02   
jovicaa
ja sam se osula??? po nogama i rukama imam jedva vidljive, znaci moras da se zabuljis i da gledas pod dobrim svetlom da bi ih video kao bele plikcice, ali pod rukom se lepo osete?! cele spoljasne strane butina su mi u tome i nadlaktice


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Osip
1.8.2011 12:39:45   
Anoniman
user posted image
Malo pre sam ovo videla na Mateji.Pecat kod guze,crven i hrapav. Sumnjam na ekcem,nije valjda to-to?user posted image

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 298
   RE: Osip
6.12.2011 9:00:38   
Podrum Š.
Upomoć! Kod kupanja sam sinoć primetila na leđima sa strane veličine 2 x 3 cm osip... Hrapav na dodir, bez boje, sitni plikčići...user posted image
Ništa joj novo nisam uvodila od hrane, sve normalno...
Ima li neko iskustva. Ne bih da paničim i da zovem dr....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Osip
6.12.2011 9:48:52   
Tea2
Podrum,mozda ju je nesto ujelo,ako se ne siri -ne brini .

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here