|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   VTO - Klinika SPEBO Leskovac
18.2.2012 22:03:24   
Ana RR
Odlučili smo da otvorimo pojedinačne teme o klinikama na kojima se obavlja vantelesna oplodnja.
Ono što je bitno je da se u ovim temama piše isključivo o proceduri, o papirologiji koja je potrebna, nekim bitnim stvarima koje najbolje znaju žene koje su kroz to prošle.


Ovo nije tema za chat, zato vas molim da se toga pridržavate.









_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
18.2.2012 22:33:28   
Alexis79
Pa evo drage moje ja cu kao nova trudnica i to bas "leskovacka" da krenem sa ovom temom.

Kontakt ce te lako naci na netu.Pregledi se zakazuju ,a posto je bas guzva nemojte da se iznenadite ako vam zakazu prvo vidjenje za 2-3 meseca.
Tako je makar bilo kod nas jer su nam u julu mesecu zakazali za 22. septembar.
Sve prve konsultacije se zakazuje do 9 h (sto je znam rano)
Poneset_e sve prethodne rezultate ,analize i sve sto ste ikad radili a da ima veze sa sterilitetom.
Naravno savetuje se apstinencija 3-5 dana ,jer ce dr mozda traziti da se da uzorak na licu mesta.
Konsultacije kod profesora Stojkovica su 5000 ,sto podrazumeva jedan otvoreni razgovor sa njim kao geneticarem  ,pregled dokumentacije ,a onda i razgovor sa ginekologom Nebojsom Markovicem i ultrazvucni pregled.

Atmosfera je veoma prijatna ,kao i celokupno osoblje.

Kod nas je nekako sve islo ok jer smo mi vec imali spremnu dokumentaciju za Vto.Nesto od analiza smo ponovili ,a nesto smo po prvi put radili.
Evo analiza koje su potrebne

1. Oba partnera:
Mikrobiološko ispitivanje:
- bakterije, Chlamydia, Mycoplasma
- HBsAg, HCV, HIV, VDRL - serologija.
Krvna grupa i RH faktor
MAR (antispermatozoidna antitela)
2. Ženski partner:
- - Hormonsko ispitivanje: od 2-4 dana od početka menstrualnog krvavljenja (jednokratno)
- FSH, LH, E2, Pg, T, Prolaktin, TSH, T3, T4, antimilerijan hormon (AMH)
- Mikrobiologija: -Toxoplasmu gondii, Rubellu - serologija
Skrining grlića materice:
- Bris po Papanikolau, kolposkopija
- Ultrazvučni pregled obavljen vaginalnom sondom
3. Muški partner:
- Spermogram
-Spermokultura

< Poruku je uredio Alexis79 -- 18.2.2012 22:39:10 >


_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
18.2.2012 22:37:32   
Anoniman
Ne valja ti link draga.


(odgovor članu Alexis79)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
18.2.2012 22:55:55   
Alexis79
Starost rezultata nije toliko strikna kao preko fonda i o sve tome cete se dogovoriti sa dr na licu mesta.

Nama su i ginekolog Nebojsa  i profesor .Stojkovic rekli da jesmo kandidati za Vto i da je kod nas IUI bio samo gubljenje vremena.
Rekli su nam da su prvi slobodni terminu za proceduru posle 15-tog januara (sto je znaci skoro 4 meseca od dana kad smo bili) i da im se javim u drugoj polovini novembra izmedju 1-5 dana ciklusa.
Sve rezultate koje smo ponovili i neke nove koje smo radili slala sam skenirane mailom.Odmah zatim bih se cula sa sestrom na salteru koja bi to dr. prosledila.U toku tog dana ili najkasnije sledeceg bi mi se neko javio sa informacijom sta i kako dalje.

Ja sam bila na dugom ptotokolu i to je teklo ovako .
24.11 sam user posted image  , a 5 dc (27.11) sam krenula sa prvom kutijom kontracepcije .Posle prve kutije 7 dana pauza pa druga kutija od 25.12 do 14.01.
Krajem decembra smo bili u Leskovcu na kontroli ,dr me je pogledao na Uz i konstatovao da je sve ok.
Dali su mi injekcije diferalina( 21 kom -tj 3 kutije) da ponesemo i da krenemo sa primenom od 08.01.,pokazali nam kako da se bockamo i to uvece izmedju 18 i 19 h.
Receno mi je da po prestanku kontracepcije u roku od 5 dana bi trebalo da dobijem.I da 3 dc dodjemo do 9 h na kontrolu i vadjenje krvi za hormone.

Mm me je bockao i uzivao user posted image .Injekcije malo peckaju ,ali nista strasno .
Meni je kontracepcija mnogo tesko pala i jedva sam je podnela ,konstantne glavobolje i povracanje su bili svakodnevnica.


_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
18.2.2012 23:05:00   
Alexis79
Cekali smo tu moju user posted image  kao zedna zemlja kisu i taj 3 dc da konacno krenemo sa stimulacijom.
21.01 ( 3 dc) smo otisli za Le.Izvadili su mi krv za hormone ,pa kod dr na Uz i dogovor kako cemo dalje.
Prepisana terapija je bila Puregon 150 ij ,u stomak oko 10 h ujutru.
Prvu injekciju mi je dala sestra na klinici i pokazala kako da se sama bockam narednih dana.
Dali su mi injekcije da ponesem kuci .
Trebalo je da dodjemo 7 dc do 9 h i da ostanemo do kraja tj. dok se sve ne zavrsi.
Ja sam sebi sa teskom mukom dala prvu bocu u stomak ,ali posle je to islo lakse.
Diferelin sam vec redovno primala svako vece.
Smestaj smo vec nasli u jednoj vili u Leskovcu ,tako da smo spremni otisli po user posted image .
U Leskovcu smo bili od 25.01 do 9.02 i to kao i celu proceduru u bolnici cu detaljno opisati.

< Poruku je uredio Alexis79 -- 18.2.2012 23:06:09 >


_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
18.2.2012 23:06:03   
jelena038
super ideja za teme o klinikama. mene licno interesuje sve o svakoj. ana, mozes da otvoris i temu o klinici Medico S u Banjaluci, ima nas nekoliko koje smo trenutno u pripremi ili procesu, ja cu prva napisati sve sto znam ili dozivim, jer sam juce pocela s kontracepcijom, a puno nas ima iz banjaluke ovde.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
19.2.2012 9:42:34   
Suncepravde
Drago mi je da je otvorena ova tema posebno o klinikama

Aleksis, draga cestitam ti!!!

Eto samo da kazem u vezi ove klinike, da je i moja kuma nakon dve neuspesne vto otisla u LE kod Stojkovica, i u ponedeljak 13 februara mi je javila da je trudna. Ona ima 43 godine. Ne znam koji je ona imala protokol
Isto ima puno pohvala za ovu kliniku i rekla mi je da je ljubaznost osoblja i doktora veoma doprinela da sada ostane trudna.

Zelim puno srece svima, na svim klinikama koje odaberu!

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
19.2.2012 9:54:53   
moja ciklama
Moderatoti hvala, Ani posebnouser posted image

Alexis79, super za ovo iscrpno objašnjenje, ali kako si se ponašala nakon embriotransfera i prvog i drugog, šetnja ili stogo mirovanje?

(odgovor članu Suncepravde)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
19.2.2012 9:56:49   
mica slavljenica
Bravo za temu!
Alex cstitam i ovde i jedva cekam nastavak price, jer cu i ja uskoro u LE!

(odgovor članu Suncepravde)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
19.2.2012 10:10:23   
nina26
Bilo je krajnje vreme da se otvore ovakve temeuser posted image

Devojke samo napreduser posted image

(odgovor članu mica slavljenica)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
19.2.2012 10:34:24   
beka80
Tema je odlična.
Alexis79 još jednom sve čestitke. Vraćaš mi nadu u user posted image .
Hvala ti sa detaljan opis potrebne dokumentacije.

_____________________________

Peta VTO će uspeti.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
19.2.2012 11:43:54   
monini
bravo za temuuser posted image hvala Anauser posted image
mi smo u aprilu kod njih na programu, a od utorka krecem sa Mikrogynomuser posted image
Alex cekamo nastavak detaljnog izvestajauser posted image mazi stomacic draga user posted image
e mico super da cete u Leskovac..bice bebaaaaauser posted image user posted image user posted image vi ste skroz spremni, samo cekas user posted image jel da?

< Poruku je uredio monini -- 19.2.2012 11:45:41 >

(odgovor članu beka80)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
19.2.2012 12:02:26   
ms_do
Odlicna ideja za temuuser posted image
Alex, jos jednom cestitam i hvala sto ovako detaljno pises o svemu, ostale "Leskovcanke" imamo laksi zadatak - samo slijedimo tvoje stopeuser posted image Mi smo "na programu" u aprilu, pijem prvu kutiju mikroginona od 3d.c, kontrola u martu i onda, ako sve bude ok, "nekako s proljeca" na jug po bebe.
Monini - kotrlja se, kotrlja!

(odgovor članu monini)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
19.2.2012 12:14:08   
monini
jes ms-do, kotrlja se,kotrljauser posted image ..bice tih beba sa juga..ma bice ih ove godina sa svih strana, ovo je godina bebauser posted image ..e ms imas pp
Alex pratimo te, u stopuuser posted image user posted image

(odgovor članu ms_do)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
19.2.2012 15:17:04   
Veca77
Alexis, draga, hvala ti mnogo na iscrpnim detaljima. Mnogo mi znace jer mogu da uporedim svoj protokol sa tvojim iako znam da nijedan protokol nije i ne moze biti isti.
Ukoliko budem imala pitanja, moracu da ti se obratim za pomoc!!! A u medjuvremenu mazi stomacic!!! user posted image user posted image user posted image

Monini, srecno sa terapijom!!!

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu monini)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
19.2.2012 16:00:23   
Alexis79
  STIMULACIJA
Moja  stimulacija je trajala od 21.01 do 31.01.Puregon 150 ij 11 dana i poslednja 4 dana po jedan menopur (75 ij) .Za sve to vreme sam i dalje nastavila sa diferalinom.Femibion  1 sam pocela da pijem jos u oktobru i samo sam nastavila.
U odnosu na ostale devojke ja sam nesto sporije napredovala ,ali se sve lepo odvijalo.Estradiol je rastao iz dana u dan ,ali veoma polako.Folikuli su se lepo razvijali .Doktor je bio zadovoljan .I tog 31.01 je rekao da je vreme za stop injekciju i a imam dosta folikula (10-15) koji su bili od 17 mm do 20 mm.Endometrijum mi je bio 10 mm.Idealno za stopiranje.U 22 h smo dosli na kliniku da primimo Pregnyl.Jos dve devojke su bile sa mnom.I bas smo  se svi lepo druzili i izlazili tih dana.user posted image
Za sve vreme stimulacije smo  puno set_ali po 4-5 km  sigurno ,a ponekad i vise.Iako je bilo veoma hladno i puno snega sve  to nam je  veoma prijalo.Najbitnije u svemu je sto smo mi zaista pronasli nacin da u svemu tome uzivamo.Mm je bio sve vrema sa mnom i  sve vreme ponasali kao da smo na zimovanju.Doduse mi smo svima i rekli da idemo na zimovanje ,jer je zaista uzak krug ljudi znao gde smo.
Nisam  se osecala naduveno niti me je ista bolelo.Sve mi je to zaista lako palo.Kontrola hormona kao i Uz je bio svakog drugog dana ,ili dan za danom zavisno od razvoja situacije.To nam se zaista dopalo jer te sve vreme procesa prate i znaju sta se dogadja.Za vreme stimulacije jela sam svez ananas po ½ dnevno i puno voca.Hranila sam se normalno,jela sam manje obroke  cesce jer nisam htela da pretovarim stomak tih dana

< Poruku je uredio Alexis79 -- 19.2.2012 16:02:57 >


_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
19.2.2012 16:02:05   
Alexis79
ASPIRACIJA
Aspiracija je bila zakazana za 02.02. u 9 h.Dve veceri pred intervenciju stavljala sam vaginalete povidon joda.Vece pred intervenciju i odmah posle intervencije sam primila po jedan frexiparin u stomak.Vece pred intervenciju nista nisam jela posle 18 h ,samo sam pila vodu.Jutro kad je bila intervencija nista ni vodu.Uvece tusiranje i “sredjivanja” gospodjice user posted image .Ujutro moze tusiranje ali bez sapuna.Na kliniku se dolazi bez sminke ,laka na noktima ,parfema ili bilo kakvih parfimisanih kozmetickih proizvoda tipa lak za kosu ,antiperspiranta ...Dr nam je rekao da to smeta embrionima .I opet nas tri drugarice –sapatnice smo bile zajedno
Apstinencija je naravno od  3 do 5 dana i mi koji smo bili u Leskovcu smo "cenjeni uzorak "doneli ujutro sa nama kad smo dosli.Naravno nosila sam bocicu po starom proverenom receptu medju grudima user posted image .Petra (supruga prof.Stojkovica i embriolog) nam je rekla da nema potrebe da mm daje uzorak na klinici i da je bitno da ga donesemo na telesnoj temperaturi i da dodjemo u roku od 10 – 15 min.
Sama intervencija je trajala 15-20 min i anestezija je bila najlepsi deo svega.Svi pocevsi od anesteziologa,med. sestre,babice, ginekologa i embriologa koji su bilu prisutnu su mi veoma olaksali samo uvodjenje u anesteziju jer su me zaista opustili.
Ja sam posle intervencije bas lepo spavala jos 1 h ,mislim probudili su me brzo ali se meni bas nesto usladilo spavanje pa sam nastavila.Kaze mi mm da sam ja od svih najduze tamo dremala.Dosao je prof.Stojkovic da vidi kako smo i da nam kaze koliko jajnih celija smo dobili.Izvukli su mi 11 jc sto je bilo super.Kao terapiju posle punkcije  Utrogestan 3 x 2.Tog dana odmaranje ,a posle normalno.Mene je tog dana boleo stomak ,ali ne toliko da sam morala da popijem nesto protiv bolova.Rekli su nam na klinici da slobodno uzmem rapten k ili diklofenak .Ja nisam pila nista ,ali sam celog dana prelezala i samo isla do wc-a.Malo sam krvarila ,ali onako braonkasto.Dr mi je rekao da je to sasvim normalno i da samo ako krv bude bas crvene boje odmah dodjem na kliniku.Toga nije bilo i sledeceg dana sam se osecala super

< Poruku je uredio Alexis79 -- 19.2.2012 16:03:19 >


_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
19.2.2012 16:04:47   
Alexis79
ET
Sad je sledilo cekanje do  5.02 ( tri dana).Inace tog dana je mm-u i rodjendan.Et je bio zakazan u nedelju u 9 ;30 .Pa smo vece pre toga izasli na veceru sa mojom sapatnicom i njenim muzem.Bas smo se bili lepo opustili uz klopu i pice (nas dve smo pile sokice naravno).
Ja sam uvece oprala kosu i sredila se za upoznavanje sa user posted image user posted image .Posto do odlaska na kliniku nismo znali nista o embrionima ,koliko se oplodilo i kako napreduju malo smo bili nervozni i veoma uzbudjeni.
Prvo smo otisli na razgovor kod  prof.Stojkovica koji nas je docekao sa lepim vestima.Imali smo 6 lepih  embriona i svi su bili osmocelijski.Rekao nam je da su se odlicno razvili i da je veoma zadovoljan.Sad je trebalo da odlucimo sta nam je raditi ,jer smo imali 3 opcije.
1.da tog 3-ceg dana ubacimo 2 embriona ,a da ostala 4 ostavimo i sacekao blastu.
2.da tog dana ubacimo 3 embriona a da ostale ostavimo da vidimo da li ce da napreduju da mogu da se zamrznu ili
3.da svih 6 embriona ostavimo i cekamo 5-ti dan i blaste.(sto je profesor odmah rekao da ne preporucuje)
Profesor Stojkovic nam je i objasnio da 60 %  osmocelijskih emriona ne prezivi u laboratoriji do blaste,ali da se zato uspesnost procesa povecava za 25% ako se ubaci blasta.To je rizik koji smo sami morali da donesemo i mi smo se u dogovoru sa njim odlucili za varijantu br 1.
Sama procedura Et je veoma laka i bezbolna.Kod mene je jedino bio problem sa dugackim grlicem i matericom u obliku slova S .ginekolog Nebojsa mi je pred Et objasnio da su imali problem kad aspiracije i  da nisu mogli da prodju do jajovoda i da su nekom spravicom morali da mi kao pomere malo ulaz u matericu i da ce to morati da uradi i prilikom et.Upozorio me je tacno kad ce da me zaboli ,kad tu spravicu tamo instalira.To me samo onako pecnulo kao stipaljka ,ali nista strasno.Ubacio je 2 najlepsa embriona i pokazao mi ih je na Uz gde su se ugnjezdili.15-20 min se lezi na tom ginekoloskom stolu sa rasirenim nogama.Med. sestra me je odmah pokrila.Posle sam se premestila i lezala jos 2 sata u krevetu.Moje verne drugarice su me cekale u sobi tako da nam je to vreme brzo proslo.Nase drage muzeve smo poslali negde na kafu da ne prave guzvu.
Terapija posle et je isto utrogestan ali vaginalno 3x2 i dupla doza femibiona.Dosao je odmah i prof.Stojkovic i rekao nam da sledeca 2 dana strogo mirovanje ,samo do toaleta i nazad.Da se nikako ne spustamo stepenicama i da se maksimalno opustimo.I tako sam i radila.Nikako u sedeci polozaj,samo lezanje i knjiga u ruke.
Receno nam je da mm dodje za dva dana( utorak 7.02) oko 9 h da vidi da li nam je blasta uspela i da se dogovori za sledeci et.
U taj utorak jedno divno stvorenje sa klinike(sestra Marija) nas je pozvala i rekla da je blasta uspela i da ne dolazimo na kliniku dok nam ona ne javi.Javila nam je kasnije da dodjemo i ovog puta je et prosao brze i bez one “stipaljke” jer se dr. kaze materica vec bila namestila za primanje ploda i lepo je prosao kateterom do materice.Prof.Stojkovic je bio u sali i objasnio mi je da nam je od 4 embriona nastala 1 blasta i to odlicnog kvaliteta ,a da su ostala 3 embriona veoma loseg kvaliteta i da on ne preporucuje zamrzavanje,jer sigurno ne bi preziveli.Takodje mi je rekao da su se ova 3 ubacena embriona veoma lepo razvijali i da se imamo velike sanse da ostvarimo trudnocu.Rekao mi je da sledeca 2 dana isto nema mrdanja i da tek treceg dana planiramo povratak za Kg.
Meni su poslednjoj tog dana radili et i prof.Stojkovic je dosao kad je krenuo kuci i pozdravio se uz reci da se sledeci put vidimo u Kg-u.
On je i mm i mene odusevio prvo kao covek jer je veoma prizeman i pristupacan.Svakog dana je bio tu i on i Petra i zaista ucestvuju zajedno u celom procesu.Sve je veoma organizovano .Celokupno osoblje je divno a narocito sestre Marija,Ana,Bojana i Aleksandra i babica Divna.Naravno super su i ginekolozi i anesteziolog i svi ostali ,ali sam bila u svakodnevnom kontaktu sa sestrama najvise i za svaku mogucu sitnicu su mi izlazile u susret.
 

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
19.2.2012 16:31:53   
mavi
prvi put sam nesto naucilauser posted image
svaka cast za temu i naravno za post Alexis79user posted image user posted image

_____________________________

Ako..
Ako izrazavanje nije pravilno,
onda se ne govori ono sto se misli.

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
19.2.2012 17:57:36   
Alexis79
Cekanje i nadanje

Po meni najtezi period u celoj Vto proceduri .Jer sam se stalno pitala sta smem ,sta ne smem.
A onda sam odlucila da uzivam i da radim sve sto mi prija..
Mi smo 4-tog dana od prvog et dosli kuci.Narednih 3-4 dana sam isto vise lezala,nisam nista radila.Samo sam dirigovala mm-u kako i sta treba user posted image .
8-og dana sam ustala skuvala rucak i pocela sa setnjom po stanu i terasi user posted image .Dosla mi jedna zena pa je ona celu kucu ocistila.Nista nisam podizala ni vukla to sam bas pazila.Mm je punio masinu i prostirao ves.Dolazili su nam prijatelji ,ali ja nigde do bete nisam isla.Najvise zbog toga sto smo na 4. spratu bez lifta a i napolju je bilo veoma klizavo.Dr. mi je rekao da izbegavam silazenje niz stepenice i da slucajno ne padnem.
Jedino me je 2-3 dana mucio zatvor jer sam dosta lezala a na to nisam navikla.Zvala sam kliniku i preporucili su mi Laxomucil.To se sredilo.
Od tog 8. dana pa do bete 13 dana sam se setkala po kuci i radila neke lakse stvari.Lezala sam samo kad stavim utrogestan .Nista posebno nisam promenila u ishrani.Povrce i voce ionako dosta jedem,a supice sam tih dana razbijala.
Nikakav simptom nisam imala jedino sam 10-tog dana od transfera probala na vrh kasicice tortu i toliko mi je bilo muka da sam je odmah ispovracala.Ali ja inace slatko ni ne volim nesto.


_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu mavi)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
19.2.2012 18:00:12   
malapufika
alexis super svaka cast,sve se to isplatili i sada uzivaj jer si zasluzila user posted image nego kad se podvuce crta koliko kosta ceo proces ?

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
19.2.2012 18:08:20   
mihi
Alex 79 nikako da čuje, kraj mada nazirem.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu malapufika)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
19.2.2012 18:11:30   
Alexis79
Evo  i cena

Asist.reprodukcija  ICSI    210 000
Diferelin                            450
Puregon   50 ij                  1800
Menopur   75 ij                 1700
Pregnyl                            1900

Ja sam primila 33 Puregona ,4 Menopura,24 Diferalina i Pregnyl 10 000 ij

Nas je sve kostalo 288 900 Rsd + 4-5 vadjenja krvi za hormone po 750 din koje smo placali kad god su mi vadili krv.
Znaci oko 292 000

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu malapufika)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
19.2.2012 18:15:03   
jbojana1980
Alex, hvala ti što si nam ovako detaljno približila celu proceduru.user posted image
mene interesuje sledeće: kako ili zašto si se odlučila za ovu kliniku? ja tek treba da radim inseminaciju, ali ako to ne uspe ne znam da li bih čekala tokilo dugu proceduru preko Fonda ili bih odmah otišla u Le. i da, ona cena koja stoji na njihovom sajtu, je l to cena same procedure i plus lekovi ili je sve zajedno... ja bih da se obavestim na vreme, naravno, u nadi da mi neće ni trebatiuser posted image

(odgovor članu mavi)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
19.2.2012 18:16:39   
malapufika
bojana evo i ja sam cula mnogooooo pohvala za tu kliniku.ujka i ujna su mi iz le i kazu da je uspesnost ogromna ...

< Poruku je uredio malapufika -- 19.2.2012 18:17:02 >

(odgovor članu jbojana1980)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here