|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
19.2.2012 21:59:54   
beka80
Draga Alexis, bravouser posted image user posted image user posted image . Možeš li mi reći koji ste vi problem imali?

_____________________________

Peta VTO će uspeti.

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
19.2.2012 22:27:11   
Alexis79
Kod nas je problem bio obostran .Kod mene zavaljena materica u obliku slova S ,tako da ni dr kateterom nije mogo da prodje nego su mi izvodili neki zahvat user posted image .
A kod mm prevelika zapremina ,mala pokretljivost i veliki broj abnormalnih formi sa visokim mortalitetom .Dijagnoza asthenozoospermia,teratozoospermia.
Njegovi spermici em lenji em ih ima malo  normalnih em kod mene prepreke.

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu beka80)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
19.2.2012 22:45:29   
beka80
Uh, mnogo prpblema i mnogo posla za doktore. Svaka im častuser posted image . Sad uživaj. Želim ti divnu i laku trudnoću.user posted image

_____________________________

Peta VTO će uspeti.

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
19.2.2012 23:02:55   
Anoniman
Sad sam prvi put pročitala ovoliko detaljno o VTO. Imam pitanjce, baš me zanima. Zašto su ti prvo ubacili 2, pa posle još 1? Da li je razlog taj što su veće šanse da taj poslednji opstane, a ona 2 su ubacili jer obično ne prežive van tela do te blaste (ne znam ni dal sam dobro napisala)?
Da li to sada znači da može da se desi da imaš trojke? user posted image

(odgovor članu beka80)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
19.2.2012 23:15:34   
Alexis79
Prvo 2 jer su embrioni  do tog treceg dana u najboljem slucaju osmocelijski , a tek petog dana dolazi do formiranja blaste koja je najbolji moguci embrion .
Blasta ima vecu sansu da se "zakaci"  zato sto je napredniji embrion i zato sto i u prirodnoj trudnoci embrion je  tek tog petog dana u materici .Do tad je u jajovodu i tek petog dana je sisao u matericu.Tako da je to blasti prirodno okruzenje.Dok embrionu starom  3 dana nije.
Zato je uspesnost sa blastom do 25 %  veca.

A koliko se embriona zakacivo videcu za 2 nedeljeuser posted image

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
19.2.2012 23:18:03   
Alexis79
A nama su inace prva 2 embriona koja su ubacena bila najbolja od 6 oplodjenih.
Od ona 4 koja su ostala 3 su propala ,a od jednog se formirala blasta.
Do blaste se tesko dolazi u laboratoriskim uslovima.Vise od 60 % embriona u tom procesu propadne.

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
19.2.2012 23:19:28   
Anoniman
E, sad kapiram. user posted image Nisam bila sigurna da sam dobro razumela, a jesam, samo nisam znala zašto je to tako, a sada i to znam. user posted image
Baš se radujem, držim fige da bude više od jedne bebice. user posted image

(odgovor članu Alexis79)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
19.2.2012 23:20:21   
Sanjica26 RR
I ja navijam da budu dve bebe (devojcica i decak)user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
19.2.2012 23:20:24   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Alexis79


Od ona 4 koja su ostala 3 su propala ,a od jednog se formirala blasta.
Do blaste se tesko dolazi u laboratoriskim uslovima.Vise od 60 % embriona u tom procesu propadne.

To sam razumela. user posted image

(odgovor članu Alexis79)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
19.2.2012 23:21:01   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

I ja navijam da budu dve bebe (devojcica i decak)user posted image

Ma šta dve, sva tri da se zakače. user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
19.2.2012 23:22:10   
Sanjica26 RR
Tash valjda su se vec zakaciliuser posted image koliko se razumem. Moze i tri pa da bude veselouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
19.2.2012 23:23:38   
Alexis79
Valjda sam ti dobro objasnila ,jer sam se ja bas bila dobro pripremila za sve sto me je cekalo u proceduru.Blastu sam ladno mogla da magistriram user posted image  ,zato smo se i odlucili da ipak rizikujemo i cekamo 5-i dan.
Jedva cekam Uz user posted image

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
19.2.2012 23:24:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Tash valjda su se vec zakaciliuser posted image koliko se razumem.

Ma znaš šta sam mislila. user posted image
Da ne kvarimo temu, Alexis verovatno misli neka bude jedna beba za sada pa je zadovoljna a sve preko toga - super! I ja se slažem sa tim, drži se draga, miruj, uživaj, sve će biti super! user posted image

Odlično si sve opisala. Ja nisam imala pojma o VTO, a sada kapiram manje-više. Ne razumem se u lekove (po nazivu), ali sam postupak sam skroz skapirala.

< Poruku je uredio Tash -- 19.2.2012 23:25:29 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
20.2.2012 10:42:12   
Modessty
Alexis zaista si sve fantastično napisala! I detaljno i razumljivo! I čestitam ti!!!user posted image

Moja drugarica je radila u Nišu nije joj uspelo, a rekli su joj da su injoj ubacili blastu. Sad ona već razmišlja šta i kako dalje. Ti si sve super opisala i mogu da joj preporučim da pročita.

Čestitam još jednom!!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
20.2.2012 16:55:44   
mica slavljenica
Alex od kog dana ciklusa si se preselila u Le?

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
20.2.2012 18:36:27   
Alexis79
Mi smo od 7 dc bili u Leskovcu .
Tog dana se vadi krv za hormone i radi Uz.
Sad zavisi sta ti kazu pa mozes i kasnije ili zavisi koliki ti je blizu za vracanje kuci.
Ja sam npr. 8 dc isla samo za terapiju ,a od 9 dc su poceli svakodnevi pregledi i vadjenje krvi za hormone.
Mi smo proracunali da nam se uopste nije jeftinije da se vracamo za Kg ,a i hteli smo sto manje stresa i cimanja tih dana.Sto naravno preporucujem svakom.
Nas je smestaj da kazem bio malo skuplji ,ali nam je stvarno bilo super ,evo naseg apartmana KLIK  .Tu smo proveli 16 dana .

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu mica slavljenica)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
20.2.2012 18:56:39   
gagana83
Alexis bravo, sad sam tek procitalauser posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
20.2.2012 19:26:27   
Alexis79
Sve zaboravim da napisem da sam probala (posle punkcije ,za kao bolju implataciju) da jedem onaj grozan kikiriki puter i nisam uspela .Probala sam i onako sa kasicicom i grisine sam umakala u njega i nece pa nece user posted image .
Pojela sam mozda 4-5 kasicica .

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
20.2.2012 20:25:05   
ana77
Alexis, nadam se da je uspelo, drzim ti fige. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
20.2.2012 21:28:53   
maakki
Alexis i ovde da ti cestitam draga na trudnoci, sve si tako lepo opisala i pozdravljam otvaranje ovakvih tema posebno za svaku kliniku, kako bi podelile iskustva.
Jedino bih te molila da napises jos i cenu smestaja kako bi bila kompletna informacija.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Čudno je koliko je malo potrebno da budemo srećni, a još čudnije kako nam baš to malo nedostaje...

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
20.2.2012 22:21:33   
lalojedac
Ziva bila Alexis,hvala ti,ovo mi jako znaci,zelim ti sve najlepse i hocemo slicicu sa UZuser posted image

(odgovor članu maakki)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
20.2.2012 22:28:00   
Alexis79
Ovaj apartman u toj vili je kostao 3600 dnevno za nas oboje sa doruckom.Svakog dana se donose po 5 cistih peskira (ja to ni kuci ne radim) i cisti apartman.Posteljinu menjaju kad god hocete.
A apartmanu postoji i mala kuhinja (na slikama je u sanku pa se ne vidi) ,kablovska Tv,wireless internet,parking ...veoma ljubazno osoblje koje mi je donosilo dorucak u sobu onih dana kad nisam smela da silazim.
Grejanje je fenomenalno ,onih dana kad je bilo i po - 20 bili smo u kratkim rukavima.
Postoji mogucnost i pranja vesa ,koju smo mi naravno koristili.Jer smo bili 16 dana tamo.
Naravno samo trenerke ,dukseve i majce sam im davala na pranje ,ali sve me cekalo u roku od 2 dana u sobu oprano i ispeglano.

Ono sto je mene odusevilo je to sto sam u dogovoru sa njima 5.02 (za rodjendan mm-a  i prvi etuser posted image  tako se poklopilo ) iznenadila mm -a sa rodjendanskom tortom i nekim prskalicama.Sve su mi oni narucili i organizovali i u zakazano vreme doneli u sobu.Mm se odusevio.

Kazem ovo je bilo skoro najskuplja varijanta ,ali nam se nista drugo nije dopalo.Ima malo slobodnih stanova koji su u to vreme bili izdati.Uglavnom se izdaju sobe u kucamo oko klinike ,ali nam to nije padalo na pamet.

Kolima do klinike 3-4 min.Pesaka nisam isla jer je sve bilo zaledjeno ,ali mozda ima 15-tak min laganog hoda.
U celom Le klopa je fenomenalna.

< Poruku je uredio Alexis79 -- 20.2.2012 22:41:48 >


_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu maakki)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
20.2.2012 22:32:19   
lalojedac
Koliko kosta boravak u ovim divnim apartmanima?Kakva je hrana?I da li je blizu klinike?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
20.2.2012 22:36:58   
ms_do
Alexis-pitanjce: Da li se daje neki novac unaprijed i kada? Negdje sam citala ili sam pomijesala sa nekom drugom klinikom user posted image da se 100000 din plati prije a ostalo nakon sto sve "izracunaju".Kada se daje taj "polog"ili kako vec da ga nazovem! Hvala, hvala, hvala...

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: VTO - Klinika SPEBO Leskovac
20.2.2012 22:45:15   
Alexis79
ms_do user posted image
Mozes da ostavis kao neki avans od 100 000 ,ali ne mora.Do et tj.  tog dana bi trebalo sve da se plati.
Nama je prvi et bio u nedelju ,rekli su nam da moze karticom (da ne bismo vukli toliko para sa sobom) ,kad ono limit 100 000 a mi za to nismo znali ,a banka ne radi.
Sutradan je mm doneo ostatak novca i uopste nije bilo problema.
Tu su skroz opusteni

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu ms_do)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Devojčica rođena iz embriona zamrznutog 27...
Porodica iz Tenesija se godinama borila sa neplodnošću, a onda se povezala sa Nacionalnim centrom za donaciju embriona (...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here