|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Urinarne infekcije kod dece
15.6.2013 15:05:36   
Olga75
sad koliko je nemarno ostaviti bez antibiotika a koliko dati ga bez potrebe
vazno je da nema temperature
verovatno je uzorak bio kontaminiran ali milion je ogroman broj da bi bila samo kontaminacija
videces u ponedeljak

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Urinarne infekcije kod dece
15.6.2013 15:10:29   
Zemunka85
Pa da, bas to. A i sto DR kaze, da je kontaminiran pojavile bi se i druge bakterije, valjda?
Sad me bune ti leukociti. Ponedeljak, ponedeljaaaaaaaaak. ..

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Urinarne infekcije kod dece
15.6.2013 15:23:22   
Olga75
verovatno je neka blaza inf jer nema temp a i malo je leukocita
vazno da nema temp a bakt ce se izleciti
javi nam u ponedeljak obavezno

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Urinarne infekcije kod dece
17.6.2013 20:11:30   
Zemunka85
Kod nas stvari stoje ovako: UK dana se potvrdila eserihiju od >1.000.000. Zene iz laboratorije se cude jer LE nisu poviseni i kazu da jos ije doslo do upale, a da su bakterije prisutne, cak dovode u pitanje i kontaminaciju. DR je bila izricita "Jaka upala. Potvrdili pozitivni nitriti. To mi je trebalo". Prepisala joj injekcije, medjutim na kraju smo dobili sirup da pijemo do ponedeljka. Bez prekidanja terapije u petak da odnesemo opet urin i UK. Kada se oslobodimo bakterije, dobicemo sredstva za dizanje imuniteta.

Sve sada dovodim u pitanje i moju higijenu i suprugovu i cistocu stana i moju briznist i .. sve.
Jako jako sam tuzna ...

Pred nama je duga borba, ali sve ce to biti dobro. ZNAM!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Urinarne infekcije kod dece
17.6.2013 20:55:30   
Torbica
Zemunka, nemoj nista da dovodis u pitanje, sigurno sve radis kako treba, neke stvari jednostavno nisu do nas. Trebas svom detetu vesela i nasmejana, zato glavu gore, osmeh na lice i naravno da ce se sve resiti! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Urinarne infekcije kod dece
17.6.2013 21:05:22   
Moiraina
Treći put kucam i brišem poruku, ne znam šta bih ti pametno rekla. Najviše zbog toga što znam kako je meni bilo i da niko nije mogao ništa da mi kaže što bi učinilo da se osećam bolje.
Ali, poenta: NEMOJ sebe da kriviš! Ešerihija "stanuje" u crevima i može da se aktivira prilikom pada imuniteta (što ti je i dr praktično potvrdila time što će vam dati nešto za imunitet). Rešiće se to za par dana od lekića, posle toga ćete verovato redovno nositi urin na analizu i to je to (ako se ne bude ponavljalo, verovatno vas neće slati dalje, to će već dr proceniti). Nama se još uvek javljaju svakakve bakterije (doduše u manjem broju, bez infekcije) i rečeno mi je da će tako biti dokle god je u pelenama. I naravno da će biti sve dobro, pa pisala sam kako je bilo kod nas, kolicki je bio kad nam se sve izdešavalo, pa je sve na kraju ispalo ok.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Urinarne infekcije kod dece
17.6.2013 22:09:06   
Mishica 77
Nama su sve UK od Nove Godine tj. od uvođenja Cedax-a sterilne. Pijemo AB, bez prekida, skoro 9 meseci. Mislila sam da će ovo biti kraj. Međutim nefrolog nam je produžila AB do punih godinu dana profilakse. Zbog svega sam joj i polazak u školicu odložila. Žao mi je jako ali mi je njeno zdravlje najbitnije. Samo da još ove 3, 4 UK ostanu sterilne. Pijemo i sirupiće za imunitet. Mislim da ima dosta uticaja.

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Urinarne infekcije kod dece
18.6.2013 8:47:28   
cockic
ja se slabo razumem,a sto dr nije vadila ks i crp.jer ne mora ako su le u mokraci ok.za sina su uvek vadili i jedno i drugo.i on nikad nije imao vece le u mokraci.pa je imao upalicu.mada on uvek sa turom.

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Urinarne infekcije kod dece
18.6.2013 8:55:16   
Trcosava
Zemunka, nemoj da kriviš sebe. Takve stvari ne možeš da kontrolišeš. JEdino ako bi je stavila pod stakleno zvono, a svi znamo da je to em nemoguće, em nije dobro za nas/dete/imuni sistem. Znam da ti je sad muka, znam da su ti misli na hiljadu strana, ali šta je tu je. Lekići, puno tečnosti i biće dobro.
Savetujem ti što pre navikavanje na nošu - pod hitno!

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Urinarne infekcije kod dece
18.6.2013 11:18:05   
Zemunka85
Hvala zene puno user posted image .

Nama je pokazalo da je osetljiva samo na Longacef. Valjda sam se dobro izrazila, tek ucim. Htela je injekcije, medjutim kaze da joj je zao da je bode a da nema temperaturu, pa je dala TRIDOX sirup, kojeg ne mogu ni da izguglam, a kamoli u kontekstu eserihije. Al verujejm joj ...

Inace ova dva puta sam preprepretesko dala sirup, grozan je i ona ne saradjuje. Ako neko ima neku ideju kako da mi uspe a da to nije preko vode, hrane, sile i pedagoski .. neka da savet :D. Hvala.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Urinarne infekcije kod dece
18.6.2013 11:22:39   
Sanjica26 RR
Zemunka probaj spricem da joj das.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Urinarne infekcije kod dece
18.6.2013 11:43:23   
Ana RR
Mi smo Marku špricem davali, ni tako nije lako ali jedino smo na taj način uspevali.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Urinarne infekcije kod dece
18.6.2013 12:09:26   
Moiraina
I ja dajem na špric. Mada moj pije već mesecima pa je navikao i ne buni se.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Urinarne infekcije kod dece
18.6.2013 16:05:04   
cockic
Na Listu lekova stavljen je i antibiotik "tridox" (cefpodoksim), prašak za oralnu suspenziju, a u pitanju je cefalosporin III generacije, koji se koristi u lečenju urinarnih infekcija, infekcija donjeg respiratornog trakta i kod upale srednjeg uha.

evo ovo sam nasla o njemu na netu.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Urinarne infekcije kod dece
18.6.2013 16:08:31   
cockic
lekove dajem na spric,ali metod je malo cudan.jedino tako popiju.antibiotike nemesam sa sokovima,vodom.samo direktno usta.biljne sirupe za kasalj,probiotike mesam.za ceru.sin sad sve hoce sto mu dam.nemamo vise problema.ali bilo ih je.i pljuvanja u dalj,i becenja.to su sve faze koje prodju brzo.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Urinarne infekcije kod dece
18.6.2013 16:15:41   
Zemunka85
Dadada hvala.

E sad, drustvo pominje neke bazene za vikend, ja (tj cera) to sad mogu da zaboravim, tako?

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Urinarne infekcije kod dece
19.6.2013 11:37:44   
Zemunka85
Zene drage, totalno sam zbunjena cinjenicom da LE nisu povecani, pa sam potrazila misljenje i jednog pedijatra sa NETa i dobila sledeci odgovor

Ako je broj leukocita u urinu NORMALAN ovo je SPOLJAŠNJA bakterija, a NE urinarna infekcija. Bez leukociturije (povećanja broja leukocita u urinu) NEMA urinarne infekcije, pa je besmislena antibiotska terapija sirupima ili injekcijama.

I sad sam se tek zapitala. To je bas ono u sta sam ja sa ovako preskromnim znanjem sumnjala, a sada mi je DR samo rasplamsala misli.

Vase misljenje?

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Urinarne infekcije kod dece
19.6.2013 12:05:33   
Ana RR
Zemunka, mi smo Marku uvek uz UK radili i bris prepucijuma i urolog nam je i rekao da je kod njega to problem, tu se skupljaju bakterije i da će se to rešiti kada prevuče poptuno kožicu. E sad, kako je kod devojčica ne znam, da li se može raditi neki bris..?


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Urinarne infekcije kod dece
19.6.2013 18:32:45   
Mishica 77
Nama je bris vulve uvek OK.
Čak i kada je imala stravičan broj bakterija u urinu, imala je samo po nekoliko Le.
Strogo ispoštovana procedura uzimanja urina, bris vulve sterilan, a u urinu grozota od bakterije i neki Le. Nema pravila.
To je knjiška rečenica: "bez visokih Le u urinu, nema urinarne infekcije".
Nisam baš ispratila pažljivo vaš "slučaj". Koliko bakterija i Le u urinu? A ostalo: proteini, nitriti?

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Urinarne infekcije kod dece
19.6.2013 21:18:22   
Zemunka85
Bris nismo nikada davali.

Pazi, obe sa naucne strane razumeju zasto je to tako - da leukociti (ne)moraju biti poviseni pri urinarnoj infekciji, obe razumeju taj proces tj sta se tu sve desava, ja ne, obe imaju drugaciji, dijametralno suprotan stav..a samo je jedna u pravu. Nema tu puno filozofije. Ja ne razumem kako to funkcionise. Moje znanje je preskromno, moram da slusam. Ali koju...naravno, pre ce to biti nasa DR, ali me je ova preko NETa zapitala.

Prvi put kada smo dali uzorsk pomocu kesice, rezultate urina nismo dobili jer kazu da je bilo malo materijala, UK je pokazala eserihiju od milion, ponovili smo privatno, ovaj put je piskila direktno u bocicu, UK je pokazala eserihiju od >milion, a urin - dosta bakterija, malo leukocita, nitrite +1, negativne proteine.

DR je rekla da su joj pozitivni nitriti potvrdili infekciju. Leukocite nije ni komentarisala.

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 19.6.2013 21:22:48 >

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Urinarne infekcije kod dece
19.6.2013 21:35:14   
Mishica 77
Definitivno urinarna. Mislim da bi trebala da veruješ svojoj dr. Da li ste počeli sa antibiotikom?

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Urinarne infekcije kod dece
19.6.2013 21:56:13   
Zemunka85
Jesmo, jesmo.
Od ponedeljka uvece, po 5ml dva puta dnevno, sirup TRIDOX.
Kontrola je u Ponedeljak, a do tada ne prekidamo terapiju, s tim sto nove uzorke nosimo u petak. Cera nema ama bas nikakve simptome.

Hvala na savetu.

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Urinarne infekcije kod dece
20.6.2013 21:56:40   
Mishica 77
Nismo ni mi imali nikakve simptome. Slucajno otkrili. Nisam mogla da verujem. Nadam se da cete vi biti ok. Javljaj. Koliko dana pijete AB?

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Urinarne infekcije kod dece
21.6.2013 15:16:14   
Zemunka85
Ne znam sta je AB, ali nema na sta da se odnosi. sem na sirup. Mozda antibiotik?
Ne znam... Od Ponedeljka pijemo i u Ponedeljak je kontrola. Mislim da nece prekidati tad, jer je pominjala deset_ dana.
Inace, jutros smo se svi toooliko fokusirali oko uzorka i svi, sli svi zaboravimo sirup. Poludela sam. Zvala sam HB i dala joj u 1, i sada na 12h sto mi nikako, ali nikako ne odgovara. Em treba da je budim, em se lek pije uz jelo, tj bolje apsorbuje. Ovako 8h-20h mi je bilo idealno. Treba me ubiti, bas sam ljuta na sebe...

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 21.6.2013 15:17:32 >

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Urinarne infekcije kod dece
24.6.2013 4:09:47   
Zemunka85
Mi smo u petak predali uzorak, kao sto sam napisala. U subotu dobila rezultate da patogene bakterije nisu pronadjene. Da li je to moguce posle samo cetiri dana leka? Da li ih je ikada i bilo?
Videcu ujutru na kontroli. Radovala sam se kao malo dete, ali pred nama su dani borbe ...

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here