|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Inseminacija III deo
25.9.2012 10:13:20   
J@n@
Janabons,user posted image !Potpisujem da je parola prava!!!!Velike smo i hrabre cure pa cemo se boriti za nase user posted image !Opet sam malo brljala po netu pa citam da neko misli da Utragestan bolje deluje oralno a neko misli da je bolje vaginalno pa sam krenula da mozgam i ....Ni ti nemas simptome?Hehehehehehehe...Obicno imam sve moguce i nemoguce simptome!Hahahahahahahaha!Citala sam da je moguce da na pocetku trudnoce opadne imunitet pa moze curiti nos,krvariti desni....Drzim palceve da je to u pitanju kod tebe!!!!Vockice i vitamincici i bices kao nova!user posted image

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Inseminacija III deo
25.9.2012 10:53:19   
dimnjacar
Men nisu dali da pijem Utragestan samo folnu kiselinu posle inseminacije. Od kada vi to pijete jel posle inseminacije ili... Hvala i puno srece ...

(odgovor članu J@n@)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Inseminacija III deo
25.9.2012 11:00:07   
J@n@
Dimnjacar,user posted image !Odmah posle IUI sam pocela sa Utragestanom i to 3x1 od 100mg i Folnak sve do vadjenja bete!Svaki dr ima razlicito vidjenje sta treba a sta ne pa nam jedino preostaje da im verujemo!Drzim ti palceve za user posted image !Koji ti je dc?Kada treba da vadis betu ili radis test?

< Poruku je uredio J@n@ -- 25.9.2012 11:02:26 >

(odgovor članu dimnjacar)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Inseminacija III deo
25.9.2012 11:32:17   
zeljazeljena
Devojke zdravo. Nova sam na ovom forumu iako ga pratim. Molila bih za pomoc od iskusnijih. Treba da uradim svoju prvu IUI u Visegradskoj. Da li neka od devojaka moze da mi isprica ceo postupak, od onog dodjes sa upitom i sta onda i gde? I ako sam dobro razumela ostaje se u bolnici jedan dan, da li je istina? U Frontu se ide kuci posle pola sata i ne razumem zasto bi se razlikovalo. I da li se rade 2 insemenacije dan za danom ili samo jedna? Sta je sve potrebno od analiza? Da li svima daju stimulaciju klpomifenom i to istu ili je nekako ipak prilagodjavaju svakoj zeni posebno? Ja sam isla na 4 folikulometrije (4 meseca) i svaki put sam imala folikul koji je normalno pucao ali na otprilike 18mm i to 12. dana ciklusa a ciklus mi traje 28. dana, pa izgleda da je to rano. Da li se uz taj jedan uput za insemenaciju i folikulometriju rade hormoni 2-4 dana i da li prate LH hormon i E2 hormon oko ovulacije ili sve to onako odokativno? Hvala puno za informaciju, ne znam da li je neko skoro radio u Visegradsko i zna detalje.

(odgovor članu J@n@)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Inseminacija III deo
25.9.2012 11:51:21   
dimnjacar
Draga J@n@
Inseminaciju sam radila u subotu (13 dan menstruacije) doktorica mi je rekla da sacekam 15 dana i ako ne dobijem da radim test a posle toga i betu. Ovo mi je druga inseminacija i jako sam nestrpljiva i puna iscekivanja. Malo me boli stomak (kao da cu dobiti) a posle prve nisam nista osjecala. Zelim ti puno srece i naravno user posted image

(odgovor članu zeljazeljena)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Inseminacija III deo
25.9.2012 11:56:22   
dimnjacar
zeljazeljena
Ja sam radila do sada dvije inseminacije (nadam se da ce druga biti uspjesna) Za inseminaciju ja san pila climofen 2,3,4,5,6 dan menstruacije i primila sam 3 injekcije gonala 3,5 i 7 dan. Nakon toga isla sam na folikulometriju i imala sam 6 jajnih celija dve po 18 i 4 po 15 mm. Nakon toga primila sam stop injekciju i posle 40 sati radila inseminaciju. Posle određene insemincije pola sata sam lezala i otisla kuci. I sada cekam rezultate.
Od nalaze trebaju ti brisevi, hormoni i spermogram.

Zelim ti puno srece.

(odgovor članu dimnjacar)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Inseminacija III deo
25.9.2012 12:21:54   
zeljazeljena
dimnjicar, hvala puno na odgovoru,A da li su ti trazili HSG?I ipak bih molila ako neka devojka ima konkretna iskustva sa Visegradskom, da li se lezi u bolnici jedan dan, da li vade hormone 2-4 dana i posle LH i E2 ili mora privatno , da li obradjuju spermu swim up metodom uvek ili to mora da se trazi-plati? Da li se Pregnil kupje ili ga imaju, da li mozes da ga dobijes kod njih uvece na primer ako je inseminacija zakazana za 36h ili oni sve rade samo do 14h i sta ih briga? Da li se lekar bira? Da li prate na ultrazvuku inseminaciju? Da li je rade dan za danom mislim 2 puta ukupno i sta se desava ako je vikend? Nemoguce da sve pada u vodu?

(odgovor članu dimnjacar)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Inseminacija III deo
25.9.2012 15:00:13   
degu

IZVORNA PORUKA: nata11

Degu a koliko stare rezultate spermograma prihvataju. Jer nemaju zahteve tipa da mora da bude star 6 meseci i sl?


Nato u betaniji nama nisu uopšte tražili spermogram. Zadnji smo radili tamo pre 10 meseci sigurno, na osnovu njega zakazali i HSG i IUI. Kažu da se podrazumeva da ako je dr-ka predložila IUI da spermogram ispunjava uslove. Spermokultura ne sme biti starija od 3 meseca kao ni brisevi na hlamidiju. Vaginalni, cervikalni bris važe mesec dana, ali u Betaniji ne prave neki problem ni kad isteknu malo brisevi.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Inseminacija III deo
25.9.2012 15:35:04   
cicibanns
Degu, hvala puno na svim informacijama!!! user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Inseminacija III deo
25.9.2012 21:03:21   
natinati
Cao svima, nova sam, ali pratim vasa iskustva.
E sad, moj problem je sledeci:treba da radim inseminaciju, ali posto mi je danas 4 dan ciklusa zakasnila sam za klomifen , tako da moram da cekam sledeci mesec(tako mi je objasnila dr). Mene konkretno interesuje kolike su mi sanse s obzirom da sam radila HSG i da mi je neprohodan desni jajovod. Moja dr kaze da nema veze , ali ja sam negde procitala da je uslov za IUi prohodni jajovodi. Inace spermogram nam je odlican, hormoni takodje, redovna ovulacija...
Moram da napomenem i to da imam cerku od 11 god.

(odgovor članu cicibanns)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Inseminacija III deo
25.9.2012 21:10:07   
nata11
Degu hvala na info. Znam da sam sada off topic ali sta pokazuje spermokultura nama niko od doktora to nije predlozio jer je spermogram bio super.
Nati mozda ti je ovulacija na drugoj strani gde je prohodan jajovod.

(odgovor članu natinati)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Inseminacija III deo
25.9.2012 22:32:44   
janabons
Natinati,moze da se uradi iui,ako budes ovulirala na levom koji ti nije zapusen,a navijamo da tako i budeuser posted image

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Inseminacija III deo
25.9.2012 22:34:11   
janabons
Dimnjacar,ja posle prve nisam pila utrogestan,a posle druge i trece iui su mi dali.Jel si imala stimulaciju ili ne?

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Inseminacija III deo
25.9.2012 22:36:03   
janabons
Nata11,spermokultura pokazujr da li ima izolovanih bakterija u spermi,koje se,ako ne daj boze postoje,moraju leciti,ali i to se brzo resava sa odgovarajucom terapijomuser posted image

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Inseminacija III deo
26.9.2012 10:04:16   
J@n@
Dobro jutro devojke!
Lepo sam raspolozena,ovo vreme utice na mene!Obozavam sunce i leto!
Danas 20dc ili 6dpo-i dalje bez simptoma!"Pipkam" grudi redovno user posted image ali od bola i osetljivosti ni traga,nisu se ni uvecale-a citam da je to moguce od Utrogestana!!!!!Hehehehehehhehehe!
Janabons,user posted image !Kakvo je stanje kod tebe?Ima li simptoma?

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Inseminacija III deo
26.9.2012 10:23:12   
J@n@
Dimnjacar,user posted image !Drzim palceve jako,najjace da ti ova IUI bude uspesna!!!!user posted image
Zeljazeljena,evo mog iskustva mada nije iz Visegradske ali mislim da je manje vise svuda slicno!Prva stvar je da nema lezanja u bolnici,to cak ni privatno ne praktikuju!Negde rade dve inseminaije u razmaku od 24h a negde samo jednu-ne znam od cega to zavisi ali u svakom slucaju to odredjuje doktor!Imaju radno vreme i vikendom ne rade tako da moras moliti vise sile da ti folikuli pucaju samo radnim danimauser posted image !Moze se desiti da pogresno procene pa ti folikuli vec popucaju-dakle moras biti spremna na sve!Ako radis IUI drzavno pre cele price dr ce ti reci sta moras da odradis-meni je konkretno trazio HSG i histeroskopiju,papa test i kolposkopiju,hormone (od 2-5dc) i progesteron (21dc)!E sad za skoro sve mozes dobiti upute da odradis drzavno-za hormone i neke briseve-moze potrajati pa moze da se desi da nemaju neki reagens a meni je bilo hitno da bih u prvom ciklusu odradila IUI i odradila sam privatno!Kada sam sve to zavrsila i on "detaljno" proucio dogovorili smo se za IUI a pre toga bisevi-cervikalni,vaginalni,hlamidija,ureaplasma,mikroplasma a mm spermogram i spermokulturu i da te rezultate donesem 1dc!Ako je sve sterilno i zadovoljavajuce onda se 1dc dogovrite za stimulaciju-obiceno Klomifen od 2dc ali ima i jacih stimulacija (citam da su neke devojke primale i gonal i ...)-opet to procenjuje doktor!Kada zavrsis sa stimulacijom krece folikulometrija i kada folikuli budu zadovoljavajuce velicine prima se stoperica tj. Pregnyl-to opet dr procenjuje da li ces primiti i od koliko ij i ja sam ga kupila i primila u DZ-ne znam kako je u Visegradskoj! Posle 36h mi je bila IUI-pre IUI je bio UZ da provere da li su folikuli tu,odradili su mi jednu IUI( negde rade dve) i posle toga 30min lezanja i kuci!Sperma je obradjena tom swim up metodom-to takodje zavisi od ustanove u kojoj radis!Dobila sam terapiju Utrogestan i Folnak do vadjenja bete-14dan od IUI a najranije 12-sti!Da im javim rezultat bezobzira kakav je i to je to!!!!!!Nadam se da sam bar amlo pomogla!

< Poruku je uredio J@n@ -- 26.9.2012 10:26:51 >

(odgovor članu J@n@)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Inseminacija III deo
26.9.2012 10:29:05   
J@n@
Oprostite sto sam bila ovako opsirnauser posted image !Raspisah se....

(odgovor članu J@n@)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Inseminacija III deo
26.9.2012 11:05:16   
dimnjacar
janabons
Imala sam stimulaciju 2,3,4,5,6 dan climofen i ,5 i 7 injekcije Gonal. Imala sam 6 jajnih celija i dobar endometrijum. Al mi je doktorica rekla da pijem samo folnu kiselinu.

J@n@
I ja tebi yelim puno srece i da tvoja inseminacija bude uspjesna pa da proslavimo user posted image

(odgovor članu J@n@)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Inseminacija III deo
26.9.2012 11:43:20   
Maslacak15
Dimnjacar,

To je bas jako neobicno da ti nisu dali utrogestan. Narocito u stimulisanim ciklusima, a ti si radila duplu stimulaciju, dolazi do supresije zutog tela cesto i neophodna je jaka progesteronska podrska da bi uslovi za implantaciju bili adekvatni. Iako postoje jos razlicita misljenja vaginalni progesteron je definitivno efektivniji i bezbedniji od oralnog. Cudi me isto da su uopste radili inseminaciju sa 6 folikula optimalne velicine, jer je tu rizik od viseplodne trudnoce ogroman. Zelim ti da ugledas dve crtice i da ne bude vise od user posted image user posted image maksimum user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dimnjacar)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Inseminacija III deo
26.9.2012 12:45:06   
dimnjacar
Maslacak 15
Ne znam zasto mi nisu dali, al ja se i dalje nadam. A sto se mene tice moze i 4 samo da se uhvati user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Inseminacija III deo
26.9.2012 12:48:18   
dimnjacar
Maslacak
A mozda mi nisu dali jer je problem kod muza (ima manji broj spermatozuser posted image oida)

(odgovor članu dimnjacar)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Inseminacija III deo
26.9.2012 13:27:33   
janabons
Evo i mene ,od jutros me bole grudi i polako krecu da oticu,ali trudim se da ne obracam paznju na simptome,jer mi je tako bilo i prethodna 2 puta,u svakom slucaju nista cudno ne primecujemuser posted image
Slazem se sa Maslackom za utrogestan,a gde si radila iui,ocigledno da oni imaju drugacije metode,daj boze da upali i buduuser posted image

(odgovor članu dimnjacar)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Inseminacija III deo
26.9.2012 13:36:37   
Maslacak15
nema to veze Dimnjacar sa muzem. Ja verujem da ti imas normalnu lutealnu fazu u obicnom ciklusu to jest da ti ne treba dodatni progesteron. Ali kad se stimulisu jajnici, da ne komplikujem sa previse detalja, dolazi do fenomena supresije LH a nivou hipofize, i zuto telo slabije radi. Iako teoretski ih imas x6 posle 6 jajnih celija. Zato se VTO uvek uvek radi sa progesteronom. A i IUI u ogromnom broju slucajeva. Mi smo ovde na RR imali slucaj sa Malencom koja se nedavno porodila ( Pozdrav za Kostuuser posted image ) i zatrudela na kraju spontano. Radila je IUI sa stimulacijom bez progesterona i user posted image je stigla samo 8 dana posle inseminacije. Iako je inace imala sasvim normalu lutealnu fazu. Zbog ovog efekta o kojem pricam . E sad mozda to nece biti presudo kod tebe i nadam se iz sveg srca i navijam da ugledasuser posted image ali porazgovaraj sa doktorom o progesteronu! Nece skoditi. Drzim figeuser posted image

(odgovor članu dimnjacar)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Inseminacija III deo
26.9.2012 14:38:49   
Snekile7
Ako je neka od vas radila iui u Visegradskoj, molim da napise svoje iskustvo, detalje i naravno proceduru, bas mi je znacajno, a slabo ima njih iz Visegradske cini mi se....

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Inseminacija III deo
26.9.2012 16:25:01   
dimnjacar
Sada sam zbunjena. Inseminaciju sam radila u Banja Luci. A ako ovo ne uspije definitivno idem na vjestacku pa sta bude.
Hvala vam u svakom slucaju i srecno user posted image

(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Da li smo zaista prestare za trudnoću nako...
Ne želite bebu posle 35.? U redu, ali nemoj reći da si stara! Postoji bezbroj razloga za rađanje dece posle trideset pet...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here