|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kumovi
8.4.2009 14:47:47   
Ana RR
Čula sam hiljadu mišljenja, sto ljudi sto ćudi, to je normalno. Videćemo šta će crkva reći, odnosno pop koji bude venčavao.

Evo na primer moja drugarica ceo život živi u BGD ali su joj svi iz Vranja. Kod njih se poštuje staro kumstvo i to je ok. Ali oni se uopšte ne druže sa kumovima, takav je običaj, da se ne daj bože ne bi desilo da nečim uvrediš kuma! Oni se viđaju samo na slavi, kad je vašar i to je to. Meni je to bezveze.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kumovi
8.4.2009 14:48:22   
Anoniman
Ne znam zasto to ne bi "valjalo"? Ne znam sta crkva misli o tome, nisam ni pomislila da oni mogu da ne dozvoljavajuuser posted image

Mi nismo uzvracali kumstvo samo iz razloga sto se ovako siri krug prijatelja, tj. kumova. Sad su nam vecina prijatelja kumovi, na direktan ili posredan nacin(kum mog kuma je i moj kumuser posted image ).

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kumovi
8.4.2009 14:50:26   
Ana RR
Ja ne vidim ništa loše u tome, čak mislim da je to lep način da se ta veza učvrsti!

Ali i crkva je postala čudna, da tako kažem,m i smo baš imali problema kad smo trebali da se venčamo. Nisam mogla da verujem.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kumovi
8.4.2009 14:50:29   
NadaR
Kako ne druze s kumovima??user posted image
Svasta ,meni su kumovi najdrazi prijatelji,prvo prijatelji pa kumoviuser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kumovi
8.4.2009 14:52:00   
kumara
Zille user posted image user posted image user posted image !!

Meni je to staro kumstvo bezveze, ako se ljudi ne druze, ali ima krajeva gde se to zaista postuje i kao sto Ana kaze, ne sme da se uvredi kum.

Sve u svemu, pitajte u crkvi, oni ce vam najbolje reci sta dozvoljavaju, a sta ne.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kumovi
8.4.2009 14:52:11   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: nnaaddaa

Kako ne druze s kumovima??user posted image




Kod njih kum uvek prvi odlazi sa venčanja, ne nazdravlja, ništa ne radi da se eto ne bi desilo da se kum uvredi! I ako bi se družili onda bi se to možda nekad desilo i zato je taj običaj da se ne druže! Baš grozno user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kumovi
8.4.2009 14:54:41   
kumara
Pa sta vam je, mene je kolega koji bas drzi do tradicije napao kad sam mu rekla da ce mi decu krstiti razliciti ljudi i da to nece biti nas vencani kum, nego da zelim da mi jos neki dragi prijatelji budu kumovi. Covek je odlepio, ceo dan smo se oko toga svadjali, kao to se ne radi! Svasta!!!

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kumovi
8.4.2009 14:56:00   
NadaR

IZVORNA PORUKA: Ana80

IZVORNA PORUKA: nnaaddaa

Kako ne druze s kumovima??user posted image




Kod njih kum uvek prvi odlazi sa venčanja, ne nazdravlja, ništa ne radi da se eto ne bi desilo da se kum uvredi! I ako bi se družili onda bi se to možda nekad desilo i zato je taj običaj da se ne druže! Baš grozno user posted image


Boze sacuvajuser posted image
Kod nas kum najveseliji, ostaje do kraja... Nas kum je ostao sa nama do pola 7 ujutru poslije svadbe, pili kafu i razmjenjivali utiske...user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kumovi
8.4.2009 14:58:00   
Ana RR
Isto i kod nas!
U svakom slučaju mm se baš raduje tom kumstvu i jedva čekamo svadbu! user posted image  user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kumovi
8.4.2009 16:14:17   
Mery
Mi imamo kuma kojem je mm bio kum na vjencanju, pa je onda on nama bio kum, mi smo krsteni kumovi njihovom djetetu, sada je stiglo i drugo i u maju smo i njemu krsteni kumovi, i oni ce biti nasoj djeci. Imamo jos puno kumova, krsteni kumovi moji i mm, jos neki kojima smo bili kumovi na vjencanju, kuma koja je meni bila na vjencanju u opstini. (ovde u crkvi su kum i stari svat tako da mi je kuma u crkvi kumova zena). Sve u svemu nemamo dovoljno vremena da se sa svima redovno vidjamo i pratimo sve te bitne datume, jedino to radimo sa kumovima sa vencanja. Ni mm ni ja nemamo rodjenog brata, nas kum nam je kao brat, covjek na koga mozemo racunati za bilo sta i on na nas.

PS: Anci mi kada smo se vjencavali posto smo htjeli da nam kum bude covjek kojem je mm bio kum culi smo isto tako da to nije dobro, mi smo pitali popa o tome i on je rekao da naravno da moze.

< Poruku je uredio Mery -- 8.4.2009 16:15:29 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kumovi
10.4.2009 21:18:06   
Lilly*
Svoju kumu poznajem sa fakulteta, i oduvek smo se zvale "kuma" "kuma", cak su i svi na fakultetu to prihvatili pa nas zvali "kumo" user posted image . Kumovala mi je nekoliko godina kasnije, na nasem vencanju, a ona se jos nije zvanicno udala, mada zivi godinama sa njenim muzem, mojim kumom, takodje jako dobrim prijateljem, takodje sa fakulteta user posted image  Nadam se da cu i ja njima uskoro kumovati user posted image
Kum nam je bio dugogodisnji prijatelj mm, pravi prijatelj sa kojim je svasta prosao.. Sa njima se malo redje vidjamo posto zive u BG

(odgovor članu Mery)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Kumovi
3.6.2009 12:54:13   
božana
Moj muž i ja imamo 13 kumova.Tu ubrajam i kume i kumove.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Kumovi
5.8.2009 11:03:56   
Anoniman
e ovako ja sam bila tovar puta kuma, ali to nema nikakve veze, jer kod nas to i nije bas nešto

e sad ja sam na svom vjenčanju birala kuma (moj drug)
a kuma mojoj curici (ona šiš kuma) je moja najbolja prijateljica
znači radi se o ljudima koje poznajem cijeli život i sa kojima se družim stalno 

i tu se cijelo moje kumovanje završava ...

(odgovor članu božana)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Kumovi
28.2.2011 11:23:03   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Dada81

Već neko vreme imam dilemu,kako rešiti jedan manji problem. U isto vreme,pročitah u nekom časopisu kako na razna životna pitanja ljudi,umesto psihologa,odgovaraju i savete daju čitaoci.Pošto smo ovde ionako jedna za drugu (pa smo i psiholozi i majke i domaćice i poslovne žene..) i u sreći i u tuzi,brigama i nedoumicama, biće lakše podeliti i videti mišljenje i stvari iz drugog ugla (bar ja to volim) pa odlučiti opet sam šta uraditi.
Uvek mi je bilo lakše naći rešenje za tuđe probleme i iskeno dati svoje mišljenje.
I,naravno,da je počnem prva,pa kome se da,neka savetuje,bar neću više sanjati gluposti,kad ovo podelim



Problem ,ništa strašno, ali meni ,eto, ipak ne da mira. Naime,moj muž je bio kum bračnom paru mnogo pre nego što smo se mi venčali.Posle je krstio i njihovu dečicu.Devojčice prosto obožavam,sa kumovima se fino slažem,iako imaju''zastarela''shvatanja,o većini stvari. Na našem venčenju,taj kum je bio kum,a kuma moja drugarica. I tu su se jaaaako uvredili,ali smo to rešili. Najteže u svemu ovome mi je bilo kada mi je njegova žena rekla da je on ljubomoran što ja nosim sina ?!? A,reći to trudnici,tada,pa,bilo mi je strašno!Pa i sada me pogodi..Na moje zlato i moju sreću neko da je ljubomoran?! Shvatam ja da bi on da produži lozu,ali,ja to nikada ne bih pomislila i stalno sam naglašavala da je najveće bogatstvo to što on ima dve princeze,jer neko se mnogo namuči i za to. Nama uostalom nikada nije bio važan pol (čak je mm priželjkivao devojčicu) samo da je živo i zdravo! Nego,od uzbuđenjalo skrenuh sa teme i pravog pitanja Uskoro će krštenje našeg sinčića,muž bi da kuma bude moja prijateljica(kuma) to joj je čak i spomenuo. Ovo sad izgleda kao da i nema problema,ali otkud u meni onda ova teskoba..?! Ne želim ponovo svađu,a znam ,biće toga i biće do smrti povređeni, pa kako im reći, šta uraditi? Misliće, naravno,ja sve kriva, iako im to muž saopšti.Još i svekrva kaže ,ma,kao,red je da oni budu ''staro''su kumstvo.Ma kako staro,počelo sa mojim mužem,a svi smo mlađi od 30.! Uz osmeh je lakše,a i kad ovo izbacih iz sebe..


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Kumovi
28.2.2011 11:41:32   
Lu
U pravoslavne običaje o nastavku kumstva ne bih da ulazim, ali mislim da ako se neko prihvatio toga onda ne treba da se buni i te stvari treba riješiti i prije braka!

Dada81, ne mislim na vas konkretno ali mi pojasni jeste li se vi dogovorili sa tim kumm da ćete biti kumovi za sve, mislim i za djecu itd., ako niste on nema šta da se ljuti, vaše je pravo za vaše dijete izabrati onoga koga vi smatrate najprimjerenijimuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Kumovi
28.2.2011 11:47:44   
lanajelena
Dado ja i mm smo iz razlicitih krajeva dok su ovde kod nas obicaji da uzmes koga hoces za kuma kod njih su principi staro kumstvo,kum bira ime i ostalo,nije mi bilo pravo,drago mi je da neguju to staro kumstvo ali nisam dozvolila da mi odredjuju ime za decu (dever i jetrva jesu,mada su predlozili i usvojeno je njihovo ime ja nisam htela da rizikujem) znaci kum nam je krstio L e sad bi ja jako volela da moja drugarica krsti D ali isto mislim da ce to za njih biti velika uvreda tako da cu izgleda opet popustiti i nadati se da cemo se nekako drugacije okumiti user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Kumovi
28.2.2011 11:48:19   
Dada81
Nismo pričali nikada o dečici,Lu, i u pravu si,mislim da im i to treba reći.Mada,mislim da će oni reći da se to podrazumeva,da su oni.. Kažu,kum je drugi roditelj tvojoj deci..A,kako to da bude ako je ljubomoran na tvoje deteuser posted image Svašta! A,to mi najteže što sam čula. Hvala ti...

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Kumovi
28.2.2011 11:52:37   
Lu
IZVORNA PORUKA: Dada81

Nismo pričali nikada o dečici,Lu, i u pravu si,mislim da im i to treba reći.Mada,mislim da će oni reći da se to podrazumeva,da su oni.. Kažu,kum je drugi roditelj tvojoj deci..A,kako to da bude ako je ljubomoran na tvoje deteuser posted image Svašta! A,to mi najteže što sam čula. Hvala ti...

Pa nek se svakom njegovo podrazumijeva, tebi se podrazumijeva da sami birate kuma za dijete a ne nekog od vašeg pradjedauser posted image  

A plus ovo da je ljubomoran na muško dijete, nemam riječiuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Kumovi
28.2.2011 11:53:05   
Dada81
Joj,LanaJelena,možda to i kod mene bude slučaj,user posted image opet sada i moja drugarica očekuje,jer joj mm spomenuo..Pa,videćemo kako će se sve odviti...

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Kumovi
28.2.2011 12:07:22   
Brand new mama
Dado,u krajnjoj liniji,sta te briga ako su bas takvi da se uvrijede oko gluposti.Mislim,kumstvo je po meni jako bitna stvaar,ali ja to gledam i kao da ta osoba preuzima ulogu duhovnog vodica mog djeteta.Nije mi to samo,eto,pronosao ga po crkvi i gotovo.Ja sam recimo,isto htela da mom sinu bude neko drugi kum,ali ga je krstio nas vjencani kum.Ja naseg kuma stvarno volim,ali mi nije to sto treba da bude krsni kum,ali mm se izletio i to je to.
Nadji nekog treceg da vam krsti klince i mirna Backauser posted image A kum bi trebao da se smiri i da ne razbija glavu sa tim ko dobija musko,a ko zensko dijete,nego da bude sretan i presretan sto ima te dvije curice


_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Kumovi
12.3.2011 12:11:16   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Lorena

E drage dame,imam veoma cudnu i komplikovanu pricu,pa sam htela da podelim sa vama,i da vas pitam sta vi mislite o tome? Ne radi se licno o meni sto se tice vencanja,jos uvek nisam udata ali planiram naravno,nego rodjeni brat od mog jeli buduceg supruznika se zeni. Posto je to sve tako na brzinu ispalo,upoznali su se preko zice,znaci iz razlicitih gradova su,on prelazi kod nje da zivi jer ovde nema uslova za to,ima puno razloga da sad ne nabrajam... Dva puta su se videli,treci put verili i ljubav cveta... Sve to meni izgleda plasticno al dobro,zelim im svu srecu sveta kao i svakom sto zelim. E sustina ove price je da nisu mogli da nadju kumove,da se dogovore,ko ce,sta ce,gde ce...? Pa posto ce biti samo formalno vencanje sa najuzom rodbinom,odlucio je da pita mene da mu budem 1 od svedoka,tako se izrazio,cisto da potpisem posto jos uvek nemam isto prezime a kao dobri smo pa eto mene bi hteo. Ja sam pristala,jer u svoj toj zbrci mi ga bilo na neki nacin zao i eto. Sad nesto razmisljam pa ja cu njemu biti i snajka i na neki nacin kuma i ne znam ni ja vise sta,kao u spanskim serijama. E pa sta vi mislite o tome,da li ste cule nesto slicno i da li to moze tako??? Bas sam sad zbunjena... 


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Kumovi
12.3.2011 13:18:54   
bojana86
Kod nas je isto muz imao svog kuma,ja svoju kumu,sina nam je krstio kum,a drugo dijete kada budemo imali odmah sam muzu rekla da ce moja kuma da krsti,moraju da budu podjednaki,a ne da se moja kuma zanemari,i on je rekao kao nema problema,mada kada dodje do toga vidjecemo kako ce ko reagovati..... mislim da kod normalnih ljudi ne treba da bude ljutnje,svako je krstio po jednoi svima super !!!!

_____________________________

"Ne idi onuda kuda staza vodi.
Radije kroči onamo gdje puta nema
i ostavi trag..."

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Kumovi
12.3.2011 13:22:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Venčani (i kršteni) kum mm se ženi u septembru i pitao je mm da mu uzvrati kumstvo što je mm naravno prihvatio. E sad tu su podeljeni stavovi, neki kažu da duplo kumstvo valja neki da ne valja. Još se nisu posavetovali u crkvi ali eto da pitam šta vi mislite?


Anci sto se tice crkve ne moze povratno kumostvo u opstini moze ali u crkvi ne. Uvek ide sa jedne strane tako da tvoj muz ne moze njemu da bude kum.
Mada u principu to vise niko ne gleda sve zavisi od svestenika koji ce da ih venca. Kako on kaze. Ali ako se ide po pravilu ne bi moglo.

< Poruku je uredio popadija Mara -- 12.3.2011 13:25:12 >

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Kumovi
12.3.2011 13:26:02   
Ana RR
Draga, mi smo to obavili pretprošle godine user posted image nama su u crkvi rekli da može i tako je i bilo user posted image

A iskreno, ja se ne obazirem mnogo na to šta crkva tj. pop ima da kaže, takav haos su nam napravili za venčanje da sam ja i dan danas u šoku.


< Poruku je uredio Ana RR -- 12.3.2011 13:27:53 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Kumovi
12.3.2011 13:27:56   
Anoniman
Epa dobro ako je svestenik odobrio. Sve zavisi od svestenika. Npr neki nece da vencavaju ako nisu iste veroispovest a npr mm vencava jer nije bitno da li si katolik ili pravoslavac to je sve hrisanstvo. Meni je npr krstena kuma katolkinja, a ja sa pravoslavka.

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here