|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kumovi
12.3.2011 13:28:18   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Draga, mi smo to obavili pretprošle godine user posted image nama su u crkvi rekli da može i tako je i bilo user posted image

A iskreno, ja se ne obazirem mnogo na to šta crkva tj. pop ima da kaže, takav haos su nam napravili za venčanje da sam ja i dan danas u šoku.



Pa sta je bilo za vencanje ??

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Kumovi
12.3.2011 13:28:19   
Ana RR
Pisala sam negde, nismo hteli da se venčamo u crkvi koja pripada muževljevoj parohiji, iz čistih praktičnih razloga, restoran nam je bio na drugom kraju grada, ja sam živela u tom delu grada i tako smo odlučili.
E onda nam je taj divni sveštenik na fin način ebao sve po spisku, vikao kako smo dirnuli njegovu sujetu jer ćemo novac ostaviti "nekoj drugoj crkvi" user posted image

A sa mnom nije hteo ni da progovori, ma ni da me pogleda, rekao je "zna se gde je ženino mesto".

Do poslednjeg dana nismo znali da li je dao blagoslov da se venčamo u drugoj crkvi, a onda kad smo došli na venčanje, tamo nije bio sveštenik sa kojim smo se dogovorili za venčanje, već je "onaj" poslao svog brata.

Primitivizam, eto.


< Poruku je uredio Ana RR -- 12.3.2011 13:32:47 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Kumovi
12.3.2011 13:29:07   
Anoniman
Ajde nadji ako te ne mrzi da vidim. Bas me zanima.

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Kumovi
12.3.2011 13:33:36   
bojana86
Prvi put cujem da nemoze povratno kumstvo.......... Moj muz je svom kumu bio kum na vjencanju i onda je ovaj njemu bio,niko nas nije ni upitao da li su vec kumovi ili ne,svasta.... toliko o pravilima crkve!!!

_____________________________

"Ne idi onuda kuda staza vodi.
Radije kroči onamo gdje puta nema
i ostavi trag..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Kumovi
12.3.2011 13:36:50   
Anoniman
To je cista glupost jer nisi primoram ni da se vencas ni da se krstis u crkvi cijoj parohiji pripadas. To je njemu udarilo na sujetu i na dzep jer koliko vidim sve gleda kroz novac. Ja sam se krstila u Zrenjninu i ako ne pripadam toj parohiji i dobila sam blagoslov od svog paroha iz Vlasotinca. Pre dve nedleje su bili momak i devojka on je odavde ali zive u Vrbasu da dobiju od Boajana blagoslov da se tamo vencaju i on im je dao. Jer mislim glupo je sad da vuces coveka cak odatle da bi ga ti vencao kao da je mnogo bitno.

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Kumovi
12.3.2011 13:39:59   
Ana RR
Ja sam se tad frapirala, on je vikao "šta vi mislite, od čega smo mi izgradili sve ovo, sigurno ne od takvih kao što ste vi!!"
Samo me vaspitanje sprečilo da mu svašta kažem, jer, da se razumemo, on je za mene običan čovek, niti je bog niti po meni predstavlja boga.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Kumovi
12.3.2011 13:46:01   
Anoniman
Pa prvo po meni je dzukela. Kad vec tako moram da ga nazovem. Jer to sto on kaze nema veze sa zivotom. Takavog je mm nasledio ovde u selu takvog istog koji nije hteo da sahrani dok mu se ne plati unapred. I onda se pita sto nema vernika u crkvi i sto niko ne dolazi. A od kad je mm dosao na njegovo mesto crkva puna. Pa normalno da je puna kad nema naplacivanja unapred i idu relne cene koje su propisane cenovnikom iz Eparhije a ne sopstveno nahodjenje koliko mi treba tolko cu da vam uzmem. I nema svecenje vodice 1000 din. Jer se vodica ne naplacuje nego je to tvoja dobra volja iz elja da li ces da primis svestenika i da mu das koliko zelis. Ako nemas ne moras ni da mu das. Jadno sto ljudi nasedaju na pojedine fazone pojedinih dzukaca koji samo gledaju kako da ih otrse. Ja sam se rasplakala pre mesec dana dosla zena da pita koliko kosta sahrana za muza a mm nije bio kuci i ja joj kazem gospodjo ja stvarno ne znam i ne mesam se u to kad bude doso vi vidite sa njim. A ona mi kaze znate mi smo sirotinja i nemamo sad da platimo. Pa reko ko vas tera da sad platite kad budete imali i ako budete imali. Ona poce da place i da me ljubi jao slatka moja pa predhodni je trazio odmah i unapred. Pa reko predhodni je doveo do toga da unisti veru celom narodu.

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Kumovi
12.3.2011 13:51:56   
Ana RR
Strašno. Najgore je što ima mnogo takvih, sve gledaju kroz novac. Žalosno je.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Kumovi
12.3.2011 13:55:11   
bojana86
Uzas jedan,stvarno svakakvih svestenika ima..... Kod nas u Banja Luci bukvalno ima cjenovnik koliko je vjencanje,koliko krstenje........ kod mene u naselju ja otisla da prijavim sina za krstenje, i znam da je krstenje bilo 80km,pitam koliko se placa kaze meni novi neki popo,koliko imate toliko dajete,a mi ako fali za tu neku taksu namirimo sa krsta(kada se daruje krst),ajd reko neko pametan dosao... znaci da nemam para nemogu krstiti djete ili se vjencati,a vjencanje je 150Km-strasno,sve je postalo komercijala stroga!!!!

_____________________________

"Ne idi onuda kuda staza vodi.
Radije kroči onamo gdje puta nema
i ostavi trag..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Kumovi
12.3.2011 13:55:29   
Anoniman
Pa zalosno je iz razloga sto to ljude odbija od vere, a vera i crkva sa tim nema nista. Ja iskreno jesam bila vernik pre nego sto sam bila upoznala mm ali retko kad sam odlazila u crkvu bas iz tog razloga sto sa svojim parohom nisam bila u dobrim odnosima zbog svecenja vodica. Kad sam mu rekla da mu necu dam hiljdarku pa da se baci mrtav ispred mene. Zato sto je drcan i pokvaren. A kad sam se udala za popa onda je promenio pricu i poceo da prica kako sam ja jako bajno dete gde sam mu pred svim svestenicima rekla da ne laze jer to sto sad prica i ne misli. Nego eto sad sam zena svestenika pa da mi malo podidjes. Ne prolazi to kod mene.

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Kumovi
12.3.2011 13:57:19   
Anoniman
Postoji taksa koju svestenici uplacuju eparhiji to je njihova duznost i to mora da se plati. Za nasu Eparhiju koliko ja znam je oko 1500 dinara. E sad ako ti zelis da darujes svestenika i crkvu to je tvoje licno.

(odgovor članu bojana86)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Kumovi
12.3.2011 13:58:39   
NadaR

IZVORNA PORUKA: bojana86

Prvi put cujem da nemoze povratno kumstvo.......... Moj muz je svom kumu bio kum na vjencanju i onda je ovaj njemu bio,niko nas nije ni upitao da li su vec kumovi ili ne,svasta.... toliko o pravilima crkve!!!


I ja prvi put cujem !
Kod nas moze ,nisam nikada cula da se neki od nasih svestenika (mislim na nasu eparhiju,BL) protivio.

Kod nas je nastavljeno staro kumstvo . Pisala sam vec. user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu bojana86)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Kumovi
12.3.2011 14:00:40   
Anoniman
U crkvenim knjigama jasno pise da ne moze povratno kumstvo zato sto je kumstvo duhovno srodstvo. tj vid ocinstva ili ti materinstva. Duhovno srodstvo se izjednacava u crkvenom pravu sa krvinim srodstvom. Tako ide po pravilu.

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Kumovi
12.3.2011 14:02:46   
NadaR
Moram off : jedno pitanjce za Maru.
Jel ti smijes da se zaposlis? user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Kumovi
12.3.2011 14:03:30   
Anoniman
Naravno da smem sto ne bi smela. Evo sad bas imam ponudu da radim u banji koja se otvara kod nas. user posted image
A to sto pojedine gospodje popadije ne rade to nema veze sa crkvom nego sa njohovom nadmenoscu. Ja nisam iz tu sortu. Zavrsila srednju za fizioterapetu i za profesora geografije. U skoli nema mesta tako da cu da upolvim u ono prvo. Jer ne planiram da budem ocajna domacica.

< Poruku je uredio popadija Mara -- 12.3.2011 14:05:18 >

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Kumovi
12.3.2011 14:07:25   
NadaR
Poznajem jednu popadiju , magistar , strasno inteligentna , radila je dugo u drzavnoj bezbjednosti.
Poslije udaje je morala dati otkaz , stigao im dopis iz eparhije da joj to nije dozvoljeno.
Bas mi je cudno .
sada prodaje svijece , uredjuje dvoriste , sprema ruckove za kojekave posjete .. user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Kumovi
12.3.2011 14:08:37   
bojana86

IZVORNA PORUKA: Nada RR


IZVORNA PORUKA: bojana86

Prvi put cujem da nemoze povratno kumstvo.......... Moj muz je svom kumu bio kum na vjencanju i onda je ovaj njemu bio,niko nas nije ni upitao da li su vec kumovi ili ne,svasta.... toliko o pravilima crkve!!!


I ja prvi put cujem !
Kod nas moze ,nisam nikada cula da se neki od nasih svestenika (mislim na nasu eparhiju,BL) protivio.

Kod nas je nastavljeno staro kumstvo . Pisala sam vec. user posted image




Eto kao ista crkva a da se u takvim stvarima razlikuje,to mi nije jasno.....

_____________________________

"Ne idi onuda kuda staza vodi.
Radije kroči onamo gdje puta nema
i ostavi trag..."

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Kumovi
12.3.2011 14:09:08   
Anoniman
Ne znam iskreno nista o tome. Ja sam vise puta pricala sa Episkopom na temu kako zena treba da radi i kako je to dobro za nju i njenu porodicu. NIje imao nista protiv toga i popadije koje ja znam ovde u okruzenju sve rade. Sad ne znam iz koje si ti Eparhije.

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Kumovi
12.3.2011 14:11:42   
Anoniman
Znas zbog cega se razlikuje ??
Pole drugog svetsko rata kad je zabranjeno ici u crkvu svestensto je moralo ne neki nacin da privuce vernike i da ih vrati u veru zato su ucinjeni mnogo ustupci. Npr sad mozes da udjes u crkvu bez marame na glavu pre to nisi mogo, zena moze za vreme ciklusa da udje u crkvu pre toga nije bilo i jok hiljade stvari koje su se promenile. E sad sve zavisi od svestenika neko je vise popustljiv neko manje.
Ali sto se tice pravila tako jeste.

(odgovor članu bojana86)
  Direktna veza do poruke: 69
   RE: Kumovi
12.3.2011 14:11:55   
NadaR
Mi smo izgleda posebna prica , dok nas sve drugacije user posted image
Eparhija Banjalucka , RS



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Kumovi
12.3.2011 14:13:15   
bojana86

IZVORNA PORUKA: Nada RR

Mi smo izgleda posebna prica , dok nas sve drugacije user posted image
Eparhija Banjalucka , RS



user posted image user posted image user posted image izgleda da je tako!!!!



_____________________________

"Ne idi onuda kuda staza vodi.
Radije kroči onamo gdje puta nema
i ostavi trag..."

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Kumovi
12.3.2011 14:13:56   
Anoniman
Pa ne znam kako da kazem a de ne sipadne lose. Vi ste posebna prica user posted image user posted image Ne mislim vi kao narod koji tamo zivi vec svestenstvo. Jako cudna situacija.

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: Kumovi
12.3.2011 14:16:17   
Ana RR
Imamo i temu Kakvi su današnji popovi KLIK

Ovde smo baš otišle u off user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Kumovi
12.3.2011 14:17:11   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image
E za ovo nisam znala hvala user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 74
   RE: Kumovi
12.3.2011 14:19:10   
NadaR

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Imamo i temu Kakvi su današnji popovi KLIK

Ovde smo baš otišle u off user posted image



Sorry , ja sam kriva . Nemamo bas cesto priliku da dobijemo info iz prve ruke .user posted image


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here