|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li vam dojenje predstavlja zadovoljstvo?
30.9.2014 23:47:39   
dunja RR
Devojke, mene zanima kako ne stane mleko majsci kada se doji samo uveče i ujutru? Tj. ne navlači beba preko dana. Kako to ide?
Jel mleko istog ukusa bebi kada stoji ceo dan u dojkama?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Da li vam dojenje predstavlja zadovoljstvo?
1.10.2014 7:10:07   
Rosita
Draga, prepozna telo da je to potraznja i toliko proizvodi, sve dok beba sisa ne bi trebalo da stane mleko. Cak ja moram da se izmlazam ako slucajno preskoci ujutro, sto se retko desava. Ali ja sam oduvek imala puno mleka. Za svaki dnevni podoj koji smo izbacili trebalo mi je i po nedelju dana da se telo navikne i da ne moram da se malo izmlazam radi olaksanja. Zato smo izbacivali jedan podoj mesecno, haha, mozes misliti taj tempo. A ukus? Sigurno da je isti. Vidim da mleko ima iste odlike kao i pre, masni i vodenasti deo i td. Ma sve je to pridoda uredila kako valja!


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Da li vam dojenje predstavlja zadovoljstvo?
1.10.2014 8:55:27   
dunja RR
Hvala Rosi na objašnjenju user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Da li vam dojenje predstavlja zadovoljstvo?
1.10.2014 9:23:20   
degu

IZVORNA PORUKA: mama krava

Bas tako! Neprevazidjeno zadovoljstvo! Ja sam skoro odmah po rodjenju prvog deteta shvatila da obozavam cinjenicu da je zavisna od mene. Muz mi je rekao da sam grozna user posted image .
Mada, mene vodi jos jedna neprevazidjena istina - majcino mleko dete moze da jede samo sada i nikada vise, a za svu ostalu hranu ima jos ko zna koliko godina!


Istina živa i kad mi je dr-ka spomenula čvrstu hranu od 4. meseca sam baš osetila da nisam psihički spremna da joj dajem ništa drugo sem mog mleka, a i to što kažeš, ima ceo život za svakakvu hranu. Osećaj je neopisiv i jako sam srećna što sikimo user posted image


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Da li vam dojenje predstavlja zadovoljstvo?
1.10.2014 9:48:04   
New Mom

IZVORNA PORUKA: dunja RR
Jel mleko istog ukusa bebi kada stoji ceo dan u dojkama?

Sad cu te tuci! Koliko puta da kazem - mleko se ne skladisti dojkama, dojke nisu posude za cuvanje, ono se stvara tokom cina sisanja.


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Da li vam dojenje predstavlja zadovoljstvo?
1.10.2014 9:52:56   
Rosita

IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: dunja RR
Jel mleko istog ukusa bebi kada stoji ceo dan u dojkama?

Sad cu te tuci! Koliko puta da kazem - mleko se ne skladisti dojkama, dojke nisu posude za cuvanje, ono se stvara tokom cina sisanja.



Ha, pa da, nisu posude user posted image . Moj klinja se jutros nakacio i kao nesto drema, ja ga odvojim da nastavi da spava jer vidim da je uveliko zavrsio sa sisanjem, ali on mi veli jooo, jooo/ tj. jos user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Da li vam dojenje predstavlja zadovoljstvo?
1.10.2014 9:56:36   
majared
Bilo je, dok malisi nisu izrasle cetvorke. Od tada je user posted image . I pred menzis bradavice su mi jako oset_ljive pa je user posted image . Ali kakooo uziva kad se dohvati sise, prosto mi je zao da prekidam

< Poruku je uredio majared -- 1.10.2014 9:58:25 >

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Da li vam dojenje predstavlja zadovoljstvo?
1.10.2014 11:14:50   
dunja RR
Zaslužila sam batine, priznajemuser posted image . Neko me skoro pitao da li mi je mleko gorko, zato što S odbio par put siku, pa sam se zamislila. a i čitah negde, ne na RR, da su žene pisale o toj promeni ukusa. neću više takve gluposti da pitam. odoh da vam ispričam na temi o dojenju šta mi reče jedna gošća sinoć, da ne mašim ovde.

inače, sada mi je S na siki i uživam user posted image

IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: dunja RR
Jel mleko istog ukusa bebi kada stoji ceo dan u dojkama?

Sad cu te tuci! Koliko puta da kazem - mleko se ne skladisti dojkama, dojke nisu posude za cuvanje, ono se stvara tokom cina sisanja.




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Da li vam dojenje predstavlja zadovoljstvo?
1.10.2014 11:23:25   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: degu


IZVORNA PORUKA: mama krava

Bas tako! Neprevazidjeno zadovoljstvo! Ja sam skoro odmah po rodjenju prvog deteta shvatila da obozavam cinjenicu da je zavisna od mene. Muz mi je rekao da sam grozna user posted image .
Mada, mene vodi jos jedna neprevazidjena istina - majcino mleko dete moze da jede samo sada i nikada vise, a za svu ostalu hranu ima jos ko zna koliko godina!


Istina živa i kad mi je dr-ka spomenula čvrstu hranu od 4. meseca sam baš oset_ila da nisam psihički spremna da joj dajem ništa drugo sem mog mleka, a i to što kažeš, ima ceo život za svakakvu hranu. Osećaj je neopisiv i jako sam srećna što sikimo user posted image



Ni ja nisam spremna za čvrstu hranu (tj. on), dr. mi doduše nije ništa rekla ali zato jesu razni savetodavci (ovo mislim na one koji mi savetuju pire krompir od 3 meseca).

< Poruku je uredio dunja RR -- 1.10.2014 12:53:33 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Da li vam dojenje predstavlja zadovoljstvo?
1.10.2014 11:26:53   
Modessty
Dunja moj Nikol aje samo sisao do skoro punih 7 meseci! Rekla sam dr da on toliko lepo sisa i napreduje da stvarno nemam gde da udenem tu prvu mlečnu kašicu. Dr mi reče da uradim onako kako smatram da treba i da za čvrstu hranu nikad nije kasno. Mislim da sam mu davala mlečne kašice od 6 meseca ali ne svaki dan. Dešavalo se da je dete toliko sito da neće ništa drugo da jede.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Da li vam dojenje predstavlja zadovoljstvo?
1.10.2014 11:30:57   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

Dunja moj Nikol aje samo sisao do skoro punih 7 meseci! Rekla sam dr da on toliko lepo sisa i napreduje da stvarno nemam gde da udenem tu prvu mlečnu kašicu. Dr mi reče da uradim onako kako smatram da treba i da za čvrstu hranu nikad nije kasno. Mislim da sam mu davala mlečne kašice od 6 meseca ali ne svaki dan. Dešavalo se da je dete toliko sito da neće ništa drugo da jede.


ovo je najpametniji savet koji moze dr da ti da ukolik beba sasvim lepo napreduje

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Da li vam dojenje predstavlja zadovoljstvo?
1.10.2014 12:34:55   
degu
Neću ni ja do 6 meseci, ovako baš uživamo user posted image
Dunja dojke su protočni bojler user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Da li vam dojenje predstavlja zadovoljstvo?
1.10.2014 12:39:55   
Modessty

IZVORNA PORUKA: degu

Dunja dojke su protočni bojler user posted image

user posted image user posted image joooj ovo mijoš nije palo na pamet! ali poređenje je ekstra! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Da li vam dojenje predstavlja zadovoljstvo?
1.10.2014 12:50:40   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Modessty RR


IZVORNA PORUKA: degu

Dunja dojke su protočni bojler user posted image

user posted image user posted image joooj ovo mijoš nije palo na pamet! ali poređenje je ekstra! user posted image

Mod, ne pazis na casu.user posted image Mislim da sam vec bila dosadna sa tim poredjenjem.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Da li vam dojenje predstavlja zadovoljstvo?
7.3.2015 5:54:35   
mila83
Nesto najlepse na svetu, ne moze se porediti ni sa cim user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Da li vam dojenje predstavlja zadovoljstvo?
7.3.2015 15:51:41   
Mala Elena
Sinoc me je tako grizla da ni malo nije bilo prijatno...i izvucem ja dojku pa opet dam i kazem -ne beba! Ali ona opet i tako dok joj nije dosadilo pa je zaspala. user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Da li vam dojenje predstavlja zadovoljstvo?
7.3.2015 17:18:34   
veselicaa
Da iako sam imala ogromne probleme sa bradavicama.Sam osecaj da dajem svom detetu najbolju mogucu hranu cinio me je neizmerno srecnom user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Da li vam dojenje predstavlja zadovoljstvo?
25.8.2015 12:50:12   
branki*
nit mi je zadovoljstvo,nit mi je muka neka.
boka sisa i dalje i to je to.
a,kako sam imala bolne bradavice i ragade,mislila sam kako neko moze da uziva u dojenju kad ovoliko boli,to je bilo strasno!plakala sam.posle kad se smirilo,ok je.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Da li vam dojenje predstavlja zadovoljstvo?
25.8.2015 13:52:19   
eca89
Da, definitivno, a kada prekine i nasmije mi se, pa nema mi veće sreće!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Da li vam dojenje predstavlja zadovoljstvo?
25.8.2015 14:13:43   
Kata90
Naravno,kad ja mogu da nahranim taj mali stomacic caskom kad zatrebauser posted image
U pocetku dojenja nisam ni ja uzivala,strasno me bolelo......ali sad je vec to iza nas.

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Da li vam dojenje predstavlja zadovoljstvo?
25.8.2015 14:17:00   
choopa choops
Kod mene je različito iskustvo.
L je sisala 14mj. Sad kad se osvrnem s njom nije bilo nikakvih problema, osim majušnih ragada u startu, ali nije me to boljelo. Do kraja je sve bilo manje više OK-zadovoljstvo.
M sam ukinula sisanje sa 11mjeseci. U startu je sve bilo super kao i sa L, ali što je bivao veći sve se pretvaralo u haos user posted image Dojenje M pamtim kao sisanje na svakih sat vremena, noću i češće. Zombi sam bila, kad sam odlučila, uz podršku njegove dr, da je za moje zdravlje bolje da prestanemo.
Sa I još dojim. Za razliku od prva dva puta, sada sam imala problema na početku, dobila temperaturu, otekle dojke, imala ogromne ragade...Užas. Ali kad se stanje popravilo bilo je opet super. Mada, sada (6mj) već počinje ona faza kad mi "grize" grudi.

Tako da...nekako što reče branki niti mi je zadovoljstvo niti nezadovoljstvo. Smatram to nekom svojom obavezom, tipa da joj dam AD kapi user posted image Ono što jes jes, nema ništa slađe nego kad ti stavi ruku na sisu i gleda te u oči i jede, ali s druge strane nema ništa gore nego kad te grize i neće da pusti a gleda te isto tako u oči dok ti prebrojavaš zvijezde user posted image

< Poruku je uredio choopa choops -- 25.8.2015 14:18:30 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Da li vam dojenje predstavlja zadovoljstvo?
24.11.2015 11:43:13   
mama krava
Da.... i dalje, evo već 26 meseciuser posted image

Prosto me tuga hvata kad pomislim da treba da prestajemo.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Da li vam dojenje predstavlja zadovoljstvo?
24.11.2015 19:22:27   
serpica

IZVORNA PORUKA: mama krava

Da.... i dalje, evo već 26 meseciuser posted image

Prosto me tuga hvata kad pomislim da treba da prestajemo.




Bog te mazo ja racunam koliko je to godina user posted image
svaka cast user posted image
ja sad uzivam i nadam se da cu da uzivam bar jos godinu dana ako Bog da.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Da li vam dojenje predstavlja zadovoljstvo?
24.11.2015 22:16:49   
choopa choops
Više ne. Naprotiv.user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Da li vam dojenje predstavlja zadovoljstvo?
30.11.2015 12:47:55   
jovicaa
ja uzivam i pored toga sto sam ponekad iscrpljena, umorna... i td.. samo kad bi regulisali nocno sisanje, tj smanjili, bila bi prava uzivancija.
posebno sam se odusevila zato sto milorad tek sad onako pocinje da pokazuje da obozava da sisa, valjda zato sto je stariji pa bas ume to i da pokaze, to me je odusevilouser posted image i pocinje sve duze da sisa, a posle sisanja je onako kao na sedmom nebu i to mi je preslatko.

maksim je bio hejter, stalno je strajkovao, pa je bilo dosta mucno dojenje, ali i pored toga mi je bilo jako zao kad je prestao....

sa aleksandrom je vise bilo mucenje, ali samo zbog spleta raznih okolnosti, koje su dovele do neuspesnog dojenja, da sam tada imala znanje koje imam sada i on bi sisao dugo i uzivali bi.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...
10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here