|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada otići na bolovanje???
6.12.2009 0:17:00   
Modessty
Ja u ponedeljak idem na komisiju. Nisam imala probleme do sada. Daš papir, oni nažvrljaju šta treba, udare pečate i to je to!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Kada otići na bolovanje???
6.12.2009 0:18:11   
cicko
Moja doktorka opste prakse mi je otvorila novo bolovanje na osnovu nalaza kardiologa kardiologa. Bilo mi je lose pre neko vece, pa su me uputili na Institut u Sr.Kamenici. Imala sam strasnu tahikardiju i nesvesticu. Kardiolog mi je napisao mirovanje i posteda od posla i dobila sam gomilu uputa za Holter, za stitnu zlezdu,...
Verujem da ni taj nalaz ne bi prosao kod nase komisije...user posted image

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Kada otići na bolovanje???
6.12.2009 0:19:49   
cicko
Mod, blago vama, meni je makar pao kamen sa srca da vise ne moram da gledam te neljude koji tamo rade.

IZVORNA PORUKA: Modessty

Ja u ponedeljak idem na komisiju. Nisam imala probleme do sada. Daš papir, oni nažvrljaju šta treba, udare pečate i to je to!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Kada otići na bolovanje???
6.12.2009 0:21:29   
Modessty
Stvarno ne razumem što vas toliko maltretiraju?!
Mada ja evo još nisam primila platu za oktobar!!!!


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Kada otići na bolovanje???
6.12.2009 16:53:04   
minavb
To sa kasnjenjem plate nema veze sa komisijom vec sa poslodavcem, tako su mi bar rekli.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Kada otići na bolovanje???
6.12.2009 17:17:46   
sneza24
IZVORNA PORUKA: anci 81

Sa koliko starosti trudnoce ste otisle na trudnicko bolovanje?

Ja sam sa 5 nedelja otisla na bolovanje.
Dr mi je potvrdila trudnocu i pitala me jel hoces bolivanje.I ja sam odmeh otisla na bolovanje.A i da me nije pitala ja bih sama trazila.
Sa komisijom nisam imala problema.Dr mi je uvek pisala da pijem lekove( iako ih nisam pila) i da se preporucuje strogo mirovanje.
Komisija je kod nas bila uvek utorkom i cetvrtkom.Znaci u ponedeljek ili sredu predas karton sledeci dan samo odes da ga uzmes i nemas nikakv kontakt sa komisijom.

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Kada otići na bolovanje???
6.12.2009 17:22:43   
buhla
evo upravo sam pricala sa direktorom (koji je inace moj dobar prijatelj) i napomenem kako bi ja na trudnicko... on opet meni pa nisi bolesna, od cega da se odmoris ... grrrr... ne bi da se svadjam sa njim, a opet me izludjuje!
pothitno imam da nadjem neku zamenu i samo je dovedem! user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Kada otići na bolovanje???
6.12.2009 17:24:00   
sneza24
Nisi bolesna ali mu reci da ti je tesko da radis,da zelis da uzivas u trudnoci.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Kada otići na bolovanje???
6.12.2009 17:26:05   
buhla
rekla... i da hocu da se sad odmorim da skupim energiju za ono sto me ceka, a on za'ebava.
ma samo se jedan dan necu pojaviti na posao kad mi prekipi. u svakom slucaju otkaz ne moze da mi da.


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Kada otići na bolovanje???
6.12.2009 17:26:50   
sneza24
IZVORNA PORUKA: minavb

To sa kasnjenjem plate nema veze sa komisijom vec sa poslodavcem, tako su mi bar rekli.

Zavisi od poslodavca.Da li ti je uplatio doprinose.Ja sam od 11.08 na porodiljskom i jos nista nisam dobila.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Kada otići na bolovanje???
6.12.2009 17:30:04   
sneza24
IZVORNA PORUKA: buhla

rekla... i da hocu da se sad odmorim da skupim energiju za ono sto me ceka, a on za'ebava.
ma samo se jedan dan necu pojaviti na posao kad mi prekipi. u svakom slucaju otkaz ne moze da mi da.


Ako si na bolovanju nemoze da ti da otkaz.
Firma u kojoj sam radila se zatvorila posle dva meseca od kako sam otisla na bolovanje i meni i jos nekim mojim koleginicama nisu dali otkaz.Dok god smo na bolovanju mora da nam uplacuju radni staz i sve ostalo.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Kada otići na bolovanje???
6.12.2009 17:33:15   
buhla
porodiljsko uplacuje poslodava, kod mene isto kad i ostalim radnicima platu, znam posto ja radim te obracune, a trudnicko isplacuje socijalno, s'tim sto poslodavac nosi svakog meseca u socijalno dokumenta da je ostalim radnicima isplatio za taj mesec plate, pa onda socijalno isplacuje trudnic. ako poslodavac ne placa doprinose ostalim radnicima na vreme, verovatno zato i tebi kasni. mada kazu da trudnicko u startu kasni jedno dva meseca. nisam sigurna.user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Kada otići na bolovanje???
6.12.2009 17:36:13   
Nensi*
IZVORNA PORUKA: nensi27

Da li neko moze da mi kaze da li kasne uplate (ako kasne koliko kasne) od socijalnog kad ste ne trudnickom bolovanju?
Ovo pitanje se odnosi na one koje primaju direktno od socijalnog,a ne od poslodavca koji posle refundira od socijalnog...
Nadam se da razumete sta sam htela da pitam user posted image


Evo ja da citiram samu sebe iz druge teme,tamo niko nije znao da mi odgovori...
Ovo pitam zato sto meni poslodavac nece uplacivati,nego cu primati direktno od socijalnog...

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Kada otići na bolovanje???
6.12.2009 17:37:24   
sneza24
Ja nisam merodavna sto se toga tice.Jer moj poslodavac je zatvorio firmu pa nije imao cime da mi place doprinose.
Na bolovanju sam od 05.01.Platu za januar sam dobila tek 13.08.
A za februar,mart,april,maj i jun sam dobila tek 02.09 posle porodjaja.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Kada otići na bolovanje???
6.12.2009 17:38:41   
sneza24
IZVORNA PORUKA: nensi27

IZVORNA PORUKA: nensi27

Da li neko moze da mi kaze da li kasne uplate (ako kasne koliko kasne) od socijalnog kad ste ne trudnickom bolovanju?
Ovo pitanje se odnosi na one koje primaju direktno od socijalnog,a ne od poslodavca koji posle refundira od socijalnog...
Nadam se da razumete sta sam htela da pitam user posted image


Evo ja da citiram samu sebe iz druge teme,tamo niko nije znao da mi odgovori...
Ovo pitam zato sto meni poslodavac nece uplacivati,nego cu primati direktno od socijalnog...

Kod nas kasni 2-3 meseca,ali mozda kod vas nije tako.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Kada otići na bolovanje???
6.12.2009 17:40:08   
gagins
Draga Buhla,nemoj misliti da ne moze da te otpusti poslodavac.Tako sam i ja mislila,ali posto sam imala problema na pocetku trudnoce(ako si citala sta sam ovde sve pisala znaces) nisam mogla da radim posto mi je radno mesto u pekari.Kada mi je komisija zakljucila bolovanje i vratila me na posao,zvala sam poslodavca da ga pitam da mi da neko lakse radno mesto ili skraceno radno vreme,dobila sam odgovor tipa....imam tri opcije
ili da radim puno radno vreme,pola mu se ne isplati,a i vec mi je nasao zamenu
Ili da sama sebi uplacujem doprinose dok ne dobijem bolovanje(a to ce u NS biti kad se porodim) i da sedim kuci
ili da me odjavi.
Pa sad ti vidi!


(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Kada otići na bolovanje???
6.12.2009 17:40:53   
Nensi*
Ja stvarno ne znam kako to sve ide,nikada nisam bila na bolovanju...

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Kada otići na bolovanje???
6.12.2009 22:15:10   
cicko
Gagins, ne razumem!!! On NE SME trudnici da da otkaz! To imas i u zakonu o radu! NE SME!!!


IZVORNA PORUKA: gagins

Draga Buhla,nemoj misliti da ne moze da te otpusti poslodavac.Tako sam i ja mislila,ali posto sam imala problema na pocetku trudnoce(ako si citala sta sam ovde sve pisala znaces) nisam mogla da radim posto mi je radno mesto u pekari.Kada mi je komisija zakljucila bolovanje i vratila me na posao,zvala sam poslodavca da ga pitam da mi da neko lakse radno mesto ili skraceno radno vreme,dobila sam odgovor tipa....imam tri opcije
ili da radim puno radno vreme,pola mu se ne isplati,a i vec mi je nasao zamenu
Ili da sama sebi uplacujem doprinose dok ne dobijem bolovanje(a to ce u NS biti kad se porodim) i da sedim kuci
ili da me odjavi.
Pa sad ti vidi!



(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Kada otići na bolovanje???
7.12.2009 8:30:23   
gagins
Tako je draga moja,ali u cekaonici sam imala prilike da cujem svakakve price,otpustenih trudnica.Po zakonu ne sme,pa naravno da trudnica ima pravo da tuzi poslodavca,ali to su toliko dugotrajni procesi i po nekoliko godina koliko su mi rekli.Ma ko uopste od poslodavaca postuje zakon,narocito zakon o radu,ja imam kuci neke stavke zakona i kad sam se zaposljavala nisam dozvoljavala da me jasu kao konja,a prvo sto se ne ispostuje to su slobodni dani,godisnji,plate,minimalne prijave...pa zasto bi postovali i trudnice!

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Kada otići na bolovanje???
7.12.2009 10:01:52   
LillyT
Ovo sto gagins pise je nazalost tacno, s tim da se odnosi (uglavnom) na privantne (manje) firme. Procesi traju bas duuugo + ako direktor (gazda) ima nekog negde (a uvek ima) onda se to jos oduzi. Tu postojim gomila caki i slicnih gluposti, ja se stvarno ne mogu zamarati time, jer nemam (jos user posted image user posted image user posted image ) svoju firmu.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Kada otići na bolovanje???
7.12.2009 10:21:03   
minavb
Radim u drzavnoj firmi , i kad sam pitala koleginicu koja radi na obracunu plata, kako da iskombinujem bolovanja i godisnji, rekla mi je da se opustim i slobodno idem na bolovanje jer se sad sve uplacuje na vreme. Od 01.01. treba da primam to sto firmi socijalno nadokandjuje, videcemo hoce li kasniti.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Kada otići na bolovanje???
7.12.2009 10:42:27   
Mica breskvica

ja mora da sam luda, pošto još radim i neću skoro na bolovanje user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Život je čudo, treba se smejati....

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Kada otići na bolovanje???
7.12.2009 11:30:01   
LillyT
Nisi luda, samo sve zavisi gde radis i sta radis. Sigurno da ako sedis u kancelariji i radis neku administraciju da nije toliko tesko ili ako radis negde gde treba da stojis satima ili si okruzena ljudima. Naravno, zavisi i od trudnoce, tako da svaka (manje-vise) ima razloga da (ne)ide na bolovanje. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Mica breskvica)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Kada otići na bolovanje???
7.12.2009 11:40:58   
engimengi
IZVORNA PORUKA: nensi27

IZVORNA PORUKA: nensi27

Da li neko moze da mi kaze da li kasne uplate (ako kasne koliko kasne) od socijalnog kad ste ne trudnickom bolovanju?
Ovo pitanje se odnosi na one koje primaju direktno od socijalnog,a ne od poslodavca koji posle refundira od socijalnog...
Nadam se da razumete sta sam htela da pitam user posted image


Evo ja da citiram samu sebe iz druge teme,tamo niko nije znao da mi odgovori...
Ovo pitam zato sto meni poslodavac nece uplacivati,nego cu primati direktno od socijalnog...


Ja primam iz socijalnog direktno i redovno je od pocetka,primim oko 20.u mesecu,al ja sam u Nišu neznam dal je isto i u Beogradu!!

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Kada otići na bolovanje???
7.12.2009 14:03:22   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: engimengi

IZVORNA PORUKA: nensi27

IZVORNA PORUKA: nensi27

Da li neko moze da mi kaze da li kasne uplate (ako kasne koliko kasne) od socijalnog kad ste ne trudnickom bolovanju?
Ovo pitanje se odnosi na one koje primaju direktno od socijalnog,a ne od poslodavca koji posle refundira od socijalnog...
Nadam se da razumete sta sam htela da pitam user posted image


Evo ja da citiram samu sebe iz druge teme,tamo niko nije znao da mi odgovori...
Ovo pitam zato sto meni poslodavac nece uplacivati,nego cu primati direktno od socijalnog...


Ja primam iz socijalnog direktno i redovno je od pocetka,primim oko 20.u mesecu,al ja sam u Nišu neznam dal je isto i u Beogradu!!



Hvala engimengi,nadam se da ce biti tako i ovde...

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here