|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada otići na bolovanje???
7.12.2009 14:48:02   
Markovicka
IZVORNA PORUKA: minavb

Radim u drzavnoj firmi , i kad sam pitala koleginicu koja radi na obracunu plata, kako da iskombinujem bolovanja i godisnji, rekla mi je da se opustim i slobodno idem na bolovanje jer se sad sve uplacuje na vreme. Od 01.01. treba da primam to sto firmi socijalno nadokandjuje, videcemo hoce li kasniti.

I ja sam na drzavnim jaslama, ali evo jos nisam dobila nadoknadu od oktobrauser posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Kada otići na bolovanje???
7.12.2009 15:45:13   
minavb
Mozda ti je firma lose organizovana, ili vas ima mnogo. Ja radim u ustanovi kojoj je nadlezno Ministarstvo za rad i socijalnu politiku, prosto moraju redovno da dostavljaju doznake  i sve ostalo sto ide uz to. Stvarno su dobro organizovali kadrovsku i racunovodstvo, pa se radnicima sve na vreme zavrsava. E sad, moja sestra je profesor, i njoj su kasnile uplate bar 3 meseca kad je bila na bolovanju. Valjda to u skolama nije bas najbolje organizovano.

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Kada otići na bolovanje???
7.12.2009 16:19:46   
Markovicka
Skola isto. Znaci tri meseca da se ne nadamuser posted image  A sad najvise treba!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Kada otići na bolovanje???
9.12.2009 11:23:54   
demetra
Ja sam takođe na državnim jaslama, nisam imala nikakvih problema sa isplatom bolovanja.meni firma isplati platu kad i drugim radnicima a onda to refundira od države.

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Kada otići na bolovanje???
14.12.2009 12:33:48   
Debeljuca
retke trudnoce zahtevaju zaista bolovanje...


vise je to izvoljevanje....


ja sam imala spontanih pre ove trudnoce katastrofa....

u ovaoj sam krvarila od 5-10 nedelje....


e kad se to umirilo nastavila sam da radim... i sad sam u 39 nedelji... i jos uvek radim....

od 40 necu raditi :D


redovno sam setala dugo.... nisam se ugojila....
i nisam se otromboljila i ulenjila....

mada jesam postala razmazena :)

sve je to u glavi puno vise....

nego u stvarnim potrebama, sem ako neko ne radi na takvom poslu... hemijska isparenja podizanje tereta i slicno....


(odgovor članu demetra)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Kada otići na bolovanje???
15.12.2009 0:23:57   
nakins
Bila na komisiji danas i ne mogu da verujem da su mi produzili bolovanje do porodiljskog.
Cak mi je rekla da nece da mi pise tacan datum otvaranja porodiljskog nego da mi otvori ginekolog kad misli i da ne moram da dolazim jos jednom ( a trebala sam zato sto je bila razlika par dana izmedju porodiljskog i VTP-a ) zato sto idu praznici itd.
Tako da sam zavrsila sa njima! Hvala Bogu!
Izgleda da sam samo imala PUNOOO srece ovaj put.

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Kada otići na bolovanje???
15.12.2009 7:22:01   
LillyT
IZVORNA PORUKA: nakins

Bila na komisiji danas i ne mogu da verujem da su mi produzili bolovanje do porodiljskog.
Cak mi je rekla da nece da mi pise tacan datum otvaranja porodiljskog nego da mi otvori ginekolog kad misli i da ne moram da dolazim jos jednom ( a trebala sam zato sto je bila razlika par dana izmedju porodiljskog i VTP-a ) zato sto idu praznici itd.
Tako da sam zavrsila sa njima! Hvala Bogu!
Izgleda da sam samo imala PUNOOO srece ovaj put.


Lepe vesti (za promenu) user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu nakins)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Kada otići na bolovanje???
15.12.2009 7:39:53   
minavb
Ja idem u cetvrtak na komisiju. Makar da mi produze za dva meseca da ne moram svaki cas da trckam u dom zdravlja po ovom gripu i po zimi!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Kada otići na bolovanje???
15.12.2009 7:40:51   
LillyT
IZVORNA PORUKA: minavb

Ja idem u cetvrtak na komisiju. Makar da mi produze za dva meseca da ne moram svaki cas da trckam u dom zdravlja po ovom gripu i po zimi!


Javi se kada se vratis, ja idem za Novu godinu user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Kada otići na bolovanje???
15.12.2009 7:43:12   
minavb
Odnesi im poklone.user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Kada otići na bolovanje???
15.12.2009 7:45:47   
Anoniman
Ja idem na sledecu komisiju 11.1.2010..(ih, tek sledece godine)...

i ako sam u pravu, ostaje mi onda jos ona 11.2....tada vec ulazim u onih 45 dana pred porodjaj kada se otvara porodiljsko...je l tako to ide?

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 361
   RE: Kada otići na bolovanje???
15.12.2009 7:48:10   
LillyT
IZVORNA PORUKA: minavb

Odnesi im poklone.user posted image


Necu, ne volim da placam ljude da rade sopstveni posao (za koji su vec placeni) user posted image

Hehehee, izgleda ce me onda vratiti...

OTI i ja mislim da je tako, ali samo mislim....mozda neko jos zna


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Kada otići na bolovanje???
15.12.2009 7:48:44   
minavb
Potrudi se da odlozis otvaranje porodiljskog sto je vise moguce, traje godinu dana pa ces morati na posao mnogo pre detetovog prvog rodjendana. Svi kazu da moze da se izmuva da se odlozi. Kad ostane tako malo do porodjaja, mislim da ti produze do kraja da ne moras vise da dolazis.

< Poruku je uredio minavb -- 15.12.2009 7:49:49 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Kada otići na bolovanje???
15.12.2009 7:51:05   
LillyT
IZVORNA PORUKA: minavb

Potrudi se da odlozis otvaranje porodiljskog sto je vise moguce, traje godinu dana pa ces morati na posao mnogo pre detetovog prvog rodjendana. Svi kazu da moze da se izmuva da se odlozi. Kad ostane tako malo do porodjaja, mislim da ti produze do kraja da ne moras vise da dolazis.


Da, ali racunaj da imas i ceo godisnji od 2010. To su ti min 4 nedelje, tako da se taman vracas na posao kada si se i porodila.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Kada otići na bolovanje???
15.12.2009 7:54:10   
Anoniman
Znaci imas i godisnji nevezano za to sto nisi radio cele godine????
I porodilje imaju godisnji?

a da li neka od vas prima regres od firme?
i da li regres primi i porodilja?

ako neko zna..nije tema...ali dok nema moderatora...user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 365
   RE: Kada otići na bolovanje???
15.12.2009 7:55:02   
minavb
Racunam, racunam. Sve moje koleginice su otvarale porodiljsko nedelju dana pred termin, bez problema.
Regres? Regres je meni uracunat u platu tako da o tome nista ne bih znala da ti kazem. Pravo na godisnji imas po zakonu za svaku godinu, i mozes da ga iskoristis do 30. juna naredne godine i to kad prekines bolovanje.

< Poruku je uredio minavb -- 15.12.2009 7:56:58 >

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Kada otići na bolovanje???
15.12.2009 8:23:20   
cicko
Oti, porodiljsko se otvara 28 dana pre porodjaja, a najranije 45 dana, ali nisam sigurna kad je to u pitanju. Sto se tice novog godisnjeg odmora, raspitala sam se kod mene u pravnoj sluzbi (jer moram da kombinujem godisnji zbog blesave novosadske komisije), kazu da sam obavezna da radim najmanje jedan dan u novoj godini da bih ostvarila pravo na godisnji za tu godinu. Tako je kod nas, proveri u svojoj firmi.


IZVORNA PORUKA: OTI

Znaci imas i godisnji nevezano za to sto nisi radio cele godine????
I porodilje imaju godisnji?

a da li neka od vas prima regres od firme?
i da li regres primi i porodilja?

ako neko zna..nije tema...ali dok nema moderatora...user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Kada otići na bolovanje???
15.12.2009 8:38:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cicko

Oti, porodiljsko se otvara 28 dana pre porodjaja, a najranije 45 dana, ali nisam sigurna kad je to u pitanju. Sto se tice novog godisnjeg odmora, raspitala sam se kod mene u pravnoj sluzbi (jer moram da kombinujem godisnji zbog blesave novosadske komisije), kazu da sam obavezna da radim najmanje jedan dan u novoj godini da bih ostvarila pravo na godisnji za tu godinu. Tako je kod nas, proveri u svojoj firmi.


IZVORNA PORUKA: OTI

Znaci imas i godisnji nevezano za to sto nisi radio cele godine????
I porodilje imaju godisnji?

a da li neka od vas prima regres od firme?
i da li regres primi i porodilja?

ako neko zna..nije tema...ali dok nema moderatora...user posted image user posted image user posted image user posted image




hvala...u ebem ti ...gde da ubodem taj jedan dan...

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 368
   RE: Kada otići na bolovanje???
15.12.2009 9:06:34   
cicko
Probaj pre porodiljskog, jer mislim da ne moyes prekidati komisijsko bolovanje dok ne istekne. U svakom slucaju raspitaj se kod vas, mozda je drugacije.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Kada otići na bolovanje???
15.12.2009 15:56:55   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: minavb

Ja idem u cetvrtak na komisiju. Makar da mi produze za dva meseca da ne moram svaki cas da trckam u dom zdravlja po ovom gripu i po zimi!


Javi obavezno sta su ti rekli...

IZVORNA PORUKA: LillyT


Javi se kada se vratis, ja idem za Novu godinu user posted image user posted image user posted image



A gde ti ides? Jel u Vladetinu?

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Kada otići na bolovanje???
15.12.2009 16:04:47   
LillyT
Nensi, pojma nemam, pitacu dr-a. Komsinica mi je rekla da je ona isla u Kneza Danila, kada je bila na bolovanju. Ja sam prvi put u zivotu na bolovanju, nista ne znam, kao debil sam, sve pitam user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Kada otići na bolovanje???
15.12.2009 16:20:40   
Nensi*
Ne znam ni ja...Znam da je ranije bilo da se na komisiju ide na opstinu gde radis,a mm su u socijalnom rekli da sada ides na onu opstinu gde se lecis...Na kojoj opstini ti radis?

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Kada otići na bolovanje???
15.12.2009 16:25:27   
LillyT
Stari grad. Ma uopste nisam srecna sto idem na komisiju, ali sta sada, zivot se ne odvija po planu

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Kada otići na bolovanje???
15.12.2009 17:22:01   
minavb
IZVORNA PORUKA: LillyT

Stari grad. Ma uopste nisam srecna sto idem na komisiju, ali sta sada, zivot se ne odvija po planu

Ja se lecim u Starom gradu i lekar iz Simine me uputio na komisiju u ul. Vojvode Milenka.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Kada otići na bolovanje???
15.12.2009 20:09:29   
AtenA
Ja sam danas trebala da idem na komisiju,ali sam totalno zaboravila!Da li ce da mi prave neke probleme kada odem sutra ili da mi prekinu?joj kako sam glupa!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here