|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada otići na bolovanje???
5.1.2010 11:42:04   
aster
Evo i ja da se javim. Bila sam danas na komisiji i sve je prošlo ok. Samo su mi produžili bolovanje za još mesec dana. user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Kada otići na bolovanje???
5.1.2010 12:38:58   
LillyT
Lepe vesti Aster, izgleda da je sada jedino u BG normalna komisija, bas sam cula za jos par slucajeva po Vojvodini da su odjednom "podivljali" pa da vracaju u osmom mesecu trudnice kojima stvrano nije dobro. Znala sam za NS, ali je u drugim gradovima (ovo sto ja znam) bilo i bolje u BG jer nisi uopste isao na komisiju (sve su ti sredjivali doktori)

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Kada otići na bolovanje???
5.1.2010 12:42:57   
minavb
Mozda sam to vec napisala, ne znam, sli moja sestra je u Novom Sadu pre tri godine imala drugaciji tretman. Prvi put je otisla na komisiju u 5. mesecu, dobila produzenje od mesec dana. Drugi put su joj rekli da vise ne mora da dolazi  i produzili joj do porodiljskog. Kad sam joj pricala za ove slucajeve vracanja, bas se iznenadila.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Kada otići na bolovanje???
5.1.2010 12:51:43   
LillyT
Jeste, secam se da si pisala, a secam se i odgovora, tako je tipa od pre godinu dana. I u nekim gradovima je sada (u poslednjih mesec dana) tako. Ja sam rekla sta mislim za bolovanje i da se dosta to zloupotrebljavalo, pa se doslo do takve situacije u kojoj smo sada.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Kada otići na bolovanje???
5.1.2010 13:00:43   
minavb
Zamisli samo, mraz, sneg i trudnica u 8. mesecu koja zuri na posao jer je komisija vratila, gura se u gradskom prevozu punom ljudi koji kaslju i smrcaju...
Moj plan je npr bio, ako zatrudnim na prolece, radicu do kraja ili dok ne pocne sezone gripa. Posto sam zatrudnela na jesen, i lekar u DZ i doktorka u privatnoj ambulanti su mi savetovali da sto pre odem na bolovanje.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Kada otići na bolovanje???
5.1.2010 13:07:13   
LillyT
Naravno, ja sam o tome i pisala. I ja sam planirala da radim do kraja (i godisnji sam ukombinovala) ali eto krenula gripa, a mi radimo sa ljudima i muke koliko hoces. Ne pisem sada za ovo vreme i neke odredjene slucajeve, nego znam uopste da su trudnice isle na odrzavanje zato sto nisu htele da idu na posao. Samo zato. A onda dr napise svasta i to je to, pa posle budu jos jedno godinu i sedam meseci sa detetom (satro je bolesno dete, koji uzas) i tako u nedogled. Setim se samo cickove price i nije mi dobro, zena ni kriva ni duzna je zrtva zloupotrebe i uzasa komisije.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Kada otići na bolovanje???
5.1.2010 13:23:37   
aster
Ja imam stav da bi svaka žena trebalo sama da odluči kad će da ode na bolovanje, jer svaka je slučaj za sebe. Velike su to fizičke i psihičke promene, ali svaka od nas to prolazi na svoj način. Ja sam dosta rano otišla na bolovanje upravo iz ovih razloga koje ste i vi navele, grip, hladnoća, rad sa velikim brojem ljudi, gsp.....MIslim da zaista ne treba biti stog prema trudnicama, ne zloupotrebljavaju one baš u tolikoj meri svoju situaciju. Pre će biti da država oštećuje nas, a ne mi državu. Večito neke restrikcije i novi zakoni, lošiji za nas naravno. I još bih da istaknem da nije u redu kad neka od nas kaže da je radila do 8-9 meseca i kako je ona bila vredna, a takođe kritikuje trudnice koje ne rade, i onda se na kraju ispostavi da je radila od kuće. To je ipak mnogo prihvatljivija varijanta, posao od kuće, i mislil da bi skoro svaka od nas na takvu varijantu pristala.

Dakle, drage trudnice, odmarajte i uživajte user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Kada otići na bolovanje???
5.1.2010 13:33:23   
LillyT
Aster, niko ne osporava to, ali iskreno, zena je trudna nije bolesna. Ja ne mislim da je neka vrednija samo zasto sto je radila do samog porodjaja, ali da su zene bile bezobraze to jesu. Kazem ti, neke su spremne na svasta samo da ne rade i veruj mi da taj broj nije zanemarljiv. Jedno je otici na bolovanje zbog gripa, a drugo je otici na bolovanje eto tako. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Kada otići na bolovanje???
5.1.2010 13:57:24   
snješka
Ja sam radila 12. 3., a porodila se 13.3. Ali sve zato, jer mi je bilo dobro, a i pravnica mi je tako napravila, jer po zakonu moraš da ideš 28 dana pred termin.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Kada otići na bolovanje???
5.1.2010 15:21:40   
aster
Slažem se, ima raznih slučajeva, ali ja bih sve trudnice poslala na odmor user posted image  

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Kada otići na bolovanje???
5.1.2010 17:37:09   
Verus
U potpunosti potpisujem sto je Lilly ovde rekla.
IZVORNA PORUKA: LillyT

Aster, niko ne osporava to, ali iskreno, zena je trudna nije bolesna. Ja ne mislim da je neka vrednija samo zasto sto je radila do samog porodjaja, ali da su zene bile bezobraze to jesu. Kazem ti, neke su spremne na svasta samo da ne rade i veruj mi da taj broj nije zanemarljiv. Jedno je otici na bolovanje zbog gripa, a drugo je otici na bolovanje eto tako. 

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Kada otići na bolovanje???
6.1.2010 16:01:00   
Snelle
Zato ima i jako bezobraznih lekara. Ja sam od svog lekara dobila preporuku da pijem Gynipral na svaka cetiri sata. Svako ko je pio ovaj lek zna kakve nus pojave on izaziva. I pored toga mi moja dr nije dala bolovanje, nego me slala na posao iako sam je molila da mi da nesto sto bi mi ublazilo dejstvo gyniprala, jer sam na poslu bila potpuno nekordinisana, nisam mogla ni olovku da uhvatim, a da se ne tresem kao najgori narkoman. Inace sam svakog dana putovala na posao u Beograd, jer zivim u Obrenovcu. Svacega ima, ali da zensko koje je ginekolog nema osecaja za trudnicu koja ima bolove i pije jake lekove nema, ne bih verovala da se meni nije desilo.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Kada otići na bolovanje???
6.1.2010 17:14:59   
Verus
Moja sefica je bezosecajna, tako da znam o cemu pricas....nekad su muski bolji, jer jednostavno ne znaju kako je i sta je, pa imaju malo vise paznje.  Tako cesto cujem da zene vise vole muskog nego zenskog ginekologa, iz istog razloga, pazljiviji su jer ne znaju koliko/kako te boli i kako se osecas...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Kada otići na bolovanje???
9.1.2010 12:12:14   
Dora
IZVORNA PORUKA: aster

Slažem se, ima raznih slučajeva, ali ja bih sve trudnice poslala na odmor user posted image  


user posted image user posted image user posted image I ja bih! Mislim da živimo u državi gde se koplje lomi uvek na ženama, trudnicama, majkama i deci. Ne znam da je neka nešto nekad mogla da zloupotrebi, dečiji dodatak je manji od 2000 din, bolovanje je 65% a deca su stalno bolesna. Majka koja hoće da bude sa svojim detetom dok je ono bolesno (što je meni sasvim prirodno) mora to debelo da plati. Onda ona neće da plati da bi išla na bolovanje kad je ona bolesna itd. Nije baš vezano za temu, ali hoću da kažem da bar tih 9 meseci žena treba s punim pravom da sedi kući i odmara. Nigde tu ne vidim štetu za državu. Država nama nanosi štetu jer idemo kod privatnih genekologa a plaćamo zdravstveno (i ne, ne rade to žene iz hira!) jer se naplaćamo i načašćavamo na porođaju ako hoćemo da se porodimo dostojanstveno (o epiduralu i prisustvu oca koje se jako skupo plaća i retko je svima dostupno da i ne govorim, a i to smatram svojim punim pravom) itd,itd...
Mogla bih ovako do sutra, ali poenta priče je da žene zaslužuju mnooooogo više od tih par meseci bolovanja za koje se ionako iscimaju. I još treba da ih je sramota???user posted image

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Kada otići na bolovanje???
11.1.2010 9:06:47   
gagins
user posted image user posted image user posted image Bravo Dora,odlicno receno,nemam nista da dodam!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Kada otići na bolovanje???
17.1.2010 10:36:13   
bebaa
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Kada otići na bolovanje???
19.1.2010 13:21:14   
gagins
Da se javi,produzili mi bolovanje do 18.februara.Opet ne verujem da sam dobila bolovanje,ili su malo promenuli kriterijume ili sam jedna od retkih trudnica u Novom Sadu kojoj su dali bolovanje.Jos jedan odlazak zbog produzavanja i posle otvaraju porodiljsko.Pa sad me valjda vise nece zajeb.....
ovu ekipu lekara do sada nisam srela,pitali me ljudi kakvo mi je radno mesto,eto,izgleda da jos postoje i poneki normalni!

(odgovor članu bebaa)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Kada otići na bolovanje???
19.1.2010 13:35:03   
cicko
user posted image  user posted image  user posted image E pa gagins ni ja ne mogu da verujem... Super! Ipak mi je zao i zameram im sto su te onoliko zezali i maltretirali!!!


IZVORNA PORUKA: gagins

Da se javi,produzili mi bolovanje do 18.februara.Opet ne verujem da sam dobila bolovanje,ili su malo promenuli kriterijume ili sam jedna od retkih trudnica u Novom Sadu kojoj su dali bolovanje.Jos jedan odlazak zbog produzavanja i posle otvaraju porodiljsko.Pa sad me valjda vise nece zajeb.....
ovu ekipu lekara do sada nisam srela,pitali me ljudi kakvo mi je radno mesto,eto,izgleda da jos postoje i poneki normalni!


(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Kada otići na bolovanje???
19.1.2010 13:38:38   
gagins
Ma ja sam sad jos ok,mada ti vise nije svejedno kad treba kod njih da se pojavis!Ali sta je sa ostalim trudnicama,koliko ce jos maltretiranja proci dok se ne budu opametili!Meni je lakse samo toliko sto vise ne moram doprinose sebi uplacivati i sto ce mi stici i to bolovanje,ne znam kad ali kad god budu uplatili,parice dobrodosle!

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Kada otići na bolovanje???
19.1.2010 15:05:22   
cicko
Cula sam da se sad ne ceka toliko dugo na novac od komisije. Sad je valjda negde oko 3 nedelje. Mada, meni je njihovo bolovanje trajalo od 18. do 30. novembra i jos uvek nisam dobila parice. Iskreno, meni je laknulo kad sam odlucila da vise ne idem na komisiju...pa ja nedelju dana pre nego sto treba da idem kod njih dobijem aritmiju i ekstrasistole.
Pitala je mene moja dr opste medicine da li zelim da me salje na komisiju, a ja sam joj onako molecivim glasom rekla " nemojte molim vas, uzecu novi godisnji odmor".



IZVORNA PORUKA: gagins

Ma ja sam sad jos ok,mada ti vise nije svejedno kad treba kod njih da se pojavis!Ali sta je sa ostalim trudnicama,koliko ce jos maltretiranja proci dok se ne budu opametili!Meni je lakse samo toliko sto vise ne moram doprinose sebi uplacivati i sto ce mi stici i to bolovanje,ne znam kad ali kad god budu uplatili,parice dobrodosle!

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Kada otići na bolovanje???
25.1.2010 11:43:47   
bebablue
Drage trudnice,
Prvo zelim da kazem da osnov za odrzavanje trudnoce nisu samo teski fizicki uslovi rada. Radim kancelarijski posao, dosta stresan, s obzirom na obimnost posla I mali broj radnika, koji I nemaju toliko iskustva. Pre 8 meseci sam izgubila trudnocu u 8.nedelji, I mislim da je veliki stres uticao na to; kada sam saopstila na poslu da sam trudna sefica je rekla da treba da abortiram, jer je trudnoca velika promena, da ja to nisam planirala I da se necu snaci zbog toga I sl.,svakodnevno je vrsila pritisak na mene…zene su bezosecajnije od muskaraca. Na zalost, ta trudnoca nije potrajala, da bi ista ta zena rekla “neces sada valjda patiti nad svojom sudbinom”. Trebalo je raditi I gledati tog istog skota svaki dan.
U novembru sam saznala da sam ponovo trudna. Zbog prethodnog pobacaja I krvarenja koje je pratilo proslu trudnocu, dr mi otvara bolovanje. Daj Boze da do kraja trudnoce bude sve naj naj naj, ali ja ne mogu da radim, niti se osecam toliko zustrom za posao, a ne mogu da sam okruzena ljudima ko mi ne misle dobro, da ne kazem koga ne mogu da smislim vise, psihicki ja ne mogu da odlazim na posao i radim.
E sad naravno, problem je divan grad Novi Sad I kako odrzavati trudnocu koja prelazi 30 dana. Dr mi je rekao da mi komisija nece produziti bolovanje I da je resenje posle bolovanja koje otvori ginekolog na 30 dana, otvoriti dve nedelje kod lekara opste prakse I tako moze do porodjaja.

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Kada otići na bolovanje???
25.1.2010 12:35:41   
gagins
Drage trudnice,
Prvo zelim da kazem da osnov za odrzavanje trudnoce nisu samo teski fizicki uslovi rada. Radim kancelarijski posao, dosta stresan, s obzirom na obimnost posla I mali broj radnika, koji I nemaju toliko iskustva. Pre 8 meseci sam izgubila trudnocu u 8.nedelji, I mislim da je veliki stres uticao na to; kada sam saopstila na poslu da sam trudna sefica je rekla da treba da abortiram, jer je trudnoca velika promena, da ja to nisam planirala I da se necu snaci zbog toga I sl.,svakodnevno je vrsila pritisak na mene…zene su bezosecajnije od muskaraca. Na zalost, ta trudnoca nije potrajala, da bi ista ta zena rekla “neces sada valjda patiti nad svojom sudbinom”. Trebalo je raditi I gledati tog istog skota svaki dan.
U novembru sam saznala da sam ponovo trudna. Zbog prethodnog pobacaja I krvarenja koje je pratilo proslu trudnocu, dr mi otvara bolovanje. Daj Boze da do kraja trudnoce bude sve naj naj naj, ali ja ne mogu da radim, niti se osecam toliko zustrom za posao, a ne mogu da sam okruzena ljudima ko mi ne misle dobro, da ne kazem koga ne mogu da smislim vise, psihicki ja ne mogu da odlazim na posao i radim.
E sad naravno, problem je divan grad Novi Sad I kako odrzavati trudnocu koja prelazi 30 dana. Dr mi je rekao da mi komisija nece produziti bolovanje I da je resenje posle bolovanja koje otvori ginekolog na 30 dana, otvoriti dve nedelje kod lekara opste prakse I tako moze do porodjaja.



Da mozes i tako ako ti firma placa bolovanje i tolerise,mada po tome sto si opisala tesko da ce ti to uspeti.,Jer ti moras imati prekid izmedju dva bolovanja  koji otvaraju razliciti lekari(ginekolog,lekar opste prakse i drugi)par dana i onda opet ides na to bolovanje o teret firme.Meni su moji rekli da su mi platili jedan mesec i da ne ocekujem da ce oni moju trudnocu i nesposobnost da radim da nose na njihovim ledjema.Mozes se vratiti koju stranicu unazad da iscitas sta smo sve komentarisale na ovu temu.A ne retko sam sretala trudnice koje su zbog istog razloga dobile otkaz iako je to protiv zakona.savetujem ti da probas da odes na komisiju,pa ces mozda imati srece kod ovih nasih ser... iz Novog sada!

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Kada otići na bolovanje???
25.1.2010 13:07:58   
aster
Bebablue, koliko sam ja informisana mislim da kad ti istekne bolovanje od 30 dana, a isto neće da ti produže, moraš da radiš nedelju dana ili dve ( ne znam baš tačno ), pa onda opet može tvoj ginekolog da ti otvori bolovanje.  Posle tih mesec dana možeš eventualno godišnji odmor da tražiš ako je firma voljna da ti odobri. Pa onda opet ginekolog da ti da bolovanje...
Što se tiče otkaza u toku trudnoće ili dok je žena na porodiljskom, to NE SME da se desi. Po tom pitanju smo zaštićenje kao bele medvedice user posted image user posted image user posted image   Ako se ne daj bože to desi u ovom periodu, definitivno treba tužiti firmu. Otkaz može da nas sačeka kad se završi porodiljsko, ali to je već druga stvar... Samo se borite za svoja prava!!

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Kada otići na bolovanje???
25.1.2010 13:10:07   
Leki 77
Mozda gresim, ali mislim da nisi u pravu. Tacno je da mora postojati prekid od min 5 radnih dana izmedju bolovanja sa istom sifrom, ali mislim da kod razlicitih bolovanja ( da se tako izrazim ) to ne mora. Ako nista drugo, jedna moja koleginica je posle porodiljskog uzela bolovanje od ginekologa, pa pedijatra, pa godisnji, pa pedijatar, tako da mislim da to moze. Ovo sto sam napisala cu proveriti, ali stvarno mislim da jeste tako.

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Kada otići na bolovanje???
25.1.2010 13:15:33   
aster
IZVORNA PORUKA: Leki 77

Mozda gresim, ali mislim da nisi u pravu. Tacno je da mora postojati prekid od min 5 radnih dana izmedju bolovanja sa istom sifrom, ali mislim da kod razlicitih bolovanja ( da se tako izrazim ) to ne mora. Ako nista drugo, jedna moja koleginica je posle porodiljskog uzela bolovanje od ginekologa, pa pedijatra, pa godisnji, pa pedijatar, tako da mislim da to moze. Ovo sto sam napisala cu proveriti, ali stvarno mislim da jeste tako.


Leki 77, ni ja nisam baš obaveštena 100% jer ovo nisam primenjivala. Htela sam da kažem da ako posle 30 dana neće da ide na komisiju ili niko od doktora neće da joj da novo bolovanje ( lekar opšte prakse ili neko drugi), da je rešenje da malo radi, tih 5 dana, pa onda opet kod ginekologa ( ako je takav da hoće da joj da bolovanje).

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

da li vam se svidja ime Ina?
pisuljica



Da (49%)

Ne (51%)


Ukupan broj glasova: 154

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here