|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada otići na bolovanje???
25.1.2010 13:16:43   
gagins
Što se tiče otkaza u toku trudnoće ili dok je žena na porodiljskom, to NE SME da se desi. Po tom pitanju smo zaštićenje kao bele medvedice user posted image user posted image user posted image Ako se ne daj bože to desi u ovom periodu, definitivno treba tužiti firmu. Otkaz može da nas sačeka kad se završi porodiljsko, ali to je već druga stvar... Samo se borite za svoja prava!!



Eh sto bih volela da je to tako,zasto nisu zasticene onda ove zene sa kojima sam pricala,nego je zena u 7.mesecu ostala bez posla,a trebao joj je samo jos jedan do otvaranja porodiljskog!Cak i da su tuzile firmu,proces traje po nekoliko godina i na kraju opet nista!
Nista u ovoj drzavi nije sigurno vise!

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Kada otići na bolovanje???
25.1.2010 13:17:22   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: aster


Što se tiče otkaza u toku trudnoće ili dok je žena na porodiljskom, to NE SME da se desi. Po tom pitanju smo zaštićenje kao bele medvedice user posted image user posted image user posted image   Ako se ne daj bože to desi u ovom periodu, definitivno treba tužiti firmu. Otkaz može da nas sačeka kad se završi porodiljsko, ali to je već druga stvar... Samo se borite za svoja prava!!


Sa ovim se slazem, naravno. S' tim sto i posle isteka porodiljskog, ako dobijete otkaz, on MORA biti u skladu sa Zakonom i Kolektivnim ugovorom, i naravno vasim ugovorom. Vidim da ima svakakvih poslodavaca, sto je bas strashno i ako ih zaposleni "ne edukuju" oni ce po starom!

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Kada otići na bolovanje???
25.1.2010 13:20:53   
Leki 77
Da, da Aster to i ja mislim, nego ja sam odgovor pisala na post gaginsuser posted image

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Kada otići na bolovanje???
25.1.2010 13:25:36   
bebablue
Meni dr preporucuje od pocetka kombinaciju odrz.trudnoce sa bolovanjem lekara opste prakse od 15 dana, jer mi je odmah rekao da komisija vraca trudnice na posao, a posto sam stalno zaposlena, da kombinujem bolovanje do porodiljskog. Do sada sam iskoristila godisnji, ali sad cu morati da otvorim novo bolovanje, ako dr opste prakse to bude hteo.
Da prosto poludis koliko u ovoj drzavi ljudi obozavaju da rade sa sto vise papira i sto komplikovanije.....user posted image

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Kada otići na bolovanje???
25.1.2010 13:27:56   
Leki 77
Ma naravno! Ovde je jednostavno sve moguce, ali ako je zakon bio na strani tvoje poznanice prvo je trebalo da se obrati inspekciji rada. Ja sam prosto takva osoba. Sile nema zbog koje bih popustila ako sam u pravu. Primena zakona zavisi i od zaposlenih, a ne samo od poslodavaca. Ako mi cutimo, ko ce nas braniti kada ni ne zna za nase probleme?

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Kada otići na bolovanje???
25.1.2010 13:28:55   
gagins
A zasto ipak ne odes prvo na komisiju,pa ako te odbiju uzeces drugo bolovanje.Ne vidim razlog da ne pokusas,mene su jednom odbili i posle dva meseca sam dobila bolovanje zbog anemije i amniocinteze koju sam bila radila!

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Kada otići na bolovanje???
25.1.2010 13:34:26   
bebablue
gagins, nemam ja nista protiv da pokusam sa komisijom, iskreno to bi mi i bilo jednostavnije nego kombinacija bolovanja, nema sto puta da odlazim kod dr, da nosim potvrde u firmu, pa hranarinske liste za jedan mesec, pa drugi mesec i tako u krug, samo kazem da mi je dr rekao da mi nece komisija odobriti produzetak bolovanja, jer jako mnogo trudnica vracaju da rade i da je najbolje da kombinujem...

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Kada otići na bolovanje???
25.1.2010 13:34:28   
gagins
Ma naravno! Ovde je jednostavno sve moguce, ali ako je zakon bio na strani tvoje poznanice prvo je trebalo da se obrati inspekciji rada. Ja sam prosto takva osoba. Sile nema zbog koje bih popustila ako sam u pravu. Primena zakona zavisi i od zaposlenih, a ne samo od poslodavaca. Ako mi cutimo, ko ce nas braniti kada ni ne zna za nase probleme?



Apsolutno se slazemsa tobom,ja bih im takodje natovarila sve moguce inspekcije i advokate zbog toga!Pre tri godine kad sam ostala trudna sa cerkom,nisu hteli da mi isplate bolovanje tih mesec dana o njihovom trosku,pa sam im rekla da cu slucaj prepustiti advokatu,odmah mi je sve bilo placeno.Mislim da im ne treba cutati ma koliko oni bili poslodavci,a mi zaposleni!

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Kada otići na bolovanje???
25.1.2010 13:35:08   
aster
IZVORNA PORUKA: Leki 77

Da, da Aster to i ja mislim, nego ja sam odgovor pisala na post gaginsuser posted image


Sad sam videla user posted image user posted image

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Kada otići na bolovanje???
25.1.2010 13:38:37   
gagins
gagins, nemam ja nista protiv da pokusam sa komisijom, iskreno to bi mi i bilo jednostavnije nego kombinacija bolovanja, nema sto puta da odlazim kod dr, da nosim potvrde u firmu, pa hranarinske liste za jedan mesec, pa drugi mesec i tako u krug, samo kazem da mi je dr rekao da mi nece komisija odobriti produzetak bolovanja, jer jako mnogo trudnica vracaju da rade i da je najbolje da kombinujem...



Slazem se da su retki oni koji su dobili bolovanje,ja sam jedna od njih,ali sam isla dok nisam dobila,cak sam se zalila drugostepenoj kada su me odbili na prvostepenoj.Iako su me i oni odbili,znala sam da sam sve pokusala pa sam bila mirnija,jer da nisam pojela bih se ziva.Ne vidim razlog zasto te lekar toliko obeshrabruje!A hranarinske liste nosis i kad ti komisija odobri,tako da te to prati dok god si na bilo kakvom bolovanju!

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Kada otići na bolovanje???
26.1.2010 16:34:14   
mejvis
Na trudničko bolovanje ja savetujem što ranije.
Ja sam mislila da radim do kraja trudnoće i onda sam u 5. mesecu dobila aneks na manju platu (za 12000din) i niže radno mesto.
Iako sam na neodredjeno to znači samo da ne mogu da dobijem otkaz a ne i da ne mogu da me prebace na niže radno mesto. user posted image  Nisam to uopšte znala niti sam očekivala jer sam vredno radila sve što se od mene tražilo!
E onda sam otvorila bolovanje jer sam bila jako razočarana i tužna. (aneks sam im vratila potpisan tek pošto sam otvorila bolovanje jer imam rok 8 dana po zakonu da ga potpišem).
Oni sada moraju da mi obračunavaju bolovanje kao 65% od proseka zarade za poslednja 3 meseca (tj 65% od moje stare plate). user posted image
Išla sam i na komisiju, samo jednom, 23.11.2009.  i napisali su mi da sam nesposobna za rad do porodiljskog odsustva, tj do kraja trudnoće, i da ne moram više da dolazim. To sa komisijama vrovatno zavisi od grada do grada, ovde su baš bili finiuser posted image

Hoću da kažem da svašta možete da očekujete i da su poslodavci maksimalno nefer prema trudnicama a to sam na svojoj koži osetila. Moj savet svima je - na bolovanje odmah kada zatrudnite. (ako komisija ne pravi probleme, naravno)

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Kada otići na bolovanje???
26.1.2010 17:49:03   
minavb
I ovo je tacno. Cim je po firmi pocelo da se prica o mojoj trudnoci, znala sam da je vreme da brisem. Pametno sam uradila posto mi par normalnih koleginica povremeno javi vesti iz firme koje nisu bas sjajne. No dobro, treba se vratiti na posao a sta nas tada ceka...

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Kada otići na bolovanje???
26.1.2010 20:03:32   
Dora
IZVORNA PORUKA: mejvis

Na trudničko bolovanje ja savetujem što ranije.
Ja sam mislila da radim do kraja trudnoće i onda sam u 5. mesecu dobila aneks na manju platu (za 12000din) i niže radno mesto.
Iako sam na neodredjeno to znači samo da ne mogu da dobijem otkaz a ne i da ne mogu da me prebace na niže radno mesto. user posted image  Nisam to uopšte znala niti sam očekivala jer sam vredno radila sve što se od mene tražilo!
E onda sam otvorila bolovanje jer sam bila jako razočarana i tužna. (aneks sam im vratila potpisan tek pošto sam otvorila bolovanje jer imam rok 8 dana po zakonu da ga potpišem).
Oni sada moraju da mi obračunavaju bolovanje kao 65% od proseka zarade za poslednja 3 meseca (tj 65% od moje stare plate). user posted image
Išla sam i na komisiju, samo jednom, 23.11.2009.  i napisali su mi da sam nesposobna za rad do porodiljskog odsustva, tj do kraja trudnoće, i da ne moram više da dolazim. To sa komisijama vrovatno zavisi od grada do grada, ovde su baš bili finiuser posted image

Hoću da kažem da svašta možete da očekujete i da su poslodavci maksimalno nefer prema trudnicama a to sam na svojoj koži osetila. Moj savet svima je - na bolovanje odmah kada zatrudnite. (ako komisija ne pravi probleme, naravno)


Svaka čast, baš si ih zeznula, smradovi jedni user posted image

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Kada otići na bolovanje???
27.1.2010 11:54:44   
mejvis
user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Kada otići na bolovanje???
27.1.2010 11:55:11   
mejvis
user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Kada otići na bolovanje???
27.1.2010 12:26:27   
bebablue
Nikada nije dosta reci, sramota za kompletno uredjenje naseg drustva, kad ne postoji nikakva privilegija za trudnice, odnosno ne postoji ni najnormalniji odnos u poslu, pa i u drustvu. Ne znam sto se stalno spominje bela kuga. Vise nije prirodna i normalna stvar odluciti se na decu, to je danas pitanje hrabrosti.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Kada otići na bolovanje???
27.1.2010 14:11:11   
mejvis
A da ne pominjem to da je promenjen način obračuna naknade za porodiljsko odsustvo i odsustvo radi nege deteta!
Do sada je bilo u visini poslednje ostvarene zarade (za mesec koji predhodi mesecu otvaranja porodiljskog) a sada je prosek zarade za 12 meseci!!!
To su smislili jer zle i ohole trudnice prave dogovore sa poslodavcima da im povećaju platu za poslednji mesec i onda tu veću platu primaju godinu dana na teret budžeta!!!

Strašno je i to da je novi zakon usvojen 31.12.2009. a da zvanična verzija ne postoji nigde, čak ni na sajtu ministarstva rada!!!
Podzakonska akta isto nisu još usvojena pa nije poznato kako će se obračunavati meseci na bolovanju (da li će se uzimati u obzir ili ne, da li će se računati kao 100% u odnosu na naknadu od 65% ili po ugovoru o radu???). Isto se ne zna da li "zarada" znači neto zaradu ili se uzima u obzir i minuli rad i eventualno još nešto...
Naravno, moraju dobro da promisle o tim podzakonskim aktima kako bi što bolje "sredili" pohlepne porodilje!!!
Strašno...

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Kada otići na bolovanje???
5.2.2010 12:14:24   
Nensi*
Danas je mama isla na komisiju umesto mene,i produzili su mi do 29.marta user posted image

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Kada otići na bolovanje???
9.2.2010 9:58:53   
LillyT
Ja sam danas zavrsila sa komisijom. Dobila sam bolovanje do najkasnije 10.3. i od tada sam na porodiljskom, valjda ce i dr da mi od tada otvori (to je 28 dana pred termin). Skoro da nisam ni ulazila, dr je sve popunila i samo me pozvala po papire. Stvarno sam imala super iskustvo sa komisijom jer su doktorke jako fine i ljubazne. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Kada otići na bolovanje???
9.2.2010 12:54:16   
Dora
Zvala ja prošle nedelje dom zdravlja, treba da otvorim bolovanje, kod moje doktorice mogu da dođem na red tek negde za mesec dana. Juče ja otišla bez zakazivanja, čekala i nekako upala u ordinacuju posle sat ipo čekanja. Pita me ona jel imam zakazano, ja joj kažem da mi treba samo bolovanje, da mi trudnoću vodi dok. privatno i da sam bila na pregledu pre 20 dana. Dam joj izveštaj. On neće da me primi jer nemam zakazano, a "za bolovanje mora da se zakaže" PA, JBT, KAKO MOGU MESEC DANA RANIJE DA ZNAM DA ĆU BITI BOLESNA!!!???
Tako su nam rekli i moramo tako da radimo-to je sve što je ona ponavljala.
Razumem ja da radite kako morate, ALI ŠTA JA DA RADIM?
Ukuca me ona u komp, mene nema. Pita mejesam li se prijavila na šalter, zašto nisam???
Pa da sam se prijavila ne bi me primili, zar ne?
Kaže ona tako je.
Pa eto zašto nisam. Pošalje me ona i ja se prijavim, stigne njoj karton. Gleda moj izveštaj sa pregleda i pita što mi dok. nije napisala da tražim bolovanje?user posted image user posted image user posted image
Kažem joj da ja pre 20 dana nisam znala da ću morati na bolovanje, to sam saznala jutros kad sam se probudila bolesna. E onda, ona ne može tako, to ne sme da radi, samo radi kako su joj rekli i bla bla...
Ja ćutim, gledam je, čekam da mi da bolovanje i nemam nameru da odem.
Ispiše mi ona bolovanje. Vidi da sam slomljena, da ne mogu da dišem, kijam, oči mi zasuzile...ne mogu da govorim od promuklosti...ništa. Pitam ja :sad kad sam već tu, šta mogu od lekova, neke kapi za nos? Nešto za grlo? Kaže ona ladno: Pa, pitaj u apoteci, oni će ti dati nešto što smeju trudniceuser posted image user posted image user posted image
Aj, nebitno, hvala vam puno na ljubaznosti i strpljenju (sve trajalo 5 minuta) doviđenjaprijatnoćao.

Čoveče, još mi je rekla da me neće sl. meseca slati na komisiju već će me vratiti na posao, jer, "Znate kakva je komisija nemilosrdna!"
Da znam, ni ona nije bolja...

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Kada otići na bolovanje???
9.2.2010 14:44:52   
Mimče
ljudi kakva je procedura otvaranja trudničkog bolovanja u bg, ima li koja iskustva.
Što se tiče posla ja sam na ugovoru na određeno pa tako da ako mi ga ne promene kad otvorim porodiljsko dobijam otkaz, jer će mi isti isteći a ja neću biti tu da nastavim da radim.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Kada otići na bolovanje???
9.2.2010 14:56:05   
cicko
Jao Dora, strasno! Koje maltretiranje trudnica, izivljavanje... zbog jebuser posted image e papirologije!


IZVORNA PORUKA: Dora

Zvala ja prošle nedelje dom zdravlja, treba da otvorim bolovanje, kod moje doktorice mogu da dođem na red tek negde za mesec dana. Juče ja otišla bez zakazivanja, čekala i nekako upala u ordinacuju posle sat ipo čekanja. Pita me ona jel imam zakazano, ja joj kažem da mi treba samo bolovanje, da mi trudnoću vodi dok. privatno i da sam bila na pregledu pre 20 dana. Dam joj izveštaj. On neće da me primi jer nemam zakazano, a "za bolovanje mora da se zakaže" PA, JBT, KAKO MOGU MESEC DANA RANIJE DA ZNAM DA ĆU BITI BOLESNA!!!???
Tako su nam rekli i moramo tako da radimo-to je sve što je ona ponavljala.
Razumem ja da radite kako morate, ALI ŠTA JA DA RADIM?
Ukuca me ona u komp, mene nema. Pita mejesam li se prijavila na šalter, zašto nisam???
Pa da sam se prijavila ne bi me primili, zar ne?
Kaže ona tako je.
Pa eto zašto nisam. Pošalje me ona i ja se prijavim, stigne njoj karton. Gleda moj izveštaj sa pregleda i pita što mi dok. nije napisala da tražim bolovanje?user posted image user posted image user posted image
Kažem joj da ja pre 20 dana nisam znala da ću morati na bolovanje, to sam saznala jutros kad sam se probudila bolesna. E onda, ona ne može tako, to ne sme da radi, samo radi kako su joj rekli i bla bla...
Ja ćutim, gledam je, čekam da mi da bolovanje i nemam nameru da odem.
Ispiše mi ona bolovanje. Vidi da sam slomljena, da ne mogu da dišem, kijam, oči mi zasuzile...ne mogu da govorim od promuklosti...ništa. Pitam ja :sad kad sam već tu, šta mogu od lekova, neke kapi za nos? Nešto za grlo? Kaže ona ladno: Pa, pitaj u apoteci, oni će ti dati nešto što smeju trudniceuser posted image user posted image user posted image
Aj, nebitno, hvala vam puno na ljubaznosti i strpljenju (sve trajalo 5 minuta) doviđenjaprijatnoćao.

Čoveče, još mi je rekla da me neće sl. meseca slati na komisiju već će me vratiti na posao, jer, "Znate kakva je komisija nemilosrdna!"
Da znam, ni ona nije bolja...


(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Kada otići na bolovanje???
9.2.2010 15:10:43   
mama na kub
Mimce cao! Mene moji sa posla zajedno sa sefom teraju da idem na bolovanje jer je to moje pravo, ali na svu srecu sam na neodredjeno. I danima se ja razmisljam da li da idem vec na bolovanje ili ne i danas sam odlucila da ga od sutra i otvorim. Jer veruj mi da su kolege pocele popreko da me gledaju kada se sretnemo na hodniku i vide da sam jos tu.

(odgovor članu Mimče)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Kada otići na bolovanje???
9.2.2010 15:10:59   
minavb
IZVORNA PORUKA: Dora

Ispiše mi ona bolovanje. Vidi da sam slomljena, da ne mogu da dišem, kijam, oči mi zasuzile...ne mogu da govorim od promuklosti...ništa. Pitam ja :sad kad sam već tu, šta mogu od lekova, neke kapi za nos? Nešto za grlo? Kaže ona ladno: Pa, pitaj u apoteci, oni će ti dati nešto što smeju trudniceuser posted image user posted image user posted image


I ovo je doktor?user posted image


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Kada otići na bolovanje???
9.2.2010 15:13:12   
mama na kub
Ma danas se masa ljudi naziva kojekakvim profesijama, a ko zna kako su do tih diploma dosli.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here