|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epiduralna DA ili NE
16.4.2013 21:14:45   
Moiraina
Žene, jeste li sigurne da je problem bio u epiduralu? Slično je bilo kod mene na prvom porođaju, narihtali mi indukciju i otvorila se brzo, ali napona nigde. Jedan od dr-a koji me je obilazio je stalno govorio kako je beba baš visoko i kako teško da će sama da se spusti, da treba da idem na carski... Ali drugi dr koji mi je "vodio" porođaj zapeo za prirodno... Pred kraj sam ustala pored stola da bih tako pokušala da pomognem bebi da se spusti (dakle, imala sam osećaj u nogama posle nekoliko doza epidurala i porođaja od 11 sati, čisto sumnjam da ne bih oset_ila napone da sam ih imala), i ništa... Na kraju su mi dali još pola sata fore da se porodim prirodno, već su mi nagovestili da ću ići na carski... I onda je bilo, ajde još jednom da probamo prirodno i nalegli mi na stomak, bukvalno su oni izgurali bebu napolje. Zaista ne smem da mislim šta bi bilo da nisam imala epidural. Eto, za dlaku sam izbegla carski, ali možda bi bilo bolje da su me odmah odveli...
Drugi put se beba lepo spustila i oset_ila sam napone bez problema (uz epidural, naravno), izgurala sam prilično veliku bebu iz 3 napona.
Mada sigurno da ima veze i to kako je epidural dat i ko ga daje...

< Poruku je uredio Moiraina -- 16.4.2013 21:17:10 >

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 1576
   RE: Epiduralna DA ili NE
17.4.2013 10:31:15   
Snelle
Ja sam epidural dobila kad sam bila na pola sata pred porođaj, anestezilog iz prethodne smene nije htela da mi ga da, jer nisam došla na dogovor sa njom oko epidurala. Anesteziolog iz druge smene nije pravio pitanja i odmah mi ga je dao iako sam bila već 8 cm otvorena, ali sam imala nemoguće, neizdržive bolove (pretpostavljam da je razlog bio uključivanje stimulacije), pa ga je babica zamolila da mi ga ipak da. Verovatno je bila mala doza jer sam kontrakcije i dalje osećala ali su bile znatno slabije.
Od tada imam blagi bol u krstima. Jel to normalna reakcija na epidural?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 1577
   RE: Epiduralna DA ili NE
17.4.2013 10:38:50   
Tiziana
Ja sam oba put aimal aepidural,ali nisam posle imala nkiakvih problema s akrstima.Desvalo mi se mesec dan anakon porodjaja d aosetim na tom mestu gde su mi uveli epidural kako mi blago nekako utrne,ali nista strasno,traje par sekundi i prodje...to se desilo mozda par puta.
JA po milioniti put ovde to pisem,ja sam osecala itekako napone,oba puta,nije me nista bolelo,ali sam znala da treba da guram jer sam prosto osecala potrebu da guram.noge oba puta skroz osecala.. sigurno da ima veze i ko i kako daj eepidural.
A to da nece anesteziolog da da jer nisi bila na dogovoru,to mi je potpuno besmisleno..oni tamo na licu mesta urade sve analize za 5min i mogu da ti ga daju..

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 1578
   RE: Epiduralna DA ili NE
17.4.2013 10:42:18   
Snelle
Tiziana, ja sam imala sve analize, sve sam odradila pred porođaj i ponela sa sobom. Mislim da je ovo bilo više neko inaćenje i isterivanje pravde od strane anesteziologa.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1579
   RE: Epiduralna DA ili NE
17.4.2013 10:45:55   
Rosita
Ništa me nije zabolelo. Bebu redovno presvlačim sagnuta jer ona ne voli na komodi (ništa od ovoga ne opravdavam ali to nije tema) i ni b od bola. Čovek mi je dao epidural znalački. Još me i zapričavao pa ni davanje skoro da nisam oset_ila.

Inače, anesteziolog mi je bio Toma Krajinović. Odličan.

< Poruku je uredio Rosita -- 17.4.2013 10:49:12 >

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1580
   RE: Epiduralna DA ili NE
17.4.2013 10:53:23   
Rosita
Ja nisam stigla da pokupim analize iz db, dali su mi nezvanicne, tj. epikrizu ako krene porodjaj preko noci, ali nisu pravili problem, uzeli su opet krv i odmah gotovi rezultati. Ma kao da nikad nikakvu anesteziju nisam dobila! Sve pohvale ovom anesteziologu!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1581
   RE: Epiduralna DA ili NE
17.4.2013 10:59:12   
Snelle
Ne kažem da je problem do anesteziologa, mislim da je pre problem do moje kičme koja je možda tako odreagovala na anesteziju. Videćemo kako će biti nadalje.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1582
   RE: Epiduralna DA ili NE
17.4.2013 11:04:41   
MicinaMama
snele lako je moguce da ti je bol ostala....To spada u ajmo reci neke kontraindikacije epidurala.Obicno kazu kao slabo se desava ali je moguce,ali boga mi ja ovde pola zena sto znam imaju bolove u ledjima od epiduralne,ja nisam imala.Ali imam sada posto su mi busili spinalni nervni sistem i vadili nervnu tecnost.Radi se kao epiduralna,ali za razliku od nje ovo igla busi nerv.I uzasno je bolno.

Ali nebitno to,hocu da kazem da mi je ostala bol ovaj put.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 1583
   RE: Epiduralna DA ili NE
17.4.2013 11:06:16   
Tiziana
Pa on ti je jedan od najboljih tamo..

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1584
   RE: Epiduralna DA ili NE
17.4.2013 11:23:29   
Rosita

IZVORNA PORUKA: Tiziana

Pa on ti je jedan od najboljih tamo..



Da, znam, naknadno sam saznala, imala sam sreće.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1585
   RE: Epiduralna DA ili NE
8.5.2013 10:45:06   
Sladja80
Ima li svezih iskustava sa epijem?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1586
   RE: Epiduralna DA ili NE
8.5.2013 10:48:04   
adulence
moje iskustvo je iz decembra,ako mogu nekako da ti pomognem...

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 1587
   RE: Epiduralna DA ili NE
8.5.2013 10:50:10   
Rosita
A moje iz marta.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1588
   RE: Epiduralna DA ili NE
8.5.2013 11:05:19   
Sladja80
hehe ja bih da procitam svaki dan po jedno novo iskustvo user posted image meni se priblizava pa sam u shoku,samo iscitavam iskustva svaki dan i opet ne znam da li da uzmem izabranog ili ne,samo razmisljam kad dodjem tamo kako mi govore anesteziolog je zauzet user posted image i ne znam sto sam u tripu da je epi nesto sto je tako nedostizno kao da ce meni neko da ucini uslugu ako mi ga da,jooooj kakve tripove ja imamu glavi pa to je strasno

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1589
   RE: Epiduralna DA ili NE
8.5.2013 11:09:17   
adulence
a gde treba da se porodis?ja sam se porodila u kbc dragisa misovic

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 1590
   RE: Epiduralna DA ili NE
8.5.2013 11:30:54   
Sladja80
Narodni Front

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1591
   RE: Epiduralna DA ili NE
8.5.2013 11:33:32   
Rosita
Pa Sladjo, i sama znas da imas nerealne strahove. Ko god je hteo dobio je epidural u Frontu, koliko vidim. A i da uzmeš izabranog, što da ne. Jedino ako se to plaća, a ti ne bi. Nema šta da brineš, dobićeš epi i uživaj user posted image

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 1592
   RE: Epiduralna DA ili NE
8.5.2013 11:35:32   
adulence
bolje onda neko derugi da te posavetuje,jer u misovicu ko god da je hteo dobio je epi jer je malo porodiliste

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1593
   RE: Epiduralna DA ili NE
8.5.2013 11:36:41   
Sladja80
placa se i nije mi to problem,pitacu ga kad odem na razgovor da li se desava da nema ko da da,ako se desava uzecu izabranog,ici cu pocetkom juna kad udjem u 9 pa cu videti joooojjjj kuku utronjala sam se...user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1594
   RE: Epiduralna DA ili NE
8.5.2013 11:41:22   
Tiziana
Ma sto mislis da ga neces dobiti. Ja jos nisam cula da se neko poradjao u Frontu i da nije bilo anesteziologa da mu ga da.uvek su u smeni po 2 dezurna anesteziologa, a ima sveukupno 10 boxova za porodjaj..ako je jedan na c.rezu,uvek ima onaj drugi..opusteno.

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 1595
   RE: Epiduralna DA ili NE
15.5.2013 14:27:31   
Sladja80
Tiziana gledam na onom njihovom sajtu raspored rada lekara i tamo pise da je dezurni jedan anesteziolog i jedan neonatolog,jel ti znas iz pouzdanih izvora da budu dva dezurna?

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1596
   RE: Epiduralna DA ili NE
15.5.2013 16:34:42   
Tiziana
E pa sad,nisam bas 100% sigurna,ali prvi put sam se poradjala tokom noci,subota na nedelju bilo ih je dvoje, drugi put u subotu u toku dana i isto ih je bilo dvojica..e sad zaista ne mogu da ti garantujem.tokom dana od 7-14h ih sigurno ima bar dvoje, jer ima i onih anesteziologa koji su regularno zaposleni u porodilistu tj rade na odeljenju porodilista plus dezurni lerkar.

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 1597
   RE: Epiduralna DA ili NE
15.5.2013 17:45:17   
Sladja80
ako ih je nocu bilo dvoje onda je tako,pitacu ja kad odem na razgovor,oni ce mi reci,nego ja nestrpljiva da saznam sto pre,priblizava mi se user posted image

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1598
   RE: Epiduralna DA ili NE
15.5.2013 20:24:42   
Tiziana
Nemoj ti nista da brines,sigurno ce biti neki slobodan anesteziolog kad b udes dosla na porodjaj!!!!

(odgovor članu Sladja80)
Direktna veza do poruke: 1599
   RE: Epiduralna DA ili NE
15.5.2013 23:10:01   
janabons
Sladjo, meni je moj dr rekao da odmah na prijemu trebas da kazes da li zelis epidural ili ne. ima slucajeva koji nisu dobili epi, ali to su zene koje su se premisljale i kad su videle da mnogo boli trazile su epi, ali je bilo vec kasno, ali to je druga pricauser posted image

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here