|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
21.7.2009 9:05:15   
neica
Da li ti stavljaju kateter kada imas CR sa spinalnom anestezijom?

(odgovor članu macak99)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
21.7.2009 9:10:33   
Anoniman
Ja ću napamet da pričam... pretpostavljam da se stavi, jer ti se u spinalnoj anesteziji oduzme sve od struka na dole, pa pretpostavljam da ni mokrenje ne možeš da kontrolišeš.

(odgovor članu neica)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
21.7.2009 10:37:12   
daca77
kateter je obavezan...slusaj te med.sestru


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
21.7.2009 10:39:21   
Rivana
Sto se toliko plasis katetera, to je najmanji problem user posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
21.7.2009 10:52:54   
mihi
Jeste obavezan je urinarni kateter a i kateter preko koga se plasira anestezija, ja sam imala CR u Epiduralu osećala sam sve od dna guze na dole pa sam imala urinarni kateter 2 dana (dan CR i sutradan do po podne).

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
21.7.2009 11:32:23   
neica
IZVORNA PORUKA:Rivana

Sto se toliko plasis katetera, to je najmanji problem



Zato sto kad vidim katater ja odma pocnem da povracam.

< Poruku je uredio Lilly RR -- 31.5.2010 12:36:01 >

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
21.7.2009 11:35:47   
Rivana
IZVORNA PORUKA: neica

IZVORNA PORUKA:Rivana
Sto se toliko plasis katetera, to je najmanji problem



Zato sto kad vidim katater ja odma pocnem da povracam.


Ja sam posle porodjaja tri meseca nosila kateter zbog toga sto su s..... neki nerv pa sam prezivela, tako da ne brini to ti je najmanji problem zaista stavljane nije nista bas nista, ja sam ga stavljala nekoliko puta ndnevno tri meseca, jer sam samo tako mogla da piskim. Ne boli stavljanje ni vadjenje, to treba najmanje da te brine

< Poruku je uredio Lilly RR -- 31.5.2010 12:37:13 >

(odgovor članu neica)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
21.7.2009 11:37:57   
neica
Ne plasim se ja bolova vec toga sto cu kad ga vidim da povracam a povracala sam do 24.nedelje trudnoce tako da mi je povracanja za ceo zivot dosta.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
21.7.2009 11:44:17   
Rivana
A jesi li vec povracala kad si ga videla ranije pa znas da povracas od njega.

(odgovor članu neica)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
21.7.2009 11:48:35   
neica
Bilo kod koga da vidim kateter ja povracam.U aprilu sam bila kod babe u bolnicu ona je imala kateter cim sam ga videla pocela sam da povracam nisam stigla do wc vec sam u njenoj sobi pocela da povracam,sledeci put sam otisla kad ga vise nije imala i nisam povracala.Isto tako i infuziju kada sam primala nisam gledala kada je flasa bila gotova jer kad god bih pogledala gore u flasu ja bi pocela da povracam.To je nesto sto ja nemogu da kontrolisem nazalost jace je od mene.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
30.11.2009 12:54:22   
Nanica1
Koju vrstu anestezije preporucuju u Betaniji? Ja cu morati na carski, uhvatila me strasna panika mada se sad vec mirim sa celom situacijom! Medjutim, mnogo mi je lakse kad pomislim na spinalnu nego totalnu- to sam vec jednom prozivela, nisam imala poteskoca ali mi je nekako strasnije da aparati disu umesto tebe, imas cev u grlu, pa si osamucena kada se budis, sve ti tesko, tesko ti da pricas a pretpostavljam da posle spinalne nije tako- svesna si svega pa i posle operacije nastavljas da funkcionises normalno, mozes lepo da se javis svojima i sto je najvaznije vidis odmah svoju bebicu i nemas taj osecaj- odakle sad ovo cedo, jel ga roda donela?

(odgovor članu neica)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
20.5.2010 13:00:21   
tanjushans
joj, sada me je maya21 nacisto uplasila... Taman sam pomislila da cujem koju lepu u spinalu, mada vec jesam a sada ti ovo grozno... :P
uh... pogotovo sto cu i ja u Betaniju... joj, ne znam... kazem opet cula sam od moje priajteljice koja radi tamo da se zene mnogo lakse oporave posle spinala, nego posle opste anestezije. U istinu odmah sam je pitala za bolove u glavi, jer iz skole znam da je princip izvodjenja isti kao kod lumbalne punkcije i da su glavobolje neminovne. Mada eto ona kaze da uz tecnost prolaze a daju i analgeziju tako da ne bi trebalo da jako boli.
uh...uh...uh....
Maya21, jer znas kako se zove anesteziolog sa kojim si pricala???


_____________________________

V*O*L*I*M T*E

(odgovor članu macak99)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
20.5.2010 17:18:54   
Anoniman
Ej, pa i ti si novosađanka. user posted image Maye nema već neko vreme na forumu, ne stiže, jer se vratila na posao.

Sve što sam ti pisala u temi poređenja CR i prirodnog... vezano za mišljenje dr i bodrenje drugarice koja radi u porodilištu, odnosilo se na Betaniju.

(odgovor članu tanjushans)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
31.5.2010 11:23:37   
tanjushans
Tashke ukapirala sam da si i ti novosadjanka posle one klope pre porodjaja u Betanijji :D
Joj, nje nema a ja sada u nedoumii da li da idem na spinal. Ne znam???
Mnogi koji su radili kazu da je oporavak mnogo laksi, e sada vrag bi znao da li cu i ja proci tako...???
Nista, videcu kada odem da zakazem sekciju, valda ce me onda pitati, a drugaricu koja radi u Betaniji cu da vucem sa sobom na zakazivanje.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
31.5.2010 12:31:30   
Anoniman
Lovi Mayu u temi Hajde da pijemo kafu u Novom Saduuser posted image

(odgovor članu tanjushans)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
1.6.2010 23:25:20   
Maya21
IZVORNA PORUKA: tanjushans

Maya21, jer znas kako se zove anesteziolog sa kojim si pricala???



jooj znala sam dok sam imala njegov br u mobilnom, koji mi je crkao pre koji mesec... On je sef na anesteziji, stariji covek, pravi lala user posted image al sad ne mogu nikako da se setim... Jedino sutra da javnem kad pitam baku, to je njen poznanik user posted image

(odgovor članu tanjushans)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
1.6.2010 23:27:28   
Maya21
setih se!dr Berberic, mislim Jovan, nisam sigurna user posted image

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
1.6.2010 23:39:38   
Maya21
IZVORNA PORUKA: Tashke

user posted image Maye nema već neko vreme na forumu, ne stiže, jer se vratila na posao.



Tashke jedna malena ispravka, i sorry moderatorke sto cu malo off, Maya je dobila otkaz... Zato me valjda sad ima cesce na RR user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
1.6.2010 23:41:16   
Anoniman
PF! Bezveze! user posted image

Mislim za posao, super što si sa nama, ali moglo je to nekako uz posao. Trebala si im reći "Heeeeej, nemojte me otpuštati, uspeću ja da uskladim RR sa poslom!" user posted image (sorry, malo sam se našalila user posted image )

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
1.6.2010 23:43:43   
Maya21
Ma ko šiša posao, RR je najbitnija!user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
4.8.2010 11:50:02   
minna
Imam jedno mozda glupo pitanje, ali stvarno nemam pojmauser posted image   Da li se placa spinalna anestezija? 

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
26.8.2010 23:48:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: red sonia

IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: Mishica 77

Tash jesi li zakazala CR? Kakva anestezija?


Jesam, za 6ti, spinal. Evo, dobila sam proliv od straha, već kada sam izgovorila...



joj svaka ti cast,ja ne bih smela


IZVORNA PORUKA: Mishica 77

Bravo Tash-oooooooooo!     
Hrabrice moja!
Ma kakav proliv, videćeš da će sve biti extra!!!!!



IZVORNA PORUKA: nensi27

Tasho,bravo za odluku


IZVORNA PORUKA: Jos malo pa mamica

Tash-o  ,bravo macko !Nisam znala da ces uzeti spinal!Kako to funkcionise?Mislim sta se placa sta se ne placa,oko toga nikako nisam u toku,jer sam se prirodno poradjala.


IZVORNA PORUKA: Tash

Najgore je, što kada sam se prvi put porodila, u šok mi je došetala drugarica iz OŠ, na koju sam skroz zaboravila, putevi nam se prosto razišli, a bile smo naj u OŠ. Ona radi u Betaniji. Kaže, sređivala je papirologiju, pa videla moje ime. Obilzila me je, donosila novine. Ovaj put kada sam ostala trudna, poslala sam joj sms odmah, ona mi odmah rekla da ne razmišljam o totalu, nego da uzmem spinal, da će biti uz mene u sali... I pre koji dan joj šaljem da je 3eg prijem na GAK, i 6og CR, ona mi kaže "Lažeš? Ja 3og ujutru idem na more!" Mislila sam da ću da se upucam! 

A nije spinal moja odluka, dr je rekao da o tome nema šta da se priča, da sam kompletan kreten ako odem u total.



IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: Jos malo pa mamica

Tash-o  ,bravo macko !Nisam znala da ces uzeti spinal!Kako to funkcionise?Mislim sta se placa sta se ne placa,oko toga nikako nisam u toku,jer sam se prirodno poradjala.


Nemam pojma, to neka rešava neko drugi.Ja idem da se porodim, pa neću valjda još ja i plaćati?



IZVORNA PORUKA: Sanjica26

I mene zanima carski sa spinalnom. Tasho kad budes posle porodjaja, slobodna napisi o tome. bas me interesuje


IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: red sonia

a sta fali totalu


Iz mog aspekta ništa! Bila sam u njemu više puta, odlično ga podnosim, samo nadrljaju oni koji su pored mene kad se budim jer se svađam.
Kažu da je oporavak posle spinala brži...


IZVORNA PORUKA: nensi27

Tasho,nije nista strasno,veruj mi...


IZVORNA PORUKA: red sonia

ma ja se sledim kad pomislim da me otvaraju i ceprkaju po meni a ja budnaaaaaaaa,kao horor film


IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: red sonia

ma ja se sledim kad pomislim da me otvaraju i ceprkaju po meni a ja budnaaaaaaaa,kao horor film


Da, to je i moj problem... ne bojim se ja da ću da osetim nešto, nego što mozak stvara slike...



IZVORNA PORUKA: Jos malo pa mamica

Meni bolje zvuci spinal nego total...jednom sam bila u totalu,u spinalu nikad,ali nekako mislim da se stvarno lakse oporaviti...jbt,pa prvo sto ne moras da se budis pa jos sa mucninom 


IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Red ti to i ne vidis. ja kad sam isla na operaciju jajnika trazila sam epidural. Ma, mnogo je bolje, nego kad si u totalnoj. sto kaze tasha brzi je oporavak. I stvarno jeste. Meni je grozan osecaj da spavam dok oni nesto rade. Ali to je stvar ukusa


IZVORNA PORUKA: nensi27


IZVORNA PORUKA: red sonia

ma ja se sledim kad pomislim da me otvaraju i ceprkaju po meni a ja budnaaaaaaaa,kao horor film


To je frka u pocetku,dok ne pocne operacija,a posle razmisljas samo o bebi i jedva cekas da je vidis...Bar je meni tako bilo...


IZVORNA PORUKA: Mishica 77

Ja nisam ništa zamišljala..... sad kad razmislim. Samo sam jedva čekala da se završi. A ako je neko trebao da zamišlja onda sam to ja jer sam se kao zdr. radnik nagledala toga.
Ne razmišljej previše i uživaj! Jo malo!!!



IZVORNA PORUKA: nensi27


IZVORNA PORUKA: Jos malo pa mamica

Meni bolje zvuci spinal nego total...jednom sam bila u totalu,u spinalu nikad,ali nekako mislim da se stvarno lakse oporaviti...jbt,pa prvo sto ne moras da se budis pa jos sa mucninom 

Stvar je u tome sto posle spinala nema oporavka,jer si budna kao i sad,jedino sto ne osecas nista od stomaka na dole...


IZVORNA PORUKA: choopa choops

IZVORNA PORUKA: nensi27


IZVORNA PORUKA: red sonia

ma ja se sledim kad pomislim da me otvaraju i ceprkaju po meni a ja budnaaaaaaaa,kao horor film


To je frka u pocetku,dok ne pocne operacija,a posle razmisljas samo o bebi i jedva cekas da je vidis...Bar je meni tako bilo...


Ja bi ponjela i cepice za usi



IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: Mishica 77


IZVORNA PORUKA: Tash

Da, to je i moj problem... ne bojim se ja da ću da osetim nešto, nego što mozak stvara slike...



Da ali najlepšu sliku... dolazi na svet tvoja beba!!!!




Ah, da... taj momenat nekako nikad ne dođe na red... Uvek je tu skalpel, red kože, pa red ne-znam-čega-pa krv... pa "svemirski brod", u glavi umesto tik-tak-tik-tak... Tiiiiiiiiiiiiiiiiik-taaaaaaaaaaaaaaaak-tiiiiiiiiiiiiiiiiiik-taaaaaaaaaaaaaaaaak... i tako u večnost...

Ja već danima kada krenem da razmišljam, samo prekinem sa "Ma, daj, Tamara, toliko svega si preživela, pa i ovo ćeš! Ne razmišljaj!"



IZVORNA PORUKA: nensi27


IZVORNA PORUKA: choopa choops

IZVORNA PORUKA: nensi27


IZVORNA PORUKA: red sonia

ma ja se sledim kad pomislim da me otvaraju i ceprkaju po meni a ja budnaaaaaaaa,kao horor film


To je frka u pocetku,dok ne pocne operacija,a posle razmisljas samo o bebi i jedva cekas da je vidis...Bar je meni tako bilo...


Ja bi ponjela i cepice za usi



Ja uopste nism slusala sta dr prica jer mi je anesteziolog iznad glave lupao neke gluposti i zasmejavao me


IZVORNA PORUKA: Didy

IZVORNA PORUKA: Tash

A nije spinal moja odluka, dr je rekao da o tome nema šta da se priča, da sam kompletan kreten ako odem u total.



Slažem se sa tvojim doktorom. I ja bih definitivno uzela spinal da sam u toj situaciji. Savetovala sam poznanice koje su išle na CR da uzmu spinal, a sve me gledale kao da sam pala s Marsa.
Dvaput kao mala bila u totalu, jednom kasnije u lokalnoj anesteziji... Ne može da se poredi... Grozim se totala.
Mada, kod CR u spinalu me najviše oduševljava što možeš da čuješ prvi bebin plač, da je vidiš odmah, daju ti je... Mnogo je emotivnije... Učestvuješ u svemu na neki način.
Baš jedva čekam da čujem tvoje poređenje spinal vs total.



IZVORNA PORUKA: nensi27

I najbolje od svega je to sto ako u bilo kom trenutku osetis da ne mozes to da podneses,moze odmah da te uspava...


IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: Didy


Mada, kod CR u spinalu me najviše oduševljava što možeš da čuješ prvi bebin plač, da je vidiš odmah, daju ti je... Mnogo je emotivnije... Učestvuješ u svemu na neki način.



Ja sam mentol koji se ne pali na to, ali definitivno će to da pomogne da šivenje brže prođe. A ovaj deo sečenja i vađenja bebe valjda ne traje duže od 10-15min.



IZVORNA PORUKA: red sonia

meni je trajalo 16 min...u 8 poceli u 8 i 16 se rodila moja lutkica


IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: Didy

IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: Didy


Mada, kod CR u spinalu me najviše oduševljava što možeš da čuješ prvi bebin plač, da je vidiš odmah, daju ti je... Mnogo je emotivnije... Učestvuješ u svemu na neki način.



Ja sam mentol koji se ne pali na to, ali definitivno će to da pomogne da šivenje brže prođe. A ovaj deo sečenja i vađenja bebe valjda ne traje duže od 10-15min.



Ima da te zdrma, već vidim.



Zdrma? Ko? Šta?



IZVORNA PORUKA: nensi27

IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: Didy


Mada, kod CR u spinalu me najviše oduševljava što možeš da čuješ prvi bebin plač, da je vidiš odmah, daju ti je... Mnogo je emotivnije... Učestvuješ u svemu na neki način.



Ja sam mentol koji se ne pali na to, ali definitivno će to da pomogne da šivenje brže prođe. A ovaj deo sečenja i vađenja bebe valjda ne traje duže od 10-15min.



Meni je operacija pocela u 15:30h a Vuk se rodio u 15:42h... A sve ukupno oko sat vremena...


IZVORNA PORUKA: Tash

Šta su ti radili 50 minuta posle???

Luka se rodio u 7.55, ja sam u 8.30 već bila uveliko budna, i već su mi i bebu pokazali, i mamu i muža prošvercovali u šok...



IZVORNA PORUKA: nensi27

Pa nemam pojma...


IZVORNA PORUKA: nensi27

Mozda sam i ja nesto pobrkala jer sam tad jos bila pod utiscima,ali mislim da je bilo gotovo u 16:30h...


IZVORNA PORUKA: Podrum Š.

Evo me, čitam  o spinalu ili totalu na CR. Moja kuma se porodila oba puta na CR prvi put total, drugi put spinal.
Kaže da je u spinalu mnogo bolje, mada je imala trip sa anesteziologom jer je iz 3. puta pogodio gde treba - ali je sve ispalo ok.
Drugo kaže da je spooky to što nemaš kontrolu nad donjim delom tela, tj gledala je kako joj premeštaju noge levo desno .





IZVORNA PORUKA: nensi27


IZVORNA PORUKA: Podrum Š.

mada je imala trip sa anesteziologom jer je iz 3. puta pogodio gde treba - ali je sve ispalo ok.
Drugo kaže da je spooky to što nemaš kontrolu nad donjim delom tela, tj gledala je kako joj premeštaju noge levo desno .



I moj anesteziolog je imao problema da ubode gde treba jer sam bila mnoooooooooogo otecena,bockao me nekih 6-7 puta...

A i meni su tako pomerali noge,bas je trip...


(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
30.8.2010 14:37:59   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Podrum Š.

Meni moj dr  kada smo pričali o anesteziji na CR rekao... Ne dam ti da ideš na spinal (iako sam dobar sa anesteziologom)... Samo ako baš insistiraš ali da znaš da sam JAKO protiv toga...
E ebi ga...


Jel rekao zašto je protiv? Jer moj 100% za, i jak je protiv da se CR radi u totalnoj, tvrdi da se u svetu 97% CR-ova radi u spinalu.

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
30.8.2010 14:42:03   
Nensi*
Meni je moj anesteziolog savetovao da mi uradi CR u spinalu...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
30.8.2010 14:42:10   
Podrum Š.
Paaa nije mi hteo u detalje...
I tek sada mi je ispričao neke detalje moje trudnoće za koje nije hteo da me plaši ranije... Čuva me moj divni dr user posted image ...
Volela bih da znam, jer kada mi je to rekao popreko sam ga pogledala... a on baš odgovorio u stilu pa ako baš insistiraš...
Verovatno ću saznati kada sve prođe user posted image

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here