|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
8.12.2013 23:48:41   
Milica cica
Ma čas kažu ovko čas onako,te na prednjem,te na zadnjem, ne mogu da ih pohvatam, i meni krenula gorušica......

< Poruku je uredio Milica cica -- 8.12.2013 23:49:55 >

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
8.12.2013 23:58:04   
viking
Ja do sada nisam imala gorušicu, nikad u životu. Ali zato desnu ruku jedva koristim, non stop mi je utrnula i naduta. Otekla mi je i leva ali ne toliko. Stopala - kao Kim Karadšijan user posted image
Inače, bili smo sad za vikend malo u šopingu, nismo kupili mnogo ali počeli smo polako. Za početak sam uglavnom uzela sebi stvari za bolnicu (spavaćicu, uloške, mrežaste gaće, brus...) a za bebe smo kupili tapete za njihov kutak, nekoliko pari čarapica i popkice, kadu i kupka, radijator ako bude trebalo da se dogreva soba pošto noću isključuju centralno a klima je tačno iznad kreveca pa je neću uključivati, malu korpu za bebeći prljav veš i tako... user posted image

< Poruku je uredio viking RR -- 8.12.2013 23:59:44 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
9.12.2013 0:06:25   
Milica cica
Jel ti teško da se krećeš? Ja čim malo duže hodam imam pritisak i stvdrnjavanje stomaka. I počela je noga da mi se koči noću.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
9.12.2013 0:08:43   
Dani.kv
Bravo Vik. Prava majka, a ne kao ja. Ja samo kukam i rastezem se ko zvaka

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
9.12.2013 0:11:00   
srna001
Tek sam sad videla šta sam napisalauser posted image Da odlučili smo da je pošaljemo u vrtić pa da ide do porođaja a onda ćemo je povući na neke dve nedelje da se druži sa bebom pa posle toga ide opet u vrtić.Naravno mi planiramo, a Bog govori no no!user posted image Videćemo šta će biti.Iskreno više me je strah da ne odem bolesna na porođaj nego što mislim da će ona nešto preneti bebi.U principu ona dok je sisala nije se uopšte razboljevala bez obzira na viruse koje su donosili mm i O iz spoljnog sveta, pa se tako nadam i da će beba imati imunitet.

Ja ne znam kako je sa blizancima ali mi je logično da ako su posteljice tako raspoređene da je jedna na prednjem a druga na zadnjem zidu da onda mama oseća više udarce one koja je napred.A ne znam ni da li bih pouzdano mogla da ocenim koja me kad malti.user posted image

Meni su bezbolne kontrakcije postale baš česte i od svih poza najteže mi je da sedim.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
9.12.2013 0:14:16   
Milica cica

IZVORNA PORUKA: srna001


Ja ne znam kako je sa blizancima ali mi je logično da ako su posteljice tako raspoređene da je jedna na prednjem a druga na zadnjem zidu da onda mama oseća više udarce one koja je napred.A ne znam ni da li bih pouzdano mogla da ocenim koja me kad malti.user posted image

Meni su bezbolne kontrakcije postale baš česte i od svih poza najteže mi je da sedim.

Pa i ja mislim da ne umem da procenim user posted image
Meni kontrakcije krenule od 20.nedelje.

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
9.12.2013 0:15:02   
Dani.kv
Mico bice sve teze. Ja slabo izlazim van. Samo kad moram, vise ne setam. Kolena bole, zglobovi se razsrafljuju. Ipak su to dve bebe

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
9.12.2013 0:19:25   
srna001
I meni su krenule od 20.-te nedelje ali su sad prilično neprijatne, još uvek nisu bolne ali očekujem i to uskoro!user posted image

Biserče ženo pa ti si baš nadrljala.Ne sekiraj se proćiće.Ja sam imala utisak da nikada neću ozdraviti i prestati da kašljem ali evo konačno se sve smirilo!

Gde li je Mala koala nema je da se javi, možda se već porodila!

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
9.12.2013 0:26:54   
viking
Baš teško, narošito što imam 20 kg više i diskus herniju pride, ali teram se po malo, ne mogu sad da legnem baš skroz na skroz... Stomak mi je najmanji problem, kad nosim pojas onda je ok, problem su mi leđa, kukovi i noge, ali kapiram da ako više ležim, više će me boleti. Ne mogu baš da atrofiram.

IZVORNA PORUKA: Milica cica

Jel ti teško da se krećeš? Ja čim malo duže hodam imam pritisak i stvdrnjavanje stomaka. I počela je noga da mi se koči noću.


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
9.12.2013 0:30:22   
viking
Srna, srećno vam bilo user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
9.12.2013 0:35:37   
Dani.kv
Znaci u istom smo sosuuser posted image

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
9.12.2013 0:47:14   
srna001
Hvala Vikuser posted image user posted image

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
9.12.2013 15:08:03   
marijana22
Pozz

Moje dete tek malopre zaspalo, izludeh..... Nismo ga odveli u vrtic jer je juce imao temp. pa kao da ga pratim, a sad mi zao jer je mnogo bolje, a danas je bilo slikanjeuser posted image
Juce smo bili kod mojih, a tamo nesto ne radi rr pa nisam mogla da citam ni da se javnem.
Vik super za stvari za bebe, ne znam kako si do sada izdrzala ja cim sam saznala pol krenula da kupujem
Oprala sam jednu masinu garedrobe za bebe, sutra cu opeglati, ostale mi jos pelene i nesto malo garderobe.
Srna i mi planiramo da ne vodimo A. u vtric kad se porodim, sad da li cemo da povuci pre porodjaja i na koliko .... nismo jos odlucili. Videcu i sa vaspitacicama sta one preoprucuju


(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
9.12.2013 15:44:49   
srna001
Ja sam danas ribala tepihe i trosed i crkla sam.Postala sam prilično nezgrapna jedva sam to odradila i to sporije nego ikad.Zbog toga nisam stigla ništa drugo da uradim ali dobro šta je tu je i sutra je dan.

Ja sam sve oprala i opeglala za bebu i složila u fijoke uvijeno u plastičnu foliju pa kad se porodim mm će da pozove ženu koja nam radi generalke i kad ona sve prebriše još jednom otpakovaće stvarčice.Tako mi je nešto bilo najsigurnije i zbog prašine a i zbog toga što Z ima tendenciju da čeprka po ormarima i da razbacuje stvari.Krevetac sam isto namestila sa sve posteljinom i prekrila ga velikim tankim najlonom koji sam kupila u frabari(bio je onako zatvoren u kesi), sa svih strana dobro uvezala pa još jedan čaršaf preko.Tako da mm samo treba da poskida sve kad odem u bolnicu i to je to.

Inače sam svaki put pod čaršaf stavljala onu mušemicu tanku za bebe a sad sam u Aksi našla čaršaf koji je sa donje strane inpregniran i nepropustljiv, oduševila sam se pošto ta mušema kad dete počne malo više da se pomera po krevecu zna da iskliza i nagužva se.Verovatno ću uzeti još jedan.

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
9.12.2013 15:51:57   
Sanjica26 RR
Srna ti si zena zmaj. Svaka tebi cast za ovakvo sredjivanje. Sad cu da budem off cime peres trosed?
Reve nam je dobro. Videla sam njenu Ivu kao lutkica je.
Pozdrav svim trudnicama.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
9.12.2013 16:34:09   
Dada81

IZVORNA PORUKA: New Mom

Dado, drago mi je da te vidim! Nisam ni znala da si trudna! Bas mi drago!user posted image



Hvala ti NM oduser posted image user posted image
I ja da vas sve pozdravim ,juce nisam palila komp.isla do apoteke,pila cajeve i aj muku mucim ionako sa sve tezim disanjem,a kamoli ovako zacepljen nos i grlobolja,sve mislim proci ce.Danas sam malo i prosetala sa muzem,dosao sa terena,a taman i David da se izduva napolju kad se vec i vreme malo prolepsalo.Posle nekog vremena meni trne dole sve,tezina..jedva sam se vratila do parkiranog auta.Nije mi ni blizu kao sa Davidom,tako sam bila u formi da me ni muz nije mogao stici kad hodam,cak smo isli i u veliku kupovinu od par sati hoda,a ja vec tada i prosla termin..Ali David nije bio nisko kao ovaj malac.

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
9.12.2013 16:37:05   
Jole84
Dado ni ja nisam znala da si trudna user posted image Kako si mi,baš te dugo nije bilo user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
9.12.2013 18:58:25   
srna001
Sanjiceuser posted image Kako nam je Reve, kad izlazi?Kako se vi snalazite?Jel T ozdravila?

Inače sam mislila da zovem one što peru mašinski ali mi je na kraju pukao film i uzela sam i izribala sama.Koristila sam neko sredstvo za pranje mebla, pa posle toga mlaku vodu sa asepsolom.A sutra ću još sve da pređem paročistačem i od mene dosta.

Večeras ćemo probati da prebacimo Z u sobu sa bratom.Inače smo još pre dva tri meseca kupili krevet, maca Kiti posteljinu i sve je tako stajalo ona merkala i juče mi je tražila da spava kod bate.Pošto nije bila nameštena posteljina rekla sam joj da će danas spavati u svom krevetu.I evo mama održava obećanje.Oprala sam posteljinu, namestila joj krevet, sad se raduje a da li ćemo uspešno uspeti da okončamo misiju... videćemo!user posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
9.12.2013 19:33:01   
Sanjica26 RR
Reve je dobro osim sto su trebale danas da izadju. Ostali su joj ugrusci.
Mi se za sada snalazimo jer je moja mama tu.user posted image Teodora ne davi previse bebu. Dodje, poljubi je i ode. Pomaze kad joj pozovem.
Moracu i ja tako moju garnituru ali kad budem kupila paracoistac. Nama su cistili nekim aparatom, ali nismo bili zadovoljni. Aparat je bio ok, ali taj gospodin koji je radio nije se nesto trudio.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
9.12.2013 20:12:09   
viking
Žene, imam jedno glupo pitanje. Danas sam videla na stomaku, tačnije od pupka do pubične kosti, pojavila mi se neka bela linija širine oko 3-4 cm koja izgleda kao kad razvučete kožu pa ona pobeli, npr, kad se uštinete ili tako nešto. Ne znam da li sam dobro objasnila, ali može li to da bude neki simptom?

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
9.12.2013 20:43:28   
marijana22


Srna svaka ti cast, ja se kanim 2 dana da opeglam neki ves
Srecno sa prelaskom u krevet, nama je A. lepo prihvatio krevet, jos da ga naucimo da se sam uspavljuje........

Vik da nisu mozda strije. Ne znam sta bi moglo da bude, ali verujem da nije nista zabrinjavajuce

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
9.12.2013 20:52:10   
viking
Nisu, strije su tanke, ovo je debela linija, kao traka, i tu mi je koža bela, a strije kad se pojave su prvo crvene. Inače, kao za baksuz, danas su bebe skroz mirne, zato sam i pomislila da nije nešto...

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
9.12.2013 21:21:42   
srna001
Vik tako sad izgledaju moje strije koje sam dobila u prvoj trudnoći.Nisu tanke jer su se u međuvremenu malo razvukle.Da nije kod tebe u pitanju neka stara koja je sad zbog naglog rasta stomaka došla do izražaja? user posted image

Sanjice ja paročistač koristimo samo za dezinfekciju jer u suštini nisam primetila da on baš dubinski čisti uglavnom sa njim prelazim posle pranja ili usisavanja.Baš zato što nemam nekog sigurnog za koga znam da će očistiti kako treba na kraju sam sama to odradila ali volela bih da znam nekog po preporuci ko dobro čisti a ne samo da prodrlja po krevetu i tepihu.Ako neko ima nekog neka javi!

Pozdravi Reve ako se čuješ sa njom.Eh ti ugrušci, prvo ti sad ona, pa šta rade oni tamo?Meni je od njih veća frka nego od porođaja.

Marijana ja to više zato što sam opsednuta da nešto slučajno ne zaboravim.Volim da sve sama pripremim a ne posle ne znam gde mi se šta nalazi.

Ja sam se sredila, istuširala i sad ću da pustim sebi malo mučenja online, emisiju "One born every minute", da parim oči na tuđim porođajima.user posted image

< Poruku je uredio srna001 -- 9.12.2013 21:22:20 >

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
9.12.2013 22:47:56   
viking
Nije, nemam ni jednu striju, tačno se vidi da je to koža koja je ostala bez boje, inače kad pipneš ništa se ne oseća, nikakva neravnina, udubljenje ili nešto slično. Pri tom, strije svrbe a i ne mgu da budu širine 4 cm nikako....

IZVORNA PORUKA: srna001

Vik tako sad izgledaju moje strije koje sam dobila u prvoj trudnoći.Nisu tanke jer su se u međuvremenu malo razvukle.Da nije kod tebe u pitanju neka stara koja je sad zbog naglog rasta stomaka došla do izražaja? user posted image



_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedel...
10.12.2013 0:51:13   
dijana1*
Dobro vece trudnice user posted image
Kratko i jasno, mene bas lepo sve zaboliuser posted image .oko pola 11 su se javili bolovi skroz ispod pupka, pravi menstralni bolovi. Ledja otkidaju. Klasicno, naidje boli pa prestane ali sve su to nepravilni razmaci. Sada sam se istusirala i legla da se malo umirim. Samo me uzasno nervira sva sam se nesto rascesa, ne znam sta mi jeuser posted image
Srna svaka cast! Bitno je da si ozdravila, sve je za bebu spremno i trka moze da pocne. Ko ce prviuser posted image
Vik sto se tice linije ne znam sta da ti kazem. A to sto su se bebe umirile, pojedi nestk slatko i odmah ce da zivnu. Meni se to par puta desavalo, nikako da osetim.bebu. pa pojedem red cokolade i malo coca cole i odmah se razbudi :-)
A sta je sa Reve? Zbog cega je ostala toliko u bolnici?
Mala koala se sigurno do sada porodila cim se ne javlja.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here