|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
3.1.2014 14:50:48   
Milica cica

IZVORNA PORUKA: degu

Milice cico, gde ćeš? user posted image ja tek stigla a ti ideš.
Ajd nek vam je sa srećom user posted image
Kako ste drugari?

Pa svratiću ja na kaficu user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
3.1.2014 15:01:34   
mamica 91
Hahahaah i sapadam u tu grupu user posted image ... sad je jos i dobro ( ili jos nije toliki stomak pa ne pritisce previse) ali u prvoj trudnoci user posted image ma cim se malo nasmejem odmah mokra, uzasss... user posted image ...neki dan se spremili, isli malo do grada, ja Unu taman presvukla, spremila, kad se ona ukakila na ulaznim vratima, i onda se vracaj opet skidaj je, precvlaci, spremim ja nju i krenem da izadjem a napolju suuunce, ma prelep dan, i valjda kako je sve bljestalo napolju ja kihnem iiii...hahahah onda se ja vratila da se presvucem...tri sata spremanja user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
3.1.2014 20:23:52   
little_one
hahah piskanje...to me nije stizalo s Andreom, osim jednom kad sam se doslovce upiskila od smijeha, nasred grada, mm me nesto zasmijavao i ja se zasmijala, i istovremeno sam malo pisnula pa mi je sve postalo jos smjesnije....srecom nije bilo puno i bili smo brzo nazad kuci da se presvucem....al je bila komedija...

sad mi se desilo par puta kad sam kijala da malo pustim al nista strasno...

Nego mene vec tri dana razbija zgaravica, nisam to toliko iskusila prosli put...ne znam vise sta bih mogla da uradim po tom pitanju...bademi ne pomazu....soda ne pomaze, nista ne pomaze osim da kukam user posted image

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
3.1.2014 21:35:04   
mamica 91
LO vodi dnevnik sta jedes ili pamti..mene zgaravica uhvati kad jedem narandze ili kad kasno pojedem nesto slatko.. tako da izbegavam i nemam problema... i da menni su kokice pomagale user posted image hahah mozda cudno ali to je "moj izum" user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
3.1.2014 22:18:08   
New Mom
Dosta ljudi kaze da kokice pomazu, nije cudno.
Rupurut meni pali.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
3.1.2014 22:33:48   
mamica 91
Ja iskreno nisam cula od nikoga, ali mm ih skoro svako vece jede uz film (one iz mikrovalne, brzo budu gotove ) ja jedno vece probala kad me uhvatila zgaravica i pomoglo, od tada ih praktikujem.. a uvek ih imam u kuci...

< Poruku je uredio mamica 91 -- 3.1.2014 22:34:19 >

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
4.1.2014 9:46:10   
little_one
hahah znaci ne vjerujem, tek sad sam procitala ovo za kokice, a sinoc smo gledali film na tv-u i pitam mm hoces li kokice da napravim i odem napravim, pojedemo i prestane me zgaravica...eto neplanirano, al sam to smatrala slucajnoscu....a jeste, u zadnje vrijeme tamanim mandarine i narandze, mozda stvarno citrusi imaju veze, dok sa A nisam ih jela jer sam bila trudna u ljeto pa se jelo sve osim narandzi i mandarina user posted image

I nemojte te iz mikrotalasne, to je katastrofa, i u serpi se zacas spreme a ljepse sto puta!

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
4.1.2014 10:29:09   
Milica cica
Ima tu istine ja kad sam tamanila mandarine imala sam gorušicu.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
4.1.2014 10:30:45   
dunja RR
Meni od mandarina neće, stalno ih jedem, imala sam gorušicu samo jedno veče, kada je mm pravio uštpike, pa od testa kontam.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
4.1.2014 11:09:35   
little_one
heheh Dunja, nadam se da ces proci ko ja sa ANdreom, skoro uopste nisam imala gorusicu kako vi kazete...najgora je kazu sredinom i krajem drugog tromjesecja i pocetkom treceg ako hvata...pred kraj trudnoce ne bi trebalo da muci, a mene je jedino tada sa Andreom mucilo, pred kraj trudnoce...al tad mislim da je bilo samo do hrane....sad nemam pojma sta je...

Nego, moje cudo, se bas rita, ovako je cura ritala u devetom mjesecu, ima da dobijem modrice na stomaku od udaranja user posted image cak se i mm iznenadio sinoc, kad ga je drmnuo....

i danas nema zgaravice to zaboravih reci, vidjecemo sta ce biti veceras....

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
4.1.2014 13:01:00   
mamica 91
LO eto od sad za "veceru" kokice user posted image i nema zgaravice...a meni su lepe i jedne i druge kad ih mm pravi user posted image ... ja nesto nemam naviku ( a ni volju preteranu user posted image ).. ali on skoro svako vece ili kokice ili semenke, kod nas bude pravi bioskop kad U zaspi user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
4.1.2014 14:37:55   
Klarita
Devojke, neka ste mi zdrave, srecne i vesele...ljubim vas sve puno, pa se kuckamo!!!

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
4.1.2014 19:41:33   
degu
Hm ja još uvek nemam nikakve trudničke tegobe, sem lude glave i kratkog fitilja user posted image pa se onda nerviram što nemam simptome, pa se pitam jel sve u redu i tako u krug user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
4.1.2014 19:49:22   
pocahontas
ne znam kako vi, ali ja jako lose podnosim ovo (ne)vreme...sva sam slomljena i nervozna i sve me boli, ma uzas...kad ce vise temperatura da ode u minus..

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
4.1.2014 20:32:06   
dunja RR
Ja ovih dana baš odmarala, trebalo mi je, a danas uzeh i sredih kuću, ničim izazvana user posted image

Čak sam i veliki veš opeglala, usisala, prašinu sredila, i sada čekam mašinu da završi, prostrem to, bocnem se i odoh sa drugaricom na kafu.

A moji izlasci su u trudnoći vezani za pre ili posle 9 (kada se bockam), to već moje društvo zna, tako da smo se večeras odlučili za posle 9 user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
5.1.2014 13:24:35   
Jeltje
Cao drage moje trudnjacice!

Zelim da vam cetitam novu godinu i pozelim bezbriznu trudnocu i porodjaj i naravno zdrave bebe! user posted image

Ja se dobro osecam, osim sto me muci kicma i to sa leve strane kao da je neki isijas ili sl., jer mi se bol spusta niz levu nogu...A gorusicu imam pomalo...I shvatila sam da badem zaista pomaze, a takodje i Gelusilac, njega mozete slobodno da koristite u trudnoci.

Za docek smo bili ceo dan u Novom Sadu, imali smo organizovan i dnevni i vecernji docek i kad smo se vracali oko 2 nocu, ja sam jedva izdrzala put, jer me uzasno boleo stomak, imala sam neki pritisak u stomaku i bolove, a i kicma me uzasno bolela...pretpostavljam da je zato sto sam se preforsirala taj dan...Posle toga je sve bilo ok, mislim kad sam se odmorila sutradan.

Sad smo ponovo kod svekijevaca u Cacku.

Ljuuubim vas sve user posted image user posted image user posted image

_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
5.1.2014 13:52:04   
Klarita
Jeltje, i ja osecam taj ostar bol ali na desnoj strani i primetila sam da je izrazeniji kad sam umorna, tj kada se preforsiram. Tada jedva ustajem iz kreveta, cini mi se da se ukocim sva... Inace, moja beba mrda samo na desnoj strani stomaka, na levoj jje skoro ne osecam, ne znam da li da brinem ili ne. U sredu cu na UZ, pa cu da prijavim taj osecaj.
Je l' prelazimo u trece sa 26 ili 26+x?

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
5.1.2014 14:14:45   
Jole84
Ženskice user posted image
ja ovih dana baš skitam,malo ručkovi kod roditelja,malo drugarice i tako...baš sam aktivna user posted image Inače mi bebac baš mrdka zadnjih dana,čak mi se i stomak podigne na udarac,baš slatko,osećam da su sve jači i jači udarci user posted image Posle praznika zakazaću 4D,jedva čekam user posted image
Klarita i ja bebu osećam samo na desnoj strani,misliš da ima mesta za brigu? Mislila sam da se samo tako namešta gde joj je zgodno. Kičma me takođe baš boli,ali i trtica,ne znam da li se neko žalio na trticu al ovo postaje baš bolno user posted image naročito kad duže sedim na stolici,sva se rašrafim,kad šetam ili ležim bolje se osećam.
Jeltje i vi ste se baš iskitali user posted image
Poc i ja jedva čekam da počne sneg,dotle virusi baš haraju.
Što se tiče gorušice,pu pu pu nemam je,al kokice mi se prijele user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
5.1.2014 14:21:24   
Klarita
Jole, cim procitam za bilo sta da nisam jedina, odmah se utesimuser posted image Ne znam, sta da kazem...stomak je normalnog izgleda, ali brate, beba ne ide u levo i to ti je. U prvoj trudnoci K se setala kao blesava, gore, dole, levo desno, a ovo cudance cudno, Boga mi, jos skace, skace, i cim cuje K glas, umisri se momentalno...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
5.1.2014 14:25:53   
Jole84
Ništa ne brigaj sigurno je sve u redu,samo smo malo blesave od briga user posted image Ti si bar prošla to jednom,a ja prvi put pa sam baš paranoična user posted image Hvala Bogu zadnjih dana se malo popravljam,inače sam do skoro gnjavila devojke strašno,puna sam nekih bezveznih briga.
Ti bogami još malo pa u treće user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
5.1.2014 15:33:34   
dunja RR

Gde ste devojke :)

Ja danas samo spavam, juče se naradila .. trebala bi do Idee da kupim sve za Ferero pa da pravim, jer ne znam sutra koliko ću sutra stići- planiram ujutru u crkvu, pa posle pijaca i još nešto da dokupim pa da spremam za Božić.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
5.1.2014 20:52:46   
Jole84
Dunjči sva si u brzini user posted image
Ja sutra idem kod svekijevaca za badnje veče i božić,na selo,samo da uživkam user posted image
Ima li vas drugaci? user posted image Jel neka za suve šljive user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
5.1.2014 21:01:48   
mamica 91
Praznici pa smo "uspavani"...user posted image .... moja mamuska radi i za sutra i za Bozic user posted image ... tako da cemo i mi za Bozic kod svekrve na ruckic, pa posle na torticu kod sestre od mm.. ja jedva cekam 10., idem na kontrolu pa ce me naruciti i na uz, da vidim jel sve ok, i pol ako bude dr. mogla uhvatiti (navijajte za curicu user posted image ) user posted image za sveee...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
5.1.2014 21:06:54   
pocahontas
ja napisah predugacak post pre sat vremena koji se obrisao, toliko sam se iznervirala da sam odmah ugasila komp user posted image

sad cu ukratko user posted image

meni se ova beba mnogo vise mrda nego prva, sasa me je udarala uglavnom sa desne strane i to pomalo, a ovaj gospodin, svuda i stalno!

htedoh da vas pitam, prvi put nisam imala ovih problema pa nemam iskustva, da li neko ima problema sa bolom u zelucu? juce i danas me baaas boli, onako gornji deo stomaka, pa neki kao grcevi...mislim da je to zeludac, inace me zeludac boleo 2 puta u zivotu i pamtim da je bilo izuzetno bolno, sad nije tako strasno, ali na momente ne mogu da se mrdnem dok bol ne prodje...imala sam probleme sa zatvorom pa je bol mozda posledica toga, mada poslednja 3 dana imam urednu stolicu...
ima l' ko iskustva?

sve vas user posted image uzivajte u praznicima!

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Trudnice - drugo tromesecje (14 - 26 nede...
5.1.2014 21:09:45   
New Mom
Nismo uspavani vec ne stizemo. Stalno nesto oko klinaca.
Juce smo isli do BG-a, Kaca i ja u bioskop, momci na utakmicu. Ko prebijena sam. Danas mi bila kuma sa klinkama, ni sek mira, ovaj moj mlati njenu mladju (vrsnjaci su inace), ma ne smes tren da skines pogled. A i pride me kuma izivcirala kao i svaki put, tipicno takmicarsko roditeljstvo, al nije za ovu temu.
Stomak i krsta me bole ceo dan. Klince moram ujutru u vrtic iako nisam planirala jer moji nisu tu a svekijevci ne mogu da uskoce zbog mm babe i dede koje sele ovih dana.

Poceli su i grcevi nocu ozbiljno da me zezaju.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here