|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vodenjak
12.2.2009 23:43:33   
MERYEN
Sonja999s jel ti se bebi peruta koza zbog vodenjaka,kakve boje ti je bila plodova voda jesi li videla ako nisi jesu li ti rekli lekari?

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Vodenjak
13.2.2009 11:47:25   
sonja999s
pa kako je curkalo onih par dana bila je providna. nisu mi rekli nista. peruta se na nogicama i na celu. jel to opasno?user posted image

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Vodenjak
9.7.2009 14:36:59   
Rina
Mojoj prijateljici je jos juce ujutru pukao vodenjak i sad je u bolnici jer nikakvi bolovi jos uvek nisu poceli...znaci vise od 24 sata!? Jos su utvrdili na ultra zvuku da je beba jako mala nema ni 3 kg ...a termin joj je za 10 dana... user posted image


(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Vodenjak
9.7.2009 14:46:01   
Anoniman
Ja sam se porodila 10 dana pred termin, Luka je imao 2730gr i 48cm. user posted image

Išla sam na zakazan CR,tako da ne znam ništa o vodenjaku da ti kažem, nego samo vezano za malu bebicu. Ne mora ta kilaža da znači ama baš ništa.

(odgovor članu Rina)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Vodenjak
9.7.2009 14:59:54   
Rina
E drago mi je da znam to,znaci normalno odrzava temperaturu ne mora u inkubator ili tako nesto,muza joj uhvatila frka ja mu kazem da ce sve biti ok a nemam stvarno pojma nista o ovome..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Vodenjak
9.7.2009 15:03:10   
Anoniman
Nije Luka išao u inkubator.

Sve je bilo super.

Sisao je i brzo napredovao. Eh, sad, brzo napredovao... On je sa godinu dana ima 8500gr, koliko inače bebe imaju sa 8-9 meseci, međutim, realno, moje dete nema na koga da bude veliko! user posted image  Jednostavno je sitan. Jako aktivan, nemiran, spretan, brz...

Me reci mu da ne brine!

(odgovor članu Rina)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Vodenjak
10.7.2009 13:34:54   
Anoniman
Uh, bre, sad kad citam sve ove postove, razmisljam jel moguce da se ne oseti kad pukne vodenjak, jer moja kuma ni ne zna kad joj je pukao, a ni dr to nije znao... user posted image
ja imam stalno pojacan sekret, pa dal cu razlikovati to od vodice? jel ta plodova voda bude bas kao vodica, ne kao sekret?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Vodenjak
10.7.2009 14:53:56   
Anoniman
Znaces draga Trinny user posted image Sikne u mlazu i osjetis lepu toplu vodicu hehe. Meni je dr probusila vodenjak. Mada ne mora da znaci da ce sam da ti pukne. Meni je npr samo curnula(ne znam jesi li pratila redovno moj famozni sedmodnevni porodjaj:P), a ja nisam opsjetila, ali  je dr vidjela na Uz. Ne sekiraj se, i bolove ces prepoznati i vodenjak kad pukne. Nista te nece postediti :P

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Vodenjak
11.7.2009 10:00:33   
Anoniman
Pratila, Miljance i tvoj i Eu... user posted image nego sve nesto razmisljam o tome, pa samo trazim najsitnije detalje, tj. opise, ne bi li sto  bolje prepoznala kad dodje vreme za to... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Vodenjak
11.7.2009 12:12:37   
Rina
Samo u 10% slucajeva pocinje porodjaj pucanjem vodenjaka kaze statistika .


E sad...i ako si jednom nogom u ledenoj vodi a drugom u vreloj ti si po statistici: na prijatnoj temperaturi user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Vodenjak
11.7.2009 19:57:37   
Anoniman
Xexe, mene je isto to mucilo, i bilo mi je nevjerovatno kada neko kaze MA ZNACES KAD DODJE VRIJEME. A h sto su bili u pravu.
IZVORNA PORUKA: Trinny

ne bi li sto  bolje prepoznala kad dodje vreme za to... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Vodenjak
12.7.2009 19:40:22   
Anoniman
Pa ja se sve nesto nadam, al posto sam od onih koji nista ne prepustaju slucaju, s toga samo nesto zapitkujem i dosadjujem... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Vodenjak
21.7.2009 15:55:09   
Nada86
Imam jedno pitanje....U 20. sam nedelji i prva mi je trudnoca. Bila sam pre 4 dana kod ginekologa jer sam imala neke bolove sa svih strana u stomaku pa me je pregledala vaginalno jer je mislila da sam otvorena i da je krenuo porodjaj. Medjutim, kad me je pregledala rekla je da sam skroz zatvorena i da je sve u najboljem redu i da nemam nikakvog razloga za strah...i da su bolovi jer se materica siri, nakon toga sam otisla na UZ i sve je u redu.Moram samo da vadim krv da vidi da nisam mozda anemicna(kaze mnogo sam bleda). Taj isti dan mi se pojavilo vece vaginalno lucenje, providno belicasto, pa sam morala da stavljam dnevne uloske. Sutradan su mi ulosci bili prilicno popunjeni ali cini mi se samo kao providna tecnost pa sam se ja prepllasila da nije mozda vodenjak(ipak sam imala vaginalni pregled..odakle znam). Ceo dan mi je tako curkalo i sutradan sam resila da ne nosim uloske jer nije bas zdravo a i bolje cu videti sta mi se desava. Od kako ne nosim uloske evo vec 4. dan meni je normalno lucenje, kao i pre pregleda. Mene zanima da li imam razloga za strah jer ne znam sta da mislim. Da li je stvarno bio vodenjak ili (procitala sam  ovde na nekim fourumima) da je normalno vece lucenje posle vaginalnog pregleda? Samo da jos napomenem da od pregleda nisam imala nikakve bolove i nikakve druge sumnjive simptome, samo to povece vaginalno providno lucenje otprilike 1 dan ili 2.....od tada sve kao i pre.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Vodenjak
21.7.2009 18:08:44   
Nada86
Molim vas, neka mi neko odgovori sto pre....ovo mi ne da mira.user posted image user posted image

(odgovor članu Nada86)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Vodenjak
21.7.2009 18:38:38   
gagana83
ne znam sta pametno da ti kazem osim da verujes svom doktoru,uostalom da nesto nije bilo u redu videlo bi se na pregledu. pojacan sekret je normalan u trudnoci a tebi se u svakom slucaju povukao. a i ja sam osecala povremeno probadanje u stomaku,kad se savijem ili nakasljem.ako bas toliko brines idi kod nekog drugog lekara.

(odgovor članu Nada86)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Vodenjak
22.7.2009 15:39:45   
Nada86
Gagana83, hvala na odgovoru. Meni je sada sve u redu od tada, ali sam ipak odlucila da odem sad kod ginekologa da mi ona kaze jel sve u redu, jer me strasno muci danima. Ipak idem sada da proverimuser posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Vodenjak
22.7.2009 17:34:06   
suziQ
Ne brini se draga , to je sasvim normalno u trudnoci..Imamo puuuuuno progesterona i kao posledica toga je stalno ili povremeno pojacano lucenje belicastog sekreta..Dokle god je takvog izgleda bez brige , ali ako promeni boju ili miris onda se zabrini..Ja sam u toku cele trudnoce imala pojacan sekret tako belicast i stalno su mi uzimali briseve i nikada nista nisu nasli ..zato, bez sekiracije

(odgovor članu Nada86)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Vodenjak
22.7.2009 22:34:50   
Nada86
Bila sam danas kod ginekologa i rekla je da je to povecano lucenje sasvim normalno, zatim sam otisla na UZ gde je potvrdila da je sve na svom mestu i da imam dovoljno plodove vodeuser posted image . Sada mi je mnogo lakse kad znam da je sve u redu. Samo mi je dala vaginolete Polygynax da stavljam 1. nedeljno i to je to. Hvala jos jedno na odgovorima user posted image

(odgovor članu suziQ)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Vodenjak
13.5.2010 10:23:35   
New Mom
Ludim od ovoga! Ne mogu da procenim da li imam pojačan sekret od jutros ili mi je počeo da curka vodenjak. Potpuno je bezvoljno (znači nije mokrenje, to mogu da zaustavim), bezbojno, providno. Može i jedno i drugo. Aaaaaa...
Najviše me užasava što je recimo mojoj mami pukao vodenjak skoro 24 sata pre nego što je brata rodila, a da nije znala, to su konstatovali na prijemu (mislila je da joj je bešika više opterećena).
Kako user posted image  da znam?

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Nada86)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Vodenjak
13.5.2010 10:26:30   
Markovicka
Tako je  i meni, pa je nastavilo da curka sve do porodjaja, menii su se sat dva posle toga javile kontrakcije, tako da sam znala da pocinje...inace i mene je bunilo da li je cep ili vodenjak

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Vodenjak
13.5.2010 10:30:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: New Mom

Ludim od ovoga! Ne mogu da procenim da li imam pojačan sekret od jutros ili mi je počeo da curka vodenjak. Potpuno je bezvoljno (znači nije mokrenje, to mogu da zaustavim), bezbojno, providno. Može i jedno i drugo. Aaaaaa...
Najviše me užasava što je recimo mojoj mami pukao vodenjak skoro 24 sata pre nego što je brata rodila, a da nije znala, to su konstatovali na prijemu (mislila je da joj je bešika više opterećena).
Kako user posted image  da znam?


meni je nedelju dana pred porodjaj tako curkalo...bezvoljno..nekad manje nekad vise..a i prokrvarila samm sedam dana pre ako se secate..
ali ipak mi je PUKAO vodenjak onako zestoko 13.3. u 15h a ja se porodila u pola dva ujutru 14.og...

new mom, mozda da odes kod DR da vidi mada mislim da nije to vodenjak...ali to ja prema svom iskustvu tako da bolje da pitas DR.

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Vodenjak
13.5.2010 10:32:57   
Anoniman
New mom, negde sam pročitala, verovatno na rruser posted image sledeće:
Isečeš pet platnenih trakica, i staviš na gaćice jednu, i menjaš ih na minut. Ako svih pet budu mokre, onda je vodenjak.

(odgovor članu Markovicka)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Vodenjak
13.5.2010 10:37:19   
Anoniman
ja sam to radila nedjo...
i nisu bile mokre..
cesto mi se desavalo da imam osecaj da curim ,odem u wc a ono nista...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Vodenjak
13.5.2010 10:38:28   
New Mom
Hvala na savetima. user posted image Odoh da nađem nešto da mi bude platneni ulošci, pa ćemo videti.
Mislim da nije čep, nema nikakvih primesa sluzi ili krvi. Niti je bilo do sada.
Drži me neki tup bol u maloj karlici od jutros, nema stezanja, možda preraste u kontrakcije... što bi bilo najbolje, tad bih sigurno znala šta je. user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Vodenjak
13.5.2010 10:39:52   
Anoniman
Pa da, valjda baš zato ide 5 trakica, nemam pojma, kontam-ako je sekret, bila bi mokra jedna ili dve, a ovako mora da bude vodenjak. Mislim da taj osećaj "vlažnosti"user posted image imaju sve žene pred termin.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here