|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vodenjak
13.9.2015 21:02:36   
choopa choops
Meni su ga sva tri puta probušili na stolu, a obaj zadnji put su se baš namučili jer je bio "kožurast". Takođe, ovaj zadnji put je bilo baš, baš malo vode user posted image

Elem, dok smo bile u predrađaoni, priključene na indukciju jedna cura i ja, meni su rekli da se šetkam sa onim "ofingerom" user posted image od indukcije, a njoj da ni slučajno ne ustaje jer joj je bio puknut vodenjak već preko 20h. Na kraju, kako joj indukcija nije pokrenula porođaj, porodili su je carskim rezom. I ja sam tada prvi put čula da se ne smije šetati sa puknutim vodenjakom user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Vodenjak
13.9.2015 21:13:02   
emicaa
Ja nisam imala kako i šta treba kad pukne vodenjam i onda mi fizioterapeutkinja reče kad pukne da nigdje ne hodam nego gdje sam da ostanem,recimo u šetnji i da odma neko dodje po mene i baš me bio strah,kad na kraju u bolnici skroz druga priča ali sam se baš sporo otvarala

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Vodenjak
14.9.2015 13:59:35   
Mariya


IZVORNA PORUKA: jess021
Nama su rekli da postoje dva tipa prskanja vodenjaka, ono kad bas pljusne veca kolicina vode i tad odmah treba da se ide u porodiliste i ono kad curka pomalo i to proveris sa mrezastim uloscima, ako napuni 2-3 kom na svakih 15 min onda opusteno imas jos sat-dva da odes.


Ja isprobala obe varijanteuser posted image
Prvi put mi je curkalo a drugi put pljusnulo.
Prvi put sam se porodila 8 sati nakon pucanja vodenjaka. Drugi put nakon 5,5 sati od pucanja.


IZVORNA PORUKA: Bekolino 25
Ja planiram ali planiram ako me strah ne natera da krenem kada kontrak.budu na 5min e sad sta mislite jel to rano ili kasno?


Prvi put su mi kontrakcije odmah krenule na 5 minuta, oko 9 ujutro i porodila sam se u 12.45.
Drugi put su krenule na 6min, oko pola 8 a porodila sam se u 11,37.
Znači imala sam 3 sata od kontrakcija na 5 min. pa do porođaja. Znači, da kreneš u porodilište sa bolovima na 5 minuta je sasvim ok.
Mnogo je lakše i bolje biti kod kuće, predisati bolove, zamajavati se, gledati tv, čitati, raduckati nešto bilo šta da skreneš misli jer ćeš u bolnici da ležiš i zuriš u plafonuser posted image ali prvi put te uhvati malo i panika i strah i onda brže bolje otrčiš u bolnicuuser posted image , znam kako je...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Vodenjak
14.9.2015 14:15:11   
BubaBubica
Meni su oba puta bušili vodenjak u bolnici tako da ne znam kako je to kad pukne user posted image drugi put se malo namučio dok ga je probušio toliko da je bebicu ogrebao po glavici user posted image kad su mi je doneli videla sam ogrebotine na vrhu glavice. Nisam znala šta da mislim, srećom pa nije bilo ogrebotina po delu gde je fontanela.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Vodenjak
14.9.2015 14:41:54   
dijana1*
Ja sam drugi put kuci cekala da mi kontrakcije budu na 3-4 min, da pukne vodenjak samo da ne trcim odma u bolnicu. Ali mi je to za muza bilo mnogo stresno i jedva je cekao samo da mi vidi ledjauser posted image svaka druga je bila idemooo a sta cu ja sa ako ti krene bebauser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Vodenjak
14.9.2015 16:07:43   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: BubaBubica
drugi put se malo namučio dok ga je probušio toliko da je bebicu ogrebao po glavici user posted image kad su mi je doneli videla sam ogrebotine na vrhu glavice. Nisam znala šta da mislim, srećom pa nije bilo ogrebotina po delu gde je fontanela.


Isto i nama ovaj treći put, doduše jedna mala ogrebotina...user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Vodenjak
15.9.2015 16:06:04   
Jole84
Meni je vodanjak "šljusnuo" user posted image u 3 ujutru, nema šanse da ne primetiš. Naravno zbog panike smo odmah otišli u bolnicu, i tamo sam svo vreme ležala. Do 19h idućeg dana, al to je već druga priča user posted image . U svakom slučaju, curio je još tokom dana a kontrakcije su posle sat vremena od pucanja krenule na 5 minuta, i ubrzo zatim na minut.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Vodenjak
15.9.2015 16:18:35   
BubaBubica
Au kako čitam vaša iskustva, vidim da je čest slučaj da su ovojci žilaviji za svakom sledećom trudnoćom user posted image a pošto su meni već u ovoj poslednjoj bili žilavi, plašim se šta će biti u trećoj user posted image user posted image možda nije pravilo ali ko zna.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Vodenjak
3.11.2015 10:03:18   
Anoniman
meni je prvi put na dan termina pukao vodenjak, i znala sam da je to to, kako vam je krenuo drugi porodaj,onima kojima je isto prvi put pukao vodenjak? pucanjem vodenjaka ili samo kontrakcije?

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 134
   RE: Vodenjak
3.11.2015 10:20:32   
Zemunka85
UZAS, nisu normalni.
Moja mama kada se poradjala tj radjala mene, sa njom je bila zena koja je dosla da rodi blizance. Iz porodilista je izasla bez jedne bebe/nije prezivela jer su joj oni tako probili teme.
Boze ... nekada nisi ni svesan kojim opasnostima si izlozen. I meni su busili vodenjak. Nikada nista rizicno u tome nisam videla dok to ne cuh ...

IZVORNA PORUKA: choopa choops


IZVORNA PORUKA: BubaBubica
drugi put se malo namučio dok ga je probušio toliko da je bebicu ogrebao po glavici user posted image kad su mi je doneli videla sam ogrebotine na vrhu glavice. Nisam znala šta da mislim, srećom pa nije bilo ogrebotina po delu gde je fontanela.


Isto i nama ovaj treći put, doduše jedna mala ogrebotina...user posted image


(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Vodenjak
6.1.2016 19:08:34   
IvanaSK RR
Meni su prokinuli vodenjak u bolnici. To i nije nesto mnogo pomoglo, devet sati od tog trenutka su mi radili carski rez.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Vodenjak
6.1.2016 22:49:58   
BubaBubica

IZVORNA PORUKA: Zemunka85

UZAS, nisu normalni.
Moja mama kada se poradjala tj radjala mene, sa njom je bila zena koja je dosla da rodi blizance. Iz porodilista je izasla bez jedne bebe/nije prezivela jer su joj oni tako probili teme.
Boze ... nekada nisi ni svesan kojim opasnostima si izlozen. I meni su busili vodenjak. Nikada nista rizicno u tome nisam videla dok to ne cuh ...

IZVORNA PORUKA: choopa choops


IZVORNA PORUKA: BubaBubica
drugi put se malo namučio dok ga je probušio toliko da je bebicu ogrebao po glavici user posted image kad su mi je doneli videla sam ogrebotine na vrhu glavice. Nisam znala šta da mislim, srećom pa nije bilo ogrebotina po delu gde je fontanela.


Isto i nama ovaj treći put, doduše jedna mala ogrebotina...user posted image



Eh sranja user posted image u ovoj trudnoći nemam doktora u porodilištu, ja se samo nadam da neću naići na smenu kad je radio i ovaj moj što me je oba puta porađao jer radi sa nekim ginekologom ne daj Bože, jedna devojka što je bila samnom u porodilištu nju je taj preuzeo pa je bila 8 sati na indukciji, jaukala je svo vreme, na kraju ja se porodila pre nje što sam bila sat vremena na indukciji pa su sa njom otišli na carski rez. A pre toga je bila na održavanju trudnoće u bolnici. Samo da nas dragi Bog čuva pa ko god da bude dežuran ovaj put.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Vodenjak
6.1.2016 23:09:30   
IvanaSK RR
Draga, ja sam prosla kao ta devojka, samo sam bila nekih desetak sati na indukciji pa carski..

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Vodenjak
8.1.2016 0:02:23   
amelia
I ja sam bila jedno 8 h na indukciji bolovi su bili strasni neizdzljivi pre toga skoro 14 saati kontrakcije nisam se otvarala zato mi dali indukciju i zamalo da zavrsim na carski.. Busili mi vodenjak bas sam se plasila za bebu kad sam se porodila beba je imala sasusena krf glavi sva sam se prepala mislila da je to na glavi a to je bilo zbog epiziotomije. Bas sam se prepala user posted image najbolje je kad sam pukne ali sta da se radi user posted image

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Vodenjak
29.3.2016 19:33:44   
vocicana
Danas sam hodajuci prema odeljenju gin oset_ilabda nesto curi, ne puno ali je nevoljno iscurelo. Na pregledu otvorena samo 1 prst, razmeksan i skracen grlic, ne znam sta sada. Bolova nemam, a ti bolovi koje osecam vec nedelju dana unazad su tipa blagi menstrualni, najslabijeg intenziteta, ali eto dali su ocito svoj doprinos. Nadam se da nesto krene i da se desava, ali nekih jasnih, jakih bolova nemam.
Kaze dr da je verovatno naprsao negde visoko.

< Poruku je uredio vocicana -- 29.3.2016 19:34:55 >


_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Vodenjak
18.3.2024 21:06:36   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Vekica95

Drage, 
Trenutno sam hospitalizovana, na odrzavanju trudnoce sam. Trudna sam 25 nedelja i 6 dana, beba je dobro, ima oko 900gr. U bolnici sam jer je grlic otvoren 1.5cm do 2cm, rekli su mi doktori da uz to ne moze precizno utvrditi. Pored toga, vodenjak se nalazi u vagini, spustio se totalno. Jos uvijek nije pukao i neizvjesno je kada ce. Ja se borim svim silama i zelim da potraje. Ali me bune znakovi, pojavila se sukrvica, imam dijareju vec 2 dana i imam osjecaj da je povezano sa prijevremenim porodjajem. Doktor kaze da je sukrvica od otvorenosti. Moje pitanje je da li neko ima savjet ko je prosao ovu istu situaciju? Koliko dugo se to moze odrzati? Itd....
Hvala unaprijed. 


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Vodenjak
19.3.2024 12:52:15   
Srecko47E
Necu pisati svoje iskustvo,jer mi je malo ...Mucno.
Ali cu ti napsati da slusam lekare,da se ne bunis za lezanje,infuzije,injekcije.
Miruj sto vise i minimalno ustaj.

Ja nisam bas postovala,hvala dragom Bogu pasmo pored mene lude izgurali.

Samo slusaj i sve ce biti ok.
Ne citaj tudja iskustva,ne koristi googl.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 142
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here