|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vodenjak
24.8.2011 12:10:40   
Capa
Hajde i ja da ispričam kako je to išlo kod mene:
Meni je vodenjak pukao negde oko 1:30h i od tada pa do ujutro mi je curela ta voda... Nisam mogla da verujem da tu ima toliko vode, neverovatno...
U svakom slučaju, u bolnici sam bila oko 2:30, a bolove sam tek krenula da osećam oko 5-6 ujutro. Porodila sam se u 10:25h. U toku noći su mi dali antibiotik intravenski jer mi je vodenjak pukao, i to je to...
Porođaj - epidural - suuuuper, ali to je već neka druga tema user posted image

< Poruku je uredio Capa -- 24.8.2011 12:11:08 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Vodenjak
24.8.2011 12:23:18   
JMPM
Meni je dr. probusila vodenjak kada sam se bila 8 cm vec otvorila, na stolu za indukciju.

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Vodenjak
24.8.2011 12:27:25   
Anoniman
Vodenjak pukao (valjda) u 9:30-tad sam ustala, pa primetila... Možda je pukao i ranije user posted image Ali ne onako kao u filmovima-šljas po podu, već kao prvi dan menstruacije user posted image Cureo je tokom celog porođaja po malo... Porodila sam se u 19:30 user posted image

(odgovor članu JMPM)
  Direktna veza do poruke: 78
   RE: Vodenjak
24.8.2011 13:11:12   
cockic
meni su ga busili ranije ne znam koliko sam bila otvorena.
ali znam da mi je voda bila zelena,tako da je dobro sto me
taj dan porodise hvala bogu da su to uradili.

a da i mali je obmotao pupcanik u cvor.ma haos i tad je
bio nemiran pravio je vratolomije po stomaku
a i sad je dusa moja jako zivahna.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Vodenjak
24.8.2011 13:14:02   
Anoniman
U 16:50 pukao vodenjak, oko 18 prijem u porodiliste u 21:15 me obradovalo moje zlato user posted image

(odgovor članu cockic)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: Vodenjak
29.8.2011 16:17:39   
coka11
Vodenjak počeo da curka oko 6h, porodili me posle 22h u Frontu!!! Budale, beba mi se inficirala i to puno.user posted image

_____________________________

"Važno je možda i to da znamo:
čovek je željan, tek ako želi
i ako celog sebe damo,
tek tada možemo i biti celi."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Vodenjak
9.9.2011 19:36:58   
Didy
Moji vodenjaci su neki žilavi, ne pucaju tako lako.
Prvi put su čekali da sam pukne i beba se nagutala zelene plodove vode jer je porođaj trajao i trajao.
Drugi put su ga probušili kad sam bila skroz otvorena i beba se za minut rodila. Doktorka u dz mi je rekla - Ako vodenjak izdrži do Novog Sada, stižete na sopstveni porođaj, ako pukne u putu, biće veselo. Sreća pa su tako žilavi, inače bi mm morao na brzi kurs obuke za babicu.user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu coka11)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Vodenjak
28.9.2011 22:57:07   
druga beba
joj didy,
jel ti bila frka?

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Vodenjak
2.10.2011 13:02:54   
Didy

IZVORNA PORUKA: druga beba

joj didy,
jel ti bila frka?



Na momente malo. Nekako sam znala da ću izdržati do porodilišta. Više smo se zezali mm i ja nego što je bila frka.
A kad su kontrakcije postale tako učestale da uopšte nije bilo pauze između njih, a ja disala sve vreme da slučajno ne napnem ako krene napon, mm se ufrkisao. Ja mu rekla - Ako krenem da se porađam, nigde ne staj, vozi pravo pred Betaniju. On se oduzeo i stao na raskrsnici, pita - Je l' Betanija pravo ili desno.E, tad sam tek videla koliko mu je frka.user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu druga beba)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Vodenjak
7.10.2011 22:11:22   
dunja RR
Ja danas u Frontu u ordinaciji sedim, čekam doktora, kada uleće trudnica, puko joj vodenak. Poslali je u kabinu da se presvuče, izašla i ona stoji, čeka malo. Ja je gledam, ona mene ni ne primećuje a na pola metra sam od nje, same smo tog trena bile. Ona je skroz bila izgubljena, skroz. Tako mi je bila slatka, i onda sam je malo zapričala, da joj razbijem tremu. Iznenadio je bebac, uranio dve nedelje, niko nije očekivao ...

Ali toliko mi je bila slatka tako zbunjena:)

< Poruku je uredio dunja RR -- 7.10.2011 22:12:03 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Vodenjak
7.10.2011 22:44:21   
vonavoj
joj,mogu da je zamislim...sve se mi spremimo za taj dan,ali u stvari  i nismo spremneuser posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Vodenjak
2.2.2012 19:24:49   
Mama 78
Sta ste radile u trenutku kad vam je pukao vodenjak,cini mi se da vecinom vodenjak pukne u snu?

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Vodenjak
5.2.2012 12:19:35   
ivana70a
ono sto u skolici savetuje je sledece: kada pukne vodenjak lezite, iskulirajte (moja slobodna interpretacija), obratite paznju samo koja je boja vode koja je iscurela i koliko je sati. dok ne iscuri sva voda i dalje se lezi, posle ustanete istusirate se i lagano pravac bolnica.

meni nije pukao vodenjak u snu, nego oko 21.30h bila sam sama kuci , i nije bilo kao na filmu PLUUS bokal vode iz mene, nego je samo nesto pocelo da curka malo pa stane, paa nema nista 5-10min pa opet malo pa stane.. nisam znala kako da budem 100% sigurna da je to to, legla sam na krevetm naucena u skolici da nece to jos , mada nisam ni bila jos uvek 100% sigurna da je to vodenjak ali opet reko pa sta li moze drugo biti... za svaki slucaj sam pozvala tatu, suprug je bio kod njega , dosli su za 10min i krenuli smo u bolnicu. u kolima mi je jace krenula voda a cekajuci da me upisu u registar na prijemu je bas curelo tako da sam sigurno 7 ulozaka mrezastih promenila samo cekajuci prijem .. sve u svemu to apsolutno ne boli, i nikakav sluzni cep mi nije ispao. porodila sam se posle 6 sati od tog momenta

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Vodenjak
5.2.2012 14:39:06   
Anoniman
pisala sam tamo u temi o prvim simptomima porodjaja. puklo mi je u snu, pocelo da curka pa stalo. vratila se u krevet i odspavala jos. kad sam ustala na putu do kupatila je jos iscurelo, pozovem dr opet (zvala sam je i u 6 ujutro) i kaze mi da krenem do klinike u koju sam stigla u podne (znaci 6 sati posle prvog curkanja). ovo veliko "pljuuuus" sto kaze ivana se desilo oko 2 kad sam ustala sa kreveta na kom su mi radili ctg da se premestim na stolicu da me pregleda. od prvog curkanja do porodjaja je proslo nekih 20 sati.

(odgovor članu ivana70a)
  Direktna veza do poruke: 89
   RE: Vodenjak
6.2.2012 0:58:48   
Mariya
IZVORNA PORUKA: Mama 78

Sta ste radile u trenutku kad vam je pukao vodenjak,cini mi se da vecinom vodenjak pukne u snu?


I meni je pukao u snu! Probudila sam se i prvo što sam pomislila "Bože, upiškila sam se!!"user posted image Otišla sam u wc, curkalo je nešto malo rozikasto, promenila sam uložak (bila sam već u bolnici pošto sam prokrvarila) i legla da spavam. I za sat vremena me opet isto to probudi, e tu sam već pomislila da baš i ne bi trebalo da se upiškim na svakih sat vremena i potražim babicu. A ona kaže to je vodenjak. Ja glupava nisam ni skontala iz prveuser posted image

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Vodenjak
9.2.2012 12:28:51   
MaryJane
Meni je pukao za vreme vežbi u Frontu, oko 9.15 ujutru. Super mi je bilo što se babica koja je držala vežbe uspaničila user posted image . Baš je bila slatka.
I tako je voda curkala i curkala, potroših pakovanje uložaka za skoro dva sata. Prime me odmah, bez bolova i jedan prst otvorenu. Porodila sam se sutradan u 11.25 "na suvo" - nezaboravno iskustvo, tzv. rigidan porođaj.
Posle 20 i kusur sati počinje da curka roze voda, jer se obnavlja, i nije više onog sastava kakvog je bila. Moja devojčica ima osetljivu kožu i još u porodilištu su mi rekli da kombinacija zrele posteljice u 8. mesecu i ranijeg pucanja vodenjaka ima to za posledicu.
E sad, videćemo kako će da bude ovog puta. user posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Vodenjak
5.10.2012 18:00:53   
Khaleesi
SInoc sam osetila vlagu na vesu, i cini mi se da je malo curnulo. Jutros isto, sada opet jos malo. Citam da postoji neko delimicno pucanje vodenjaka, a nisam sigurna... Ne znam da li da idem kod lekara, strah me da ne ostanem u porodilistu za vikend ako nije ono sto mislim, termin je u ponedeljak... Nemam neke kontrakcije, samo me 3-4 puta za ceo dan zabolela krsta... user posted image user posted image Bas ne znam sta cu.... Da li neko ima slicno iskustvo???

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Vodenjak
6.10.2012 10:46:19   
Anoniman
khaleesi, bolje da odes da te pogledaju. mislim da nije trenutak za nagadjanje. ako ti je pukao vodenjak, mora se znati kad da bi dobila i antibiotik ako zatreba.

(odgovor članu Khaleesi)
  Direktna veza do poruke: 93
   RE: Vodenjak
6.10.2012 11:34:38   
Tiziana
Prvi put mi je pukao vodenjak negde izmedju 1 i 3h ujutru,ne znam bas tacno jer sam u tom medjuvremenu milion puta isla u wc,piskila,ispao cep,dobila proliv,ne znajuci da je pukao vodenjak otisla oko 4 u bolnicu jer su me bolele kontrakcije.tamo mi je dr rekao da mi je pukao vodenjak, 6 prstiju i poveo u porodiliste,u 7.40 sam se porodila. drugi put su mi ga prokinuli na porodjaju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Vodenjak
15.10.2012 19:33:32   
Khaleesi
user posted image ipak je pukao.... i rodila se bebinauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Vodenjak
15.10.2012 19:36:50   
tijatija

IZVORNA PORUKA: Khaleesi

user posted image ipak je pukao.... i rodila se bebinauser posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image Nadam se da si dobro prosla user posted image

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Vodenjak
2.11.2012 22:27:52   
MASHKA
žene interesuju me vaša iskustva, kolika je verovatnoća da će mi opet pući vodenjak ako mi je pukao u prvoj trudnoći?
ja sam se na prvom porođaju baš namučila a doktor mi je rekao da bi bolje prošla da sam prvo dobila bolove pa da je tek onda pukao vodenjak...i sada se baš plašimuser posted image

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Vodenjak
2.11.2012 22:38:12   
tijatija
Prvi porodjaj... pukao vodenjak
Drugi nije (porodjaj za pozeleti )
Treci porodjaj... naprsao vodenjak-curkao po malo

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Vodenjak
3.11.2012 15:24:19   
ana77
Na prvom porodjaju nije, a na drugom jeste. Mislim da nema tu nekog pravila, vise kako je beba namestena. Ako nosis nize pretpostavljam da ima vise sanse. U svakom slucaju, srecno :-)!

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Vodenjak
3.6.2014 18:44:25   
New Mom
Meni su u prva 2 prokidali vodenjak kad sam bila oko 5cm otvorena. Prvi put sam se porodila neka 3 sata posle, drugi put posle ravno pola sata.
Sad treci put mi je oko 6h ujutru u snu pukao vodenjak. Upropastio mi se dusek na bracnom krevetu. Imala sam osecaj kao da cujem "pup" i to me je probudilo i voda je samo krenula da istice. Kontrakcije su krenule nekih sat i po kasnije, a porodila sam se ukupno 3 sata po pucanju vodenjaka.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here