|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
29.7.2014 15:34:30   
Kata90
Rano ti je da,ali posto ti je druga trudnoca, ranije se osete pokreti zato sto ti nije novo kad si upoznata sa timuser posted image ja barem kontam da je takouser posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1076
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
29.7.2014 15:38:29   
branki*
pa,da znas sta da ocekujes i kako to izgledauser posted image jos malo,biceuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 1077
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
29.7.2014 15:47:42   
Kata90
user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1078
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
29.7.2014 16:30:15   
ivaMark
Hej drugarice,

bila sam sinoc kod dr privatno i saznanja su sledeca: posteljica je drugi stepen, nista vise od toga.... sve je u najboljem redu i sa bebom. Jos nesto: izgleda da sam utrogestan koristila bez potrebe, covek kaze: nema potrebe da ga koristis i naravno da cu da ga poslusam. Od sinoc ga ne uzimam i ne porodih se danas user posted image

Pisala sam u temi: utrogestan, pa da da napisem i ovde-neka mi se javi user posted image kojoj treba utrogestan na pp ili ovde da joj posaljem, imam vise od kutije i po.

Dobro nam dosle nove drugarice user posted image

A o nespavanju mi ne pricajte. J cetiri noci ne spava kako treba, kasljuca, budi se, ja je nosam.... i takooooo.... Zaboravila sam kako je to spavati makar sest sati u komadu user posted image

Pomoc trenutno imam samo moje mame i hvala joj puno na tome.... Sestra moja ne mozeeeeeeee nistaaa, jer je umorna. Ostali, hm...


_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 1079
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
29.7.2014 19:18:58   
Sanjalica1980
Izgleda da bas imam srece. Meni svi pomazu. Ja moram strogo da mirujem tako da mi rucak kuvaju naizmenicno moja mamuska,seja i svekrva.
Inace imam divnog svekra i svekrvu koji bi sve za mene uradili. Bas sam srecna sto je to tako.
Nisam navikla da mi se pomaze pa mi to jos uvek malo smeta ali sta cu kada ne smem.

U petak euz user posted image
Samo da vidim bebice i da su mi zdrave. To ce mi biti najbolji rodjendanski poklon. user posted image

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 1080
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
29.7.2014 22:02:08   
jovicaa
blago vama... mi bas i nemamo pomoc... posebno sad za trece, sveki se vec izjasnila da je ne zanima nista.
evo i ovde da pitam trudne mame cija deca idu u vrtic da li ste slale decu u vrtic u toku prva tri meseca trudnoce?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 1081
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
29.7.2014 22:16:30   
mami mami
Dobro vece user posted image moj lavic danas bio ko struja(visoki napon)ceo dan sam na nogama ko "singerica"za njim ja totalno slomljena ........

Pomoc ne nemam , mm ima dva posla vraca se uvece u 11 sati istusira se i legne .Moji su daleko,njegovi daleko i tako mi sami pa kako nam bude eeee da bar lavic ide u vrtic??..

nego ziga me stomak nesto , moguce da su ligamenti pa sam popila magnezijum i konacno mirujem, lavic spava je je je

LAKU NOC VAM ZELIM

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 1082
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
29.7.2014 23:30:27   
glukica
Zenice, sano da vam se javnem, a novim trudnicama zelim dobrodoslicu user posted image vidim pricate o pomoci, ja u poslednje vreme ni nemam zelju nikoga nista da pitam i molim, nekako mi te usluge uvek presednu kasnije! Tako da use i u svoje kljuse! Mada lepo je imati podrsku, ali danas to malo teze pa cak i od najblizih user posted image moje misljenje... Sestra me je danas zvala, ona ima vec dete 4 godine i nudi mi svasta nesto od stvari, jos uvek je rano ne razmisljam o tome.. Ali imam strah, od nje sam se vise puta opekla, i najgore mi je kasnije neko prebacivanje.. Uglavnom, mi se spakovali i sutra na more, ljubim vas sve i budite dobre user posted image

(odgovor članu mami mami)
Direktna veza do poruke: 1083
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
29.7.2014 23:35:34   
SunFlower
Mami mami to je od sirenja materice, mene tako nekad jako zigne kad naglo ustanem ili kinem... A zadnja dva dana me jako ziga ova kost na levom guzu da me izvineteuser posted image dal je karlicna kost sta li je, ne razumem se u anatomijuuser posted image kao da mi je tu neki nerv prikljesten. Blagi boze, sta li ce tek biti u 7,8,9 mesecu?
O pomoci mi ne govorite, nemam ovde kog ni da me opsuje sto se kaze a kamoli pomogne, sina vodim sa mnom na preglede, laboratorije, svuda. Ali se uoste ne zalim, cak naprotiv, s obzirom da cuvanje moje dece znaci i mesanje u njihovo vaspitavanje, kvarenje postojecih dobrih navika, prerasporedjivanje stvari u mojoj kuci, o pitanjima, komentarima i mesanju u moj privatni zivot i da ne govorim. Sve ovo vazi za moju svekrvu, mama mi je ok samo eto, daleko. Tako da, bolje meni 'vako.user posted image
Jovice, moj sin sad u septembru krece po prvi put u vrtic, ne znam kako je dole ali ovde redovno izlaze obavestenja kad se bilo koja bolest pojavi u vrticu, cak i obicne viroze, tako da ne brigam, malo vise cu obratiti paznju nego inace i to je to.

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu mami mami)
Direktna veza do poruke: 1084
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
29.7.2014 23:43:13   
bubulence
mi smo konkurisali za vrtic i ako je prime ici ce redovno. jedino bih je mozda povukla na nedelju-dve kada dodje beba ali do tada ima vremena...

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 1085
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
30.7.2014 8:02:37   
mami mami
Dobro jutro...user posted image da se rasanim, ovo moje dete je nocas par puta vristalo u snu i probudi.Mm ga doneo kod nas u krevet pa smo se mazili ja i beba a on nastavio da spava "jelte gospoda radi"user posted image Nije mi jasno zasto vristi u snu, pa se budi ? ma citav ritual nocni ranije nije to radio,u poslednje dve sedmice nikako da se naspavam!!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1086
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
30.7.2014 8:15:27   
jovicaa
ode aleks jutros u vrtic, sav srecanuser posted image
i to sto kazes sunflower, ni ja bas ne volim preterano cuvanje, ali dobro dodje da imas nekog normalnog u blizini, sto kod mene nije slucaj.
mene brine najvise prvi trimestar zbog razvijanja organa, virusi nisu pozeljni.. valjda ce biti ok. ja sam malo istripovana po tom pitanju. ali kaze mm nemoj ni da razmisljas o tome, najbolje je tako... i sa maksimom sam bas na pocetku trudnoce, kao kaada bih sad imaala, imala bas gripu sa preko 38 temp, pa je sve ok..
moja deca srecom uglavnom prespavaju celu noc, sto je moram priznati zaista olaksanje... samo nas macke sad maltretiraju imaju obicaj tako ponekad da galopiraju po nama u sest ujutrouser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu mami mami)
Direktna veza do poruke: 1087
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
30.7.2014 8:44:00   
branki*
gde ste,trudniceuser posted image
da vam se javim,pa odoh malo po stanu da rasklanjam.danas mi i bratu rodjendan,popodne cemo tamo na rucak,a uvece mozda malo izadjemo.jutros bila takva maglustina kao jesen da je.drugo nema nista,sve je po starom..ljubac!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 1088
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
30.7.2014 9:35:37   
bubulence
dobro jutro!
mm, moj tata i ja smo dosli u SM na najbolji burek na svetu a posle cu se zaliti sto sam se ugojila. isla sam i da vadim krv posto u ponedeljak idem na euz pa da ponesem rezultate. jedva cekam.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1089
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
30.7.2014 9:52:58   
plačljiva
Dobro jutro user posted image drage moje.Ja danas idem na komisiju zbog posla.Valjda će sve biti ok...
Kako nam je lelaigor,kako je prošla AC?Mislim na nju user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1090
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
30.7.2014 9:56:47   
Sanjalica1980
Dobro jutro trudnice, evo i mene user posted image
Nocas sam napokon dobro spavala. Ustali mm i ja,odveo me da vadim krv i sada sam kuci u standardnoj pozi.
Na kaucu,ispred tv-a user posted image
U petak cu videti sta ce mi reci dr. Bas me zanima da li je ta jedna posteljica ostala nisko ili se vec uspela malo podici.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1091
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
30.7.2014 11:01:27   
Ana13
Dobro jutro,zenskaci
Budna sam od 7,a nikako da ustanem.Toliko mi je vrucina,da to nije normalno.A mrzi me da se odvucem do daljinskog od klime user posted image
Sto se tice pomoci u kuci,meni se nude i majka i sveki,ali ja ne podnosim kad mi se neko vrti po kuci,kad mi brcka po kuhinji i stvarima,tako da se njih dve u mojoj kuci tretiraju kao gosti.Mogu da dodju na kafu ili rucak kad sam raspolozena za goste i da ne ustaju sa stolice.A sto sam tek alergicna na savete koje nisam trazila user posted image Rekla sam im da zaborave na ideju da ce da mi sede ovde kad dodjem iz porodilista.Mogu da vide bebu kad hoce i da donesu od svoje kuce neki rucak,ali ovde im nema mrdanja iz dnevne sobe. Vise volim sama da se pomucim (mada kod nas kuci vise radi mm user posted image ),nego da mi se neko petlja. Na pocetku trudnoce dosla mi sestra da mi pomogne,posto sam zbog mucnina i vrtoglavice nekih 10ak dana prelezala i kad je otisla nisam mogla nista po kuhinji da nadjem.Ne zna gde sta stoji i stavlj stvari tamo gde ona misli da treba user posted image . MM i ja odlicno funkcionisemo,ostali su nam samo smetnja.Oko bebe cemo zajedno,oko kuce isto tako i glava ce da nam bude mirna.
Odoh sad da ruckam nesto,popijem kaficu i da se pakujem.Sutra,tj nocas krecemo konacno na moreee user posted image
Sve vas pozdravljam

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 1092
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
30.7.2014 11:21:42   
bubulence
ana skroz se slazem sa tobom sto se tice spremanja. kada kazem da mi mama pomogne to znaci da dodje i da se igra sa Emom, izvede je u setnju, crtaju njih dve i jedino sto joj dopustam jeste da mi sredi terasu jer to mrzim. pomoc tipa da mi skalnja, slaze stvari ili nesto slicno ne dozvoljavam. a za posle porodjaja necu nista da kazem.
pre prvog porodjaja sam govorila kao i ti, medjutim, ja se porodila, rana mi se skroz rasila, peklo me je, nisam mogla ni da sedim ni da lezim. mm radio od 06-19h, Ema mi vristala po ceo dan od grceva (bukvalno ceo dan, znala je od ujutro u 6 do ponoci da prevristi, bukvalno, cutala je samo kada siki) tako da sam pomoc i tek kako prihvatila. zapravo samo prvih 10 dana posle toga smo se nekako uhodale beba i ja... i posle ovog porodjaja ce verovatno morati da bude kod mene bar nedelju dana, posto je 120km daleko ne moze bas da skokne da mi donese rucak... svekrvu na zalost nemam...

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 1093
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
30.7.2014 11:36:08   
Sanjalica1980
Meni pomazu tako sto mi donose rucak a ostalo pokusavam sama user posted image
Ja sam uvek mislila da kada budem trudna da cu da sve sama radim,da se krecem i uzivam u turdnoci ali nazalost nije tako ispalo.
Posle dugog cekanja i 5vto prosto ne zelim da uradim nista sto bi ugrozilo ovu trudnocu.
Pre nedelju dana sam se setala svaki dan i onda sam najstrasnije prokrvarila.
Sada prihvatam svaku pomoc.
Meni je mama u ulici pored moje,seja na 10min a tako i svekrva user posted image

Pomoc posle porodjaja ce mi verovatno trebati jer cu imati blizance. Jedva cekam user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1094
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
30.7.2014 11:48:51   
anita
Zdravo i od mene.
Sto se tice pomoci kod mene je do sada situacija bila da smo sve sami mm i ja radili. Kada mama i svekrva dodju bile su gosti. Ali mislim da ce se to promeniti jer nosim trojke. I posle porodjaja ce nam neko biti potreban makar da cisti,kuva,siri ves i sl.

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 1095
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
30.7.2014 12:00:20   
Ana13
Moji su udaljeni 110 km,rade svaki dan,majka i dezura svaki drugi vikend,obilazi svakog vikenda obe babe koje su od njih udaljene 70-80 km,pa opet "skokne" jednom u deset dana da mi donese pohovanu papriku i supu (samo ona zna tako da ih spremi user posted image ).Nego to nije bitno za ovu pricu.
MM ima svoju privatnu firmu i moze da dodje kad god mi zatreba,a i uzece odmor kad se porodim.Nas dvoje smo stvarno uigran tim.Nekoliko godina zivimo zajedno i rad po kuci ne osetimo.Ja se uglavnom bavim kuhinjom i kupatilom,on prasinom,usisavanjem,nabavkom...peglamo ko kad stigne..jedino za prozore placam zenu. Sveki je na 2-3 km od nas,tako da ako nam bude trebao rucak i ona moze za cas da nam ga dostavi.Tako da bi nam svako ko bi dosao da nam pomaze samo uneo haos i pometnju u kucu.Odlicno funkcionisemo,svi ostali ce samo da nam smetaju. Verujem da je zenama koje nemaju ovoliku pomoc muza ili imaju jos dece neuporedivo teze,ali nama sad pomoc ne treba. A i da mi treba,ne znam da li bih je prihvatila,jer iz iskustva drugih vidim da to cesto moze da presedne coveku i da mu se obije o glavu.

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 1096
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
30.7.2014 12:00:52   
Ana13
Moji su udaljeni 110 km,rade svaki dan,majka i dezura svaki drugi vikend,obilazi svakog vikenda obe babe koje su od njih udaljene 70-80 km,pa opet "skokne" jednom u deset dana da mi donese pohovanu papriku i supu (samo ona zna tako da ih spremi user posted image ).Nego to nije bitno za ovu pricu.
MM ima svoju privatnu firmu i moze da dodje kad god mi zatreba,a i uzece odmor kad se porodim.Nas dvoje smo stvarno uigran tim.Nekoliko godina zivimo zajedno i rad po kuci ne osetimo.Ja se uglavnom bavim kuhinjom i kupatilom,on prasinom,usisavanjem,nabavkom...peglamo ko kad stigne..jedino za prozore placam zenu. Sveki je na 2-3 km od nas,tako da ako nam bude trebao rucak i ona moze za cas da nam ga dostavi.Tako da bi nam svako ko bi dosao da nam pomaze samo uneo haos i pometnju u kucu.Odlicno funkcionisemo,svi ostali ce samo da nam smetaju. Verujem da je zenama koje nemaju ovoliku pomoc muza ili imaju jos dece neuporedivo teze,ali nama sad pomoc ne treba. A i da mi treba,ne znam da li bih je prihvatila,jer iz iskustva drugih vidim da to cesto moze da presedne coveku i da mu se obije o glavu.

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 1097
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
30.7.2014 12:01:38   
Sanjalica1980
Draga Anita, samo ti miruj i cuvaj svoje bebice. Naradices se posle porodjaja.
Verujem da si isto kao i ja dugo cekala svoju srecu i treba da se cuvas.
Ja se ponekad osecam super a ponekad ne i bas sam rekla mm da cu mirovati i cuvati se do kraja.
Ne bi sebi oprostila kada bi im se nesto desilo. Dan pre nego sto sam prokrvarila sam setala uvecer i preko dana uradila bukvalno par stvari po stanu. Posle toga sam samo razmisljala da nisam mozda preterala.
Sada lezim vec par dana i krvarenje je skroz stalo . Bar sam opet psihicki mirnija a izgleda da i da mi vise prija da lezim dok se ova posteljica ne pomeri.

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 1098
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
30.7.2014 12:21:33   
bubulence
Anita, Sanjalice samo vi cuvajte vase bebane, blizanacka trudnoca nije kao ova ‘jednoclana‘ , vi prosto morate vise da mirujete.
ana super je to. pomoc muza stvarno mnogo znaci. nikada necu razumeti muskarce koji nece da pomazu zeni u kuci, nece da presvuku dete, izvedu u setnju. i mm radi dosta stvari po kuci, sa cerkicom je izuzetno pazljiv. kupa je od prvog dana, presvlaci, igra se sa njom, seta... za ove 3 godine ne znam da li sam je 20 puta okupala, to je njihovo i nemam sta da se petljam... a meni je tako super. moram priznati da sam malo razmazena, nisam bas od onih zena ‘ne treba mi niko, mogu sve sama‘ . ustcari jesam od tih zena ali necu da priznam . neka on meni pomaze, nista mu nece biti

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 1099
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
30.7.2014 12:22:47   
anita
Zelim samo da sa bebama bude sve u redu. Lako cemo za pomoc i ostalo.

Sanjalice odmaraj i mazi tvoje user posted image user posted image



_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 1100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here