|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
31.7.2014 9:42:37   
srculence25
jutro drage moje.von ja sam za kaficu user posted image
i ono malo simptoma sto sam imala vise nemam panicim mozda bez razloga ali dok nema krvi valjda je ok.Nisam primljena u ponedeljak na uz a pomerili me za 4 avgust i sad mi javljeno da dr ide na godisnji tako je to u dz

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1126
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
31.7.2014 9:44:24   
Štetica
Dobro jutro i od mene. Od pravog ranotanioca postadoh velika spavalica,i to u drugom tromesecju.
Bila sam na uz,sve je ok,beba velika 170 gr,naprednija za 7 dana(tako je od prvog uz). Radio mi i pregled,kaze sve ok grlic zatvoren,sekreta nema mnogo.
Bio i mm samnom na uz sav se istopio kad nam je pustio bebu na 4D,jos kad je video kako mase rukicama i nogicama,nkegovoj sreci nije bilo kraja.
E da izgleda da teorija o visokoj beti i devojcicama nkod mene nije tacna,najverovatnije je decak,ali dr se ogradio,kaze nije 100%siguran posto se pokazao samo na kratko i okrenuo guzuuser posted image .

Branki kako boza reaguje sto ce dobiti batu ili seku?

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1127
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
31.7.2014 9:46:49   
mika79
Von nadam se da će dr dozvoliti da ideš na Zlatibor, lepo se provedi i odmaraj. Što se tiče sex-a nama je dr u početku zabranila jer je posteljica prekrivala materično ušće i napomenula je da bi moglo da dođe do krvarenja, ali meni su hormoni poludeli nikad nisam imala toliku želju i često sanjam.

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 1128
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
31.7.2014 9:49:00   
Štetica
Miko ti si u sigurnoj zoni,tako da i ako krene porodjaj nije strasno jer si usla u deveti.Nadam se da ces izgurati do termina.
Mami mami po ciklusu si 6+ nedelja,tako da postoji mogucnost da cujes srcanu radnju danas,ali ako znas da je O bila kasnije onda moze da se desi i da ti kaze dodji za 7-10 dana da potvrdi srcanu radnju.
Bubi kad je EUZ?

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 1129
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
31.7.2014 9:49:19   
Maslacak15
dobro jutro trudnice. Haha Stetice pa ti i nisi bas pravi primer. Jes tvoja beta bila velika, al ko zna kad ti je bila ovulacija u tom ciklusu. To sto je beba od prvog ultrazvuka 7 dana naprednija, ukazuje da je prosto oplodnja bila ranije. A beta za sedam dana poraste iha... Nije to vazno naravno, samo da su zivi i zdravi i ima sigurno i decaka sa velikom betom. user posted image Samo ti uzivajuser posted image user posted image

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1130
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
31.7.2014 9:52:39   
Mariya
Mika, ja sam od 34. ned bila otvorena 1 prst,u 38 ned. na pregledu u 3 sata popodne i dalje 1 prst, uvece u 19 2 prsta i porodim se sutradan u 12.45. Reci muzu da se ne nervirauser posted image
Ja provedoh drugu noc u zadnjih 34 meseca bez mog deteta, bilo mi je veoma cudno, jednom sam se probudila oko 2 sata, pogledala u njen krevet i set_ila se da je kod babe i posle toga spavala sam kao beba do pola 9. Inace dobro spavam, mogu i da se namestim,ali kratko spavam, 6 sati i gotovo. Tako da gledam da legnem posle ponoci , pa onda uspem da odspavam do 7. Ako zaspim sa Lu u 11, onda se budim u 5user posted image
Jedino mi smeta ono trzanje i stalno pomeranje noguuser posted image user posted image
A sexuser posted image imam ga, i zelim ga i sanjam ga, nije mi bilo ovako u prvoj trudnociuser posted image user posted image

< Poruku je uredio Mariya -- 31.7.2014 10:07:41 >

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 1131
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
31.7.2014 9:58:47   
vonavoj
stetice,polako,jos je rano za pol,mozda i dr omaneuser posted image user posted image
ja cekam potvrdu da je curica,sve smo spremili za devojcicu,jos ce da bude Milutin,mada ne verujem,dr je dva puta videlauser posted image
MIka,ja sam pila ginipral do 19.10.porodila se 18.11..a od 21.nedelje je grlic bio razmeksan i skracen..samo opusteno,ako nemas kontrakcije,nece to jos!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1132
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
31.7.2014 10:36:24   
bubulence
Stetice tako je to kada vodis muza na uz, odmah se istope.
u ponedeljak idem na euz, sada su mi stigli rezultati krvi. hemoglobin malo ispod granice, eritrociti isto. ne znam sta je hematokrit user posted image . ne znam sta je to...
imam bakterije u mokraci, i pise da je zamucena... ne znam da li da zbog toga zovem dr ili da opusteno cekam ponedeljak...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1133
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
31.7.2014 10:39:39   
vonavoj
sacekaj ponedeljak,sad ce to!
hematokrit je vezan za valjda lupicu velicinu krvnih zrnaca,ima veze sa hemoglobinom..znam da je mojoj T uvek to nize kad i hemoglobin!
Ja cu morati sa T na uz u ponedeljak,mm radiuser posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1134
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
31.7.2014 10:52:43   
bubulence
hvala na objasnjenju draga. i ja vodim Emu samnom posto i mm radi , ali to idem u dz, videcu da za isto popodne zakazem i euz privatno pa ce ici i on samnom... mislila sam da se njih dvoje svrckaju po gradu ali mm kaze da hoce da ide samnom posto je isao i kada sam bila tridna sa Emom. kao da beba u stomaku zna...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1135
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
31.7.2014 10:55:42   
Sanjchezze
Dobro jutro user posted image
Juce sam bila na uz, sve je super, beba ima 175g i veoma je aktivna. Mahala je tati, pokusavala da stavi palac u usta i isutirala me samo tako user posted image Ukocila mi se vilica od smeha a tata nam se raspilavio skroz. Doktor i dalje misli da je devojcica ali jos nije sto posto siguran, videcemo za mesec dana kad se vrati sa odmora.
Bubi i meni je hemoglobin nizak, i eritrociti i taj hematokrit, doktor mi rekao da pijem tot' hema ampule, celu kutiju (20kom) pa da ponovo radim ks.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1136
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
31.7.2014 11:05:35   
bubulence
da, pila sam i ja totemu u prosloj trudnoci, ali negde pred kraj... a voca i povrca jedem na kilograme dnevno, bas sam mislila da ce mi ks biti odlicna. e secer mi je 4,6 . to je ok? znam da sada ima neke nove granice...

(odgovor članu Sanjchezze)
Direktna veza do poruke: 1137
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
31.7.2014 11:40:22   
M@rty
Drugari bila sam na ultrazvuku. Bebac je odlicno, zreo je skroz i spreman da izadje. Doktorka kaze da sad dodje do porodjaja ne bi uopste morao u inkubator. Bas sam srecna. Izgurah ja ovu trudnocu. Posteljica je II stepen zrelosti i to mi nije jasno sta znaci user posted image

_____________________________

...ti si moja snaga, ti si sve u mom zivotu...
02.05.2010. M&V

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1138
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
31.7.2014 11:41:59   
jabudic
Ćao debele, samo da vas ljubim! user posted image

(odgovor članu M@rty)
Direktna veza do poruke: 1139
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
31.7.2014 11:44:56   
Sanjchezze
Bubi kod mene u laboratoriji ref. vrednosti za secer su 3.89-5.84 tako da ti je secer savrsen. Meni je malo nizi 3.70 al nije strasno, malo pojacam voce i pojedem cokoladu s vremena na vreme :)

(odgovor članu M@rty)
Direktna veza do poruke: 1140
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
31.7.2014 11:45:48   
bubulence
jaaabuudeeeeee ljuuubaaac, evo odoh da se slikam za tebe!
marty draga pa lepo smo ti rekle. ta zrelost posteljice je ok... jesi pocela malo da setas?

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 1141
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
31.7.2014 11:47:46   
M@rty
Bubi nisu me pregledali vaginalno. Sledece sedmice ce. Ma i da se otvaram sad se ni malo ne brinem. To bi znacilo da ce bebac uskoro user posted image

_____________________________

...ti si moja snaga, ti si sve u mom zivotu...
02.05.2010. M&V

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1142
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
31.7.2014 11:47:54   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Sanjchezze

Bubi kod mene u laboratoriji ref. vrednosti za secer su 3.89-5.84 tako da ti je secer savrsen. Meni je malo nizi 3.70 al nije strasno, malo pojacam voce i pojedem cokoladu s vremena na vreme :)



da, kod tebe je malo nizi. samo ti krkaj lubenice kazu da one imaju bas dosta secera

(odgovor članu Sanjchezze)
Direktna veza do poruke: 1143
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
31.7.2014 11:54:16   
vonavoj
Bubulence,ok ti je secer..
Marty,super,izgurala si,blago tebi! user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1144
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
31.7.2014 11:58:19   
mika79
Martyuser posted image sad možeš da se opustiš i da se pripremiš za user posted image . bubulence mislim da možeš da čekaš ponedeljak kad već imaš zakazano kod dr ipak je to par dana. Ja sam crkla popeglala sam prvu turu plavog veša sad su mi na redu krpe i stoljnjaci user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1145
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
31.7.2014 12:16:28   
bubulence
mislila sam da odem zbog tih bakterija i soli u urinu ali ok, sacekacu.
mika, sa tel sam pa ne vidim ticker. koja si tacno nedelja?

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 1146
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
31.7.2014 12:20:50   
mika79
bubulence ja sam 35+4. Nemoj se mnogo brinuti zbog bakterija u urinu, meni se desilo da mi u nalazu piše da imam puno bakterija a kad sam uradila urinokulturu nije bilo, što se tiče soli smanji slano i konzervirano, gotova jela, prelive jer je puno soli.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1147
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
31.7.2014 12:36:01   
branki*
stetice,hvala na pitanju,ali boza nije svestan sta se desava i da ce dobiti jos jednog clana porodice,tako da videcemo kad dovedem bebu kako ce se ponasati.
marti,odlicno,eto izgurala si i uspela,sad kad bude.
ja pojma nemam kad cu na uz,kod nas u domu zdravlja je neka raspodela lekara,kod ovih sto su tu mi se ne ide,a necu da idem privatno(sa bozom sam celu trudnocu privatno vodila i naplacala se,kao da cu da imam neki specijalni treman,sve isto).
bubi ,ja sam u prvoj trudnoci imala bakterije u urinu i to puno,ali kad sam radila urinokulturu,nije bilo nista,tako da kad imas vremena proveri urinokulturu,mada je ver sve ok.sad cak ni to nemam,mada bas slabo pijem vodu,kao pocela sam u poslednje vreme.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 1148
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
31.7.2014 12:41:29   
mami mami
Jako los spermogram tako los da je radena icsi

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1149
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 07/14 [chat]
31.7.2014 12:43:04   
bubulence
branki slazem se sa tobom, i ja sam prvu trudnocu vodila privatno a uopste mi nije jasno zasto, imala viska para valjda (ne bukvalno)... a u dz imam odlicnog dr. sada idem kod njega, samo cu euz raditi privatno..
mika, odlicno, izdrzi jos par dana a onda opusteno, za par daba ulazis u 9. mesec, to je najbitnije...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Kako da se budući tata poveže sa bebom u s...
I budući očevi su uzbuđeni zbog dolaska bebe na svet, ali imaju manje prilika da zaista osete kako malo biće raste. Dok ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here