|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
7.8.2014 9:17:19   
branki*
dobro jutro,drugarice..sad sam bzv,procitah ono o tijani i skroz sam pod utiskomuser posted image
miko,javi svom dr za to.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
7.8.2014 9:22:12   
mika79
Pratim i dalje, nije to krvarenje to je jako mala tačkica, videću u toku dana šta se dešava. Bubulence koliko ja znam baš hvale tog dr. da je korektan moju kumu je dva puta porađao i ona je zadovoljna. On radi i privatno čisto da znaš.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
7.8.2014 9:28:19   
bubulence
nisam znala da radi privatno, videcu sa tom drugaricom pa ako odlucim tu da se poradjam otici cu.
a reci mi da li ti mozda izlazi i sluzni cep uz to? onako kao puno sekreta. meni je uz sluzni cep isla krv po malo... bukvalno u tackicama..
branki, isto tako. sve citam i ne verujem user posted image .

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
7.8.2014 10:29:56   
vonavoj
jutro,tj,dan! evo i mene sa kontrole,ugojila sam se 11kg,dva puta mi je merila pritisak,prvi put 180/90..kaze ajde malo odmora,pa opet,150/90..svaki put kod nje mi je visi..rekla mi je da pratim..dosla kuci i izmerila,120/70..
pregledala me,kaze grlic cvrst,zatvoren,dovoljno dug..mogu na Zlatibor!user posted image user posted image
nema vise pregleda,sad ctg 18.9..i onda ce mi dati upute za briseve..ni uz mozda nece biti do kraja..smor..user posted image
pitala sam je za venu,kaze nije strasno,da se mazu kremice...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
7.8.2014 11:09:47   
ivaMark
Hej drugarice, evo i mene da napisem koju....

Miko, da nije sluzni cep. meni je bilo rozikasti tako prvi put? A mozda ti je i od pregleda....

Von, super za grlic user posted image i lepo se provedite na Zlatiboru user posted image

Bila sam danas na CTG, sve ok... cervikalni bris i stolica ok, imunologija rezultati sledece srede. DR me danas nije pregledala, nije mi ni UZ zakazala a kada sam pitala za epidural samo me bledo pogledala i rekla: pa to kod nas NEMA, jedino u BG ako imas nekoga..........e tu kao da me je polila hladnom vodom. kako bre nema kada je moja mama operisana pre skoro 20god pod epiduralom (spinalom, nisam sigurna ali je to valjda slicno, mozda gresim, neka me neko ispravi) i jos je jedna devojka pricala u savetovalistu cenovnik od proslog puta kada se poradjala i rekla je da je epiduraj 14000din i spremna sam da ga platim, ali me ova dr otkaci najcrnje, moracu malo bolje da se raspitam. Sto da nam bude lakse, neka umiremo od bolova od indukcije, njih se to ne tice.



_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
7.8.2014 11:45:59   
lelaigor
Mene i dalje brine što meni moja dr nije spomenula drugi EUZ... user posted image Jel' moguće da ne moram da idem nanjega, zato što sam radila amnio?

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
7.8.2014 11:55:06   
vonavoj
Ja po mojoj dr nisam ni radila ekspertski..obicam uz,a ona gleda sta treba..evo 31.va nedelja i 3 puta radjen uz..na pocetku,11ta nedelja..za dabl i sad..

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
7.8.2014 11:58:08   
bubulence

IZVORNA PORUKA: lelaigor

Mene i dalje brine što meni moja dr nije spomenula drugi EUZ... user posted image Jel' moguće da ne moram da idem nanjega, zato što sam radila amnio?


moguce, neki dr ne salju cak ni na prvi euz ako misle da je sve ok. kod tebe ce se posle rezultata amnio znati da je sve ok... a mozda te jos i posalje... to sve zavisi od dr...
ivamark a gde ces se poradjati?
Von user posted image za rezultate!!! kada putujete?

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
7.8.2014 12:11:02   
vonavoj
12.8. krecemo..10.og imamo svadbu..jedva cekam,najavljuju i lepo vreme!
a vi,jesi li spominjala da cete mozda ici?

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
7.8.2014 12:15:22   
bubulence
i mi idemo 10.08. u svadbu i jedva cekam, bas mi se ide.
na Zlatibor cemo isto ici ali krajem meseca, tamo polse 20. jer je mm vec iskoristio godisnji pa cekamo da mu se vrati koleginica sa odmora da bi mogao da uzme petak i ponedeljak slobodan pa da idemo na produzeni vikend

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
7.8.2014 12:20:30   
vonavoj
user posted image user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
7.8.2014 14:11:04   
glukica
Cao svima, mi stigli sinoc sa mora.. Jutros sam bila kod doktorke, prvi put kod ginekologa ovde.. Fina je, radila mi je uz, sve je u redu sa bebicom., nije mi rekla kolika je :( mislila sam da ce mi dati sliku sa uz , ali nije, bezveze.. Posle me sestra merila i nju sam malo vise ispitivala.Kaze da u Nemackoj ima 3 uz koje osiguranje pokriva u trudnoci, ne znam kako je kod nas? I posto sam krv u bg- u davala to su mi uvazili. Sledeci pregled 29.08 i tad dajem krv,user posted image urin, merenje.. Pa uz oko 21. nedelje 😀 najvaznije da smo sad ok, videli smo user posted image muz i ja se istopili, mrda se , pliva ili sta vec radi

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
7.8.2014 14:26:46   
mika79
Ja mislim da nije sluzni čep jer toga ima baš malo, u tragovima rozikasto. Nisam mogla da izdržim pa sam nazvala dr. ona kaže da može da se javi i krvarenje posle pregleda da se ne brinem. Utešila me je. Lelaigor moja dr. nikoga sem ukoliko ne sumnja na nešto ne šalje na drugi eu. Nije ni meni spominjala i ja ga nisam radila.

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
7.8.2014 14:32:28   
bubulence
glukice i ovde rade 3-4 uz ako trudnocu vodis u dz, a privatno svaki mesec jer tako uzimaju pare...
miko, sluzni cep kada ispada bude bas bas onako sluzavo, kao d ti ispada sekret u oooogromnim kolicinama... definitivno ti nije to jer bi primetila. ako tvoja dr kaze da nema razloga za brigu, onda je tako...

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
7.8.2014 15:46:22   
Štetica
Dobar dan i od mene. Sva sam slomljena,umorila sam se za medalju,od jutros sam pravila svasta od aronije,pa rucak,pa sudovi....
Bubi to za uz zavisi od dr,kod nas u dz se radi uz jednom mesecno kao i ks i urin.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
7.8.2014 16:00:48   
Ipokrisia
Cao trudnice moje lepe :) evo i mene, cekam ponedeljak da radim double, bas sam nestrpljiva! Htela sam da vas pitam jel imala neka problema sa venicama u trudnoci i kako ste to regulisale? Mene malopre malo zabolela leva ruka i ja bezveze pogledam tamo na prevoju odakle se vadi krv i vidim da mi tu jedna venica iskocila malo vise i pipnem je i ba sme zabolelo na dodir.Odmah sam malo promasirala celu ruku i radila neke vezbice da ih malo razdrmam i sad je bolje, ne boli na dodir ali kao da osecam blagu bol u tom delu gde je venica.Sta mislite jel to opasno i da li treba da se javim lekaru?Slusala sam svasta o trombozi u trudnoci i andolu za proredjivanje krvi, i znam da je to cesto kod trudnica, ali naravno necu da se lecim na svoju ruku,a i pitanje je da li je to ili nesto drugo,mada mi bilo bas cudno,nikad nisma imala slican problem..A posto je u pitanju leva ruka, nisam nista sa njom radila da bi se nesto zamorila, jer nisam levoruka...

< Poruku je uredio Ipokrisia -- 7.8.2014 16:01:38 >

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
7.8.2014 16:11:16   
lelaigor
U prvoj trudnoći mi je ona radila prvi EUZ, a za drugi me je poslala kod privatnika i radila sam ga u 24. nedelji. Sad mi je radila redovno prvi EUZ ali nije ništa spoinjala da idem privatno za drugi, kod nje na kontrolu idem baš u 24. nedelji i to u petak, krajem 24. nedelje. TAko da ako mi dosad nije ništa rekla, neće ni na sl.kontroli. Možda ima veze to što sam radila amnio, možda tamo bude videla sve što treba...

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
7.8.2014 16:30:49   
branki*
jao,ja malo legla dok boza spava i sad sam gora nego da nisam dremala,glava mi kao lonac...sva sam osamucena ceo dan.iznela i namontirala usisivac da usisam komplet sve i eno ga jos stoji nasred hodnika.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
7.8.2014 17:00:46   
Sanjchezze
Dobar dan user posted image
Ja sam prekjuce osetila moju bebicu prvi put i evo danas uzivam jer je veoma aktivna i cim legnem ona krene sa lupkanjem... ceo dan nista nisam radila samo sam lezala i cekala nju da krene sa sutiranjem user posted image mm dolazi sa posla za pola sata, moram da ustajem da spremam neku vecericu user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
7.8.2014 17:09:45   
Njica
Cao devojke mojee trudnice, nadam se da ste mi sve dobro, vratili smo se sa medenog meseca i sad se useljavamo i jedva cekam da uvedemo internet da mogu da budem ovde da vidim detaljno kako je koja od vas :) Svadba je bila lepa, putovanje jos lepse, bili smo i na pregledu u Frontu i sve je super, 6.mesec po ceo dan lupamo a krsta odvaljuju, bas ste mi nedostajale
ljubim vas sve i uskoro sam tu da vidim lepo kako ste, sad na brzinu vidim da su neke osetile prvi put bebu i cela sam se rastopila kako vreme leti, uzivajte mi i brzo se cujemo! Za sve vas user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Sanjchezze)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
7.8.2014 17:33:22   
Mariya

IZVORNA PORUKA: Štetica

to za uz zavisi od dr,kod nas u dz se radi uz jednom mesecno kao i ks i urin.


I ja mislim da zavisi od dr, ja sam usla u 8. mesec, radila sam KS 7x a UZ u DZ 4x, sutra idem 5. put, jedva cekamuser posted image , (+ jos 2x na EUZ) a trudnice koje su kod drugog dr. u istom periodu su bile 2 ili 3 puta na UZ i KS.

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
7.8.2014 17:35:40   
branki*
njico,pa gde si ti,100 godina te nema,mi se vec zabrinule ovdeuser posted image
znaci,bilo super na medenom mesecu,ai kako bi drugacije.bas lepo.ajde,pa kad imas vise vremena,pisi nam kako je protekla svadba i daj neku slicicuuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
7.8.2014 17:59:39   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Njica

Cao devojke mojee trudnice, nadam se da ste mi sve dobro, vratili smo se sa medenog meseca i sad se useljavamo i jedva cekam da uvedemo internet da mogu da budem ovde da vidim detaljno kako je koja od vas :) Svadba je bila lepa, putovanje jos lepse, bili smo i na pregledu u Frontu i sve je super, 6.mesec po ceo dan lupamo a krsta odvaljuju, bas ste mi nedostajale
ljubim vas sve i uskoro sam tu da vidim lepo kako ste, sad na brzinu vidim da su neke osetile prvi put bebu i cela sam se rastopila kako vreme leti, uzivajte mi i brzo se cujemo! Za sve vas user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



draagaaa user posted image user posted image , mi se pitamo gde si a ti uzivas na medenom mesecu!!! gde ste bili?
stetice moguce da zavisi i od dr. to sam zaboravila. kod nas se radi jedan mesec uz drugi mesec pregled. ks 3-4 puta u trudnoci. zavisi kakva je...

(odgovor članu Njica)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
7.8.2014 18:13:33   
M@rty
Drage moje ja se porodila danas u 15 i 16h. Porodjaj je opet prosao brzo. Od prokidanja vodjenjaka do upoznavanje mog drugog zivotica Luke proslo je svega pola sata. Opet divno iskustvo za mene. E da teski smo 3600gr i dugacki 50cm.user posted image

_____________________________

...ti si moja snaga, ti si sve u mom zivotu...
02.05.2010. M&V

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
7.8.2014 18:32:14   
Sanjalica1980
Marty,ceeeestiiitaaaam user posted image user posted image

(odgovor članu M@rty)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NEK JE ŽIVO I ZDRAVO, SAMO NEK JE VODOLIJA
Sve više žena u Srbiji tempira i zakazuje datum porođaja "carskim rezom" samo zbog horoskopskog znaka svog deteta.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here