|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
30.8.2014 15:11:51   
bubulence
iva, lepo mu reci da imas uzasno iskustvo sa prvog porodjaja i da nece ni da probas sa indukcijim. kraj price. hoces carski i tacka.
mika mi se javila, jos su u bolnici, Mihajlo je na kiseoniku na toplom stolu (ne znam sta je to) posto je bila obmotana pupcana vrpca. jos uvek se nisu druzili ali nadam se da hoce uskoro.
branki, Ema moze da jede za stolom u kuhinji ili ako bas nesto gricka onda je za stolom u dnevnoj sobi ali ne moze da se seta sa hranom... inace, nama zenama je krpa sudjena, koliko god mi pomogne mm uvek ima nesto da se dodatno obrise, skloni, pomeri...

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 1151
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
30.8.2014 15:13:02   
wivern
Ivo razumem te u potpunosti za epidural. Ja nemam frku od porodjaja ali zelim sebi sto vise da olaksam tako da sad jurim po Bg-u koja klinika sigurno daje, i to me uzasno nervira. Prave od tog epidurala nauku kao da trazimo da nas voze u spejsatlu. Pitaj dr u ponedeljak onda otvoreno za carski, nemas sta da izgubis.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 1152
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
30.8.2014 15:15:20   
ivaMark
Bubulence, to sam i planirala prosli put da mu kazem ali ne znam ni ja nisam uspela da progovorim, valjda sam verovala da ce sam da mi predlozi carski jer je prosli put rekao da nece jos da indukuje. Htela sam danas da idem kod njega na razgovor ali nije u ordinaciji bio.

Nadam se da ce Mika i njen bebac sto pre biti zajedno...


Wiv, jos kad mi se neko izbeci u fazonu: sta ce ti to (vezano za epidural) pa dodje mi da ga mlatnem. user posted image

< Poruku je uredio ivaMark -- 30.8.2014 15:17:09 >


_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1153
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
30.8.2014 15:15:35   
bubulence
sam prirodni porodjaj uopste nije strasan, ali ako sam krene. a ako ne nego ga indukuju onda je druga prica... na indukciju ne bih pristala. mislim ja sam je dobila ali kada sam bila otvorena 4-5 prstiju i nije mi bilo strasno...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1154
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
30.8.2014 15:20:15   
ivaMark
Bubulence, to ti kazem...ako krene prirodno ok, ali ja nisam ni malo otvorena (za sada) niti imam kontrkcije, tako je bilo i prosli put pa sam indukovana u 41+4nedelji.

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1155
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
30.8.2014 15:33:31   
wivern

IZVORNA PORUKA: ivaMark
Wiv, jos kad mi se neko izbeci u fazonu: sta ce ti to (vezano za epidural) pa dodje mi da ga mlatnem. user posted image


Ja na to odgovorim- zato sto sam razmazena. I svi zacute. Ne razumem ljude koji se u sve mesaju, neka svako radi kako misli da treba i kako njemu odgovara. Nismo svi isti i necemo ni biti, i nemoj da se nerviras. Ti guraj svoje kako si zamislila, a ove pitalice nikada nece biti zadovoljne tvojim izborom.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 1156
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
30.8.2014 15:47:37   
branki*
uh,ivamark,stvarno bzv...ja sam otvoreno trazila carski i uvek bih..ne znam,imam patoloski strah od porodjaja,ne umem to da objasnim,imam strah i od carskog,ali prirodni mi je tek nocna mora...
bubi,mi smo izgleda previse popustljivi zbog toga sto inace nece da jede,a i ovaj njegov sadasnji problem,pa mu dozvoljavamo vise nego sto bi trebalo.kazem da ce sa drugim detetom biti drugacije,a opet mozda budemo isti,mozda smo takav tip roditeljauser posted image
a,to cuveno mesanje i kad pitaju-a,sta ce ti to,ja to nisam..pusti bre coveka,tj zenu da radi kako hoce,valjda ona zna sta i kako i nije svacije iskustvo isto.ko prodje jednom lose,posle se naplasi za ceo zivot.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1157
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
30.8.2014 15:52:20   
Janja V
Kod nas uopste nema epidurala user posted image Ja u utorak idem da me doktor pogleda i da vidimo da li sam pocela da se otvaram. Iskreno se nadam da jesam. Imam poslednjih 2 nedelje malo jace kontrakcije, u smislu neprijatne, ne bole. Valjda i one uticuu koliko toliko na to otvaranje. A i sekret mi je kao povecan... Ne znam, videcemo. Ivo, drzim palceve da krene sve samo i da se ne sekiras vise. Bice sve ok, mora user posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1158
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
30.8.2014 15:53:57   
17 joka
Ivo, ako je dr. dobar objasni mu sve lepo i verujem da ce te razumeti

a za epidural i ja bih da mogu prirodno ali znam da moram na carski kad budem user posted image pa cu ipak kako moram spinalno

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1159
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
30.8.2014 15:55:11   
wivern
Ma Branki, ne mora ni da prodje lose, mozda se neko plasi, mozda jednostavno misli da ce sebi olaksati, mozda mu se tako bas hoce. Jednostavno se nekim ljudima ne moze udovoljiti i oni ce uvek imati gomilu pitanja podpitanja i i dalje nece biti zadovoljni nasim odlukama.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1160
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
30.8.2014 16:06:24   
branki*
jeste,svako nek odlucuje sta ce sa svojim telom.
nadam se da ce mihajlo uskoro biti ok i da je sve to bezazleno i prolaznouser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1161
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
30.8.2014 16:17:45   
bubulence
naravno. uvek kazem "ja sam ovako i ovako uradila, prosla sam tako i tako ali ne kazem da sam u pravu, uradi kako mislis da ti je najbolje" . svako zna sebe, zna sta moze da podnese, a sta ne. sa kojim strahom moze da se suoci sa kojim ne treba ni da pokusava.
u januaru ove godine sam operisala zuc i ne bih nikada ponovo otisla pod noz da ne moram, meni je budjenje iz anestezije palo 100 puta teze nego porodjaj a moja cimerka se probudila bez ikakvih problema, nije imala ni mucnine... a ja ih jedva prezivela... nije ni svaki organizam isti...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1162
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
30.8.2014 16:18:13   
plačljiva
Drage moje evo i ja da uđem u diskusiju o porođaju.Ja sam rešila carski i tačka.Druga vto,beba krupna i sada,ja 34 godine...Sva mm familija te što,te zašto?Svekrva mi reče:"Ma,nemoj da lupetaš za carski!"Ma kreteni svi,i nek se nose...Ja sam rešila i tačka.Sada tražim kombinaciju za carski,ali nikako da nađem user posted image ima još dosta do decembra...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1163
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
30.8.2014 16:19:12   
bubulence
placljiva a zar ne idu sve vto trudnice na cr?

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 1164
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
30.8.2014 16:22:34   
plačljiva
Ma ne bubulence,izgovor im je kao jeste vi teško zatrudnele i jedva,ali vi ste zdrave žene.Ma kreteni,užas.Šest godina čekala,molila se Bogu i plakala i sada da me puste na prirodni da rizikujem.Neću i to mi je stav.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1165
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
30.8.2014 16:25:38   
bubulence
svasta, mislila sam da vi cak morate na cr. popricaj jos sa tvojim dr na vreme a ako ne pristaje trazi nekog ko ce moci da ti sredi

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 1166
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
30.8.2014 16:31:00   
17 joka
Placljiva, naravno da ces uraditi kako mislis da treba i kako ti zelis a ne neko drugi.

hoces li carski u opštoj ili lokalnoj anesteziji?Proletece vreme do decembrauser posted image

Bubi, nemoraju sve sa VTO na carski mada je ipak vecina ali sto kaze Placljiva da rizikujem neka hvala.

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1167
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
30.8.2014 16:31:30   
plačljiva
Ma pričala sam ja sa jednom dr kod koje idem u Višegradsku i koja mi vodi trudnoću,išli kod nje u privatnu ordinaciju,rekli između redova kako smo dugo čekali dete,kako bih voleli da se dogovorimo za carski,pa i da se malo počastimo posle toga,ali ona mentol tera svoju priču te izvešće me na konzilijum u Višegradskoj te ne može da obeća...Plaši se još je mlada ima oko 40 godina,treba ime da stekne...I ja ludim i ludim i tražim kombinaciju za CR bilo gde user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1168
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
30.8.2014 16:33:07   
plačljiva
Sve mi jedno opšta ili spinalna anestezija,apsolutno mi nevažno samo da bude CR user posted image

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 1169
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
30.8.2014 16:39:39   
bubulence
ma promeni dr, mislim da to uopste nije problem ukoliko nadjes nekog ko radi i privatno i u bolnici u kojoj zelis da se poradjas.
zaboravila sam da kazem da vas je Mika sve pozdravila

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 1170
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
30.8.2014 16:52:28   
wivern

IZVORNA PORUKA: bubulence

svasta, mislila sam da vi cak morate na cr.

I ja sam to mislila, ali i meni je dr rekla da ne moramo. To mi sada i odgovara, jer bih se sto pre vratila po mog eskima user posted image
Mada, ako ovaj debeljko bude nastavio da ovako brzo dobija na tezini mozda cu i morati na cr.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1171
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
30.8.2014 17:13:56   
17 joka
Wiv, kako bude moralo tako ce i biti,a eskimko vas ceka.

evo ja samo da javim da sam bila u pravu stigla user posted image posle 13 dana kasnjenja, mi cemo nase cudo dobiti preko VTO

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1172
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
30.8.2014 17:31:13   
bubulence
joko user posted image , bitno je da bebana dodje a nema veze da li prirodnim putem ili preko VTO...
Wiv, cekaj, ja sam mislila da si ti zeznula VTO i ostala trudna prirodnim putem user posted image .

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 1173
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
30.8.2014 17:33:24   
daca77
Dobar dan i od mene!user posted image
Vidim pisete o porodjaju...i ja resila iskljucivo CR i to cu reci ovom svom doktorcicu septembra meseca...ukoliko nece, menjam dr, jer ima ko hoce, naravno...
A da me mrcvare danima, posle svega sto sam prosla i prezivela, ne dolazi u obzir...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1174
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 08/14 [chat]
30.8.2014 17:47:29   
Trcosava
HAha joj čitam vas... Moja najbolja drugarka iz Bg imala lovu, dogovorila i epidural i dođe u bolnicu oni kažu ma nema vremena za epidural! I porodiše je bez. 1-2-3 se porodila. Ali i njena mama je i nju i brata kao iz katapulta.

Ja sam bila zacementirana, em sam dobila vaginalete za otvaranje, tj valjda topljenje čepa, pa posle kad sam se prebacila u box sam izdržala ne znam koliko bez indukcije. Kontrakcije sat vremena posle vaginaleta na 5 minuta i tako jedno 3-4 sata. E oko 7 mi dadoše epi i wooohooo.

Bez da se ljutite, ne razumem žene koje žele carski. I to samo zbog same 'operacije'. Nemam strah ni od kakve anestezije, ma ništa, ali operacije bi izbegla u širokom luku. NAravno, kad se mora onda nema šta da se debatira.

E sad, problem u Bg-u nije sam epidural koliko sam ja razumela, već manjak ANESTEZIOLOGA. I otud i oni izbegavaju.
Ja ovde imam free epi, ali u slučaju da anesteziolog mora na operaciju, nema epija. Mislim, ne znam, možda bi i izdržala bez epija - jer on ublažva kontrakcije (koliko sam ja razumela ovde).

Ivo, ako imaš strah, ja razumem - kod zubara se sa vrata derem da hoću anesteziju, a kod pedikira svaki put pitam jesu li izmislili neku anesteziju za nas sa uraslim noktima.

Inače ja sam otpala u kuhinji, mama ni da makne, a mm spizdio u garažu da pravi klupu. Kičmu nisam osećaala, ali su zato pečurke bile....mmmm

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 1175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here