|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
15.11.2014 0:18:22   
mati
Nije se puno pisalo ne temi, al mozda neko zna a nije pisao.
A jer mu dajes ajvar? Da proprzis malo na maslinovom ulju pa sa hlebom... Ili palacinke, piroske... ( sa vodom)

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
15.11.2014 0:18:33   
milicicak
Mod, koprivnajca moze da se javi u roku od nekoliko minuta do nekoliko sati ili dana. Ako je mleko pio posle izbijanja osipa, tesko da je od njega. Mislim da su jaja, tj. belanac u pitanju, verovatno ih je vise pojeo kolicinski nego inace... A mozda je i nesto potpuno nevezano za jaje i mleko, tipa naleteli ste na previse prskanu vocku koju je pojeo u toku dana...
I alergija na mleko moze da se javi bilo kad ali je to jako retko, najcesce se javlja u drugom mesecu zivota i prevazilazi do 5-e godine.
Ti uvek za svaki slucaj mozes da mu izbacis iz ishrane i mleko i jaja.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
23.2.2015 11:56:11   
mila83
Drage mame,da vas pitam....Beba je stara 5 meseci, pije moje mleko na flasicu i malo dohrane Nan 1. Pojavio joj se osip po grudima i gornjem dewlu ledja,znaci lopatice, nekoliko crvenih tufni , sa ponekom sitnijom tackicom okololici na koprivnjacu.. To je bilo sinoc,jutros se povuklo,ostalo dve tri...Beba je dobro raspolozena,lepo jede,nema drugih simptoma.Sutra ujutro idemo kod privatnog pedijatra na pregled.Da li je moguce da je alergicna na nesto sto ja jedem ,pa ona unosi kroz moje mleko ? I koliko vremenski treba da dodje do reakcije zbog toga?Znam da je svako dete prica za sebe,ali eto,ako neko ima iskustva sa tim,dok ne odem kod lekara...Hvala!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
23.2.2015 12:03:29   
World
mila, da to nije od deterdzenta prije nego od hrane?

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
23.2.2015 12:14:59   
mila83
pa nisam nista menjala po tom pitanju.Od samog pocetka koristim Arijel sa jednim ispiranjem bez omeksivaca.
a npr. na Kosili kupku,da li bi izaslo to? i nju koristim od samog pocetka,kupamo je svako drugo vece sada. Stvarno nemam iskustva sa tim,prvo dvoje dece mi nikad nisu imali tako nesto,dok Teodora inace ima oslabljen imunitet zbog nedavne operacije srca...pa je i bilo za ocekivati da ce imati mogucu alergiju na nesto....

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
23.2.2015 12:17:31   
mila83
Zbunjuje me sto je samo na tim delovima tela, ja sam mislila ako je neka kontaktna alergija, npr. na prasak,kupku, prasinu itd da bi to bilo po celom telu...a ne mora jel?

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
23.2.2015 12:18:47   
World
nema veze sto nisi mijenjala, zna se pojaviti reakcija i na uobicajene stvari.. pokusaj da duplo isperes garderobu i posteljinu i kupaj par dana bez sampona, pa vidi hoce i se pojavljivati..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
23.2.2015 12:20:16   
Modessty
mila moj Nikola jeimao koprivnjaču sa 4 meseca, samo je sisao. Nikada nismo otkrili na šta je reagovao. Prašak nisam menjala, koristim duplo ispiranje, ne koristim omekšivač, mažem ga samo pantenolom... Deca uzrasta do 3 godine mogu alergijski da odreaguju na bilo šta. Može da bude hrana a može da bude i neki spoljašnji uzrok - prašak, nečiji parfem, odeća... Njoj je verovatno slabiji imunitet zbog operacije pa je tako odreagovala na nešto. Nije strašno. Nikola je bio sav osipan, od glave do pete.
Samo je isprati, kakva joj je stolica i kako ručka.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
23.2.2015 12:26:49   
mila83
sad mi je malo lakse,hvala devojke.Jos se nisam opustila od cele te price sa njenom srcanom manom,strepim i za najmanju sitnicu..da bar sa ovim imam iskustva, pa ajd...Znam da deca mogu reagovati alergijom na nesto sto su pre toga sto puta jela ili dodirivala, ne mora biti prvi kontakt sa tim... a videcemo sta ce dr reci.Kupali smo je bez kupke sinoc,kada smo to primetili.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
23.2.2015 12:30:23   
World
ma evo i aleksa je juce imao osip po licu, crvenilo sa malo koprivnjace. i to na strani gdje je bio naslonjen dok je spavao.. posto ga inhaliramo trenutno, prvo sam pomislila da je od nekog lijeka, ali izgleda da nije nego bas od kontakta sa posteljinom.. sve isto perem, ali eto, pojavi se...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
23.2.2015 12:34:08   
Modessty
nama je Danilo na primer reagovao na afteršejv jednog našeg drugara. Ma vidimo jene večeri da se detetu ucrveneli obrazi. I pitamo se šta je. Onda ukapiramo da je od afteršejva našeg drugara s kojim se celo veče igrao i mazio! I stvarno mu bilo lice crvenkasto i sledećeg puta kad je bio taj drug. Zabranili smo mu parfeme i mirise bilo koje vrste kad dolazi kod nas user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
23.2.2015 12:40:17   
milicicak
Mila, ako je alergija kontaktna najcesce koprivnjaca izlazi po delovima tela koji su bili u kontaktu sa alergenom ili onim sto smeta ne mora da bude po celom telu. Ako se ne ponavlja ja ne bih brinula previse, ali je bitno da stanje ispratis i obavezno kazes pedijatru kad odete na pregled.
Mozda bi mogla da joj garderobicu pustas na duplo ispiranje za svaki slucaj.
I gotovo sam sigurna da koprivnjaca nije nastala zbog necega iz tvog mleka.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
23.2.2015 12:46:06   
degu

IZVORNA PORUKA: mila83

Zbunjuje me sto je samo na tim delovima tela, ja sam mislila ako je neka kontaktna alergija, npr. na prasak,kupku, prasinu itd da bi to bilo po celom telu...a ne mora jel?



Ne mora po celom telu. Meni se Teodora osipa po stomaku od praška inače i počelo je od jednom, kad joj je isto bio slabiji imunitet. Počela sam da uključujem još 2 ispiranja i prošlo je. E sad i pored svih tih ispiranja izađe po koja flekica tako da moram menjati prašak definitivno. Taman jel imate predlog?

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
23.2.2015 12:46:49   
mila83
Razmisljala sam ja da nije od posteljine ili jastuka,bas zbog toga sto je gornji deo tela u pitanju.Ispod nje je tetra pelena kada spava, menjam je svaki dan.Ne znoji se pa da pomislim da je od vrucine...
Inace, pre mesec dana je imala par tackica podonjem delu stomaka, bili kod dr, ona ustanovila da je imala virusnu upalu grla, i dala nam Tantum verde.dosli na kontrolu za pet dana,taj ospi se povukao posle ti dana potpuno i do sad ga nije bilo, samo ovo je bilo juce mnopoogo vise i crvenije,zao mi je sto nisam slikala da vam pokazem, jer se sada povuklo,samo ima na ledjima jos malo.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
23.2.2015 12:48:48   
Modessty
degu meni bolje kad koristim tečni detrdžent. tada mi uopšte ne raguju. Ovako sa praškom desi se da im bude suva koža i da se ponegde onako zacrveni. Ma više ne znam ni ja. Sve je nekako prejako a nije baš bog zna kako dobro. Ne isprobah onaj Torbicin recept za domaći prašak

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
23.2.2015 12:50:16   
milicicak

IZVORNA PORUKA: degu

E sad i pored svih tih ispiranja izađe po koja flekica tako da moram menjati prašak definitivno. Taman jel imate predlog?


Probas Torbicin home made? Meni se mini buba nikad nije osula od DM-ovih praskova za ves a koristila sam skoro sve :) Sensitive za njene stvari kad je bila mala a posle onaj za beli i onaj za sareni ves.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
23.2.2015 13:53:01   
mila83
Probacu svakako sa duplim ispiranjem vesa, a videcu sta dr sutra kaze. Javicu vam svakako kako smo prosli.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
23.2.2015 20:43:17   
degu
joj htela sam da probam Torbicin recept al ne nadjoh kalcinisanu sodu pa sam odustala. Mico nemam dm u Vrbasu. Koji tecni je dobar? Persil? Ariel? Sad koristim Ariel prasak, pa nesto ne znam da li tecni Ariel da uzimam ili neki drugi.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
24.2.2015 14:40:07   
mila83
Evo da se javim,kao sto sam i rekla,posle pregleda. Dr mi je potvrdila sve sto ste vi rekle devojkeuser posted image da je najverovatnije alergija na prasak i da probam sa duplim ispiranjem.Ako se osip prosiri,dobila je sirup Aerus,ali bilo bi dobro bez njega da prodje.Nadam se da ce se tpo tako zavrsiti,sinoc je malo imala po licu i jutros iza vrata i malo po ledima.Hvala vam devojke ! user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
18.7.2015 16:47:53   
mila83
Evo da se javim od onda.Posle se jos par puta to desavalo.I dalje ispiram dva puta ves bez omeksivaca. I inace stavljam malo praska u masinu kada se pere njen ves. Jos nisam probala onaj Torbicin recept za domaci prasak,iako sam ga preuzela od Modesty na fb user posted image
Sad zna malo da se ospe od vrucine.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
18.7.2015 17:22:31   
wivern

IZVORNA PORUKA: milicicak
Ti uvek za svaki slucaj mozes da mu izbacis iz ishrane i mleko i jaja.


Cisto kao update posto tek sad videh ovu temu. Par meseci sam se mucila sa koprivnjacom i na kraju me spasila doktorka dermatolog koja radi na decijem odeljenju.
Pod namirnice koje se izbacuju u prvom krugu osim mleka i jaja dodati i piletinu, curetinu i jogurt. Za jogurt mi je rekla da je neverovatan okidac koprivnjace i to su tek skoro skapirali. Naravno da ova piletina i curetina dolaze u obzir samo ako znate da nisu "dopingovane".

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
18.7.2015 17:29:34   
mila83
Wiw,stvarno ? Mislim za jogurt,nisam znala..ko bi rekao..a za piletinu i curetinu znam.Mi nabavljamo domace,sto hodaju po dvoristu i svasta ruckaju,pa ne brinem. A T mi se bila osula jednom malo,probala je neki vocni jogurt pa sam sa tim povezala.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
18.7.2015 17:33:06   
wivern
Nisam ni ja, na kraju mi dr rece da ako se osipam od kravice probam nekog drugog proizvodjaca. Ne stavljaju svi iste konzervanse pa ima i tu razlike. Ne pitaj, meni jos uvek izadje s vremena na vreme.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
18.7.2015 17:39:48   
mila83
Secam se da si pisala o tome,bas si se napatila.nadam se da te sad po ovoj vrucini nece toliko ta urtikarija gnjaviti,pretpostavljam da je onda teze. a jesi li probala domaci jogurt da pravis i probas,ako ti smetaju ti konzervansi u kupovnom?

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
18.7.2015 17:58:56   
aleksandrici
I mojoj maloj najvise smetao osip od vrucine.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image
Click Here