|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
18.7.2015 18:03:39   
wivern
Mila sad mi vise ne izlazi od jogurta. Ume nekada od voca, bazena, kafe...ali to je samo par pecata koji izbiju odmah i brzo se povuku. Ali ja bez xyzala i aeriusa vise ne idem nigde.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu aleksandrici)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
18.7.2015 18:21:13   
vikiveki
Nama tj. najmlađem je izašla urtikarija od omekšivača za veš,ja promenila i čim sam ga pokrila sa ćebencetom,pošto je to bilo u zimu, odmah se osuo pa nogicama,to je bilo u sred noći,bukvalno sam mogla da vidim kako se formira osip kojom brzinom je napredovao.Srećom ja u kući uvek imam apoteeku a u njoj i presing,nisam bila baš sigurna šta je u pitanju,ali sam odmah pomislila da dam Presing jer sam mislila da je u pitanju alergija.Do ujutru je prošlo i kada sam ga odvela kod dr. rekla mi da je to klasična koprivnjača.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
28.7.2015 9:55:45   
World
A. se noccas probudila vristeci, sva joj se ledja osula od koprivnjace, brzo sam joj dala fenistil i trk u hitnu, tamo je nakljukali jos nekim kortikosteroidima.. presabrala sam se, nije ves jer sam sav isto prala, od hrane je jela standardno sve osim neke bombone koju inace ne jede i mislim da je ona izazvala alergiju.. strasno, jadno dijete se cesalo uzasno, nije mogla da sjedne u auto nikako... user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
28.7.2015 11:02:03   
milicicak

IZVORNA PORUKA: wivern


IZVORNA PORUKA: milicicak
Ti uvek za svaki slucaj mozes da mu izbacis iz ishrane i mleko i jaja.


Cisto kao update posto tek sad videh ovu temu. Par meseci sam se mucila sa koprivnjacom i na kraju me spasila doktorka dermatolog koja radi na decijem odeljenju.
Pod namirnice koje se izbacuju u prvom krugu osim mleka i jaja dodati i piletinu, curetinu i jogurt. Za jogurt mi je rekla da je neverovatan okidac koprivnjace i to su tek skoro skapirali. Naravno da ova piletina i curetina dolaze u obzir samo ako znate da nisu "dopingovane".


Sad vidim ovo :) kad napisah mleko mislila sam na sve mlecne proizvode (jogurt, pavlaku, sir, slag, sladoled i vecinu industrijskih prehrambenih proizvoda).
A piletina i curetina su inace najmanje alergena mesa, pod uslovom da su domaca, ova industrijska su prepuna aditiva, antibiotika i steroida pa nisu bas ni za redovnu upotrebu a ne samo kod alergije...
World, najverovatnije je reagovala na neki konzervans ili boju u bomboni. Drzim palceve da sto pre prodje user posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
28.7.2015 11:54:09   
World
hvala milicicak, proslo je vec, samo je bilo bas burno.. user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
24.10.2015 9:07:56   
branki*
Sinoc kad smo legli da spavamo,b opet odreagovao koprivnjacom!cujem ga krece da place i da se svud cese.nije ekcem,jer mi to prvo palo na pamet,skinem ga da vidim,a ono tacno izbijaju kao od koprive plikcici svud po telu,kapak otice,usna,on se drpa,crven sav!nije bilo gusenja.ja ga brzo pod tus da malo umine svrab,pitam muza sta je jeo,nista neobicno sve isto.
Da l da ga vodimo u hitnu ili ne,nismo,smirilo se .sta li je izazvalo reakciju,pojma nemam.jeo je prethodno neki korn fleks koji je bio bajat,ja htela da ga bacim,vuce se po spajzu,al ga on nasao i brickao.ili to ili ga je nesto ujelo.a,sta,pojma nemam?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
24.10.2015 11:17:00   
mila83
Branki ja nemam iskustva sa tim pa ne znam sta da ti kazem..probajte po glavi jos jednom da premotate sta je taj dan radio,odnosno jeo...da li je bilo kakva promena bila u njegovom danu...Kako mu je danas? Ja bih ipak isla kod lekara,zbog tog kapka i usne koji su naticali,ipak je to onda neka malo jaca alergijska reakcija.. Javi nam situaciju user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
24.10.2015 11:18:17   
Sanjica26 RR
I obavezno mu daj aerius.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
24.10.2015 11:27:56   
wivern
Branki koprivnjacu moze da izazove bilo sta, ne mora da bude hrana samo. Moze i da bude nešto što je pipnuo. Bitno je da gledas koliko brzo se povlaci, i taj prvi dan ako se ne povlaci brzo da ga stavis na neku dijeticu. Izbaci sve sto ima konzervanse. Jogurt obavezno izbaci ako pije.
Ako se ne smiruje onda aerius, mada je bolji xyzal ali ne znam da li on sme deci da se daje. Znam kako mu je jadnicku, to je uzas koliko to svrbi.
I da, ona retko ide na gusenje tako da toga ne moras da se plasis. Ja sam je imala dva meseca i tek onda je krenula da mi ide na grlo.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
24.10.2015 12:49:45   
branki*
njemu se to odmah povuklo,posle pola sata,vec je pocelo da prolazi i kad je zaspao nije bilo nista,samo oko kapka i usne,normalno spavao,jutros nista nema,sve standardno.sem tog korn fleksa,nista nije drugo.a,i njega jede,nije to neka nova vrsta,jedino sto je bio bajat.prasak nismo menjali,nista.citala sam da moze svasta da je izazove.bas ne znam sta bi moglo biti.muz ga vodio napolje,dao mu breskvu,ali i breskve jede inace.dosao kuci,jeo kornfleks,otisao u vc i otisao u krevet.i nakon 3,4 minuta krece cesanje i plac.
je l taj aerius jak ili slab,je l moze da steti?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
24.10.2015 13:00:11   
wivern
Branki koprivnjacu ne mozes da utvrdis sta je izazvalo. Moze da bude bilo sta, i ono sto je do tada jeo 5000 puta ili drzao u rukama. Pa meni su je izazvale mozda jagode, ai to ne znaci da ne smem vise da ih jedem nego da je u tom trenutku moje telo odreagovalo na neke konzervanse iz jagoda jer je bilo izmuceno dojenjem.
Doktorka koja je meni na kraju pomogla mi je rekla da se prvo ide na dijetu tad kad izbiju pecati. Samo pije vodu, jede meso (ne piletinu), krompir , pirinac... E ako posle par dana to ne prestaje onda aerius. Aerius se daje i bebama, on nije jak.
Koprivnjaca se meni pojavljivala ujutru i uvece tako da ga samo iskontrolises predvece.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
24.10.2015 13:02:19   
Sanjica26 RR
Nama dr uvek za kasalj prepise pored inhalacija aerius. Nije jak.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
24.10.2015 13:03:39   
branki*
AAA,WIV,NISAM ZNALA.ja sam mislila da je to kao neka alergijska reakcija.i bas mislim sta je to novo pojeo,da mu vise ne dajem.znaci to onda moze biti i od breskve ili od kornfleksa i ne znaci da ce posle opet kad jede breskvu da odreaguje,je l tako?
uzecu i taj aerius da imamo.ono prvi put kad je tako odreagovao,pisala sam,kad smo bili u beogradu i ja mislila da ga je ujeo pauk,dr nam isto rece da mozemo aerius,ali ja nisam davala,isto se povuklo sve nakon sat vremena.

< Poruku je uredio branki RR -- 24.10.2015 13:05:40 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
24.10.2015 13:12:41   
wivern
Tako je, mozda vise nikada ne odreaguje ni nasta. Jednostavno se nesto preklopilo i izazvalo alergijsku reakciju. Bitno je samo da ne predje u ovu akutnu u koju su mene doveli svojom nezainteresovanoscu pa su mi na kraju otekla i usta.
Zato nema potrebe odmah za aeriusom, bitno je da se to izbaci iz organizma. Ja sam npr dijetu trebala da krenem prvi dan samo sa vodom ali je zbog dojenja to bilo nemoguce.
E da sme da jede i pecena jaja taj prvi dan.
Ma da, aerius dajes tek kad pocne da se ponavlja tj izadje i sutra...
Nekada izadje i kad pipnes vunu, ja sam bila u cudu kad mi je dr pricala

< Poruku je uredio wivern RR -- 24.10.2015 13:14:01 >


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
25.7.2016 23:34:29   
Ana RR
Mi smo večeras vodili Marka na institut. Kad sam došla kući oko pola 8 on se po malo češao i povremeno kašljucao. Oko 8 sati mi bi čudno što se češe i skinem mu majicu i vidim da ima osip ispod pazuha, na leđima i oko pupka. Istuširam ga i dam mu aerius, ali osip se širi i on sve više kašlje. Kažem mm da krenemo odmah jer pretpostavljam da je kašalj od osipa. Osip se povećeva i širi prek ocelog stomaka, prepona, po vratu, oko usta, po rukama... dok smo stigli na institut to se sve spojilo u jedno veliko crvenilo.

user posted image

Dr je rekla da je u pitanju klasična urtikarija tj koprivnjača i da je od nečega što je pojeo. Kaže mm da je počeo da kašljuca posle sladoleda, običan od vanile sa malo čokolade i lešnika. Dali su mu injekciju kortikosteroida i čini mi se da je odmah prestao da kašlje. Treba da pije Aerius 5 dana.
Dali nam eliminacionu dijetu, mukica baš sad pred rođendan. Baš sam se uplašila, bila sam ok sve dok nismo ušli u ordinaciju, tada su počele da mi se tresu ruke.

Ne znam šta se dešava, od kako smo došli iz Kanade on ima neke čudne reakcije. Nadam se da se ovo neće ponoviti.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
25.7.2016 23:42:35   
choopa choops
Uh bemu miša gadno izgelda user posted image Bitno je da se povlači. Kako su vam savjetovali dijetu?

Zetova mama je nedavno imala reakciju od lubenice? Jedva stigla u DZ jer je sama, i sto odmah dobila kortiko i sve se povuklo.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
25.7.2016 23:48:32   
Ana RR
Još se na slici i ne vidi kako zaista izgleda. Baš sam se prepala.

Ne sme jaja i mlečne proizvode (a to najviše jede). Ne sme višnje, maline, kupine, jagode itd. Ne sme mahunarke, paradajz, paprike, cvekla čini mi se. Ne sme ribu i svinjetinu (nju retko i jedemo). Dobili smo sve na papiru.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
25.7.2016 23:48:41   
branki*
Anci,bas gadno izgleda,ja sam mog b proslo leto u ponoc bpvodila u institut isto tako zbog toga,povuklo se sve nakon sat vrenena,alu ko ce ga znati,jer se sve desava brzo i bas je panicno.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
25.7.2016 23:50:55   
Ana RR
Branki, sećam se da si pisala. Ja sam mu odmah dala Aerius ali nije pomoglo. Doduše, ja sam mu dala 2,5ml koliko po godinama treba a dr mu je prepisala 5ml. Od prepona na gore je sav bio crven. Užas, nikad nije tako reagovao. Niti znam na šta je reagovao. Bzvz.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
25.7.2016 23:55:03   
branki*
Moj je jeo neke kekse bez glutena,jaja,Ali SA bademima ili orasima,mozda zato.Ali,SECAM se da je wiv pisala ono kad se mucila oko onih jagoda,da je moguce da organizam napravi takvy reakciju prvi put sa necim,samo tad znaci i nikad vise,nekako se poklope kocke i odreaguje,ali ne znaci da ce sledeci put reagovati.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
25.7.2016 23:56:48   
degu
Joj duša draga. a ti sladoledi su puni veštačkih boja i ko zna čega, uh user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
26.7.2016 0:00:29   
Ana RR
Nemam pojma... on je pre nedelju dana imao onu visoku temperaturu, kaže dr da je to možda povezano tj da je imunitet odreagovao.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
26.7.2016 0:22:36   
choopa choops
Znači eliminacijom ćete uvodit jedno po jedno je li? A jeste li uzeli sladoled na kugle ili kupovni? Možda je na lješnik odreagovao tako....

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
26.7.2016 7:23:12   
wivern
Anci ko urtikarije ne pomaže aerius, xyzal da ali ne znam ima li deciji.
Secam se da sam ja smela jesti krompir, pirinač, junetinu, teletina, cak i prasetinu, nista od povrca, voca, zivina ni pod tackom razno i jogurt strogo zabranjen.
Ali ja sam je imala dva meseca cini mi se.
I urtikarija ne mora izaci samo na jelo vec i od nečega što je dotakao ili nosio.
Nadam se da ce mareta proci brzo.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
26.7.2016 7:53:01   
mali_mis
Ana user posted image
Prvi put kad sam se susrela sa ovom gadosti od koprivnjace sam zavrsila u hitnoj, jer nismo imali pojma sta je. Naravno krknuli su mi bocku kalcijuma i neku inekciju, od koje mi se posle pola sata tako dobro prispavalo. I dobila sam dijetu, i smela sam da jedem samo kuvan slan krompir narednih pet dana, i naravno sumece kalcijuma i presing. E onda sam mlatila glavom o zid da se setis sta sam jela, i naravno bile su ostrige u pitanju, jer sam ih jela prvi put, a i nisu nesto bile lepe.
Druga dva puta sam zavrsila u Maglaju u hitnoj, prvi put me neka luda doktorica nacisto iskulirala, dala mi onu krec kremu da se mazem i inekciju kalcijuma (nije me ni pogledala), i stanje se sutradan nije promenilo, pa smo ponovo otisli u hitnu, gde me je neki muski doktor pregledao uzduz i popreko, opet kalcijum i taj lekic od kog se spava, uz terapiju opet slan krompir 5 dana i njihova zamena za presing. Drugi put su neke travuljine bile u pitanju.
Od tad, nigde ne idem bez presinga.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Click Here