|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
26.7.2016 9:32:11   
Ana RR
Evo ga opet kašlje, povuklo se crvenilo od sinoć samo ima malo na struku. Dala sam mu aerius. Wiv, ima i dečji xyzal, pije ga klinac moje drugarice.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
26.7.2016 21:45:24   
wivern
O bre Anci, nadam se da ce brzo proci user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
26.7.2016 22:49:45   
milicicak
Ana, bas mi je zao. Bitno je da se brzo povuklo i nadam se da se vise nece vracati. Pomazu i Aerius i ksizal, zavisi sta kome odgovara.
Sad ce biti malo cupavo dok se ne priviknete svi zajedno na taj novi rezim ishrane. Ja iskreno mislim da je M odreagovao na neki aditiv iz sladoleda, tesko da je onoliko crvenilo kontaktno ali sve je moguce.
Ako ti treba neki savet oko bezbenih namirnica, pisi. I vidi sa dr da uvedes neki preparat kalcijuma, pomaze

< Poruku je uredio milicicak -- 26.7.2016 22:51:56 >

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
26.7.2016 23:05:51   
Khaleesi
Pre godinu dana, moja M je odreagovala sa sejkom ofg jagode, onim Imlek sejkom... Pila ga je i pre toga, ali tog dana je samo pocrvenela oko usta i po bradi, ja sam se izbezumila... Dr rekao da je do tih boja ili additiva... I vise nismo pili taj sejk od jagode...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
27.7.2016 21:08:20   
Ana RR
Juče je opet primio injekciju u domu zdravlja, a uveče smo išli u Tiršovu. Srećom, nije više kašljao, lepo diše. Danas smo bili i u Mišoviću, zakazali nam alergo test za 16. avgust. On se i dalje osipa ali sad se povuče i bez sirupa. Kupili smo i xyzal. U suštini, niko ne zna na šta je odreagovao, videćemo šta će testovi pokazati.

Milicicak, najgore mi je za jelo. Njemu ukini jaja i mlečno i taj nema šta da jede.

Ovakav je bio malopre, ovo je skroz blaga varijanta u odnosu na noćas

user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
27.7.2016 21:12:19   
wivern
UUu da, ovako sam i ja izgledala prosle godine. Meni su na kraju pecati bili tvrdi i imala sam ih i na usnim skoljkama, a zavrsilo se sa otecenim ustima.
Jesu li vam ukinuli sve od hrane?

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
27.7.2016 21:16:29   
Ana RR
Nisu. Dali su nam eliminacionu dijetu na Institutu, u Tiršovoj nisu ništa rekli a u Mišoviću da se ponašamo normalno. I sad budi pametan.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
27.7.2016 22:44:10   
wivern
E da, tako su mene zezali dva meseca dok nisam zavrsila na urgentnom tj klinici za dermatovenerologiju sa otecenom usnom. Tada sam dobila xyzal ujutru i uvece, aerius popodne, i ujutru i uvece dozu pronizona (ne secam se vise koliku), i injekciju urbazona. Naletela sam na dr koja je deciji dermatolog i koja mi je jedina objasnila da je kod urtikarije najvazniji taj prvi osip, tj da se tad uvede stroga dijeta i izbaci sve sto moze da pravi problem. Rekoh ti da mi je tek na kraju uvela jogurt jer kaze da im se u poslednje vreme vratilo najvise dece zbog jogurta tj nije mogla da se skine koprivnjaca dok jogurt ne izbace.
Mene je ona spasila ali sam imala dva meseca agonije, teske agonije. Imala sam tvrde cvorove po celom telu, usima... ma horor, ne smem ni da se setim.
I rekla mi je da mi je to sada otislo u hronicno i da kod sebe uvek moram imati xyzal, i kad krene da odmah uzima dozu ujutru i uvece.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
27.7.2016 22:49:43   
Ana RR
Joj užas! Nama je ovaj dr u Mišoviću prepisao Pronizon. Kaže da je to isto što i injekcije koje je primio pa ako dođe opet do toga da otežano diše da mu to odmah damo.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
27.7.2016 22:53:17   
milicicak
Ana, mora eliminaciona dijeta i izbacivanje svih jakih hemikalija.
Moze da gricka pirincane galete, jede supicu od sargarepe, krompira, domaceg belog mesa. Tikvice, banane, jabuke.
Bitno je da nema opstrukcije disajnih puteva. A ti moras da spavas i da se odmoris, trebas mu sad zdrava i raspolozena.
Drzi se
Ana, ja bih Pronizon koristila samo u frka-panika situacijama... A ovako je pokriven aeriusom. Jbg, mora neko vreme da prodje da se organizam ocisti od alergena.

< Poruku je uredio milicicak -- 27.7.2016 22:55:32 >

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
27.7.2016 23:25:41   
choopa choops
Uh baš gadno izgelda user posted image

Ja nisam znala da se to tako vraća i izlazi na različitim mjestima?!

M je samo par dana pio po pola ili četvrtinu, ne sjećam se više, tabletice Pronizona kad je sa 9 mjeseci išao na operaciju. Jer je prethodno kao beba ima bronhitis?! Sad kad si pomenula tablete toga sam se sjetila.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
31.7.2016 8:56:38   
Ana RR
Devojke, koliko dugo treba da bude na eliminacionoj dijeti? Na Institutu su nam rekli 7 dana ali ja se nešto nisam sigurna.
Inače, na rođendanu se zaboravio i uzeo mafin, kad sam ja primetila on je već pojeo pola i nakon pola sata je imao proliv pa posle još jednom kući. On inače nikad nema proliv.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
31.7.2016 9:04:55   
wivern
Anci ja sam bila bas dugo, ali baaaas, oko dve nedelje na toj strogoj pa sam pocela polako da uvodim namirnice.
Ali je meni dr napisala plan kako da se vodim.

E bas bzvz, namuci se dete onoliko.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
31.7.2016 9:49:52   
branki*
Sta li se to desava!?da nije neka intolerancija na hranu u pitanju?mislim,em koprivnjaca,sad i proliv,bzvuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
31.7.2016 9:59:27   
Ana RR
Nemam pojma branki, kako je pojeo mafin tako ga je zaboleo stomak. A u njima svašta ima, to su oni gotovi dr oetker jer nisam imala vremena sama da mutim.

Wiv, pa ja sam mislila da kad prođe 7 dana počnem polako da uvodim namirnicu po namirnicu, tako možda i provalim šta mu smeta.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
31.7.2016 10:07:53   
wivern
Anci ne mora da znaci da mu ista smeta. Moze da bude da je odreagovao samo taj jedan put na nesto, i da nikada i ne provalite sta je bilo u pitanju.

Meni su prosle godine jagode presele, ove godine sam ih jela i nije mi bilo nista.
Doduse jela sam ih na silu user posted image jer su mi se smucile.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
31.7.2016 12:03:05   
milicicak
Anci, bar dve nedelje bi trebalo da je na eliminacionoj dijeti pa polako pocni da uvodis.
I sto kaze wiv, mozda nikad ne otkrijes sta je izazvalo alergiju, moze da se desi da je odreagovao samo to jednom

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
24.8.2016 13:51:23   
Khaleesi
Mame citam ovaj chat o koprivnjaci,mozda mi je promakao ovakav slucaj nisam sve pricitala.
Pre nedelju dana mala mi se ospe i to rukice ispod lakta i butkice od pelenice do kolena. Odemo kod dr,da je Aerus ili kako vec onaj plavi sirup pet dana. Posle nedelju dana opet joj izbije,mi opet kod lekara,pazili smo sta jede nista novo nije jela,sve isto i sve blaga hrana. Kaze dr,nije hrana vec kontaktno, i mi promenimo kupku,sampon,losion sve,prasak za ves i izbacimo omeksivac.
Nije se povuklo. Izbije joj crvenilo pa se povuce. Posle dva sata opet izbije pa se povuce. Nije od sunca, dok je bila kisa dva dana nismo mrdnuli imala je osip.
Ne znam sta jos da radim.
Mala od kolege je imala tako,i kao proslo joj od zeolita. Ali ima 4 god a moja beba 11 meseci, pa mi se to bas ne daje.
Navodno kod njihove male je bilo poremeceno nesto zbog silnog kupanja. Ja sam bebu tusirala jednom dnevno jer se bas znojila zbog vrucina...
Sta mame mialite,sta da joj radim. Za deset dana idemo na more user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
24.8.2016 23:26:37   
wivern
Khaleesi trebalo bi ici kod koznog, da on vidi sta je. Moguće je da je koprivnjaca jer je meni tako izbijala. Ne znam kako moze da zna da je kontaktno mislim da to sa koprivnjacom u 99 % slucajeva ne znas. Jer kao sto rekoh mozes odreagovati samo jednom npr na vuneni dzemper, pojedenu lubenicu, na kupku i nikada vise. Ali oni ne mogu da utvrde tacno na sta si odreagovao u tom trenutku.
Mene su zeznuli sa terapijom i eliminacionom dijetom, isto tako su mi dale aerius 7 dana i to je to. A posle toga mi krenuo pakao.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
24.8.2016 23:57:43   
milicicak
Khaleesi, dr ti je neozbiljan. Mislim na osnovu cega je on zakljucio da je to kontaktno? Osula se po rukama i nogama, sta je tim delovima tela pipala u isto vreme? Mislim, stvarno!
Aerius ce da resi posledice alergije (tj., uklonice osip) ali nece otkloniti uzrok. A sta je uzrok je na tebi da otkrijes eliminacijom svih potencijalnih alergena sa kojima beba dolazi u kontakt. I to se ne resava time sto na par dana menjas prasak/omeksivac/jede dijetalno, organizmu je neophodno neko vreme da se ocisti od alergena...
Ja bih odvela dete kod koznog ili kod alergologa, na more obavezno ponela Aerius...
I da, mozda joj se nikad vise ne pojavi osip, ali s obzirom da se vratio nakon terapije Aeriusom to najverovatnije znaci da je beba jos uvek u kontaktu sa alergenom

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
25.8.2016 8:46:20   
Ana RR
Hm, čini mi se da sam negde pisala ali ne znam gde.... uglavnom, radili smo onaj prick test i nije reagovao ni na jedan alergen. Rekli su da je najbolje da se uradi test iz krvi ali sve se ponovo zakazuje, tako da 9. sept idemo kod pedijatra u Mišoviću pa onda nas on opet šalje na alergologiju pa onda tek kod njih možemo da zakažemo. Komplikovani su.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
25.8.2016 8:51:52   
Khaleesi
Trazila sam test da radimo ali kaze da je mala tek od druge godine zuvota se radi test, to nisam znalauser posted image
Ja sam izbacila paradajz i jos neke stvarcice, bukvalno jede kropmire, sargarepu,tikvice i meso...
Nisam trazila uput za koznog, ali ako opet pocrveni idemo opet....user posted image
Ni ja ne znam kako je zakljucila da je kontaktno...user posted image user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
25.8.2016 9:17:04   
milicicak
Ana, najverovatnije ni test iz krvi nece pokazati nista... A da je procedura komplikovana, jeste ali tako ti je to u ovoj nasoj zemljici...
Khaleesi, dr nije u pravu. Testovi (i prik i iz krvi) se rade i bebama od par meseci ali su nepouzdani kod dece do tri godine u smislu sto mogu da budu lazno negativni, tj. da ne pokazu reakciju ako je ima. Ja bih trazila uput za alergologa ili koznog.

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
31.3.2017 9:06:17   
Ana RR
Srećom, nije mu se više ponovila ova urtikarija ali se štrecnem svaki put kada se počeše. A šta se zapravo tada izdešavalo, koji je razlog, nismo saznali.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Urtikarija (koprivnjača)
31.3.2017 9:32:23   
Sanjalicaaa
Nije se ni nama vise ponovila. Mi nisamo ni radili testove jer je I bio jako mali. Ja i dalje sumnjam da je bilo od kakaa u cokolinu. Jos uvek mu nisam ponovo ponudila cokolino. Mozda bih trebala.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image
Click Here