|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  122 123 [124] 125 126   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 17:46:11   
bubulence
Ipo ali ako uzimas epi nemas cega da se plasis, neces osecati te preglede...

(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 3076
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 17:47:09   
Ipokrisia

IZVORNA PORUKA: eca89

Pa, da bas boli i ovaj moj vidi da boli, jos rukom kao čeprka, aaaaaa strasno!


to kad krenu vec gore nesto da ceprkaju me nesto i ne boli, vidim ide nesto tamo vamo ali ne osecam bol,ali nesto pre toga me uzasno zaboli...valjda sto se grcim pojma nemam...ma samo vise sve da se zavrsi, na ivici sam zivaca user posted image

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 3077
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 17:49:53   
Ipokrisia

IZVORNA PORUKA: bubulence

Ipo ali ako uzimas epi nemas cega da se plasis, neces osecati te preglede...


e da ,to su mi rekli da onda s enece osecati...eto samo na vreme to da dobijem epidural pa da me postede tih gluposti..Ima jo kilometar pre bolnice da vicem EPPIIIIII!!!!!! :) ocigledno mi je prag boli 0!! ne daj mi boze porodjaj bez epija, sad tek vidim koliko su zene hrabre sta sve istrpe!!!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 3078
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 17:53:24   
bubulence
hihih mislim da je sve samo u glavi, na primer, ne znas sta te ceka pa si uplasena. a kada do toga dodje uopste ne mislis na sebe i na bolove nego da bebi bude dobro i u glavi ti je da ces je konacno ugledati... meni su pregledi kod dr uvek neprijatni a sa porodjaja ih se ni ne secam ..
ali samo se ti nama opusti, znaci epi je dogovoren i nemas brige. to je daleko bolje nego cr...

(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 3079
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 17:57:52   
Trcosava
Ipo, ti pregledi bole zato što nismo otvorene. Kad kreneš da se otvaraš, ti pregledi se ni ne osete.

Za bol ću ćutim user posted image

Labude, izveštavaj sitjuejšn.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 3080
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 18:01:08   
wivern
Ma bre ti pregledi bole samo dok ne pocnu kontrakcije. Pa meni su busili vodenjak onim makazama ili cime vec buse, svako malo ceprkali da iscupaju cep pa ja nista od toga nisam osetila. Ali sam zato par dana na pregledu kod dr htela da svisnem od pregleda. Tako da Ipo no sikiriki, bez panike.
Ajde user posted image nesto ste usporile, ko je sledeci?

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 3081
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 18:04:34   
srculence25
Cudim se jos kako mene neboli pregled a to mozda sto sam malo otvorena.Jos mi tura onaj spekulum pa posle cacka prstom user posted image
Ako su bolovi kao menstrualni pamalo jaci valjda nie strasno.Bila sam uplasena a sad neznam sta me ceka tako da nemam prisutan strah
dok neuhvati neki bol user posted image
Imam druge strahove recimo kako stoji pupcanik da nije zamotan,kad stuca zabrinem se,kad mrda puno brinem kad nemrda brinem
ma nikako mi ugoditi user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 3082
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 18:13:05   
serpica
Auuu sta ispisaste user posted image znaci nije samo nocu user posted image
Trco bravo za sinka,sve ce bolje i bolje da bude samo polako
Jabudic jutro je pametnije nego vece,mozda vec sutra sve zgleda bolje nego sada.
To za otvaranje kako sam cula moze da krene odjednom,i onda cemo da otvaramo temu za temom user posted image
Bubi jel stigli rezultati brisa?

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 3083
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 18:13:30   
eca89

IZVORNA PORUKA: wivern


Ajde user posted image nesto ste usporile, ko je sledeci?


Wiv, ja sam danas mi je termin, ali neko mora da naslijedi tebe i Trcu, Georgineuser posted image user posted image !

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 3084
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 18:54:47   
Mariya
Cao user posted image
Najzad sedoh da pisem dok mi Lenica spava. pa da vam svima kazem neku pametnu, ja iskusna user posted image Bubu, ja sam koristila Faktu mast za hemoroide i u trudnoci i za vreme dojenja. Nije nam se nista desilo, ni meni ni Heleni, a mojoj guzici je pomoglouser posted image Mislim da ona deluje lokalno pa je mala verovatnoca da ista od toga dodje do bebe, ali moraju da napisu da se ne koristi u trudnoci jer se ispitivanja jednostavno ne rade na trudnicama. Inace, to mi je rekao dr recimo i za vaginalete (tipa kansen, macmiror, lomexin) da deluju lokalno i ne stizu do bebe.
Boko, za gasove sam cula da pomaze espumisan kapsule i mislim da to mogu i trudnice da piju. A lanene plocice ne verujem da ce ti nesto puno pomoci, prvo zato sto je to ipak brasno, a koliko znam lan treba da se samelje da bi delovao, navodno celo zrno nema nekog efekta. Jedes li voce i povrce? Probaj nekoliko dana dva puta dnevno jabuku i jogurt, ujutro i uvece. Meni je 5-6 suvih sljiva i veelika casa mlake vode pomagala.Kazes da puno radis, verovatno sedis pa se manje i kreces, a to je opet potrebnao crevima. A ako ti bas nista ne pomogne, probaj nesto od onih preparata dulcolax,laxomucil, nesto sto je na prirodnoj bazi pa da mogu trudnice da piju. Masaza stomaka ti nece pomoci jer su ti creva iza materice, znaci nema sanse da ih masirasuser posted image to ce bebac kad pocne da se pomera.
A to da mazenje stomaka izaziva kotrakcijeuser posted image pa sve mi mazimo stomake..
Srculence,nemoj da se brines za pupcanik, meni su obe devojcice bile umotane pa nismo imali problema.
Ipo, bices i ti hrabra kao i sve miuser posted image samo ti sa vrata vici da hoces epi!

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR
Za bol ću ćutim user posted image


Trco tebi je jos sveze u secanjuuser posted image
hajte zene poradjajte se, a vi porodjene da prelazimo tamo u razgovore mama tamo se jedna stranica ne popuni 2-3 dana kad sve pisemo ovde!!

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 3085
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 18:58:08   
wivern

IZVORNA PORUKA: eca89
Wiv, ja sam danas mi je termin, ali neko mora da naslijedi tebe i Trcu, Georgine[

Teska je to rabota, ali mora i to neko da odradi user posted image lepo je sto si preuzela na sebe taj tezak zadatakuser posted image

IZVORNA PORUKA: Mariya
hajte zene poradjajte se, a vi porodjene da prelazimo tamo u razgovore mama tamo se jedna stranica ne popuni 2-3 dana kad sve pisemo ovde!!

Bas sam pre neki dan kukala kako u razgovorima mama nema nikoga. Mnogo dosadno user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 3086
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 19:08:05   
bubulence
Marya mazala sam danas faktu, zvala sam apoteku kazu da smem. mada mi je vec bolje, sada da li od masti ili od faktu ne znam, bitno da je bolje...
redosled je sledeci:
eca
glukica
ja
ipokrisia
mislim da se Anarunika porodila posto je nema...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 3087
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 19:12:27   
wivern
Bubi meni je Torbica rekla da faktu obavezno koristim i mast i cepice, i da je to dobitna kombinacija.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 3088
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 19:22:54   
jovicaa
meni faktu nije prijao. najvise mi je pomagala krema hemor m. i jako je bitno da stolica bude meka, onda se hemoroidi i ako ih ima ne iritiraju puno. znaci vlakna, tecnost i td

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 3089
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 19:32:29   
bubulence

IZVORNA PORUKA: wivern

Bubi meni je Torbica rekla da faktu obavezno koristim i mast i cepice, i da je to dobitna kombinacija.


aha, bas sam citala temu popodne. znaci tebi je pomoglo?
jovice meni je faktu ranije pomagao pa ce valjda i sada. ako ne peobacu i to sto si napisala.
sada je vec bolje i ne bole, ali cu jos da mazem da se povuku skroz zbog porodjaja...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 3090
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 20:09:15   
choopa choops
Ipo i mene su malo boljeli ti zadnji pregledi, ali rekoh već valjda i oni namjerno jaače pregledaju da pokrenu nešto user posted image

Što se tiče pupčanika, ovi su oboje bili obmotani user posted image Baš sam prekjuče pitala doktorku vidi li se je li i ova beba, kaže ona ne. Ali tamo je loš UZV...

srculenece te strahove sve imamo ja mislim user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 3091
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 20:40:55   
Ipokrisia
meni je dodatni problem sto on pre tog pregleda gleda i onom kasikom i svaki put mi raskrvari tuneki polip koji imam sto je nastao u trudnoci i to posle zari i pece katastrofa...I onda zmaisli nakon toga jos plus dodatni taj rucni pregled.Evo tek sam sad posle 3. puta uspela da idem u wc normalno a da me ne boli i ne pece :(

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 3092
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 20:55:24   
choopa choops
Kašikom? Je l' misliš na spekulum? user posted image Moja dr uvijek radi sa nekim malim, ali sjećam se da je jedan dr koristio neki veliki, pa onda jače boli user posted image

A otkud polip? user posted image Na grliću ili? Prvi put čujem, nije ni čudo što te peče...Mene zaista nije boljelo poslije pregleda, mislim možda jeste nekih 15ak minuta, ali ni blizu toga da ne mogu u WC i to.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 3093
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 21:03:36   
choopa choops
Vidi:
"5. Uvlačenje spekuluma ne mora da bude bolno

Zamolite ginekologa da koristi manji spekulum. Od veličine i debljine ovog instrumenta (a ima ih u nekoliko veličina) i širine vaše vagine zavisi koliko će pregled biti bolan. Lekar može upotrebi najmanji spekulum ako nemate puno seksualnog iskustva ili ste napeti, pa su vam se stegli vaginalni mišići. Takođe, zamolite ginekologa da ne štedi na lubrikantu kojim maže spekulum"

sa cosmopolitan.rs

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 3094
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 21:28:27   
bubulence
Cupo ti si haos!
Ipo pa ne bi trebalo tako da te boli... mene zaboli sam pregled, posle toga bide malo neprijatno ali ne kao sto si opisala user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 3095
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 21:29:52   
Valerie
ne razumem ni zasto bi koristili spekulum ako ne uzimaju bris, a kolposkopiju sigurno ne rade pred porodjaj. koliko ja znam samo rucno opipaju grlic... razliciti pristupi...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 3096
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 21:34:49   
anita
Zdravo devojke
Samo da vam javim da se moji andjeli zovu : Maša, Nikolina i Mihajlo. Danas sam bila da ih vidim. Preslatki su mi. Imam i slike ali ne mogu da ih postavim kuckam sa telefona.
Ljubim vas punooooo

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 3097
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 21:37:35   
Ipokrisia
stvarno ne znam sto je sad koristio spekulum , nije uzimao bris...to vec imam rezultate od pocetka januara koji su ok, pa nismo sad radili.A polip mi je nastao jos na pocetku trudnoce,to je neki sto nastaje bas u trudnoci, pa posle otpadne pri porodjaju,ali svaki put se povredi pri pregledu :( istina je da se ja mahinalno malo grcim na pregledu,mada, recimo prethodnih nekoliko pregleda zaboli malo od spekuluma pa prodje, ali danas sam dosal kuci i lila suze...ne znam od cega zavisi.Mozda sto je sad bio i taj pregled spekulumom i plus ovaj rucni

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 3098
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 21:38:40   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: bubulence

Cupo ti si haos!



Štooooo? user posted image

Valerie, možda zbog tih polipa što je pričala, ako su to neki na grliću.

Slažem se sa bubu, ne bi trebalo baš toliko da boli, zato je sigurno od tih polipa što si spominjala. Ili je prevelik spekulum (ako je to mislila pod kašika? ). A možda je i neki drugi instrument, stvarno ne znam...


Gledamo li Zvezdice? user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 3099
   RE: Trudnice (1-42) nedelja 01/15 [chat]
30.1.2015 21:38:45   
bubulence
Anita draga, kako si nam ti? predivna imena ste izabrali, ne znam koje mi je lepse!

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 3100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  122 123 [124] 125 126   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  122 123 [124] 125 126   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here