|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ginipral, Partusisten
20.4.2012 0:04:52   
crazymama
ja sam mesec i po bila na partusistenu, nocu sam stavljala po jednu tableticu na nocni stocic, i tako bih ujutru ako nema tabletice bila sigurna da sam je popila...

jos da vam kazem da sam po savetu drugog lekara prekinula terapiju posle mesec i po dana, i bez ikakvih problema dogurala do kraja, evo imam jos par dana do porodjaja... hocu da kazem da neki lekari i preventivno daju te jake lekove, strada jetra koja ih tesko preradjuje, da ne pricam o srcanim aritmijama... a mozda uopste ne morate da ih pijete...

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu mesak)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Ginipral, Partusisten
20.4.2012 0:44:29   
Sanchy
I ja sam od danas pocela da pisem kad pijem ginipral,poslednjih dana sam se ispromasivala samo tako,pojma nisam imala da li sam popila lek ili ne...otislo mi pamcenje skroz....inace ja sam imala jake bolove koje su povezali sa kontrakcijama ,prepisan ginipral,u jednom momentu pokusan da se izbaci medjutim bol se vratio tako da sam primorana da ga pijem......

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Ginipral, Partusisten
20.4.2012 0:46:53   
crazymama
i meni je dr koji mi je ukinuo partusisten rekao da pratim stanje i da cemo vratiti ako me bude bolelo... od januara me je zabolelo mozda dva puta, ali samo sam odlezala, nisam se vratila terapiji i ispalo je ok... ne kazem da ni jedna zena ne treba da pije, ali ima dosta slucajeva poput mog, gde se zene bespotrebno kljukaju... al' opet, kako da znas da li je potrebno ili bespotrebno..?user posted image

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Ginipral, Partusisten
20.4.2012 0:52:25   
Sanchy
Pa isto i meni moj dr,ali bol se vratio ,dva dana sam trpela mislila sam mozda prodje i nistam,popijem opet ginipral i posle prvog se bol drasticno smanjio a sutradan nestao znaci bile su kontrakcije,sta da radim

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Ginipral, Partusisten
20.4.2012 9:31:37   
crazymama
e da, nisam napisala da sam ja imala bolove i pored terapije, cak su mi zene i ovde na forumu pisale da to mozda i nisu kontrakcije... posle je drugi dr na UZ video da nemam nikakvih kontrakcija, da sam zatvorena, da imam dooljno plodove vode i da je sve ok.

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Ginipral, Partusisten
2.5.2012 14:38:52   
mesak
Da li je neko uz parusisten koristio utrogestan? Ja pijem partusistem na svaka 3h po 1/2 tablete i utrogestan od samog pocetka trudnoce 3*200. Trebala sam da postepeno prekidam utrogestan, ali kad su mi se pojavile kontrakcije doktorka je rekla da ne smanjijem dozuuser posted image Sada sam 24 nedelja i ne znam da li je to prevelika doza utrogestana, jer neki kazu da se pije samo prvo tromesecjeuser posted image , akontrolu imam tek za 2 nedelje??

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Ginipral, Partusisten
2.5.2012 14:43:22   
pinky
Ja pijem Utrogestan 3*200, Ginipral 3*1, Verapamil pp, 29.sam nedelja. Takodje pijem Utrogestan skoro od pocetka trudnoce.

(odgovor članu mesak)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Ginipral, Partusisten
2.5.2012 14:52:55   
Sanchy
Ja od cetvrtog pijem utrogestan i ginipral,ginipral na 6h po jednu a utrogestan sam smanjila sa 3 *200 mg na 2*200 mg pa sad na 1*200 mg a posto nisam nasla utrogestan od 200 ,nestasica je uopste utrogestana a nasla sam onaj od 100 mg od sledece kutije picu 2*100 mg....tacno je da su misljenja dr podeljena oko upotrebe utrog.,mnogi smatraju da je njegova primena posle treceg meseca izlisna,u inostranstvu ga cak retko prepisuju i u prvom tromesecju ali moj dr je pristalica utro.,a s obzirom da je strucnjak moram uzeti to u obzir pa ga samo smanjujem bez izbacivanja potpunog...

(odgovor članu pinky)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Ginipral, Partusisten
2.5.2012 14:58:35   
mesak
Sanchy, od koje nedelje si pocele d smanjujes dozu?

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Ginipral, Partusisten
2.5.2012 15:10:38   
Sanchy
Od 28 nedelje...generalno s obzirom da pijem ginipral ni ja ne vidim bas neku potrebu za utrogestanom a dr.se slozio da ga smanjimo mozda on ne zeli nista da prepusti slucaju pa ga zato nije u potpunosti izbacio a radila sam i amniocentezu a kod tih zena je povecana mogucnost ranijeg poroda pa sve to nesto ima svoje.....

(odgovor članu mesak)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Ginipral, Partusisten
11.5.2012 16:09:46   
grongi
Ehe..evo i mog primera..ja vaginalno koristim Utrogestan od 10. nedelje 1x200mg i verujem da su mi pomogle, jos uvek ga koristim a sada sam 32.nedelja...inace dokrorka mi je otprilike pre mesec ipo dana ubacila gynipral 3x1 i veparamil 2x1 tabletu, zbog povecanog broja kontrakcija. Tresem se svremena na vreme, ali sam uocila boljitak da kada popijem posle obroka gynipral onda imam manje indikacije...tablete su mi znatno pomogle, jer sam juce bila na ultrazvuku i doktorka kaze da nemam ni jednu kontrakciju i da je stoma odlican....a terapiju cu morati da koristim do pune 36.nedelje....eto mog iskustva...user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Ginipral, Partusisten
14.5.2012 23:27:17   
ivkana
Pozdrav svima, ja sam pocela da pijem partusisten od prosle nedelje po pola na 6 sati. Prvih par dana sam se jako lose osecala, kao da sva treperim, ruke su mi se tresle, nisam mogla da spavam. Da li je normalno da i pored lekova i dalje povremeno osecam bolove i zatezanje u donjem delu stomaka? Nisam sigurna da li uopste imaju neko dejstvo ili se samo kljukam njima bezveze. Lekar mi nije delovao nesto zabrinuto kada sam mu opisala bolove, ali mi je prepisao partusisten cini mi se vise kao meru predostroznosti.

(odgovor članu mesak)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Ginipral, Partusisten
14.5.2012 23:36:33   
Zemunka85
Opet ja :-)

Ja sam 5 dana to primala venski, pa nastavila da pijem. Ja imam faze kada je bolje i gore, ali bolovi nikada nisu prestali skroz.
Znam za primer da bol prestane odmah nakon popijenog leka, a ja sam onaj drugi. Ja nekako ne osecam tu derektnu vezu.
I meni je u pocetku bilo lose, sads ga ne osecam.

U bolnici sam upoznala devojku kojoj je ovo treca trudnoca i svaka je ista - na po mesec dva zaglavi u bolnici zbog bolova i pored lekova, sto iskreno ne zelim da bude iciji slucaj. Obicno prodje.

U bolnici me je savetovalo 8oro lekara, na zalost + moj iz DZa + jedan privatnik, vecina je bilo za opciju da polako ukidam lekove, a vise odmaram kao dobitna kombinacija.

(odgovor članu ivkana)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Ginipral, Partusisten
14.5.2012 23:37:58   
Sanchy
Meni je partusisten bio primarno prepisan od strane dr u domu zdravlja..nista mi nije pomogao a nije mi ni prijao tresla sam se kao prut...Dr,sa Gaka me jew prebacio na Ginipral,od njega nisam imala treskavicu,bol je brzo prestao..tako da moze biti da ti organizam reaguje kao i moj..

(odgovor članu ivkana)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Ginipral, Partusisten
14.5.2012 23:56:33   
ivkana
Lekar mi je prepisao partusisten uz objasnjenje da ima manje nuspojava od giniprala, iako verovatno ima vise veze sa tim kao sto si rekla Sanchy kako ciji organizam reaguje. Cini mi se da sam se privikla i ruke mi sad manje drhte, jedina mi je dilema da li ga piti i dalje kad vec svakako osecam povremene "kontrakcije" (ako je to stvarno to). Strpicu se jos nedelju dana pa ako se stanje ne promeni ugnjavicu lekara (kad ga vec placam user posted image ). Dotad cu kupiti pojas da vidim hoce li mi to pomoci u setnji.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Ginipral, Partusisten
18.5.2012 20:31:24   
Cinderella7
Meni je doktorka prepisala Partusistan 4 x 1,i ukinula utrogestan. U 35. nedelji sam. Mada mi je od njega uzasno,mucnine,vrtoglavice,nesanice,gorusica,bas ga tesko podnosim,i ne mogu uopste da spavam.

(odgovor članu ivkana)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Ginipral, Partusisten
19.5.2012 18:04:29   
red3lilu
Pošto pijem 6*1 Partusisten i 3*1 Verapamil doktorica mi je preporučila da dozu Verapamila uvek popijem pola sata pre Partusistena. A kako bi se drhtanje ublažilo valja nešto pojesti pre Partusistena (Na nekom od foruma na netu sam našla ovaj koristan savet koji mi je puno pomogao.) Naravno preko noći sam u početku gricnula keksić, a kasnije sam se navikla pa to primenjujem samo preko dana...

(odgovor članu Cinderella7)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Ginipral, Partusisten
19.5.2012 21:15:16   
Cinderella7
Meni to ne pomaze,nikako mi ne prija,i bas se uzasno osecam... A sad cu 36. nedelja,potrudicu se jos malo da izdrzim,i da prestanem da pijem...mada ne znam koja svrha,nekad ga i povratim-od njega povracam

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Ginipral, Partusisten
19.5.2012 22:07:14   
ishler
Dacu vam svoj primer kod mene tablete nisu delovale,bila sam na partusistenu infuziji 24h 5 meseci uz povremeno ,,probanje,, da me skinu,i pored infuzije sam imala kontrakcije.Inace nisam imala drhtavicu ni lupanje srca,znaci imuna na to.Izgurala sam nekako do 36nd i sve je proslo super.
Hocu reci nekome deluje nekome ne,ali vecini deluje,sve se pregura za nase bebane,samo pozitivnouser posted image

(odgovor članu Cinderella7)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Ginipral, Partusisten
20.5.2012 13:49:48   
Sanchy
Ko pije GINIPRAL,cena je skocila skoro sto posto,placala sam ga 260.00 danas ga muz platio 490.00.,probajte da nadjete jos danas i sutra po staroj ceni mozda je nekom ostalo po apotekama...ovo je cist bezobrazluk ove drzave,prvo nerstasica utrogestana a sada toliko da poskupi jedan lek za trudnice,ni pdv nisu hteli da skinu i opet ce ostati ista garnitura na celu...sta je ovo sa ovim narodom i ovom drzavom ja ne znamuser posted image

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Ginipral, Partusisten
20.5.2012 15:31:38   
Sanchy
Izvinjavam se mozda je pogresna info sad mi vrnuse pare kazu greska dobavljaca...mada mi je snaja rekla da njima u apoteku stize po vecoj ceni od sutra e sad koliko vecoj ne znam...ja sam kupila jos cetiri kutije za svaki slucaj...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Ginipral, Partusisten
20.5.2012 15:55:11   
Zemunka85
Ishler,

nisam te najbolje razumela.
Nisu ti delovale tablete/infzija, ili nisi imala propratne efekte sa tabletama/infuzijom?

I ja sam bila na infuziji i sada sam mesec ipo na lekovima i cini mi se da mi nijedno ni drugo bas ne pomaze. Pa ni lezanje.
Imam bas bas dosta kontrakcija.

Cak mi je najlepse kada sedim :D.

Jedan doca mi rece - pa sta ako ih imas? Ko kaze da su one lose ... ... dok ne otvaraju :D

Ps - Ja dobijam recept od dotora za po 5 kutija, pa je DZ. Probajte tako ...

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 20.5.2012 16:05:00 >

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Ginipral, Partusisten
23.5.2012 20:31:13   
grongi
Drage moje, ukinuta je teba mamavita..pa rekoh da pitam ovde..s obzirom da se radi o lekovima u trudnoci....jedno pitanjce...da li moze da se nastavi ispijanje mamavita posle pauze od mesec dana...ja sam pila ali mi je doca rekla da prestanem.....dok sam pila bila sam ok i nisam se nijednom razbolela...a sada posle te pauze razboleh se ve evo dva puta..mozda je psiha, ali ja bih da nastavim...jel imam neka neko skustvo sa nastavkom mamavita....hvalaaaauser posted image

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Ginipral, Partusisten
23.5.2012 20:54:00   
Sanchy
To su vitamini,ne vidim zasto ne bi mogla da nastavis..inace ne znam zasto ti je prekinula,mamavit se pije i mesec dana posle trudnoce jer se desava da strasno padne imunitet nakon prestanka..mojoj snaji su izasla tri ogromna herpesa na licu ,prestala je da pije pred porodjaj,a pojavio joj se herpes nekih 15 dana kasnije pa joj je dr rekao da prekine sa dojenjem dok to ne prodje onda se mala odvikla od sike i sve u svemu bespotrebni problemi koji su doveli do prestanka dojenja...

(odgovor članu grongi)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Ginipral, Partusisten
31.5.2012 8:52:05   
Sanchy
Do koje nedelje ste pile ginipral?Meni dr.rece da ga pijem maks do 10 juna tada cu biti 37 nedelja,plasim se ako prestanem tada da ce odmah porodjaj krenuti a ja bas ne bih da se to desi...rekao mi je da pijenje giniprala posle 37 moze da bude stetno i po bebu????Ja nigde taj podatak nisam nasla,mozda je mislio zbog tezeg otvaranja ili tako nesto???

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here