|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori mama 05/15 [chat]
28.5.2015 7:51:51   
eca89
Hej, mamice samo da vas pozdravim, moja A.se u 4h probudila sva nasmijana i spremna da se igra, pa ja nosaj, uspavljuj, nista i na kraju ju je mm uspavao oko 5huser posted image !

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 651
   RE: Razgovori mama 05/15 [chat]
28.5.2015 7:53:28   
emicaa
Dobro jutro,nadam se da su vam dječica bolje.
Ja sam nekad pred zoru prešla u drugu sobu spavati hvatao me kašalj pa da ne budim ovo dvoje.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 652
   RE: Razgovori mama 05/15 [chat]
28.5.2015 8:12:06   
doktorkakristal
zdravo drustvo kod mene sve standardno Dora ide u vrtic samim tim je i slinava opet tako je svake dve nedelje,njen pedijatar,a moj prijatelj mi kaze da izguram dok to ne prodje nek ide i dalje u vrtic jednom ce morati da ojaca imunitet,do tad cu ja definitivno da odlepim user posted image

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 653
   RE: Razgovori mama 05/15 [chat]
28.5.2015 8:33:30   
branki*
Evo i mene.boka vec dve noci haos oko uspavljivanja,ranije se nakaci u sedam na sisu i do osam zaspi,ovo sad se isto nakaci,ali ne zaspi i vrtimo se tako do deset.na kraju pocne da se dernja,pa jenosim ,haos!i nocu opet pocela da sisa po sto puta.danas krecem sa pahuljicama.valjda ce ovo vreme da bude malo bolje vise.ni kafu nisam skuvala jos,a bas mi se pije.
Citam ,puno bolesne dece,da brzo ozdrave malisani!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 654
   RE: Razgovori mama 05/15 [chat]
28.5.2015 8:38:43   
vonavoj
branki,mozda joj ne prija vreme,promena,nervoza..ma svasta na njih utice!
Da bolesna deca sto pre ozdrave..moja T od kad je prosle godine operisala treci krajnik,u februaru,nije bila bolesna,pu,pu..daleko od nas bolesti..ali sad cemo videti kad J krene u vrtic,ako je upisemuser posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 655
   RE: Razgovori mama 05/15 [chat]
28.5.2015 8:47:51   
bubulence
branki i mi imamo problem sa uspavljivanjem poslednja 3-4 dana, zaspi oko 10-11... i to se sve nesto trza, place...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 656
   RE: Razgovori mama 05/15 [chat]
28.5.2015 8:50:23   
daca77
Dobro jutro!!!
Branki, verovatno promena ne prija Boki.
Mi za vikend bili na selu i moja N se ne naspava uopste tokom dana...kao krene, a ono se cuje pevac, pa kokice, sledi lajanje nekog psa, pa traktor i na kraju nista...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 657
   RE: Razgovori mama 05/15 [chat]
28.5.2015 9:01:29   
eca89
Jao, ženice sve mučimo muku sa tim spavanjem, moja zaspi oko 9, pola 10h, ali se u zadnje vrijeme mora probudit nakon 10-15min.i opet zaspi,ai se jos jednom ora probuditi. Nego ona meni stalno spava na lijevoj strani, ja je okrenem na desnu podbočim je, ali se ona opet okrene na lijevo sinoć se zaprepastila kako spava, bojim se da joj ne ostane glava alo udubljena da lijevoj strani. Jeste li počele da ih stavljate da na stomačiću spavaju? Mene je baš strah!

< Poruku je uredio eca89 -- 28.5.2015 9:02:11 >

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 658
   RE: Razgovori mama 05/15 [chat]
28.5.2015 9:20:06   
vonavoj
Moja spava na ledjima! Sama jr sad pocela da se okrece dok spava.

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 659
   RE: Razgovori mama 05/15 [chat]
28.5.2015 9:29:20   
amdn
jutro mame, samo da se javim zuirim u skolu, bas bljak vreme, ljubite decicu, caos do veceras

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 660
   RE: Razgovori mama 05/15 [chat]
28.5.2015 11:11:20   
Trcosava
Dan mamite!
Jutros smo išli na kontrolu, Ana da se vakciniše pred školu i Luka na kontrolu težine. Ana je bila super, Luka ne dobija dovoljno. Prvo je ono u Beogradu i nedelju dana posle - za dve nedelje jedva 100 gr da je dobio, a sad posle 3 nedelje jedva 150 gr. Ja sam mu inače zadnja 4 dana uveče davala adaptirano posle podoja i naravo sve popije i još bi. Onda ga opet vratim na sisu. Preko dana nekad na sat i po, nekad na 2 sis. Uveče jede oko 8-9 i onda spspava do 4-5 bez buđenja i stavljanja na sisu. Preko dana skoro i da ne spava. Juče je spavao toliko koliko je bio na sisi i ništa više.
Sutra dolazi patronažna da kao razgovaramo o uvođenju hrane. Na kontrolu idemo za 2 nedelje opet da se meri, s tim da je dr predložila da mu dajem adaptirano posle svakog podoja. Probamo i to pa da vidimo. Interesantno mi je to da je počeo manje da dobija od kako je meni krenula menstruacija user posted image

Nadam se da će sva decica što pre da ozdrave.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 661
   RE: Razgovori mama 05/15 [chat]
28.5.2015 13:07:26   
emicaa
Ovo moje dijete je strašan manipulator,kad god uzmem tablet u ruke dolazi do mene složi najtužniju facu i kaže mama nuna i samo što ne zaplače.Ostavim tablet uzmem nju a ona se počinje smijati i skakati po meni user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 662
   RE: Razgovori mama 05/15 [chat]
28.5.2015 13:10:33   
eca89
Hej, Emice mislim da sam te skontala na fejsu, ako ti ime počinje sa A. kod moje frendice sa faxa na slikama, pisi PPuser posted image !

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 663
   RE: Razgovori mama 05/15 [chat]
28.5.2015 13:13:30   
eca89

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Dan mamite!
Jutros smo išli na kontrolu, Ana da se vakciniše pred školu i Luka na kontrolu težine. Ana je bila super, Luka ne dobija dovoljno. Prvo je ono u Beogradu i nedelju dana posle - za dve nedelje jedva 100 gr da je dobio, a sad posle 3 nedelje jedva 150 gr. Ja sam mu inače zadnja 4 dana uveče davala adaptirano posle podoja i naravo sve popije i još bi. Onda ga opet vratim na sisu. Preko dana nekad na sat i po, nekad na 2 sis. Uveče jede oko 8-9 i onda spspava do 4-5 bez buđenja i stavljanja na sisu. Preko dana skoro i da ne spava. Juče je spavao toliko koliko je bio na sisi i ništa više.
Sutra dolazi patronažna da kao razgovaramo o uvođenju hrane. Na kontrolu idemo za 2 nedelje opet da se meri, s tim da je dr predložila da mu dajem adaptirano posle svakog podoja. Probamo i to pa da vidimo. Interesantno mi je to da je počeo manje da dobija od kako je meni krenula menstruacija user posted image

Nadam se da će sva decica što pre da ozdrave.


Jbg, Trco bas mi je žao, a znam da si govorila da super napreduje, meni patrnažna rekla da će doći kad bude imala 5mj., da vidimo da li da uvodim kašice.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 664
   RE: Razgovori mama 05/15 [chat]
28.5.2015 13:13:38   
vonavoj
Trco,ja tvrdim da se mleko smanji kad stigne vestica...meni je tako bilo i prestala jw da sisa T,sa 8 meseci.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 665
   RE: Razgovori mama 05/15 [chat]
28.5.2015 13:18:06   
daca77
Trco, ja tek sada vidim da ste vi usli u 5.mesec...kako vreme leti...a sto se tice mensisa i mleka, nepoznata mi je materijauser posted image
Ja jos uvek nisam dobila, a mozda i necu...ionako su mi govorili da sam na korak od menopauzeuser posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 666
   RE: Razgovori mama 05/15 [chat]
28.5.2015 13:39:47   
branki*
Ja cu da poludim!da li do vremena ili mleka,ne znam,ali bojana jevec tri daana toliko kmezava da cu da skrenem!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 667
   RE: Razgovori mama 05/15 [chat]
28.5.2015 13:52:17   
mila83
Trco,moguce je da to ima veze. Meni se sa prvo dvoje desilo cim mi se malo smanjilo mleko(sa M je to bilo sa 6 meseci, sa D oko 10. meseca) odmah sam dobila menstruaciju,kod tebe obrnuto.Mada bi trebalo najvise da vazi zakon ponude i potraznje sto se tice mleka.Mozda i nervoza, bebe sve osete,poceli hormoni sad da ti rade....ali dobro,usli ste u 5.mesec,mogu polako i kasice user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 668
   RE: Razgovori mama 05/15 [chat]
28.5.2015 14:13:25   
mika79
Trćo i mojoj komšinici se slično desilo (smanjilo se mleko kada je dobila M) samo je njena beba bila starija. Ja još nisam dobilauser posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 669
   RE: Razgovori mama 05/15 [chat]
28.5.2015 16:09:49   
doktorkakristal
ja kad citam o nespavanju kosa na glavi mi se dize moje dete ima 18 punih meseci i jos uvek se vrpolji i budi po celu noc user posted image ,pitam se hoce li ikada normalno spavati,mada kad pricam sa prijateljicom cija cerkica ima dve ipo godine i isto je jos uvek dodje mi da se upucam

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 670
   RE: Razgovori mama 05/15 [chat]
28.5.2015 17:25:25   
Trcosava
Jbg ja sam u čudu da je i do sad bilo. Mislim imam ja mleka, ali očigledno ne i dovoljno. Danas je posle ne znam koliko imao dve ukakane pelene, a i juče je kakio. Primećujem i po količini upiskanih pelena. Sad posle 3 sata je puna puna, a do danas duplo manje.
Ja sam menstruaciju dobila kad je on imao dva meseca. A od tad je krenuo sve manje da dobija, možda je sve samo slučajnost.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 671
   RE: Razgovori mama 05/15 [chat]
28.5.2015 17:38:21   
jovicaa
i nasi decaci ustaju nocu, dodju kod nas u krevet i sl..
a bebac jos uvek nema nikakav red osim sto vileni svako vece do 1 h user posted image
nocas je odspavao od pola dva do pola sest i to je bilo uvau.. ali verovatno je nervozniji zbog slinica...

prvo sam krenula da napisem kako ustaju ponekad, i onda skontala da skoro svaku noc neko dodje kod nas pa sam prepravilauser posted image

trco nema veze sa menstruacijom, moze kolicina mleka samo privremeno da se smanji.. ne napreduju sve bebe isto i po kalendaru.. neke nekad manje, nekad vise, na to ne treba preterano obracati paznju, i samo dojiti.

< Poruku je uredio jovicaa -- 28.5.2015 17:40:59 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 672
   RE: Razgovori mama 05/15 [chat]
28.5.2015 17:41:36   
wivern

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Trco,ja tvrdim da se mleko smanji kad stigne vestica...meni je tako bilo i prestala jw da sisa T,sa 8 meseci.

Uufff, ja sam dobila pre dve nedelje prvu mecu, jos uvek se nista nije promenilo. Reci cu vam sledeci meseca, ovaj sam imala samo 4 dana i to nesto slabo.

Odlepicu sa ovim vrticima vise, lista tek posle 5 mrzi me da idem da se guram sa gomilom ljudi jer mislim da ce biti pakleno, a do sutra cu se nervirati sto ne znam koji smo ispod crte user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 673
   RE: Razgovori mama 05/15 [chat]
28.5.2015 17:43:30   
emicaa
Moje djetence otišlo kod sveki pa će kad ogladne doći na gulaš,meni neobično kad je tišina u stanu user posted image
Glava i sinusi me boli,ja sam ko neko djete kad krene u vrtić,svaki čas bolesna user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 674
   RE: Razgovori mama 05/15 [chat]
28.5.2015 19:35:24   
Mariya
Dan mame!
Svekrva odvela devojčice u parkić, da ja malo danem dušom... Mrtva sam umorna. Helena se sinoć od 00 do 04 budila na svaki satuser posted image , plačući. Oči su joj zatvorene a plače, ustvari prvo vrisne, pa onda plače. I skontala sam da ako je odmah podignem ne budi se, ali se smiri, pa mogu da je vratim u krevetac da nastavi da spava. pa je sisala u 4 i u 7. Znam da sam rekla da neću više da kukam na nju ali moram, izludi me dete sa ovim buđenjem. Lu uopšte nije bila ovakvauser posted image Glupi zubi.user posted image

Von,user posted image za spavanje, samo da potraje!!
Trćo, ja mislim da ciklus nema veze sa kol. mleka. Bebac raste, menja se, biće perioda kad će jesti manje, pa više. Možda si se i ti više umarala a unosila manje tečnosti, ma svašta može da bude u pitanju. Ti ipak nastavi da dojiš, pa ako treba i da ga dohranjuješ, nema veze, samo da dobija i tvoje mlekce.

Ja sam prvu vešticu dobila 11 meseci posle porodjaja sa Lu, tad smo već bili na 2 podoja, ujutro i uveče pa nije bitno uticalo na kol. mleka. A sisala je još 3 meseca posle. Tako da isto očekujem i ovaj put,ustvari nadam se da neću imati vešticu opet bar 11 meseci, a moglo bi i duže...

IZVORNA PORUKA: Didy
Marya, gde ste bili na bazenu? Ja nesto planiram da vodim decu u akva park u Bački Petrovac, sutra je otvaranje pa da idemo samo kad se malo vreme prolepša, stalno me pitaju kad ćemo ići.


Didy, bili smo u Morahalomu. Otkad se Lu rodila idemo tamo ili u Segedin na kupanje jer kod nas nema normalnih dečijih bazena, a kamoli bebećih. Svuda je jedan plitki, najčešće sa hladnom vodom,krcat decom od 1-8 godina koja vrište, prskaju se, skaču, što moje dete naravno plaši. Nema redovnog hlada, nema mesta za dojenje, menjanje pelena, igraonice. A nisam još bila u B.Petrovcu, jesi li bila već? Javi utiskeuser posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here