|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
26.12.2009 20:18:33   
Anoniman
I vec dugo zelim da otvorim temu o tome, zlu ne trebalo, ali nemam snage, dok ne bude sve ok sa detetom.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
26.12.2009 20:33:55   
Dora
Neđo, kad budeš mogla otvori temu, nekima će možda na vreme otvoriti oči, uostalom, to su važne teme i treba da imaju ovde mesto. Ja za ovo nisam znala. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
26.12.2009 20:40:02   
Anoniman
Znam, i potpuno sam svesna da takva tema treba da postoji...al ne mogu jos. Pisacu sigurno kad smognem hrabrosti da, izgleda, priznam samoj sebi da se to zaista desava.

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
26.12.2009 20:46:11   
Verus
Nedjo, zasto se to malenom desilo? Je li urodjen problem sa jetrom?  Vidim da virusi mogu da urade takve stvari, ali ne znam da li ima urodjen problem metabolizma koji moze biti uzrocnik. 
Ja sam u banci krvi, tako da smo mi deo tima koji stalno radi transplantacije jetre i rezultati su veoma dobri, tako da samo treba dati malo vreme, bice sve to dobrouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
26.12.2009 20:48:53   
Anoniman
Urodjeno je, i posle transplantacije bilo je sve ok, do nedavno, sad su opet u bolniciuser posted image
Nije cak ni jetra bila problem, nego slepljeni zucni kanali, zbog cega je otkazivala jetra, pa je sve moralo da bude transplatiranouser posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
26.12.2009 20:50:53   
Dora
A šta je sad, Neđo, koliki je mali?user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
26.12.2009 20:51:51   
Anoniman
18 meseci. Ne zna se sta je sad, uradjena mu je prekljuce bbiopsija jetre, pa cekamo rezultate.

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
27.12.2009 3:46:25   
Verus
Nadam se Nedjo da ce sve ipak, biti dobro na kraju....mora-pisi nam kako je malisauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
3.1.2010 10:33:22   
guppy RR
IZVORNA PORUKA: eugenija

9 meseci:

Dete pokušava prinositi kašiku ustima. Dopustite mu da uči i vežba.

teletina sa rižom i korabicom

piletina sa prosom i tikvicom

oslić sa brokulom

karfiol sa zobenim pahuljicama i šargarepom




10 meseci:

Možete uvesti i treći obrok dohrane. Od pića - voda ili prirodan sok

grašak sa krompirom i belim pilećim mesom

zobene pahuljice sa suhim voćem

riblji file sa rižom i paradajzom

kus-kus sa raznim povrćem

karfiol, brokula i šargarepa sa teletinom



11 meseci:

Jelima još uvek ne treba dodavati začine so, šećer, vegetu.

teletina sa krompirom i kupusom

praziluk, riža i paradajz sa komadićima junetine

palenta sa jogurtom ili pavlakom

riža sa kravljim sirom i jabukom

leća sa šargarepom i krompirom




(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
7.2.2010 13:01:54   
Anitaaa
Ajde dajte ovamo neke recepte

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
15.3.2010 8:24:57   
Anitaaa
Jedno pitanje.Kad ste počele da uvodite belance u bebinu ishranu?

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
15.3.2010 8:38:52   
Anoniman
Sa punih godinu dana, tj, tri dana pred prvi rodjendan, da bi ga probao bar 2-3 puta dfo one vakcine sa godinu dana.

(odgovor članu Anitaaa)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
27.3.2010 21:19:50   
Anitaaa
Koliko obroka treba bebac da ima u ovom uzrastu?Mateja stvarno dobro jede al kad god ja sednem da jedem (a prethodno njega nahranim) on me vuče da jede i on...nekako imam utisak da je non stop gladanuser posted image

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
27.3.2010 21:32:22   
SUPER MAMA
IZVORNA PORUKA: Anitaaa

Jedno pitanje.Kad ste počele da uvodite belance u bebinu ishranu?


Mi smo uveli belance posle godinu dana, tako nas je savetovao pedijatar.


A sto se tice obroka Anitaaa, mi smo u taj period imali tri dobra obroka dosta vode posto je bio letni period ali smo i dalje sikili tri puta dnevno.
To je sve individualno.
Inace sto kazes ti kako i tvoj lepotan tako i moja do dan danas samo bi da jede, bez obzira sto sam je nahranila mozda 5 min. ispred ali jedan put tako sa m se zeznula, naravno slucajuci moju mamu kao pa daj joj nece joj nista biti, a dete ko dete trpa dok se ne prejede i onda je cele noci povracala i viska a i ono sto nije trebala da povrati.
Pedijatar naravno me je izgrdio i od tada neslusam babe, niposto jer pedijatar mi je reko da kod neka deca taj ''apetit''nema granice i oni trpaju dok se ne prepuni zeludac i onda povracaju.
I normalno ja sam pitala, pa kako da znam dal je jela dovoljno kolicinski?
Ona mi je odgovorila kad je nahranim, da prodzu bar pola sata sat da je ponudim snecim, ili ce odbiti ili ce probati samo.Bolje jesti pomalo al cesce.Ali ne pretrpavati dete.
Ovo je samo moje iskustvo, nemora da znaci da ovo vazi za drugo dete.

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
24.5.2010 15:43:16   
cici78
Da li beba u ovom periodu i dalje treba da rucka na 3h? I koliko puta adaptirano mleko, jer negde pise 2 puta, tj.ujutru i uvece, a negde 3 putauser posted image

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
24.5.2010 15:54:42   
*Alexx*
Uf, vidi, pa i mi spadamo sad ovde user posted image
Cici, kod mene je sve redovno - ujutru i uveče mleko, ostala klopa na tri sata, po 250g.
Sad idem da čitam šta su pisale mame user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
24.5.2010 22:37:24   
cici78
Pa da Alexx, za cas smo porasli, stigosmo i do ove temeuser posted image . I mi isto tako imamo 2 puta ad mleko, i ostalo cvrsta hrana, tj. jos 3 obroka. Ali mene brine da li je to onda dovoljno mleka, nasi malisani bi sada trebalo da piju od 600-800 ml za 24h...tako mi rece ova iz halo bebe i totalno me zbuni...kaze tu kolicinu treba podeliti na 3...znaci 3 puta ad mleko. Mi onda definitivno ne pijemo dovoljnouser posted image  Kako ide vas redosled hranjenja i sta ruckate?

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
24.5.2010 22:48:08   
gagana83
Jos malo pa cemo i mi u ovu temuuser posted image

Cici i u vezi ovoga kao i za mnoge druge stvari pedijatri savetuju drugacije.
Nama su sa 6 meseci(ili 7 ne secam seuser posted image ) rekli 500-700ml mleka a sa godinu dana max 500ml!


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
24.5.2010 22:55:41   
Ellenica
Cici ticker uredi da ti vidimo mesecuser posted image

Ovako mi imamo tri obroka mlečna i tri nemelečna.
Ne računam to kad ga prislonim  na siku kad mu se spava.

Ranije sam dete dojila na svaka 3 sata pa sam te termine samo zamenila obrokom.



_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
25.5.2010 8:20:02   
*Alexx*
Ellenice, hajde nam prikaži raspored kako jedete. Mi imamo 5 obroka, i meni sve nije jasno gde da mu dodam taj šesti.user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
25.5.2010 10:22:02   
gagana83
Alexx a sto si user posted image ?
A sto bi morao da ima 6 obroka?
Ja jedva uguram i onaj peti,a gde bi sesti pojma nemam.Jednostavno neka deca jedu cesce a manje a neka imaju obimnije obroke i zato jedu redje.A nije ni apetit isti kod svake bebe.
Una sasvim lepo napreduje od 5 obroka ,ovog meseca je dobila 670g!

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
25.5.2010 11:35:46   
cici78
Cim ugrabim desetak minuta ubacujem tickeruser posted image . Ni ja nemam pojma gde cu sa tim sestim obrokom. Jedino da sada racunam vocni obrok kao uzinu, nego da bude izmedju 2 obroka. Pa ispasce da ga ceo dan hranim.  Kod nas je za sada ovako, ne kazem da je najpravilnije pa me ispravite-  7h-ad mleko, pa se opet vratimo u krevet,
                10h- dorucak (palenta, popara, neko voce sa pahuljicama)
                13h- rucak (povrce i meso/zumance)
                16h- voce (nekad ona velika hipp teglica voce/riza)
                19h- vecera (npr.keks i mleko)
                21h- ad mleko i spavanjac. Naravno u toku dana tu je i jedan sokic, vodica, nekad caj. Sta kazete?
                

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
25.5.2010 11:42:12   
Anoniman
A zašto mora 6 obroka? Ja o tome uopšte nisam vodila računa, doručak, ručak i večera su bili obavezni, i još uvek su, užine se dešavalo i da prespava, nekad je bilo 4, nekad 7 obroka...znam da je bolje da dete ima ritam i red, al ako dete ima 6 obroka, a obrok traje pola sata...pa to je hranjenje ceo dan,a ono malo vremena što nije hranjenje, to je pripremanje i raspremanjeuser posted image

(odgovor članu cici78)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
25.5.2010 11:43:56   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: gagana83

Alexx a sto si user posted image ?
A sto bi morao da ima 6 obroka?
Ja jedva uguram i onaj peti,a gde bi sesti pojma nemam.Jednostavno neka deca jedu cesce a manje a neka imaju obimnije obroke i zato jedu redje.A nije ni apetit isti kod svake bebe.
Una sasvim lepo napreduje od 5 obroka ,ovog meseca je dobila 670g!


Pogrešan smajli, tek sada vidim user posted image Trebalo je ovaj user posted image
Ma... sve mi se nešto čini da je on gladan. Svaki obrok dočeka kao da nije jeo tri dana, a ne tri sata. Tamo negde od dva i po sata počinje da kenjka, da se buni,... Ne uvek, ali često (u poslednjih par dana).
Ja zaista ne želim da širim želudac svom detetu, pa da bude debeo. Zato bih da vidim primer jelovnika sa šest obroka. Možda je bolje da jede manje (tipa 200-220g) a da ima jedan obrok više, nego pet obroka po 250g? I evo ga opet ispravan smajli user posted image user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
25.5.2010 11:55:25   
cici78
Alexx, a kakav je vas raspored hranjenja? Moj Matija nece vise od 220gr, ustvari nekad vise, nekad manje, a za dorucak katastrofa, jedva 160gr...jutros nisam izmerila koliko je pojeo, znam da je bilo na misice. Tvoj beban kolicinski bas lepo rucka, pa i da mu ne nadjes mesta za taj sesti obrok mislim da je on ipak zadovoljio svoje potrebe.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here