|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
13.8.2009 15:53:01   
Anoniman
I on jos uvek ne zna da kaze sta hoce, pa jede sta mu dam user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
13.8.2009 15:55:26   
Anoniman
Ma, nema šta da se osuđujemo, prosto sam bila radoznala. Ja se ustvari ne sećam šta sam Luki davala u ovom periodu, znam da je počeo da jede "normlnu hranu" (kao mi) kada je navršio godinu dana. Tada sam krenula sa viršlama, salamama... šunku sam izbegavala, izbegavam i dalje (posebno za večeru), jer je preslana, pa se onda naliva tečnošću.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
13.8.2009 15:57:29   
Anoniman
Sunka nikako za veceru, a i za dorucak kad je dobije to bude sa necim sto je po prirodi neslano, i tek toliko da "zamirisi".

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
13.8.2009 17:44:17   
božana
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Nedja

kao i pastete, virsle, salame...


Ne bih da me krivo shvatite, ali čime hranite decu?
Dobijam sa sela od mog tate.Bolje da mi dete jede domaću šunku i slaninu, nego da jede viršle, paštete i slično.Dobro, ja još maloj ne dajem šunku i slaninu, to govorim kad malo poraste.Za sad jede piletinu, jagnjetinu, ćuretinu,junetinu, ribu.Ma bolje bre da mi dete sutra pojede hleb namazan sa masti i posuto paprikom i solju ko u stara vremenauser posted image nego da jede paštete, salame, viršle.Kad je doručak ili večera napravim joj palentu, proju,hleb sa domaćim pekmezom, hleb sa nutelom, griz, gibanicu itd.Sve je bolje od smeća poput viršli, paštete itd.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
13.8.2009 18:05:27   
mihi
A što šunka mora da bude slana? Ja kupujem neku italijansku sa malo soli pise na njoj sa smanjenim sadržajem soli.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
13.8.2009 18:34:14   
božana
Joj Mihi ne znam kakva je to šunka.Prava šunka mora biti slana, jer se meso drži u takozvanoj salamuri, a koju čini luk i so.Drži se dugo vremena, pa se onda šunka stavlja na sušenje.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
13.8.2009 21:41:32   
Anoniman
Te pakovane sunke, koje nemaju so, moraju da imaju neki drugi konzervans u sebi da da bi bile odrzive duze vreme, ja sam generalno protiv konzervisane hrane, ali je i to bolje od salame, definitivno.

(odgovor članu božana)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
14.8.2009 13:35:09   
prase
Mi isto dobijamo od svekrve praktično svo meso koje Uroš jede, plus nešto povrća ali to ne gaji u većim količinama i ne idemo tako često da bismo mogli... Poznato mi je da se solju održava šunka u ispravnom stanju, kada je zima toplija mora da se stavi čak više soli da se ne bi ukvarila. Šunku mu još nismo davali, ne može on to još da žvaće, ali kada bude mogao - pre će dobiti to nego parizer, kada već možemo da mu obezbedimo...

Upravo mu se kuva ručak, oko pola 3 ću da mu "serviram", pa ćemo da vidimo da li je naseo user posted image


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
14.8.2009 13:51:15   
SUPER MAMA
Zdravo svima, zamolila bih vas da mi date neki prdlog ideja za doracak ili veceru za moju cerkicu koja ima 10 meseci.Hocu neki novi recepat.Unapred hvala

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
14.8.2009 15:05:12   
prase
Podvala je uspela user posted image Dve kafene kašičice one hrane iz teglice, na 200gr onoga što sam ja spremila - sve je smazao... Hehehehehe

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
14.8.2009 15:06:01   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
14.8.2009 15:06:22   
guppy RR
bravo mama prase
user posted image   user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
14.8.2009 15:22:04   
prase
Bravo Nedja user posted image user posted image user posted image

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
14.8.2009 16:14:19   
Anoniman
Drago mi je sto je upalilo
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
19.10.2009 20:31:11   
fenix
Cao svima,moja Teodora ima 11 meseci i ja njoj dajem bukvalno sve...Jela je i virsle,ali one carnex guliver sto ima 3 u pakovanju i smlatila je celu virslu,stvarno su dobre,probali smo i parizer poli,to pojede malo ali zato slaninu obozava.Zumance cas hoce cas nece,belance nismo jos mada kada baba pravi pitu sa spanacem ne odvaja od belanca jaja tako da to obozava,a nista joj hvala bogu nije bilo.Jogurt i pavlaku voli i ponekad za dorucak nece nista sem toga.Napravim joj za dorucak nekad poparu,nekad kacamak,nekad makarone,kako kad,od mesa joj dajem i junetinu i piletinu,dzigericu pilecu,curetinu obozava,probala sam sa svinjskim ali je malo mucio stomak,cokolade nece ali zato cokoladni griz i cokolino obozava.plazmu je jela sa 6 meseci puno,a sada nece,zagrize i baci...Posto je prohodala sa 10 meseci,mnogo se trosi i te kalorije sto izgubi moram nadoknaditi sto mi nekada tesko uspeva...Pozdrav svima...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
19.10.2009 21:55:55   
magde
ja bih volela da vam kazem neke recepte kao za dorucak vidim da i vi vec neznate sta da date deci kao i ja pa da spodelimo sve sto znamo pa da napravimo super meni.prokuvam suve kajsije i suvo grozje i skuvam malo puding od vanile i ne dodajem uopste secer zasto sam protiv toga a ovo grozje da mu ukus puno.e sad vi mozete to da radite sa slive mango papaja ali da bude one dehidrirane ukusniji su nego sveze.moglo bi i sa sveze kruse jabuke ali prednost dehidrirane.PROBAJTE deci bas se dopada ovo.
drugi recepat isproban je da skuhate oriz melen i dodate zumanac i one krem sir moze ABC e to jeeee veoma ukusnije i da date dok je toplo ukusnije je.
e sad i ja bih zelela neki recepte.ja veoma pazim sta dam deci kao sto bih ja rekla dete rastim po knigama ne dam bas SVE pa ima vremena za sve i ona plazma treba da jede nakon godinu.pa daj mi recite nesto oko ovo sve

(odgovor članu fenix)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
19.10.2009 22:32:25   
Anoniman
Evo magde, ja sam otprilike sa 10 meseci pocela Nesi da pravim palacinku na sledeci nacin: uzmem samo zumance, tek tek brasna, i mleko, stvaim trunku soli i ispecem, pa sitno iseckam i dodam pavlaku, dukatelu, kiselo mleko ili neki drugi mlecni proizvod, i to je obozavao, voli i sad samo sto sad stavim celo jaje, a isto mu tako pravim.

(odgovor članu magde)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
19.10.2009 22:33:58   
magde
pa ja nisam pocela sa jaje.ja joj dam samo kuhanu zumanac ali recepat vidim da je odlican za nas al kasine hvala ti NEDJA

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
19.10.2009 22:38:04   
Anoniman
nema na cemu, a zar ti sad vec sa 9 meseci ne smes da joj isprzis zumance? Ja sam pekla u teflonu, na jednoj kapi maslinovog ulja i nije se lepilo.

(odgovor članu magde)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
24.12.2009 10:22:59   
snješka
Evo moj skromni doprinos, skuvam rižu na mlijeku, dodam malo cimeta, vrlo malo šećera, neku voćku (jabuka, banana, kruška), malo soka od narandže i to ispasiram. Ovo obožava. Ili skuvam na vodi proso i dodam neku voćku i to ispasiram. Ili joj dodam tikvu u to, ili u slanu kašicu.Slane kaše joj sama pravim, kupovne neće da pomiriši.


< Poruku je uredio snješka -- 24.12.2009 10:23:27 >


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
26.12.2009 18:31:50   
Laćarac
Pozdrav svima,

nova sam na forumu, tačnije ovo je moj prvi post. :-)

Pročitala sam dosta postova na forumu, ali nisam nigde našla ono što me zanima, a u vezi je sa ishranom i bebinoj kaki,

Moja Ena (Ima 10 meseci) već zadnjih par dana u večernjim satima ima belu kaku, koja i nema neki jak miris (smrad).

Da li neko zna o čemu se radi? Da nije neka bakterija ili ne daj Bože crvići?


(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
26.12.2009 18:51:27   
Verus
Dobro dosla Lacarac!  Upravo sam malo google ovo pitanje.....ne bih da te plasim, ali nasla sam da u pitanju mogu biti lekovi (da li je ona na nekim lekovima?) ili problemi sa jetrom.  Sve u svemu, treba da sacuvas pelenu sa takvom stolicom, i sto pre odneses lekaru da se urade dalje analize krvi.
Da li je imala temperaturu ili neku virusnu infekciju koja bi izazvala inflamaciju jetre?

(odgovor članu Laćarac)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
26.12.2009 20:01:03   
Anoniman
Lacarac, sto pre kod lekara. Ni ja te ne bih plasila, mozda je dete nesto pojelo sto mu ne prija, ovo sto cu napisati je retkost, i najgora rezija,ali ja provereno znam da to moze da bude znak otkazivanja jetre, posto dete mog brata ima transplant jetre, i imao je takvu stolicu pre nego sto su mu radili transplantaciju.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
26.12.2009 20:16:15   
Verus
I ja sam zato rekla da ne bi da je plasim, ali se ne ceka. Najbolja varijanta bi bila neko virusno oboljenje, koje sada hara jetrom pa izaziva takve probleme (radi se o tome sto nema proizvodnje bilirubina, koliko se secam).

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
26.12.2009 20:17:25   
Anoniman
Da, bilirubin je uzrocnik bele stolice, ali mislim da je to u slucaju kad je jaaaaako povisen, bratovom malom je bio blizu 600.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here