|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
26.5.2010 10:54:52   
Ellenica
Vidim da se povela rasprava dali mora 6 obroka ili je 5 sasvim dovoljno.
da napomenem da moje dete ne jede svaki obrok isto,
i da sisanje ne računam kao obilan obrok.

NAš raspored izgleda ovako
Budi se u 6h i siki
U 9h doručkuje voće sa malim dodatkom skroba oko 10%(pirinačano brašno i sl.)
vidim da neke žene daju obrnuto pre podne žitarice  a popodne voće, mi radimo obrnuto, pa lepo kakimo u toku dana i nemamo problema sa stolicom.
U 12:30-!3:00 ručak ( meso,/žumance sa povrćem ili samo povrće sa nekom vrstom skroba)
U 15h siki pa malo kasnije dobije keksić da gricka jer do večere koje je u 18h ne jede više,a sisanje ga ne zasiti da izdrži.
U 18h večera Žitarice nekada same , nekada sa voćem(više puta sa voćem) od kojeg preferiramo bananu i malinu.

U ručak nekada dodamo pavlaku, pomalo pijemo i jogurt,
dok sokove neće nikako i neteram ga jer napreduje i bez njih,
a nebih da ga "tovim".
Pije dosta vode.
Moram reći da više volim da mu dam više puta po manje da jede
nego da se naduva kao balon, pa da pazim dali će bljucnuti ili povratiti nedaj bože.
Da napomenem da uvek jede u isto vreme
tako da i on tačno zna kad treba da jede i unervozi se ako kasnimo.

< Poruku je uredio Ellenica -- 26.5.2010 10:57:57 >


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
15.6.2010 23:10:22   
gagana83
Danas smo bili na redovnu kontrolu sa 9 meseci u savetovaliste.
Dobili smo neke savete u vezi sa klopom.
Kaze pedijatar da bi Una sad trebala da ima 3 glavna obroka:
-dorucak-zitarice
-rucak-povrce sa mesom ili zumancem
-vecera-povrce.
Uz tobi trebalo da ima 2 vocne uzine i 2 puta da pije mleko sto znaci da bi beba u ovom periodu trebala da ima 7 obrokauser posted image
Ovo je kod nas neizvodljivo jer Una nema sanse 3 sata nakon obroka da otvori usta!
I jos smo dobili savet da ne kombinujemo meso i povrce sa mlecnim proizvodima(a mi cesto uz rucak jedemo pavlaku) jer se tako resorpcija gvozdja iz mesa i povrca smanjuje.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
15.6.2010 23:30:45   
sneza24
Mi i dalje imamo problem sa slanim kasicama.Nema sanse da bi pojeo,a sta sve nisam probala.Mm kaze da izmisljam toplu vodu.Danas sam mu spremila jabuku i sargarepu i nije hteo da jede iako je bila jedna manja sargarepa.
Neznam gagana da ima obroke ovako kao sto si napisala a da joj mleko dajes pred spavanje,uvece i jednom preko dana ako bi ona uopste htela tako.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.6.2010 15:15:15   
*Alexx*
Gagana, kako se mišljenja razlikuju!!!
Nama je rekla pedijatar da dete do godinu dana NEMA striktno doručak, ručak, večera, već da je bitno samo da ima jedan obrok žitarice, jedan povrće sa mesom (ili žumance) i jedan voćni. Ostalo AD ili dojenje. Pritom, treba voditi računa da AD ne prelazi 750-800ml.
Mi i dalje imamo 5 obroka, ujutru i uveče AD mleko, a između ova tri obroka koja sam nabrojala. Razmak je po tri sata između obroka, s tim što mu ja ponekad dam plazmicu ili nešto tako kad ja jedem, jer ludo dete kuka kad neko jede, a njemu ne da user posted image Eto, umesto te plazme, može jedna kajsija, banana ili već šta, pa mu to dođe kao voćna užina. Ja to njemu izmrvim po hranilici, pa on sam uzima, mrljavi, stavlja u usta - to mu je baš zabavno, a ja na miru jedem.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.6.2010 15:18:50   
*Alexx*
Snezo, ovako na pamet, mogu samo da kažem da će dete, kad je gladno, da pojede šta god da mu daš. Nekako nisam zagovornik ideje da se detetu daje stalno jabuka (lupam) samo da bi nešto jelo. Naravno, ne kažem ja da ti to radiš, daleko bilo, ja ovo samo glasno razmišljam. Nisam se našla u takvoj situaciji, jer je Andrej žderonja i pojeo bi i đon od cipele da mu skuvam - tako da ne mogu da pričam iz iskustva.



_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.6.2010 15:22:16   
gagana83
Blago tebi,ovo moje derle bi bilo najsrecnije kad ne bi morala uopste da jedeuser posted image
To se dete nikad nije zaplakalo od gladi!
A keks nece ni da pomirise,juce sam joj umocila u sok i dala iz moje ruke kao da gricka,prvo nije htela ni da ga pogleda a kad je najzad otkinula komadic brze bolje ga je pljunula.

Meni ona nema sanse nista da stavi u usta bar 3 sata nakon obroka,nekad i 4.
Bas pre koji dan sam htela da joj dam da proba lubenicu po prvi put i to je bilo 2 sata nakon rucka,ma nema sanse da otvori usta!Deset minuta sam obilazila oko nje ne bi li probala i ona se na kraju rasplakala.
I kako ja da joj uguram vise od 5 obroka?Nema sanse,necu ni da pokusavam!


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.6.2010 15:25:36   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Snezo, ovako na pamet, mogu samo da kažem da će dete, kad je gladno, da pojede šta god da mu daš. Nekako nisam zagovornik ideje da se detetu daje stalno jabuka (lupam) samo da bi nešto jelo. Naravno, ne kažem ja da ti to radiš, daleko bilo, ja ovo samo glasno razmišljam. Nisam se našla u takvoj situaciji, jer je Andrej žderonja i pojeo bi i đon od cipele da mu skuvam - tako da ne mogu da pričam iz iskustva.



Ma nije svako dete isto,Una bi pre trpela gladna nego sto bi pojela nesto sto ne voli-keks na primer ili neko povrce koje joj se ne svidja.
Ja ipak mislim da je bolje da pojede bilo sta,pa makar i jelo stalno jabuku nego da na silu pokusavas da mu das ono sto nece.
Mm je do skoro do godinu dana jeo maltene samo bundevu!


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.6.2010 15:28:41   
*Alexx*
Ma nemoj da joj guraš više od 5 obroka, to joj je sasvim dovoljno! Nas je pedijatar na kontroli sa 6 meseci prvo isprepadala kako malo dobija, kako treba da dobija više, a sad se buni što ima više nego što je ona zacrtala. Pritom, Andrej uopšte nije debeo, nema one krofne, sav je šlank (jedino što je glavonja user posted image ).
Samo se ti opusti oko klope, mislim da im dodatno i mi stvaramo nervozu time što ih teramo da jedu, a oni neće.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.6.2010 15:31:05   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: gagana83

Ma nije svako dete isto,Una bi pre trpela gladna nego sto bi pojela nesto sto ne voli-keks na primer ili neko povrce koje joj se ne svidja.
Ja ipak mislim da je bolje da pojede bilo sta,pa makar i jelo stalno jabuku nego da na silu pokusavas da mu das ono sto nece.
Mm je do skoro do godinu dana jeo maltene samo bundevu!



Opet kažem, nemam iskustva, a ko zna kako bih se ponašala u takvoj situaciji, iz straha.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.6.2010 15:55:46   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Ma nemoj da joj guraš više od 5 obroka, to joj je sasvim dovoljno! Nas je pedijatar na kontroli sa 6 meseci prvo isprepadala kako malo dobija, kako treba da dobija više, a sad se buni što ima više nego što je ona zacrtala. Pritom, Andrej uopšte nije debeo, nema one krofne, sav je šlank (jedino što je glavonja user posted image ).
Samo se ti opusti oko klope, mislim da im dodatno i mi stvaramo nervozu time što ih teramo da jedu, a oni neće.


Ma i ne pokusavam da joj uguram jos jedan obrok i ne mislim da joj treba.
Ona je i dalje ispod proseka sto se kilaze tice,ima 8200g ali se ne brinem.U svakom slucaju ne gladuje,jede koliko joj treba!

Ovo i nije nas pedijatar,kod nje idemo samo u savetovaliste na redovne kontrole,bas me interesuje sta ce nam nas pedijatar reci u vezi ovoga!


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.6.2010 23:03:48   
usamljena
Cao mamike, da se na brzinu javnem.
Kod nas uzas. user posted image vec dva dana skoro nista ne jede. Danas je popila oko 250-300 ml AD i malo caja i to je to. Ocajna sam! Place kad vidi kasiku ili flasicu. Neko kaze zubici, neko opet da je pretoplo, a ja opet na istim mukama user posted image Sva je nekako smrsala


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.6.2010 23:12:44   
magde
USAMJENA vidi drAGA KAD SAM IZASLA VAN DA PROSETAM SMALOM IMALO JE  JEDNA KOMSINICA KOJA JE RAZOVARALA SDRUGOM KOMSINICOM I ZALI SE KAKO JOJ DETE NE JEDE A ONA DRUGA KAZE JAOOOOO ISTO I MOJE NE JEDE....IDEM JA DALJE ISTA SITUACIJA.vidim DRUGARICU I ONA ME PITA ABRE MAGDE JEL TI NIKI JEDE.........A MOJA NIKI............AL STA JE TU JE VRUCINA I TOPLOOOOO MOJANIKI NE ODBIJA SAMO JOGURT SA HLEB POPARU TO JE TO

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
18.6.2010 11:34:48   
usamljena
Hvala Magde user posted image , divna si.
Ja sam probala i jogurt pa bar kasiku ali nece nista, voce nece, slano nece. Videcemo danas. Kako je majka sretna kad joj bebi jede ... Tada sam bez ikakvih briga i sve mi je ravno do mora 

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
18.6.2010 23:25:09   
sneza24

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

IZVORNA PORUKA: gagana83

Ma nije svako dete isto,Una bi pre trpela gladna nego sto bi pojela nesto sto ne voli-keks na primer ili neko povrce koje joj se ne svidja.
Ja ipak mislim da je bolje da pojede bilo sta,pa makar i jelo stalno jabuku nego da na silu pokusavas da mu das ono sto nece.
Mm je do skoro do godinu dana jeo maltene samo bundevu!



Opet kažem, nemam iskustva, a ko zna kako bih se ponašala u takvoj situaciji, iz straha.


Alex nema sta nisam pokusala.Stavljala sam bananu u slane kasice i to prodje 2 dana ali pojede samo par kasicica i ja se ponadam da ce vec treceg dana biti bolje ali cvrc.Treceg dana nece ni usta da otvori a ne da proguta nesto.Pa pomislim da mu se ne svidja neko povrce koje sam stavila pa sutra dan izbacim to sto mislim da mu se ne svidja ali nema sanse.
Probala sam samo sargarepu-nece.Meso i pavlaku-nece.Nece ama bas nista slano.A jeo je.Sve se tesim da je neka faza koja traje vec duze vreme i da ce uskoro proci.
Za ceo dan pojede jednu jabuku i jednu bananu i ponekad vocni jogurt ako uspem da uguram nekako.Ostalo je sve mleko.
Stvarno vise neznam sta da radim.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
18.6.2010 23:35:02   
gagana83
U bre Snezo,bas se mucite.
Ja te skroz razumem.Una i dalje nije ljubitelj slanih kasica,ne voli ih ali eto dovijam se na razne nacine ne bi li nesto pojela.Kod nas pali pavlaka i jogurt.
Jesi li probala da mu ponudis kupovne kasice,moja Una obozava Nestle sa piletinom i curetinom,u njima se davi a kazem nije ljubitelj slanog.

Mi imamo drugi problem,nece domace kasice ni da pomirise,hoce samo kupovne!Ponekad hoce da jede kad joj stavim pola domace a pola kupovne a nekad ni to nece. Sad cak odbija i sveze voceuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
18.6.2010 23:57:34   
sneza24
Nece ni kupovne,nema sanse da otvori usta.
Ja Davidu dam svezu kajsiju da zvace,sisa ili sta vec hoce da radi sa njom i nema sanse da mu uzmes iz ruke a kasicu od kajsije nece nikako ni domacu ni kupovnu.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
19.6.2010 0:00:10   
sneza24
A pavlaku i jogurt isto nece.Cim proba odmah se namrsti i vise nije zainteresovan za jelo,nastavi da se igra.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
19.6.2010 9:50:44   
*Alexx*
A da mu skuvaš povrće, pa daš da jede, kao kajsiju? Možda prosto ne voli teksturu kašica, pa da mu daš onako krupno da sam jede, iz ruke?

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
19.6.2010 9:52:09   
*Alexx*
Inače, mi smo probali grašak i boraniju - mmmljac! (sorry, Snežo, ne želim da ti stajem na muku ovim, nego pišem šta smo probali novo user posted image )

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
19.6.2010 14:56:17   
marince1
Snezo ja mislim da je to faza...
Mi smo imali fazu kad nije hteo da vidi kasicicu,a mleko je pio.Dr kaze da su mu verovatno desni bile natecene i da sam mu ja gurala kasicicu i mozda ga malo povredila gde ga boli. user posted image
To je proslo...Onda je bila faza kad nije hteo mlako,samo nesto na kasicicu.
I to je proslo...Sad slabo jede sve...
Do sad nikad nije bilo da sve jede kako treba user posted image

pokusaj da se ne nerviras,mora projesti slano,u nekom postu ranije je meni Lu rekla ne sto u smislu da ne postoji covek koji ne jede slano,tako ce sve doci na svoje... user posted image


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
19.6.2010 23:13:48   
sneza24
Alexx on jede slatke kasice ne razumem zasto nece slane.Probacu sutra nesto da skuvam pa da mu dam da jede kao sto jede kajsiju.
Marince i ja se nadam da je to faza i da ce uskoro proci jer i ja neznam nikog ko ne jede nista slano.
A stvarno se trudim da mu spremam i volim to da radim pa mi krivo sto on nece ni usta da otvori.
A kad jede slatke kasice obavezno zagrize kasicicu onim jedni zubom sto ima znaci da mu ne smeta kasicica.
Mm mi je reko da ne izmisljam vise toplu vodu i da pustim dete da jede sta hoce.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
19.6.2010 23:23:49   
marince1
Opusti se,mi novopecene mame semprevise opterecujemo.
A to da ti bide krivo jer se potrudis da spremis,a on nece da proba te potpuno razumem!
Ali sta ce,to je sve u opisu radnog mesta mame user posted image
Ja znam Davidu na silu ugurati par kasicica da oseti da je to ukusno i posle sa,o zevka.
Verujem da si i ovo pokusala i sve ostalo.
Puati ga,kad on bude resio,projesce


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
19.6.2010 23:42:21   
gagana83
IZVORNA PORUKA: marince

Snezo ja mislim da je to faza...
Mi smo imali fazu kad nije hteo da vidi kasicicu,a mleko je pio.Dr kaze da su mu verovatno desni bile natecene i da sam mu ja gurala kasicicu i mozda ga malo povredila gde ga boli. user posted image
To je proslo...Onda je bila faza kad nije hteo mlako,samo nesto na kasicicu.
I to je proslo...Sad slabo jede sve...
Do sad nikad nije bilo da sve jede kako treba user posted image


Tako nekako je i kod nasuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
19.6.2010 23:50:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: marince

Snezo ja mislim da je to faza...
Mi smo imali fazu kad nije hteo da vidi kasicicu,a mleko je pio.Dr kaze da su mu verovatno desni bile natecene i da sam mu ja gurala kasicicu i mozda ga malo povredila gde ga boli. user posted image
To je proslo...Onda je bila faza kad nije hteo mlako,samo nesto na kasicicu.
I to je proslo...Sad slabo jede sve...
Do sad nikad nije bilo da sve jede kako treba user posted image


Tako nekako je i kod nasuser posted image

Identicno je i kod nas user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 99
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
19.6.2010 23:52:23   
marince1
David 1
David 2
Una
Stefan
jos neko? user posted image user posted image user posted image user posted image
Al su nam deca jesna user posted image


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
MOTORNI RAZVOJ DETETA - ENIGMA DO DANAŠNJI...
U potrazi za odgovorom gde je istina i kako odbraniti sebe kao roditelja i svoje dete koje je jedinstveno u onom najlepš...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here