|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  80 81 [82] 83 84   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
27.7.2012 8:40:38   
jance
ja dajem hleb i tako to obicno za dorucak, redje za veceru... majstor voli leba i pavlake, ili hlb i neko voce, kifla mu nije bila interesantna zadnji put kad sam pokusala....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 2026
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
27.7.2012 10:05:13   
Anck Su Nmaun
Ja joj dajem uz pavlaku, a nekad tako da gricka sama...ona obozava hleb user posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 2027
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
28.7.2012 0:04:50   
Mariya
Hleb ili sredinu kifle joj dajem sa pavlakom ili kremsijem za večeru,ili kad mi se čini da je gladna a neće ništa da jede dam joj koricu hleba da žvaćka.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 2028
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
5.8.2012 16:05:47   
noxx
Da li smem da mu dam svezu sljivu?

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 2029
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
7.8.2012 18:17:56   
Mariya
Naravno!

(odgovor članu noxx)
Direktna veza do poruke: 2030
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
10.8.2012 0:27:49   
Mariya
Dajte predloge, sa čime kombinovati cveklu?

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 2031
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
10.8.2012 10:47:48   
Mama.Veki
Mi smo skoro sve probali. Osim belanceta i jagoda na drugo ne pazim nesto preterano. E da, nismo probali ni pasulj, sve nesto mislim da ce mu biti nesto da svari. Meni je, pa tek njemu. Ali zato sam mu kuvala socivo koje je inace puno gvozdja i mnogo zdravo, samo i to moze smetati stomacicu. Teze se vari.
E bas juce smo bili u savetovalistu i kaze mi zena tamo da mogu slobodno da mu dajem belance. user posted image Dobro mozda necu cekati bas godinu, ali barem jos jedan mesec.
Pedijatar mi je rekao ne ribu pred godinu, a ja sam mu dala skoro, kupovnu Hippovu teglicu, mislim losos da je bio u pitanju.

Problem mi je (ili jos uvek nije problem) sto moja beba nece da zvace. Nije zainteresovan za hleb ili slicno. Kad bi mu recimo dala hleba sa pavlakom mislim da bi povratio, osim ako mu ne dajem bas male, male komadice sa mnogo pavlake pa da mu samo sklizne. Kazu mi da se ne opterecujem, ima vremena, a i ja gledam da jos uvek nije spreman i ne zeli da zvace. Kad mu dajem kupovne kasice te imaju krupne parcice, u redu je , jede ih, a ja jos uvek blendiram hranu, dobro nije bas glatko, ali nije ni pasirano. On vise voli da se ne muci, i onako nije neki jadac. Nikad ne trazi sam da jede, valjda veruje da ga necu ostaviti gladan. user posted image
E da i kad mu dam komadice hrane, uopste nije zainteresovan da to stavi usta, samo ih razmackuje i igra se sa njima. user posted image Valjda ima vremena, sta kazete? Neko je pre spreman, neko kasnije ?

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 2032
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
10.8.2012 12:21:30   
Christabel
I moja je slicnog uzrasta i nije preterano zainteresovana za zvakanje. Zvace hleb, keks, po malo lubenice, jednom je zvakala i boraniju, povremeno dobije grasak na tanjiricu i seckanu sargarepicu i time se zanima ili dok je hranim onim sto sam izmiksala ili kad to pojede . Dakle i ja i dalje miksam

(odgovor članu Mama.Veki)
Direktna veza do poruke: 2033
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
10.8.2012 13:02:06   
Mama.Veki

IZVORNA PORUKA: Christabel

I moja je slicnog uzrasta i nije preterano zainteresovana za zvakanje. Zvace hleb, keks, po malo lubenice, jednom je zvakala i boraniju, povremeno dobije grasak na tanjiricu i seckanu sargarepicu i time se zanima ili dok je hranim onim sto sam izmiksala ili kad to pojede . Dakle i ja i dalje miksam

Dobro je, znaci nije problem jos uvek. user posted image

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 2034
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
11.8.2012 0:22:17   
Mariya
Izgleda da su ova septembarska deca neka čudnovatauser posted image Ni moja ne voli da žvaće, a od komadića se davi. Počela sam da joj dajem keks ili voće u ruku da gricka pa se polako uči, ide joj. Ali ako je ja hranim na kašiku, to mora da bude glatko inače neće da jede, tako da i ja još uvek blendam.Čini mi se, blendaću joj do pubertetauser posted image

(odgovor članu Mama.Veki)
Direktna veza do poruke: 2035
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
11.8.2012 12:14:04   
Christabel
Meni nije problem da joj blendam, samo da ona lepo rucka, a tu vrlo cesto zna da kilavi... No, valjda ce biti bolje. Nego i mene zanima sa cim da dajem cveklu jer to cu uskoro da joj uvedem.

I kad se uvodi zumance, daje se 2x nedeljno po 1/4, je li tako? Pa se svake nedelje povecava za 1/4? E sad, da li za te neke 4 nedelje uvodjenja zumanceta mogu da uvodim i neke druge namirnice? To pitam jer sam svaku uvodila posebno po par dana, ali mi nesto strasno mnogo pauze za novo voce i povrce izadje ako samo jaje uvodim mesec dana

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 2036
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
11.8.2012 12:25:00   
Mama.Veki
Christabel, trebali ste do sada da uvedete zumance. Dobro, mozda je vas pedijatar savetovao drukcije. Ja nisam tako pravila i mislim da je mnogo dug proces, pa tvoja beba je vec velika beba. user posted image user posted image Ja sam uvela zumance negde sa 7 meseci, ako se dobro secam i prvo sam davala 1/8 dva do tri puta, u rucak sa povrcem ili i sa mesom posto je to mala kolicina zumanceta, pa 1/4, dva tri puta, pa 1/2 i na kraju celo. Dobro, sad kad pisem ustvari i gledam da nisam mogla to obaviti za 7 dana, obzirom da to nisam radila svaki dan, ali ne znam ja vec nekako ovog mog malisu ne gledam tako i kad uvodim nesto novo, odmah mu dam. Bez prethodnog "uvodjenja" sto bi se reklo. Na primer, prvi put mu dajem buraniju, normalno stavim buraniju kolicinski koliko treba za obrok+plus drugo povrce.
To sto se tice povrca, e sad jedino kad mu budem davala belance, tad cu malo vise obratiti paznju zato sto je to ipak jaci alergen, a drugo nista.
Naravno, ako ste imali problem ili vec alergicni na nesto, sigurno cete obratiti vise paznje, mi fala Bogu nismo imali problema do sada, pa nadam se i za dalje. user posted image

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 2037
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
11.8.2012 12:30:34   
Mama.Veki
A za cveklu, ni ja ne znam sa cim bi je dala i kombinovala, pa valjda ce nam neko predloziti kako user posted image

(odgovor članu Mama.Veki)
Direktna veza do poruke: 2038
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
11.8.2012 17:10:11   
jance
mi smo danas premijerno probali dve kasike kuvanog kupusa.. nije se bunio (valjda je pomislio : pa konacno da mi das i nesto novo) kakio je odma posle ali cvrsto...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Mama.Veki)
Direktna veza do poruke: 2039
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
11.8.2012 17:22:37   
Anoniman
Mama Veki zato se stavi lovorov list u pasulj za lakse varenje

Mi cveklu jos nismo probali, i jagode, maline i sl. Lubenica je apsolutni favorit user posted image

Sta bebijima dajete za dorucak i veceru, nemam vise ideja?

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 2040
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
11.8.2012 18:25:52   
red3lilu

IZVORNA PORUKA: Mama.Veki

A za cveklu, ni ja ne znam sa cim bi je dala i kombinovala, pa valjda ce nam neko predloziti kako user posted image


Kad mi je beban bio manji, cveklu sam kombinovala sa jabukom, grizom, krompirom,... a kasnije sa mesom... Ona mi je tako neutralnog ukusa da ide uz sve..

user posted image

(odgovor članu Mama.Veki)
Direktna veza do poruke: 2041
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
12.8.2012 0:08:34   
Mariya

IZVORNA PORUKA: Christabel

I kad se uvodi zumance, daje se 2x nedeljno po 1/4, je li tako? Pa se svake nedelje povecava za 1/4? E sad, da li za te neke 4 nedelje uvodjenja zumanceta mogu da uvodim i neke druge namirnice? To pitam jer sam svaku uvodila posebno po par dana, ali mi nesto strasno mnogo pauze za novo voce i povrce izadje ako samo jaje uvodim mesec dana


Meni u savetovalištu rekoše 1/8,pa za 3 dana 1/4, pa opet za 3 dana 1/2,pa za 3 dana celo žumance i ja sam ga tako i uvela, iako je i moje dete reagovalo na neke namirnice, srećom na žumance nije. Ovako je uvođenje trajalo 10ak dana, a u međuvremenu joj nisam davala ništa novo, baš zato da bih zapazila bilo kakvu reakciju.


(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 2042
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
12.8.2012 15:19:23   
Mama.Veki

IZVORNA PORUKA: Zenetina

Mama Veki zato se stavi lovorov list u pasulj za lakse varenje


Sta bebijima dajete za dorucak i veceru, nemam vise ideja?


E pa nisam znala to, znaci nije problem da ubacim posto od zacina stavljam persun i eventualno samo pocela da stavljam morsku sol ili malo vegete.

Mi za dorucak jedemo palentu, poparu (sa vodom, probali sa mlekom nije mu lepa), zitarice Nestle svih vrsta , sa medom, kakaom, cokolino, keks i mleko, Nestle pirinac i izgnjecim bananu i sve ovo i za veceru. Iste zitarice umesto da spremim sa mlekom napravim sa jogurtom i to je ukusno, mozes kornfleks potopljen u jogurt desetak minuta da omeksa. Kiflu nisam probala da mu dam sa jogurtom naprimer zato sto mislim da ne bi hteo da jede i da bi se zadavio. Ako tvoje dete jede mozes hleb sa ABC namazom i jogurt itn. Ja mu ne dajem hleb, osim u popari iako bi zelela da se ugoji malo vise user posted image , pa i nema nisto posebno hranljivo tamo, pre cu mu dati neke zitarice sa mlekom ili jogurtom.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2043
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
12.8.2012 15:44:43   
Anoniman
He ovo za kornfleks je dobra ideja, ali ako vec jede palentu, mada probacemo .. ja dajem i kiflu i hleb uz jogurt, pavlaku, kiselo mleko, mlasac, to sve jede, przenicu sa zumancem samo, i dajem joj na treci dan nesto tipa frutolno, cokolino, baby king pirinchani jer sve ove imaju secer u sebi, ali moracu opet da uzmem 7 corn ili 8 corn od Milupe, mada je sve to ekstra bljutavo user posted image .. probacu Nestle ovaj put. A poparu nikad nisma pravila, i ne verujem da cu, to je ustvari poparen hleb sa maslacem zar ne?!
Hleb i kiflu najvise voli da jede, u pocetku po malkice, sad vec zna da jede i ne zagrcne se

A plazmu ilti keks dajem samo kao uzinu u 90% slucajeva

Hvala Veki user posted image

< Poruku je uredio Zenetina -- 12.8.2012 15:46:00 >

(odgovor članu Mama.Veki)
  Direktna veza do poruke: 2044
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
12.8.2012 15:53:17   
Mama.Veki
Ja sam u pocetku koristila Hipp samo, a kad sam probala Nestle otkacila sam Hippove. Nestle su po meni stvarno ukusne.
Popara je hleb poparen sa vodom, malo maslaca i onda dodam kiselog mleka. Cak izdrobim i malo sira i stavim i ABC. On to voli, pa zato. A kornfleks i jogurt cisto da smenis ukus malo user posted image A moram probati przenicu sa zumancetom. Pretpostavljam to se isprzi na puteru, jel da? Pa mogu da izdrobim i pomesam sa kiselim mlekom ili jogurtom, da bude mekse user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2045
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
12.8.2012 22:14:21   
Anoniman
Od przenice joj dajem samo meksi deo, sredinu za sada, korica ipak bude malo tvrda, gledam da ne prepecem i przim na teflonu sa malo ulja, ne znam zasto mi maslac nije pao na pamet, lose navike, valjda user posted image I jedemo klot uglavnom ali moze sa jogurtom, kiselim, dajem bez malo da promenimo user posted image

(odgovor članu Mama.Veki)
  Direktna veza do poruke: 2046
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
13.8.2012 9:29:34   
Lilla
Mi za 2 dana punimo 9 pa mogu da provirim ovdje. H je tek poceo da jede pomalo hljeba sa pavlakom, inace ranije kada bih mu ga dala htio je da povrati svaki put kad mu se zalijepi za jezik i nepce. Ni sad nije bas najbolje, ali uci pomalo. Kad smo kod hljeba i przenica, koliko bi trebao da pojede da bi to bio obrok? Mislim, znam da je pitanje malo bezze jer ni jedna beba ne jede isto, ali onako, otprilike. Koliko przenice tvoja beba pojede za obrok Zenetino? Kasice mi nisu problem, tu lako odredim da li je pojeo solidno ili losije, ali kad je u pitanju ova "odrasla" hrana, e tu sam zbun.

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2047
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
13.8.2012 15:12:29   
Anoniman
Lilla pa jedno parce srednje velicine, pravo da ti kazem, ja sam to odokativno kao i sve user posted image prvi put priprem jedno manje pa koliko pojede

(odgovor članu Lilla)
  Direktna veza do poruke: 2048
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
13.8.2012 16:30:25   
Anck Su Nmaun
Kod nas muke ziveeeee... par dana vec jaako malo jede.
Neznam sta cu s njom user posted image user posted image

Za dorucka je malo jela, voce je jedva jela, za rucak sam je bukvalno hranila uz vristanje

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2049
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
13.8.2012 18:06:05   
Christabel
joj, MamaVeki, znam da je zumance ranije, ali... Kod moje se bebe sumnjalo na neku intoleranciju/ alergiju na mleko ili jaja, po nekim doktorima jeste, po nekim nije, jer se sve manifestovalo preko stolica, a pocelo par meseci po rodjenju, dok je jos samo sisala. Da ne duzim, stanje je sad dobro pu pu ali zato ce zumance probati tek sad. Htela sam to i mlecno tek od rodjendana ali ne mogu vise da cekam. Jngurt i kis.mleko je probala, ali joj se ne svidja, a zumance cu davati kao Marya. Inace vec duye vreme jako brljavi obroke, pa moram neke novine da unesem u dosta jednolican jelovnik.
Pa pitam sad vas iskusnije-koji sir dajete bebama i koji musli?

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 2050
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  80 81 [82] 83 84   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  80 81 [82] 83 84   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here