|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  82 83 [84] 85 86   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.8.2012 15:46:51   
Mama.Veki
evo bas sad sam pogledala, samo pise sveze zamrznati rolo fileti.
Kako ste vi spremale ribu? Ja mislim da je kuvam zajedno za povrcem? Jel tako? I ako moze predlog sa kojim povrcem?

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 2076
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.8.2012 15:48:06   
Lilla
Moj najvise voli kad je izmiksano, ali pokusavam da ga naviknem na komadice. Ako bas vidim da ne ide onda malo pauziram, pa za par dana probam opet.

MamaVeki, ovdje savjetuju da se bebama od 9. mjeseca daju kako kazu dva glavna obroka, rucak i vecera (povrce, meso, jaja...) a za ostale obroke pahuljice, vocne kase, sendvici i slicno. Pa pokusavam da se upravljam prema tome user posted image Ne znam da li je tako i dole.

Dajete li vi bebama komade mrkve i tako to da jedu sami? Ja ne smijem, strah me da ce da se ugusi user posted image jedino sto mu smijem dati sam da jede je kukuruzni smoki i hipp rizini keksici za bebe.

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 2077
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.8.2012 15:52:32   
PoisonEve
Ne pasiram sve ai kad blendam uvek ostavim malo vecih parcica. Za plazmu me je stalno strah posto je jako halapljiva i mislim da ce se zagrcnuti ali ja joj lomim po parce pa joj dam, jede lepo.
Evo sad sam nam pravila boraniju, njoj ja sam samo iseckala.
Hleb i kifle jede iz ruke uz jogurt a dajem joj i dinju i lubenicu iz ruke.
sad je ladno nasla poklopac od tegle tahinija i oblizala ga celoguser posted image
Anck, mozda je samo faza? Da nastavis da joj mesas?

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 2078
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.8.2012 15:52:50   
magnetic
Ja sam davala sa krompirom i blitvom,krompirom i sargarepom....

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 2079
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.8.2012 16:08:05   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: PoisonEve

Ne pasiram sve ai kad blendam uvek ostavim malo vecih parcica. Za plazmu me je stalno strah posto je jako halapljiva i mislim da ce se zagrcnuti ali ja joj lomim po parce pa joj dam, jede lepo.
Evo sad sam nam pravila boraniju, njoj ja sam samo iseckala.
Hleb i kifle jede iz ruke uz jogurt a dajem joj i dinju i lubenicu iz ruke.
sad je ladno nasla poklopac od tegle tahinija i oblizala ga celoguser posted image
Anck, mozda je samo faza? Da nastavis da joj mesas?



Opasniji su hleb i kifla nego plazma. Kad se nakvasi pljuvačkom, hleb se zduda i idealan je za davljenje, dok se keks raspada i topi u kontaktu sa pljuvačkom. Tako da, ako je savladala hleb iz ruke, plazma će joj biti dečija igra.

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 2080
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.8.2012 16:08:33   
cockic
dobra si magnetik cuknute u glavu,ja te nisam nalazila nego samo klasika,mada ja uvek trazim ociscenu ribu jer ne volim da je ja cistim.

ja sam mojoj leni vec dala hipp kasicu sa lososom mislim i da sam njihov oslic ako se dobro secam.nisam joj davala kupovnu ribu jer na hipp lososu pise od 4 mesecauser posted image i lepo je jela svidja joj se


(odgovor članu Mama.Veki)
Direktna veza do poruke: 2081
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.8.2012 16:11:18   
Anoniman
Mene je kod plazme plašilo da ne udahne mrvicu dok se ne natopi pljuvačkom. Znači, zagrize, nasmeje se naglas i ode mrvica...meni se to desilo sa bademom pre mesec dana, zagrizla sam ga i morala sam da kinem, onako jako udahnula i počela da se davim nasred ulice, jedva sam se povratila. Neću da vas plašim, naravno, dala sam i ja detetu da gricka plazmu pre nego što je napunio godinu, ali ga nisam ispuštala iz vida ni na sekunduser posted image

(odgovor članu cockic)
  Direktna veza do poruke: 2082
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.8.2012 16:15:12   
Mama.Veki
Lilla, ne kazem da je pogresno samo razlicito user posted image
A sto se tice sargarepe mozes da probas, ja mogu reci sigurno za mog da ne bi hteo, a i sargarepa je malo tvrdja pa i kuvana. mozes grasak da mu dajes ako hoce, ili komadice sira.

Anck, zasto joj samo grubo ne ispasiras njen rucak, tako ce liciti na vas user posted image Ja mu miksam jos uvek, ama evo gledam da moze nesto i krupnije da jede. Samo da nije suvo. I isto tako spagete malo duze u tim kupovnim kasicama moze da jede, ali moje dete nece da jede tako kad kupim kasicu , na primer te hippove, mnogo su mu guste i nece hladne. pa mu podgrejem sa malo vode i ona se malo razredi. Jel vasa deca jedu te kasice tako guste i nepodgrejane? Konkretno mislim na hippove i alete, juvitanine su mislim redje.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 2083
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.8.2012 16:18:24   
Mama.Veki

IZVORNA PORUKA: magnetic

Ja sam davala sa krompirom i blitvom,krompirom i sargarepom....

Hvala user posted image

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 2084
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.8.2012 16:36:02   
Lilla
Ja mom podgrijavam kupovne kasice, osim vocnih. I mene je strah upravo toga, da ce da udahne mrvicu. I sama se nekad zadavim sto kaze Nedja, odlete mi te mrvice u grlo pa da crknem.

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Mama.Veki)
Direktna veza do poruke: 2085
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.8.2012 18:50:06   
PoisonEve
Gae ja joj hleb dajem sa jogurtom, on je tad vec kao popara.
Ironija, sad dok citam kako dete moze da mi se zadavi od plazme, ona se cura popela sama na kauc i krenula i preko naslonauser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 2086
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.8.2012 21:38:53   
Anoniman
mi smo imali mini-davljenje sa plazmom pre dve nedelje, od onda je ne dajem. verovatno bi se raspala ali toliko su ga namucile te mrvice u dusniku da je plakao samo kad je vidi. hoce sad da uzme, ali neka, ne mora. neka jede breskve dok ih ima

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 2087
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.8.2012 22:51:33   
Anoniman
mama veki, zasto stavljas vegetu u hranu?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2088
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
18.8.2012 0:26:02   
Mariya

IZVORNA PORUKA: Christabel
A koje vi gotove cerealije dajete bebama? Mi smo uglavnom jeli nemlecne, nestle 8 zitarica, humana jabuka griz, cokolino i rizolino. Sad bih neku mlecnu, ali ne znam koje su ukusne a da imaju vise zitarica u sebi


Joj, Cristabel, pa tvoje dete stvarno neće da jedeuser posted image Mi jedemo frutolino( u njima ima malo mleka u prahu) i nestle wellbeing uz voće za doručak, a za večeru 8 cereals i neku kašicu za laku noć, hippovu ovas jabuku ili humana ovas banana, te su obe mlečne i meni veoma ukusne. I ja uvek gledam da ime više žitarica, zato ni ne kupijem Linove jer su skoro sve od pšeničnog brašna, to mi se baš ne sviđa.
A za viršle i paštete, pa i ja znam da su viršle otpad, smeće od hrane, 50% salame čine mleveni led i soja, a o pašteti ni da ne pričam, pa mi je zato nepojmivo da neko svom detetu od 9-10-11 meseci to daje. Ali eurokrem.... Ja ga OBOŽAVAM, uvek ga imam u kući i ukoliko ne bude alergična na čokoladu ili lešnike ješće ga. Naravno, sve u svoje vreme, ne sa 11 meseci.

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 2089
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
18.8.2012 0:33:07   
PoisonEve
Jel ima neka od tih kasica bez pirinca ili sa manje pirinca?
Mini ima problema sa zatvorom pa dok se to ne regulise, izbegavam pirinac

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 2090
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
18.8.2012 0:36:19   
Mariya
Mi ne jedemo plazmu zbog soje, nego petit keks, on je tanak i brzo se natopi i omekša pa ga je lako jesti, probajte sa njim.

E sad pitanje za iskusne mame: Kako pripremiti pasulj za bebu? isto se potapa preko noći, pa sledeći dan kuva 2 sata ili?
i da li neko zna, da li se može bebi davati svež kupus? Stiglo na red i ovo gadno povrće koje ja ne jedem, pa ne znam ni da ga spremimuser posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 2091
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
18.8.2012 0:41:34   
Mariya

IZVORNA PORUKA: PoisonEve

Jel ima neka od tih kasica bez pirinca ili sa manje pirinca?
Mini ima problema sa zatvorom pa dok se to ne regulise, izbegavam pirinac


Jeste li probali nestle wellbeing? nema uopšte pirinča a i namenjena je za regulisanje bebine stolice(a da li deluje neznam, jer je ne jedemo redovno) .Linove kašice isto nemaju iili imaju vrlo malo pirinča. Frutolino ga nema, sad sam pogledalauser posted image

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 2092
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
18.8.2012 0:46:13   
Anoniman
ima neke hipp brosure koje imaju dodatak kako koji njihov proizvod utice na stolicu, jel ti treba da regulise ili omeksa?
da li si probala da joj das za dorucak palentu sa breskvom?

(odgovor članu Mariya)
  Direktna veza do poruke: 2093
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
18.8.2012 0:49:02   
Anoniman
pasulj kuvas u 2-3 vode, kao i za odrasle, manje ce da prducka i da se grci.
za svez kupus ne znam, ali znam da nemci prave podvarak u koji dodaju jabuku, kazu da ona ubije kiselinu zbog koje nas boli stomak posle. mozda rendani kupus sa jabukom?
mmm....

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2094
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
18.8.2012 10:22:46   
Mama.Veki

IZVORNA PORUKA: BlackBetty

mama veki, zasto stavljas vegetu u hranu?

Pocela sam skoro, ili malo vegete ili morske soli. Ne vidim nista lose u tome, malo soli nece mu skoditi, pa i organizmu je potrebna sol, odakle da je dobije kad nista drugo slano ne jede. A cak i na kupovnim kasicama sa povrcem od 8 meseci nadalje pise da ima sol. Za tako malu kolicinu ne smeta, a i definitivno je lepseg ukusa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2095
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
18.8.2012 11:04:12   
Anoniman
Soli ima u namirnicama sasvim dovoljno da bebi nije potrebno dodavati so. Njihovi bubrezi su mali i najmanja količina je dovoljna da ih optereti i ugrozi. Mada o soli možda i možemo da diskutujemo, vegeta je čist otrov!

(odgovor članu Mama.Veki)
  Direktna veza do poruke: 2096
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
18.8.2012 11:38:51   
Anoniman
ja volim so, on je dobije jednom u 2 nedelje u rucku toliko da se ne oseti, ali toplo je i znoji se kao manijak, i dalje volimo so, samo ne jodiranu nego kalijumovu koju koristimo i za nas i za dete i za kucne ljubimce kad im se soli hrana.
vegeta mi bode oci, ja je i za nas koristim samo kad moram (citaj - kad sam lenja da osmislim zamenske zacine) jer pored suvog povrca koje sad imas u svezem obliku, sadrzi samo so i svu hemijsku industriju na svetu.
znas da selen (biljka) daje jelu identican ukus kao da si dodala vegetu? a ima da se kupi u skoro svakom megamarketu, pored bosiljka, ruzmarina, lavande ...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2097
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
18.8.2012 12:25:16   
PoisonEve
BB i ja tako radim. Mislim da mi ona najmanja kesica vegete traje po par meseci, nije dobra ni za nas.
Ja ne solim hranu ali povremeno dam Mini malo onog sirka ili ala-kajmak sa kiflom i jogurtom.

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2098
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
18.8.2012 13:02:12   
Anoniman
ala-kajmak?

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 2099
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
18.8.2012 13:03:41   
Mama.Veki

IZVORNA PORUKA: BlackBetty

znas da selen (biljka) daje jelu identican ukus kao da si dodala vegetu? a ima da se kupi u skoro svakom megamarketu, pored bosiljka, ruzmarina, lavande ...


Nisam znala, ali eto sad znam, pa cu da pogledam. A sto se tice vegete, ja mnogo volim vegetu u mojim jelima, nekako ne moze da mi zameni so, ili stvar psihe sta znam. Mislila sam da i ako stavim malcice samo prstohvat nema da bude strasno na serpicu jela. Mozda iz istog razloga stavljam pre vegetu nego sol. user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  82 83 [84] 85 86   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  82 83 [84] 85 86   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Neverovatan trik: uspavajte bebu za jedan ...
video
Internetom kruži neobičan trik. Jedan tata, koji je na sve moguće načine pokušavao da uspava bebu, to je i uspeo sa veom...
10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here